Muj prvni skutr - co si vybrat?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Rnx » 10 lis 2014, 15:57

VlČek píše:S ko...

Nechápem prečo ľudia riešia blbosti. Na brzdy bez cbs si zvykneš skôr, než zhasneš motor po prvej jazde. Je to pekná vychytávka ale nie zas úplne podstatná, osobne mám radšej brzdiť pekne dvomi rukami, prípadne brzdiť len tak ako uznám za vhodné ja.
Vyššie otáčky sa dajú poštelovať kontrastkami a valčekmi, potom to však bude vykúpené maximálkov alebo pomalým odpichom.
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod VlČek » 10 lis 2014, 16:10

to RNX : kdyby jsi četl pozorně, tak jsem nepsal, že nový skútr musím mít "CBS", ale jen že to bylo na PCXku příjemné anebo možná chytré řešení od Hondy, aby udržela cenu = mohla použít levnější typ zadní brzdy a přesto brzdy byly dostatečně výkonné ....? Při přesednutí z PCXka na SR Maxe jsem zaznamenal, že brzdí jinak, řekněme lépe anebo agresivněji, toť vše. Jinak díky za názor.
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod HonzaR » 10 lis 2014, 16:47

Vlček: Komfortem podvozku si s SRMaxem, či Xmaxem nepomůžeš, oba dva mají sportovně tvrdý podvozek. I když někomu to vyhovovat může.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Dándí » 10 lis 2014, 17:03

Tmax má také každou brzdu vzlášť, čili pravá - předek, levá - zadek.
Kawa je Kymco
A to jak krásně zabírají Hondy v nízkých otáčkách je super "tradice" - mě to na SH 300 taky fascinuje
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod VlČek » 11 lis 2014, 04:46

Jj, teď jsem si přečetl vlákno Downtownu - Mohy, toho si snad Kymco platí (pouze vtip), moje zkušenost s mobily vystihuje přesně to, co nyní chci od skútra. Dcera používá iPhone, tak jsem si ho vzal do ruky a rychle jsem to položil, protože nevím, co na tom vidí = moje "setkání" s Kawou .... sám jsem začal před lety s Androidem a první bylo HTC Desire, pak jsem přeskočil na Samsung a stalo se toto, skoro jsem zešílel z rozdílů, které podle mě byly na HTC lepší (myslím nadstavbu nad Android = úpravy HTC vs úpravy Sams..), ale okamžitě jsem se zamiloval do funkcí, které podle mého měl Samsung lepší než HTC, takže můj ideál by byl paskvil HT-sung :-) a to stejné nyní hledám i skútru, design ala Aprilia SR Max, technika Yamahy, hmotnost, nastavení variátoru Honda ......

to Dándí: jak Tmax? Doporučil bys ho někomu? Cenově je to jiná liga, ale já nemám žádný max. budget, pouze si říkám, že na 2-4000 km za rok okolo komína je to zbytečné, ale možná bych jezdil více ...

Z jiného soudku - kam na motorce vyrazit, možná dobrý tip pro někoho na příští sezónu:
Jinak všem doporučuji výlet na moto do Pobaltí, krásná krajina, minimální provoz, prostě skoro ráj, ale než tam dojedeš, tak si musíš projet peklem = Polskem, kde se Tě pokusí každých 10km sestřelit šílený řidič náklaďáku, takže po cca 80 pokusech Tě zabít jsi v zemi kde se jízdu opravdu užiješ a Bělorusko je taky v pohodě.
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod dreamer » 11 lis 2014, 10:16

VlČek píše:a to stejné nyní hledám i skútru, design ala Aprilia SR Max, technika Yamahy, hmotnost, nastavení variátoru Honda

Len mala poznamka k technike Yamahy a k vahe Hondy...

Yamaha X-Max 250/400 = francuzsky vyrobca MBK + taliansky motor Minarelli
Honda NSS300 Forza sucha vaha = 192 kg
Aprilia SR Max 300 sucha vaha = 161 kg

O magickom nastaveni variatora Hondy by som sa aj ja rad dozvedel viac :)
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod VlČek » 11 lis 2014, 11:12

to Dreamer: :-), neber vše do slova a psal jsem o PCX 125 vs. SR Max 125 a X max 125 ! SR Max 125 a X max 125 se mi líbí a jsou větší než PCX, tak jsem o nich uvažoval a pouze jsem srovnal s tím, co znám.

