Muj prvni skutr - co si vybrat?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Gandalf » 11 lis 2014, 17:13

Mám na VlČka jeden dotaz: Proč stavíš výběr Xciting 400 vs. T Max? Srovnatelný stroj k Xcitingu mi přijde X Max 400, ten se Ti nelíbí? Měl jsem možnost se na něm letos na Motosalonu cca 35 km svézt a dojmy byly velmi dobré. Mám za to, že tyhle dvě 400 uspokojí 90% veškerých sportovně laděných choutek jezdce při běžném používání skútru, takže je pak čistě na Tobě, jestli si doplatíš těch cca 100t k "úplné spokojenosti" anebo pak zjistíš, že k dokonalosti zase něco chybí :wink: Ale upřímně Ti držím palce v tomhle rozhodování a jsem zvědav, co nakonec zvítězí :)
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod VlČek » 11 lis 2014, 18:07

sakra Gandalfe bílý dostal jsi mě :-), máš dobře zvolený avatar dle mého ... dobře jsi mě popíchl, ale pravdou je, že nevím = neznám odpověď na Tvou otázku, tak si pomohu alespoň trochu Angličtinou Xciting (vzrušení) to Kymco to má alespoň v názvu, kdežto Tmax je pro mě vzrušující - stačí?
X max 400 je skútr, nějaký nevzrušující, to už si můžu vzít X max 250 anebo zase 125 ....
Kymco Xciting ok, volba rozumu, peněženky ..... to nebude, protože nezopakuji stejnou chybu, ale chci tomu dát šanci, pokud tedy rozumíš, co tím myslím
Yamaha T-max - design, technika (snad mě zase někdo nenapadne) např. odpružení zadku, prostě je jiný a je jedinečný dle mého a pro mě vzrušující ...

Můžu se zeptat já na něco, proč jsi si Ty vybral X10, cenu odhaduji na 150+? Druhá otázka proč Tmax prudí anebo rozděluje tolik lidí (milují/nenávidí... něco na ten způsob jestli mi rozumíš)? 3) otázka anebo možná konstatování, pokud bych neuvažoval o Tmaxu, tak bych nikdy neuvažoval o např. X10-500 anebo velkém Burgmanu 650 .... to mě nechá "chladným"? tak se vrátím klidně původnímu záměru SR Max 125 a bylo by ... okolo komína enough :?

Díky tomoto fóru, lidem jako Ty, Dándí, Mohy 125, Double-J (ostatních se nechci dotknout, ale vy jste psali více anebo jste mi utkvěli v paměti) jsem pochopil udělal následující rozhodnutí:

1) existuje Kymco a díky Double-J a Mohy 125 jsem si přečetl a našel něco o Kymco, takže motosvět není jen "od Honda do Yamaha" jak se zda v motoGP, jsem fanda Valeho (navysvětlenou), teď se vrací do motoGP i Suzuki a pojede i Aprilia
2) pokud to bude T-max, tak neproběhlo "vzrušení" při setkání s Xcitingem
3) pokud nebudu mít "koule" utratit = rozuměj "učinit rozhodnutí" a koupit Tmaxe, tak jsem "mluvka" :oops:
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Gandalf » 11 lis 2014, 18:55

VlČku, mě se naopak X Max vzhledově celkem líbí a přijde mi designově dosti neobvyklý.

Vlastně sem můžu napsat odpovědi na Tvé otázky, protože to může pomoci někomu, kdo se také rozhoduje:
1. X10 jsem si vybral, protože se mi líbil její design, tím nemyslím čistě vzhled, ale i praktickou stránku, pohodlné sedlo, dost velký prostor pod ním, přihrádky pod řídítky, největší je uzamykatelná s 12V zásuvkou, nezávisle na tom USB konektor pro dobíjení mobilu/navigace, podvozek odladěný více do měkka (to mám raději) a masívní přední kapotáž s velkým plexi, které mne slušně ochrání před chladem i deštěm. Samozřejmě, že po 10 km jízdě v dešti neslezu suchý, taky zadní odpružení by mohlo být ještě o chlup měkčí a některé plasty lépe slícované (holt Itálie), ale snad nikdo nebude slepě tvrdit, že právě jeho skútr je dokonalý jen proto, že se pro něj rozhodl. Každý má jiné preference, vkus, nároky a také finanční limity. Přesedal jsem ze 125ccm na 350ccm (resp. 330) a s motorem samotným jsem velmi spokojen. Nechtěl jsem motor 500 nebo více, tohle pro mé sólo jízdy po ČR a občas po Evropě výkonově bohatě postačuje. Letos jsem natočil přes 14tkm a zatím se nechystám zazimovat :)
2. Proč T Max polarizuje lidi netuším, já byl vždy jeho obdivovatelem. Jen jsem současně věděl, že takové skútrové "letadlo" už je na mě příliš :) Takže nevím, kdo tomuto stroji něco vytýká a proč. Pro mne je to zkrátka jiná kategorie. Stejně jako vím, že si nekoupím Ferrari (které jinak velmi obdivuji), i kdybych na něj snad někdy měl.
3. tomuto bodu moc nerozumím a tak ho nebudu komentovat :)

V každém případě, pokud neřešíš kupní cenu, náklady na provoz a chceš si užít dynamickou jízdu, asi nic jiného než T Max nemá smysl hledat. Ve chvíli, kdy bys chtěl jet třeba ve dvou nebo řádně naložit zavazadla a vyrazit někam dál, zase je to o něčem jiném. A byť je Xciting 400 bezesporu vydařený model (v Německu ho nedávno slušně ocenili), tak v tomhle duelu nemá šanci uspět. Ale záleží na tom, jestli jsi člověk upřednostňující hledání "dokonalosti" nebo kompromisy :wink:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod VlČek » 11 lis 2014, 19:21

moje poslední otázka / konstatování nebyla narážka na X10, protože jí máš Ty, ale cenovka 200+ (X10-500 a Burgman 650 jsou cenově okolo Tmaxu).

