MP Korado Adventure 125

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

MP Korado Adventure 125

Příspěvekod libec » 01 srp 2009, 11:44

Ahoj chci se optat kdo má stímhle skutrem nějaké zkušenosti.
Dík Libec
libec

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2009, 11:40
Skútr / moto: žádný

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod jarafari » 01 srp 2009, 14:37

ahoj....s timhle tim zkušenosti nemám,ale mám MpKorado via 50 4t a asi bych to nikomu nedoporučil..... :lol:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod jarafari » 01 srp 2009, 14:40

celkem lituju že jsem se o skútrech nedozvěděl něco víc,dřív něž jsem to koupil.... je to skoro nový ale už teď skoro neprodejné :x pekáč jeden...
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod libec » 01 srp 2009, 22:23

Ahoj a co je u té 50 největší problém? Jinak chci 125ccm a zatím jsem se informoval od 3 lidí co ho mají na jejich názor na tento stroj.
dost informací ohledně skutrů najdete i na těchto stránkách http://www.skutry.wbs.cz/
Zvažoval jsem i koupi yuki a kentoye ,ale po rezenzích na ně jsem to zamítnul.
Jinak budu rád za vaše recenze na tento stroj.
Dík Libec
libec

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2009, 11:40
Skútr / moto: žádný

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod wictor » 01 srp 2009, 22:31

No jedná se o čínu. Já osobně bych šel, taky radši do něčeho jinýho. Prvotní náklady na koupi jsou malé, ale následně se to můžedost prodražit. Na 125 se podívej na Aprili (mají teď hodně dobrý ceny), Piaggio, Peuget, Honda, Suzuki a můžeš zkusit i Kymco (to vlastním já a je teď na prodej :D ). Určitě se ještě porozhlédni
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod jarafari » 02 srp 2009, 22:27

Zatim teda nic závažného....ale! Již u prvních 200km přestala fungovat ručička benzínu a pří 300km to začalo vrzat při rozjezdech....asi řemen nebo variator... při garančce prodejce ukazatel paliva opravil a na vrzání mi řekl že to číny dělaj a že uvidíme co to udělá :evil: no tak jsem jezdil a moc to neřešil(zde na fóru mi k tomu nikdo nic taky neporadil...) Pak jsem jednoho dne jel do práce a zjišťuju že mám měkké přední kolo,zajedu na benzinku a tam zjišťuji že je špatnej ventilek a že to nedofouknu...po práci jsem to hodil do servisu kde jsem koupil novou duši za litr i s prací :o ... Při jízdě na kostkách a špatnejch silnicích to drncá a skáče jako sviňa( tlumiče fakt mizérie) což se projevuje na praskáni různejch plastů....asi při 1200km přestal fachčit zámek sedačky....časem postupně praskaj další kusy plastu :cry: pak jsem někde ztratil nožní startovací páku(to asi někde na těch kostkách :mrgreen: ,řešim to plánováním si trasy po rovném asfaltu a né po kostkách :roll: což je dost na prd....)takže startuji pouze eletricky...jako páka stojí kilo ale schánějto.. když jsem potřeboval koupit novou vložku vzd.filtru tak to byla docela hoňka ji sehnat.. nedávno při nějakejch 2750km mi prasknul řemen(trochu brzo né?!?!) a když jsem to odtlačil do nejbližšího servisu( A.B. )kde mi to muselo stát dva dny venku než otevřeli neb byl víkend..když jsem tam v pondělí po práci letěl abych scoota koněčne dal spravit,tak jsem z děsem zjistil že je problém s tím že je to číňan a že mi to neopravěj,že si to na triko nevemou.... na otázku kde mi to opravěj řekli to fakt nevim...snad jedině na francouský ale to jen možná(to vypovídá o dalším problému číňanů a to
je servis..nikdo to nechce opravovat)....no na tý francouský mi to udělali, to jsem věděl neb tam mi dělali i tu duši,ale scháněj dodávku na převoz :( ...Mám novej řemen a tím vyřešeno vrzání při rozjezdech....... :D už nevrže.
Mp korado je na moravě a posílat to tam kuli každý kravině se mi fakt nechce...a moto luky je jedinej servis v praze kterým vim že mp korado dělaj :( takže bída.. těď mám novej řemen a jezdim....jenže je to teď děsně líný :cry: :cry: :cry: si říkam jestli mi tam dali ten řemen správnej.....( kdyby jste někdo věděli jestli to může byt tím,prosím napište mi to,děkuji :) )
na záver dodám že teď mám najeto 2860km a čekám co mě kde zas postihne...rozhodně,když se mě nekdo zeptá zdali si tento skútr má koupit,tak já mu ho nedoporučim....a ani žádnou jinou čínu...
Už jsem koukal že bych to prodal...jenže to bych na tom prodělal deset litrů a to se mi taky nechce.taky bůh ví jestli by to vůbec někdo koupil a aby mi to pak neomlatil o hlavu :roll: ...hold budu mít chvíli šitovej skútr a až našetřim,tak si koupim značku.... ještě nevim jakej ale pár typů už mám :D už se těšim.....
jestli múžu poradit nekupuj čínu....měj se hezky,pořádně vybírej a skútríkům zdar :mrgreen:
jo a všichni mějte na paměti že slogan "opravdu nejsme tak bohatí,aby jsme si mohli kupovat levné věci" fakt platí a to i pro skútry!!!!!!! sám jsem poznal ahoj
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod jarafari » 02 srp 2009, 22:33