Japonská Honda PCX je nejlehčí, přestože se vyrábí v Thajsku, ikdyž evropské kusy údajně v Itálii :-)

"magický variátor" Honda - osobní postřeh POUZE výše uvedených tří modelů (žádné všeobecné a ani o Tvé SR Max 300), takže moje bývalé PCX 125 pomalu přidávám plyn a PCXko se pomalu rozjíždí ! Kdežto SR Max 125 a X max 125 (osobní postřeh za oba modely, se kterými jsem jel, nejezdil jsem na SR Max 300 ani jiných modelech jako Froza 300) pomalu přidávám plyn a nic neděje jen motor řve a potom se skútr rozjede = k rozjezdu potřebuje vyšší otáčky ! Nic více ani nic méně.
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Dándí » 11 lis 2014, 11:25

Toto je moje odpověď na dotaz zda bych doporučil Tmax, takže prosím nerýpejte a neza.írejte prosím toto téma kritikou tohoto příspěvku :!: :!:

Po mnoha letech zkoušení všech možných a nesmyslných skůtrů (china též) jsem zakotvil u Tmax a už mám druhého, 1. - 2009, 2. - 2013, a je to přesně to co od skůtru JÁ a znovu zdůrazňuji JÁ potřebuji. Ještě by tam mohli přidat dvacet koní a pěl bych ódy na téma Tmax :lol: :lol:
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod LIKAN 1975 » 11 lis 2014, 12:51

Ahoj jet 7.
Já jsem řešil to samé, před 4 roky. Všichni radily a skončilo to tak jak u Tvého dotazu. Objeví se někdo s T Maxem. Já mám papíry na vše i na tank, peníze taky na T Maxe mám, ale proč ????? Těch velkých skútrů zas tak často ráno, když jedeš do práce nepotkáš. Je to jak s Harlejem, ten taky nejezdí v dešti, protože kdo by to čistil.
Neřeš peníze, pak lituješ. Kup to co ti sedí, já byl dvakrát na moto-salonu v Brně. Koketoval jsem s Kymkem a skončil u Italské Aprílie sport city.
Životní chyba. Itala nikdy ani Vespu. Nyní vlastním Kymco Grand Dink asi jediný v republice, protože mají všichni PCX, X max, SR Max a T MAxSTODONT.
Pokud mohu doporučit značku tak se mrkni na Kymco 125 Grand dink. Přečti si recenze, je to pracant, pohodlný a moc neváží. Už vidím maníky s T Maxem jak každé ráno ho protahují kolem auta z garáže. Burgmana jsem taky jak v devět ráno neviděl jet.
Před koupi ti doporučuji zvážit toto:
1- Cenu přilby, moto oblečení (v kůži jezdí jen blázni, mám na mysli vlastní) peníze na víc, ale nešetři Hlava nedoroste.
2 - místo kde bude stát, pokud venku na dešti tak si kup něco za 5000 Kč
3 - nedej na názor ostatních ty na tom budeš jezdit a ty to budeš platit

Aprilku jsem prodal za 25 000Kč a nikdo se z fóra neozval.Pokud chceš pošli email, zašlu ti fotografii. Napsal jsem pravdu, dvakrát položená, vždy to odnesly plasty. Tak jsem asi udělal chybu, ale můžu říct, že nelžu a nemažu med.
Když ji kupoval kluk z Bílovce tak mechanik koukal jak vypadá udržovaný skútr. Plasty se měnily za originály a žádné lepení.
Nevěřily, že je tak stará a že má něco za sebou. Tak ti tím říct, že férovejch prodejců ojetých skútru je málo a vykašli se na Chinu.
Jak to říkal Sršeň : výš co je lepší než motorka, k.r.a nová motorka.
LIKAN 1975

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 16
Registrován: 31 bře 2014, 11:01
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Grand dink 300i

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Lubik » 11 lis 2014, 12:59

A jsme u toho, každému se líbí něco jiného.
Rád a s nadšením každé ráno vytáhnu svého X-Maxe a jedu do práce.
A měl jsem Gilleru Runner (pro neznalé Ital) a nedám na něj dopustit, super scoot který neměl jedinou chybu.
Takže rozpoutávat znovu a znovu tuhle válku ital/japonec/eskymák je ůplně zbytečné.
Ps.: To že jsi jediný s Kymco Grand Dink se nedivím, hrozná obluda, ale to zase platí moje první věta :lol: :lol:
Lubik
 

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod LIKAN 1975 » 11 lis 2014, 14:34

Ahoj Lubíku.
Jak píšeš, každému se líbí něco jiného.
Nikomu nevnucuji názor krásy, taková Honda Zoomer je pro někoho krásná někdo by z toho zvracel.
Co nevyšlo vzhledově to se podařilo tónem výfuku a pohodlím.
X max je stejně velký jako Grand. Poukazuji pouze na to, že každý hájí to co má. Já osobně klidně pohaním svůj skútr, nemám problém, vím kde má chyby, ale není to zrovna jak vypadá. Když si přečtete recenzi Grand Dinka 125 ccm, zjistíte, že to je to pravé ořechové za pár peněz do práce a výlet. Máš pod sedlem prostor, možnost dokoupení kufru a nestojí to 110 000 Kč jako X Max 125 ccm. Zajímalo by mě proč je stejně drahý a i dražší než 250 ccm.
Ale můj první příspěvek byl pro toho kdo se ptal, tím byl (jet 7) a nechtěl jsem rozdmýchat polemiku vkusu,pouze poradit.

-- 11. 11. 2014 14:16 --

http://www.tipmoto.com/motorky/kymco/27 ... -stav.html


Tady se podívej na inzerát, je to v tvoji cenové relaci. :idea:
LIKAN 1975

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 16
Registrován: 31 bře 2014, 11:01
Bydliště: Opava
Skútr / moto: Grand dink 300i

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod VlČek » 11 lis 2014, 15:44

Dándí píše:... ...Po mnoha letech zkoušení všech možných a nesmyslných skůtrů (china též) jsem zakotvil u Tmax a už mám druhého, 1. - 2009, 2. - 2013, a je to přesně to co od skůtru JÁ a znovu zdůrazňuji JÁ potřebuji. Ještě by tam mohli přidat dvacet koní a pěl bych ódy na téma Tmax :lol: :lol:



Díky všem za přínosné názory a příspěvky.

to Dándí: díky za názor a věřím Ti, protože máš možnost vyzkoušet i SH 300 viz Tvůj profil, chápu správně, že je to motor přítelkyně?

Na konci listopadu navštívím Kymco - Double-Je, protože ten jejich Xciting 400 vypadá schopně a pak Y Moto s Tmaxem a rozhodnu se, určitě se pokusím zatlačit na cenu u skladového Tmaxe, ale to bude až krok č. 2, protože krok č. 1 bude Xciting nebo Tmax? Ale v první řadě musím být rozhodnutý já, protože nejdu kupovat SLEVU, ale chci koupit skútr !
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Mohy 125 » 11 lis 2014, 15:55

Vlčku: sakra chci jednou být na tvém levelu a neřešit cenu... :mrgreen: :wink: (to je poklona...pro vysvětlení). Jinak z mého pohledu je Tmax sportovní a XC cestovněsportovní .... takže je to o ujasnění priorit. Oba jsou to naprosto nádherné stroje.... Jenom cena nového Maxe mi prijde scestná na skutr...
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod VlČek » 11 lis 2014, 16:19

to Mohy 125: nechceš, ale asi budeš za cca 15 let :-), a v tom je ten zakopaný pudl :-(, děti odrostou, tedy pokud si nepořídíš jako dědek ještě jednoho sviště, v práci budeš v pohodě (nejsem Kellner nebo Babiš anebo tak něco), prostě mám práci, která mě baví, k tomu i příjem, který mi dovolí žít a mít nějakou zálibu, ale pokud mě chytne Xciting za "koule" jak jsem psal výše, tak velmi rád ušetřím.
Až se tak stane, tak spousta lidí z mého okolí řekne blázen, ale to samé můžu říci já, když si oni koupí něco za výrazně nižší částku, ale pro mě je to absolutně nepodstatná a nepotřebná věc.... je to osobní priorita, libůstka, úchylka ... jinak celý život nekouřím, tak si spočítej kolik jsem ušetřil :-)
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Muj prvni skutr - co si vybrat?

Příspěvekod Mohy 125 » 11 lis 2014, 16:46

taky nekouřím a navíc nepiju... ale 100 000 je pro mě podstatný rozdíl ..něco jako ANO/NE... :mrgreen:
Jinak z toho co jsi napsal...ti mohu jen gratulovat a přát ti štastný výběr... :!:
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků

cron