Pomoc při výběru skútru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod pikot » 17 dub 2012, 21:49

Zdravim a prosim taky o pomoc.
žena chce skůtr na cestu do práce převážně město cca 20km ( cesta Jablonec -Liberec ), je ale omezená jen B-čkem řidičákem, takže letos 50ccm ( starší řidičák, takže neomezená rychlostí 45km/h). Vybral sem jí Gilera runnner viz http://motorky.bazos.cz/inzerat/1558660 ... SSI-70.php, ale je tam 70kit a jak sem čet tak se to tady moc nelíbí ( teda v diskuzi u číňanů - spotřeba 4-5l/100 mi přijde už dos) , životnost ). Nevíte jstli se dá případně dopnit plexi ( přeci jenom tady docela dost prší :(. Proto si taky žena vybrala http://motorky.bazos.cz/inzerat/1552710 ... Poster.php.
- takže dotaz zní jestli ten 70KIT neni zbytečnej u runnera?
- myslíte že by se dal doplnit vyššim plexi? ( možná by to vyřešilo pořádný oblečení a nějakej přípravek na "hledí" přilby )
- tenhle runner má trošku jinej design, nebude jí u týhle řady víc táhnout na nohy? z fotek mi přijde, že díky skosení nejde nohy uplně schovat do závětří.
- myslim, že ani nemá cenu se ptát na to co říkáte na kingway.

P.S. mopedauto nechce

Mara
pikot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2012, 13:00

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod TUNER » 17 dub 2012, 22:41

roberto78 - Klasika,svézt se,zda plynule táhne,nevibruje,netáhne někam ke straně. Na moto mrknout na destičky,kotouče,pneu,zda nikde nic neteče. Pokud zvládneš a prodejce dovolí,tak mrknout do prostoru variátoru,řemen,válečky,obložení spojky.... Případně v nějakym servise za pár stovek provést předprodejní/kupní kontrolu.

pikot - musíte se rozhodnout co chcete...Runner pojede sice 100,ale bude na manželku foukat. Na runnera plexi jsou,ale je to sportovnější 50ka a tak jakékoli větší plexi na tom bude vypadat divně.... Na nohy fouká víc,ale zase to má výdechy od chladiče,kterej tam pustí krapet teplého vzduchu.....Samozřejmě Runner jede hezky i bez kitu,třeba k tomu má prodejce i originální díly. Spotřeba se liší...od 3,5 po třeba 6 litrů co jsem kdysi jezdil na víc upravenej 70ce....ale to už je spíš extrem a hodně záleží na tom jakej je tam válec,výfuk,karburátor a dalších drobnostech a na celkovém sladění.

Tu zastřešenou nádheru....ta pojede tak poloviční rychlostí než Runner,bude to na manželku celkem těžký (140 kg a vysoký těžiště)....ale výhodu to jednu má,nebude na ni pršet... ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod roberto78 » 18 dub 2012, 07:43

TUNER - Dík za odpověď.
Jen jsem včera tak přemýšlel , někdo si vymazlí skůtra ( nacpe do něho peníze asi ne málo ) a pak ho prodá?!Já osobně kdybych si vylepšil stroj , tak budu chtít jezdit a prodal bych ho jedině kdyby tam nebylo něco ok...tak mi to vrtá hlavou :o)
Ale tak uvidím , beru sebou kamráda , kterej motorkám docela rozumí , dělá servis a taky jezdil závodně , říkla že na to mrknem a uvidíme.
Ještě mám otázku: včera jsem si byl zajezdit na sériové padesátce a popravdě VŮBEC TO NEJEDE ( max. tacho tak kolem 58 - 60km/h , takže počítám reál tak max.55km/h ).Ted pojedu mrknout na ten nakittovanej a má tam maximálku kolem 100km/h.Myslíte že to je blbost , nebo to tak pojede?Na té padesátce jsem měl pocit při jízdě do kopce , že skůtr zastaví :o)
Bude lepší vzít sériovou 125ccm , nebo ten upravenej bude jezdit slušně?
Vím že tady pokládám asi blbý otázky , ale chci slyšet víc názorů , protože jsem fakt laik , tak mě za to neodsuzujte :o)
roberto78

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 12 dub 2012, 10:38
Bydliště: Uničov okr. Olomouc

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod Repka13 » 18 dub 2012, 08:14

Roberto:Ta 50 jela tak jak jezdí většina,počítej s tím že i když je to nakitovaný tak to nebude tak dobrý jak 125,takže jestli máš na to noty,tak neváhej a než kupovat natuněnou 50 a za pul roku ji prodávat,tak vem 125.

Roberto:ale to ses dostal uplně někam jinam než při zadání dotazu.... :lol: :lol: jak cenově tak výkonově....ale bude to jen pro Tvoje,popřípadě skutrovo dobro... :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 dub 2014, 12:00, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Piaggio X evo 400 "2009":72.600 km
Uživatelský avatar
Repka13

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 157
Registrován: 30 pro 2008, 12:20
Bydliště: Hanácký Jeruzalém
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400
Tuning / úpravy: Gianelli,Dr.Pulley,Ermax.

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod pikot » 18 dub 2012, 08:23

tuner:
diky za info, ja sem s tím zastřešeným modelem taky vniřně bojoval, hlavně teda kvůli váze stroje ( to že žena pojede 50km/h by asi nevadilo, protože jede pořád v obci ( mimo obec asi 500m ) .

roberto78:
"Jen jsem včera tak přemýšlel , někdo si vymazlí skůtra....................." přesně tohle mi vrtá hlavou taky :)

Holt budu sjíždět dál inzeráty jestli se něco zajímavýho neobjeví někde poblíž.

Mara
pikot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2012, 13:00

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod mk-tec » 18 dub 2012, 08:24

TAK TAK, udělat noty a raději do vyšší kubatury... objem a krouťák (mimo turba nebo kompresoru) ničím nenahradíš a tunit 50-tku aby jela 100 a žrala 5 l - nevidím v tom žádný efekt - a to nemluvím o životnosti takového motoru, velikosti stroje pohodlí a ochraně a.... Pokud s tím teda nechcu závodit. Prostě vem rozum do hrsti, trochu si to srovnej, co opravdu potřebuješ a jak to budeš využívat a pak...
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod oldik » 18 dub 2012, 08:32

Platí pravidlo a vždycky platiti bude - objem ničím nenahradíš. Vykon Kw není všechno. Při posuzování parametrů jako kompletního balíku (krouťák, koně, průběh výkonu, životnost motoru, spotřeba) to bude vždycky stejný. Vždy je něco na úkor něčeho. Proto i když jede leckterá dobře natuňená padesátka líp než sériová 125ccm, v kompletním posouzení to vždy vychází hůř a musí vycházet hůř. Pokud máš možnost jít do silnější, není co řešit. V objemech nad 300ccm je to pak už otázka mnoha kompromisů a voleb, na co skůtr chci. Zatímco u padesátky to vychází vždy stejně, pokud nemusíš, nekupuj a jdi do objemnější.
V těchto úvahách mám na mysli technicky obdobné stroje, tzn. ne špičkovou pade a tu nejlevnější 125 čínu nebo 125 starou 30 let, to jen aby mě někdo nechytal za slovo. Jinak za velmi slušné peníze se dá dneska koupit nová obstojná 125ccm a dobře natuněnou 50 obdobně jedoucí a v obdobném technickém stavu zřejmě za stejné peníze nepořídíš.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod TUNER » 18 dub 2012, 08:39

Může ho prodávat protože mu skútr přestane stačit a chce přestoupit na vyší kubaturu,jako spousta lidí tady na foru ;-)
Seriová padesátka....a co to bylo ? Zastav se u kluků v Olomouci ze "skútry levně" ať ti ukážou jak jezdí seriová padesátka ))) Je spousta padesátek a každá jede jinak a dost záleží na sladění drobností jako jsou válečky,pružinky atd.... 60 podle tachometru je sakra málo a bude to špatně sladěné,nebo nějaká paštika. S kitem to klidně 100 může jet. Jak real,tak dle tachometru,kterej ale většinou v těchto rychlostech tak o 10-20 km/h proměřuje.
Seriová 125 ccm ve 4T bude vždcyky lepší volba,než upravené 70ky,který budou mít vyší spotřebu,hluk a celkové provozní náklady.....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod Repka13 » 18 dub 2012, 09:20

Pikot:a máš ženu rád?píšeš 20 kilometru do práce,neumím si to představit,jezdit 50,i ve městě být neustále předjížděn kamiony,auty..(nechci aby to vyznělo že nabádám k porušování předpisů)ale když bude mít skutr výkonovou rezervu aby popřípadě mohl zrychlit nad 50 bude jen dobře...a nakonec je to jen holka,Ty něco vybereš a jí se to nebude líbit.... :lol: :lol: žena když chtěla skutra,tak vybírala podle vzhledu,vybrala Aeroxe 50,nikdy na skutru neseděla,měl jsem prvních cca 200 km trošku obavy,pak s ním 2x práskla o zem(podpadky a uzká sukně na křižovatce,a klouzavej přechod)pak pochopila princip jízdy a od té doby je z ní Valentinka.. :lol: :lol:
Piaggio X evo 400 "2009":72.600 km
Uživatelský avatar
Repka13

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 157
Registrován: 30 pro 2008, 12:20
Bydliště: Hanácký Jeruzalém
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400
Tuning / úpravy: Gianelli,Dr.Pulley,Ermax.

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod pikot » 18 dub 2012, 10:39

Repka13:
jj ženu mám rád proto se jí snažím vnutit toho runnera :D Odstraněn již nefunkční odkaz. Kyblos.
Máš pravdu, že se nechat předjíždět v tom Kingway kamionem ještě s vytahnutou střechou - to bych nechtěl zažít :( .