Hledání dokonalosti, tak to asi né, sám jsi přiznal, že i Tvé X10 má mouchy, ale klady pro Tebe převažují a to je důležité dle mého názoru.

Nehledám dokonalost, ale Tmax mě velmi zaujal, a taky jsem sobec, takže si dopřeji i někdy něco "nezdravého"

Pokud bych najel polovinu toho co Ty za rok anebo věřil, že to najedu, tak bych měl o další důvod proč ANO, ale už jsem si naplánoval na příští rok služební cestu a trošku i soukromou, která by mohla udělat cca 4500km za 2 týdny...., což je takový jakýsi důvod :-)
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod dreamer » 11 lis 2014, 19:23

@VICek: No ak peniaze nie su problem, tak ak mozem, prihodim este dvoch kandidatov: Aprilia GP 800 a BMW C600/650GT ;)

Moj osobny nazor: T-Max je tazko porovnavat so zvyskom skutrov (snad len s vynimkou Aprilie GP 800). Podvozkom, vykonom aj jazdnymi vlastnostami sa uz sice priblizuje viac k motorkam nizsich cenovych kategorii, ale prave tu vyvstava otazka, ci ma takyto skuter vzhladom na jeho cenu este vobec zmysel. Za cenu nizsiu o 2500€, cize cca 70000 CZK si totiz vies kupit plnokrvny motocykel Honda NC750X s automatickou DCT prevodovkou (ak je automat jeden z rozhodujucich faktorov), ktora bude na tom jazdnymi vlastnostami, ekonomikou prevadzky aj vyuzitelnym vykonom daleko lepsie ako T-Max.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod lzqpmt » 12 lis 2014, 01:35

Když neřeším peníze, tak si koupím to co se mi líbí, a když pak uvidím něco lepšího, tak si to taky koupím a to starý třeba prodám. Nač tyhle sáhodlouhý diskuze, když na tom nic není.
Kdysi Babetta 210, Yamaha FS80SE, Yamaha Virago 1100, Yamaha x-city 125
Piaggio Mp3 500 LT sport Obrázek
Suzuki DL 650 V-Strom Obrázek
Uživatelský avatar
lzqpmt

100+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 175
Registrován: 11 říj 2013, 00:41
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio Mp3 500 LT sport /Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Dándí » 12 lis 2014, 04:04

dreamer - Dovolím si zde dopsat svůj vlastní postřeh s moto Honda NC a skůtr Honda Integra kde to samo řadí, či v uvozovkách řadí jezdec.

Na kravinky po městě je naprosto rozdílné jezdit s variátorem (u mě Tmax) a Hondou co sama řadí a tam je právě pro mě kámen úrazu, že v různých režimech po městě je plynulost tahu variátoru při kličkování, proplétání, či úplném promotávání mezi stojícími auty tak příjemná a pohodová což u Integry ani NCčka není a to pocukávání při dojezdech - rozjezdech během proplétání mě značně iritovalo. Dále při klopení na plný plyn a např. nájezdu nájezdem na rychlostní komunikaci jsem díky samořazení nezískal tu potřebnou jistotu ani po několika hodinách jízdy a furt mi chyběl právě ten kousek jistoty který je na jednostopém vozidle to nejdůležitější. Znovu opakuji neřeším spotřebu ani cenu, pouze dojem z jízd.
Zase by se dala vést dlouhá polemika, ale toto je můj názor získaný opakovaným půjčením od dvouhodinovek a po celodenní vypůjčení těchto strojů, protože vždy se po základním projetí a vstřebání dojmů vracím pro skutečné odzkoušení. Zde ještě musím dodat, že kdyby mě nebavilo ojíždět po městě kraje gum ("nemit poserproužek") tak bych určitě NCčko doporučil jako pohodový stroj s nízkou spotřebou. Integru jsem zatím nepochopil vůbec.
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod dreamer » 12 lis 2014, 11:22

@Dandi: Suhlasim, ty vies co chces a co od stroja ocakavas a preto ti T-Max vyhovuje, co je super. Z VICekovych prispevkov mam pocit, ze sa pohybuje zatial len v emocnej rovine a je preto vhodne spomenut aj ine alternativy.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Dándí » 12 lis 2014, 15:06

Myslím, že Vlček je někde tam, kde já byl před sedmi, osmi roky, Honda@125 paráda, ale furt to nebylo ono a začalo kolečko BG 400, 650, Majesty, různé Aprilky a Piagia + Gilery, přitom jsme koupili Kamče Aprilia Sportcity200 a já našel Tmax s hliníkovým rámem jen ještě bylo třeba rozhodnout s ABS, nebo bez. Taky si už asi někde mysleli, že se chci jen povozit, když jsem takhle šmejdil dvě sezóny :lol: :lol:
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků