Poradíte s výběrem?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Poradíte s výběrem?

Příspěvekod Seky » 03 kvě 2009, 10:35

Čus lidi, před časem sem musel prodat velkou motorku kvuli penízkům na byt a teď mě svrbí zápěstí :D A hlavně potřebuju něco na ježdění do práce, pač mastnou tyčí se mi nechce. Chtěl bych něco mezi těma 125 - 250ccm, protože nejsem nejmenši a nejlehči. Taky bych třeba rád někam vyjel po okoli (i ve dvou) a nerad bych moc překážel na silnici... Jinak rozpočet je taky dost omezen max 40tis, 30 by ale bylo lepší... Zatím mi vychází nejlíp Leonardo... Máte jiný tip? Díky za odpověď.
Seky

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2009, 10:25

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod tom.boy » 03 kvě 2009, 10:57

Pokud tě už teď svrbí zápěstí po velký motorce, 250 ti vydrží tak měsíc. Kup si rovnou něco silnějšího a ušetříš :wink: Už to tu bylo mockrát, někteří přeborníci dokonce během zimy dvakrát změnili stroj :lol:

Zkus minimálně majesty 400 nebo burgman 400
Naposledy upravil tom.boy dne 03 kvě 2009, 10:58, celkově upraveno 1
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod pajapaja » 03 kvě 2009, 10:58

další možnost http://f-moto.kvalitne.cz/admin/foto/324_3.jpg zadej f moto neslovice
nevím,kolik měříš a vážíš ale tohle je dobrej univerzál. samozřejmě možností je přehršel.osobně kupuju jawu 250, dodám plexi a plechy a časem kufr.cena neklesá,schovanej jak na skutru jen musíš řadit a nejseš "kůl"ale cena dohromady i s go do 20000./teď jsem možná nakrkl osazenstvo fora,ale prachy-užitná hodnota nedostižné :oops: :?: :mrgreen:
jo a k tomu skarabeu časem....K TOMU tzn nechat a motorkou doplnit
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod pajapaja » 03 kvě 2009, 11:03

jo a za tu cenu tam mají yamahu diversion i s kuframa a vypadá dobře /40000/ a babo raď
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod Kiwi » 03 kvě 2009, 11:07

pokud jsi měl velkou moto, scoot tě určitě neuspokojí i když to bude 600ccm. Takže jdi do 250, nejlepší poměr cena/výkon. Stejně si zase jednou velkou motku koupíš, taky jsem dlouho nejezdil, ale stejně skončíme všichni co jezdili na litrech. Ještě důležitý kritérium - jestli chceš pohodlnýho maxíka nebo něco na proplítání v zácpách mezi autama, město nebo vesnice. Jinak zapomeň na 30tis. a radši přitlač. Dobrý jsou ještě Yamaha Majesty 250 nebo Honda Foresight 250.
Pajapaja: nechtěl náhodou scoota?
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod Seky » 03 kvě 2009, 13:21

Silnější a hlavně větší nepřipadá v úvahu vzhledem k parkování, mám omezený prostory. A nějaká starší mašina taky ne, protože skůtr bude i mladý, a ta odmítá jezdit do práce na něčem kde se řadí :D Velká mašina je v plánu, ale vím co chci a cestou starších skoků ( Diversion ) jsem už prošel a nechci se vracet. K tomu Leonardu - je to taková hrůza???
Seky

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2009, 10:25

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod Kiwi » 03 kvě 2009, 13:33

konečně někdo, kdo ví co chce :) Leonardo je v pohodě,poměrně spolehlivej, jen si hlídej baterku, nemá nakopávačku :) U těch větších scootů není ani tak problém velikost, to se kupodivu liší o pár cm, ale ta vysoká hmotnost je problém při manévrování do místa parkování. Jsem na tom ještě hůř, já mám pře dveřma ze sklepa zídku, kterou přeskakuju po stavební podlážce, takže max. 140kg :?
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod Seky » 03 kvě 2009, 14:55

[quote="Kiwi"]vysoká hmotnost je problém při manévrování do místa parkování

- jojo, už vidim 50ti kilovou mladou jak s tim manevruje :D U nás se sice nemusí překonávat žádný zdvihy, ale je to docela motaný bludiště...

Díky za rady a tipy, teď něco sjedu naživo a uvidím...
Seky

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2009, 10:25

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod Kiwi » 03 kvě 2009, 14:57

musíš ji v tom sklepě v zatáčce chytit za pr.... a trochu ji potáhnout :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 16:10, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod pajapaja » 03 kvě 2009, 15:51

Kiwi píše:pokud jsi měl velkou moto, scoot tě určitě neuspokojí i když to bude 600ccm. Takže jdi do 250, nejlepší poměr cena/výkon. Stejně si zase jednou velkou motku koupíš, taky jsem dlouho nejezdil, ale stejně skončíme všichni co jezdili na litrech. Ještě důležitý kritérium - jestli chceš pohodlnýho maxíka nebo něco na proplítání v zácpách mezi autama, město nebo vesnice. Jinak zapomeň na 30tis. a radši přitlač. Dobrý jsou ještě Yamaha Majesty 250 nebo Honda Foresight 250.
Pajapaja: nechtěl náhodou scoota?

však mu radím scarabeo a nechat doma a k tomu časem motorku.já to řeším-zatím?????- jawkou ale skutr z domu nepůjde.
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Poradíte s výběrem?

Příspěvekod novaka » 03 kvě 2009, 17:53

V te cenove relaci bych doporucoval Majesty 250 i II. generace se v te cene da sehnat. Ta mala kolecka nic moc na ceske silnice, ale v te cene nevim nevim co jineho. To pohodli co Majesty nabizi to je k nezaplaceni, jen nevim ta velikost. Se to nezda, ale drobecek to neni. Pokud mozno ne dovoz z Italie.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků