Pomoc při koupi skútru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod CPIdriver » 27 kvě 2012, 06:00

Chlapi, ještě jednou dík moc za rady. Co se týče jestli někoho znám, kdo se vyzná ve Skutrech, tak spíš jen pokročilý uživatel, nikoli mechanik, ale tak lepší než ni. Ještě jsem včera psal na to Piaggio a odpověď byla:

Zdravím scooter je ještě na prodej,investice by byla pouze technická jinak scooter byl ted v servisu na prohlídce má najeto 5245km spotřeba je kolem 2litrů helmu můžu darovat jestli vám bude a scooter pohání řemen náhradní k němu nemám

Předpokládám tedy, že tam bude něco podezřelýho s tím řemenem, protože jinak by o něm nezačala tak bezdůvodně mluvit, čili pokud to jede, myslím, že to bude první do čeho bude potřeba investovat. Pokud jsem koukal dobře, tak řemen je investie cca 2000Kč, tím už se začíná rýsovat, proč je tak levný

Co se týče garážování, stěhuju se teď do Husovic, do té části co se kryje s Černými poli (pro Brňáky). Možnost garážovat praktiky není :/, leda kdyby se majitel rozhodl, že nebude kachličkovat průjezd domu a nedělat z toho uvítací místnost.

Přemýšlím nad tím Peugeotem jestli bych to finančně zvládl, nejspíš jo, nadruhou stranu se nechcu zbytečně zadlužovat, však znáte... ale popravdě, raději se zadlužím, když budu vědět, že ten Scooter je OK, než kdybych měl jít do nejistoty a kupovat za 10 000 nějaký střep. Tedy myslíte, že ten žlutej Peugeot bude OK, co se týče investic do provozu? Kolik mi cca najede než bude potřeba znova investovat, 5000Km?

Díky za rady,
Alex
CPIdriver

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 23 kvě 2012, 13:53

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod Vejce » 27 kvě 2012, 08:03

Rozsypat se ti může skůtr za 5000 a taky za 30000. Výhoda ve scootlandu je ta záruka půl roku a ty věci který se na skůtru asi nejčastěji mění jsou už vyměněný, takže do těch už nebudeš muset investovat.
Akorát tam mají teď na výběr asi jenom toho Speedfighta. Ostatní padesátky co tam měli už jsou prodaný.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vejce

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 07 dub 2012, 06:49
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50
Tuning / úpravy: Výfuk Polini

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod fleet.admiral » 27 kvě 2012, 08:57

Můj názor je (taky jsem co se skútru týče manuálně naprosto nezručný), že než se trápit s čínou za 8-10 tisíc, je lepší dát těch 16-20 a koupit funglovku - tam se dva roky bude přece jen trápit autorizovaný servis, pokud si nevybereš úplný no name. Z tohohle pohledu vede Yuki, která je sice low-end i low-cost, ale mezi nimi je na špici. Takže třeba tohle - http://www.yuki.cz/skutry-motocykly-cty ... r-368.html - už se jeví jako schůdná volba. Za ty dva roky se dá lecos vychytat, odkoukat a naučit, takže pak se už budeš o to moci trochu starat sám a budeš taky vědět, v jakém to máš stavu.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod CPIdriver » 27 kvě 2012, 09:38

Ta funglovka to zní dobře, když ji koupím tak opravdu po dobu dvou let, ať se děje, co se děje (samozřejmě pokud to není zaviněno mou vinou) to platí servis? Všechny ty válečky, řemeny, atd? Neřeknou mi pak, že to je standardním opotřebením a tudíš si to hradím sám?

EDIT: Najedu zhruba 500-1000Km za měsíc a jezdím zhruba 9 měsíců v roce, čili do dvou let najedu asi 10000-20000Km... to se přespokládám potrápí slušně

Pokud by v tom by servis zdarma po dobu dvou let, tak to bych asi neváhal, protože by se mi to vyplatilo už samo o sobě, protože bych musel servisovat s tolik najetýma Km cokoli

Ještě se zeptám, jakou tam mám čekat spotřebu a když to je 4T pojede to aspoň trochu? Vyždím z toho těch 45?
CPIdriver

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 23 kvě 2012, 13:53

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod tyjo » 27 kvě 2012, 11:18

"Pokud by v tom by servis zdarma po dobu dvou let, tak to bych asi neváhal, protože by se mi to vyplatilo už samo o sobě, protože bych musel servisovat s tolik najetýma Km cokoli"

Co je tohle za kravinu co to píšeš ? Běžné spotřební věci se rozhodně nevyměňují zdarma !!!!!!!!!!!!!!!! Prostě koupíš nový skůtr najedeš 5000 dáš do servisu a vyměn Ti věci co jsou potřeba, pokud se něco pos.... jako třeba mě startování, tak vyměnili relé na záruku, ale běžný servis se normálně platí !!!!!

Tvoje některé otázky mi připadají trošku divné :-(
Jinak obecně motorky z Itálie jsou olítané vraky, stočené atd atd...... Ale můžou být i třeba vyjímky....
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 bře 2014, 16:14, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod Vejce » 27 kvě 2012, 11:36

Tak tak, na spotřební věci se záruka nevztahuje ani u nových motorek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vejce

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 07 dub 2012, 06:49
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50
Tuning / úpravy: Výfuk Polini

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod Winterwolf » 27 kvě 2012, 11:56

U cinskeho skutru si dej hlavne pozor na servisni interval :!:

Ja mel prvni servis po 300km a pak kazdych 1000km.

Co navsteva tak 700,- :roll:

Jelikoz jsem za 2 roky najel 12000km tak by se mi o hodne prodrazil tak jsem to po 3 servisu vzdal....

Dalsi veci je ze kdyz si na tom udelas jakoukoliv upravu :arrow: odstranis omezovac na 45km/ h muzes prijit o zaruku a jsi na tom stejne jak u olitane italie....

Zkus toho Peugeota :!:

Ohledne parkovani : Za tu dobu co skutriky mam je neustale parkuji v Praze venku na dost rusnych ulicich a jedine co se mi stalo tak ze mi nejdo ukradl z cinana prilepene hodinky ve kterych byla zkondenzovana voda :mrgreen: Kup si zamek na kotouc a pojistku a hotovo :wink:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod fleet.admiral » 27 kvě 2012, 16:37

CPIdriver > Jak už tu psali ostatní, nemůžeš čekat, že s funglovkou budeš v záruce jezdit zadarmo. Spotřební věci si platíš vždy a u čehokoliv. Ale když zadřeš při odjezdu po koupi motor, protože při předprodejním servisu zapomněli nalít olej, máš rozhodně větší šanci na bezplatnou opravu, než když ve vratech prodávajícího zadřeš lacinou ojetinu.

Pokud chceš být vyloženě ekonomický, tak nešetři na nákupu, ale pořiď si něco slušnějšího. Třeba tohle se zdá jako velmi výhodný kauf: http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 88261.html Vrátí se ti to na servisu.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod CPIdriver » 29 kvě 2012, 05:21

Díky za pomoc borci... už mám alespoň nějakou rámcovou představu, co teď dělat a jak se rozhodnout
CPIdriver

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 23 kvě 2012, 13:53

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod tomina » 04 čer 2012, 21:12

zdravím,nad věcí,kterou pořád tak posledni týden pořád přemýšlím je ta,že potřebuju poradit s výběrem skůtra.Varianty jsou dvě a to suzuki burgman 150 a piaggio x9 125.Oba dva jsou na fotce fakt hezky,burgman je rok 2005 a ma najeto 22000km a piaggio je rok 2002 a najeto ma 23000km.Opravdu se nemohu mezi těmito skůtry rozhodnout.Nejvíce mě zajímá to,který z nich je kvalitnější,zkrátka které značce spíše věřit,která z nich má v danném skutru lepší motor.A pak bych mě zajímalo i když jsou obsahově skoro stejny,který z nich je výkonější-nemyslim papírově ale když nasednu a pojedu.Děkuji moc.Děkuji ještě více pokad mi to někdo více popíše,hlavně at už si jsem stopro jist,jestli ten či ten.Ještě jednou děkuji.
tomina

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 04 čer 2012, 19:19

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod 1975ak » 16 čer 2012, 08:54

Zdarec ze Štatlu. 5 let jsem jezdil Focusa a bydlel v Huskách. Byla to 50 ccm a pokud sem jezdil spodek Brna, byla to pohoda, ale jakmile jsem se dostal do kopcovitějších částí, tak rychlost padala dolů. Taková Centrálka, Klajda, Monte Bů, to bylo dycky na dýl. Tím, že jsem měl Noname, tak jsem se nebál to někde nechat, ovšem na noc jsem to dycky šupl do garáže.
Za celou dobu co jsem ho měl a nalítal na něm 15 000 km, tak jsem měnil "jen" hlavu a píst, pak i 6cípou podložku ve variátoru. To ale odešlo vlivem namáhání při cestě do CHorvatska s plnou polní a tím, že jsme pak začli s přítelkyní jezdit ve dvou mimo Brno. Tím jsem jej utahal. Jinak nic neupadlo a drželo. Nebálbych se noname , pokud to fakt chceš jen na ježdění po městě. Stejně ale si myslím, že časem přidáš i mimoměsto výlety.
A na to už je vhodnější 125-150 ccm . S tím servisem bych to neviděl tak zle, jednou za 5000 km vyměníš olej u 4t. u dvojtaktu ho jen dolíváš do motoru. Dobrej skútr nic vic nepotřebuje.
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod sinistre » 26 úno 2013, 09:58

Nemá smysl zakládat kvůli tomu téma a tohle se názvem trochu hodí:

Když koupím skůtr na úvěr, bude na faktuře napsáno "placeno hotově" nebo tam bude nějakým způsobem zaznamenáno "úvěr"??
Uživatelský avatar
sinistre

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 08 zář 2012, 21:40
Skútr / moto: Cagiva City 50
Tuning / úpravy: multivar

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod Winterwolf » 26 úno 2013, 11:19

Bude tam placeno převodem a k tomu dostaneš smlouvu o úvěru :wink:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod Myschan » 26 úno 2013, 12:22

Nebo si vezmeš půjčku v hotovosti
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Pomoc při koupi skútru

Příspěvekod Hejkal » 23 kvě 2014, 19:30

Ahoj.
Prosím o radu. Mám možnost koupit Simson SR50. Není to žádný karasavec, ale obluda to taky není. Při projížďce to vypadá, že...
- zadní brzda jde nadoraz,
- teplý hůř startuje,
- při nakopnutí setočí zadní kolo i přesto, že držím spojku,
- nemá dobíjení,
- nedrží neutrál - chcípne,
... možná i něco dalšího.
Poraďte prosím co je v pohodě a co by mohlo být problém. Taky by mě zajímalo, jak nákladné opravy na simsonu jsou.
Předem díky za jakékoli rady.
Honza.

Jo, cena je 5000 vč. STK do 5/2015, náhradích dílů (motor, a další)
Je to dobrá cena?
Hejkal

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2014, 19:15
Skútr / moto: Simson SR50
Tuning / úpravy: vejfuk a klaxon

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 7 návštevníků