Jinak jak píšeš zamítla mi z čistě ženských důvodů: Piaggio NRG, Aprilia SR 50 i Yamahu Aeromax. jepravda, že Runner se jí taky do 2004 nelíbí. Zase jí vybírám jenom něco do příštího roku tak do toho nechci "dávat" 40tis a koukám na starší modely. Příští rok chce 125ccm ( a to mě bude čekat další vybírání protože teď momentálně chce Adiva ad125 ).

Jinak se o ní taky budu první měsíc bát, proto jí chci vnutit kevlarový džíny pořádný rukavice a asi i bundu, až si říkám jestli to nepřehánim :D. Ale já sem se jednou položil s fichtlem a drhnutí kamínku ze silniční lišeje byl asi ten nejhorší zážitek, ale to sem už odbočil od témy.
pikot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2012, 13:00

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod Repka13 » 18 dub 2012, 12:20

Pikot:Jestli chce od příští sezony 125,tak bych teď nekupoval nic....máš dvě možnosti,bud 50 za víc která bude jakž takž v pořádku a nebudeš muset do ni investovat,a nebo něco za cca 15.000 do čeho zase pravděpodobně už tuto sezonu nacpeš nějaký prachy..Každopádně příští rok se Ti určitě nevrátí,pokud budeš prodávat 50,bude to za jiný ceny,když budou k mání 125 cm...je to dilema,co?Ale prachy co ušetříš koupí té letošní 50 bych dal do Helmy,Bundy a rukavic...je to holka,kevlarový džíny když jsou slušivý,tak stojí trošku víc...nechal bych jí aby se sklouzla(vím,drsná škola)ale bude pak vědět co ji čeká ve vyšší rychlosti...jo a botky taky jsou dost duležitý.... Jo a Tím Runnerem nešlápneš vedle,ten vypadá dobře.U té Adivy si nějak nedokážu představit jak ji zvedá ze země..Třeba se jí ta 50 zalíbí,výkonově určitě,Tuner Ti už napsal svoje,a je obratný,Runnera měla sestra od ženy,a šlapal dobře na 50,a to byl rok 97....
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 dub 2014, 12:01, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Piaggio X evo 400 "2009":72.600 km
Uživatelský avatar
Repka13

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 157
Registrován: 30 pro 2008, 12:20
Bydliště: Hanácký Jeruzalém
Skútr / moto: Piaggio X Evo 400
Tuning / úpravy: Gianelli,Dr.Pulley,Ermax.

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod pikot » 18 dub 2012, 12:36

jj rozhodně souhlas. bude to těžký na zvedání ( adiva ad 125 ). Já sem teda připravenej ji případně očkovat Hondou PCX, ale bůh ví třeba ji ta 50tka bude bavit. To, že budu tratit je jasný, ale žena to chce a já nemám to srdce jí v tom bránit :) Chvíli sem i laboroval s nějakou činou za 17tis ( právě kvůli předpokládanýmu pádu cen ), ale to mě brzo přešlo, přece jenom má to do práce a aby mě pak volala, že jí to nestartuje, že jí musím odvízt, tak za to mi to určitě nestojí. :D
Díky za podpru modelu :D
pikot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2012, 13:00

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod TUNER » 18 dub 2012, 12:51

Novej Runner a s laďáčkem pojede parádně ;-) Určitě si ho zamiluje,jedinou výtku by mohla mít právě k tomu výfuku kterej bude hlučnější.....ale tak uvidíš,vzal bych ji při koupi sebou,svezla se a věděla do čeho jde,nebo pak sehnat tiší seriovej výfuk,třeba i výměnou za tento a ještě by ti někdo rád doplatil. Výhoda je že na tyhle motory je toho všude spousta,jak nových,tak použitých dílů. Ale výkonově tam je znatelnej rozdíl třeba 2 koníků seriový/laděný výfuk. Ještě mrkni na přední vidle,tyhle maj výrobní nedokonalost a mají vúli,ale pokud to nebude nějak moc,tak bych se toho nebál. NRGčka a Runnery s těmahle vidlema na to prostě trpí už z výroby.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod pikot » 18 dub 2012, 12:57

Diky za upozornění
pikot

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2012, 13:00

Re: Pomoc při výběru skútru

Příspěvekod roberto78 » 19 dub 2012, 09:37

Ahojte.
Tak jsem hledal nějakou 125 a našel jsem pěknou Yamahu Majesty...za slušnej peníz.Pořád jsem přemýšlel zda 50 nebo 125 ale po tom co jste mi tady napsali vezmu radši 125.Včera jsem si to zkusil na kámošové 125 a bylo to sakra o něčem jiném než na 50 :o))
No a taky jsem dospěl k názoru , že si časem udělám papíry a půjdu zase do vyšší kubatůry :o)) JE TO STARŠNĚ NAKAŽLIVÉ ty motorky...
Takže pokud máte nějaký rady ohledně té Yamahy , tak budu rád za každej koment.Sakra sem se dostal úplně jinam z původních požadavků :lol:
Ony ty fóra a víc názorů asi k něčemu jsou :oops: Takže pište , budu rád...Dík
roberto78

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 12 dub 2012, 10:38
Bydliště: Uničov okr. Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 8 návštevníků