libec: a jestli se tě můžu zeptat??? co ti o tom říkali ty tři lidi co to mají??? jsou s touhle značkou spokojení??? co já kolem sebe zjišťoval,tak to co mám já, tak nikdo moc nemá....za třičtvrtě roku jsem ani jednou po praze neviděl jiné mp korado než mám já.... :shock:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod libec » 03 srp 2009, 09:29

Ahoj
Jeden je sním spokojen má to docela slušně vytuněný a má sním najeto už 14tis. kiláků ale upozorňuji že so jedná o 125ccm.
Druhej říkal že podcenil neduhy číny ,uvolňování spojů po jejich dotažení vše v pořádku .
Jinak jsem se díval po nějaké ojeté značce a přehodnotil velikost a kubaturu skutra kterého chci vybrat.
Jedná se o Suzuki Burgman,Malaguti Madison,Yamaha Majesty a nebo něco podobnéhu .
Stejně bych po nějakém čase chtěl něco jiného.
Jinak dík za tvé poznatky. Libec
libec

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2009, 11:40
Skútr / moto: žádný

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod petridas » 03 srp 2009, 09:48

jarafari: no skoda ze si nenasel toto forum driv !!!! ted trpis! jinak toto co si napsal tak toto kopiruj do vsech diskuzi co zacinaji : chtel bych koupit skutra a vybiram z techto/ dosad jakoukoli cinu/......... !! a nebo potom co uz koupi a pisou : uz mam najeto /dosad jakekoli km od50.....300!/ a uplna spokojenost! takovych tu je taky dost! jinak nevim teda kolik do toho kdo chce vrazit ,ale za 20-25 tis. se da v pohode vybrat nejakej znackovej a treba i 150ccm! a dam dalsi ch cca 3-5tis. za prvotni kontrolu a servis a mam klid !!
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod jarafari » 03 srp 2009, 17:29

Libec: no to se mi líbí,jak si změnil názor :D a určitě děláš dobře....To co vybíráš teď to už je jiné kafíčko :P to bych si dal taky říct,jenže já mám papíry jen na 50ccm a o přidělávání skupin neuvažuji... :? aspoň zatim :mrgreen: To už bych pak kromě motorek dělal i C a E...abych už to měl jednou pro vždy z krku..
Petridas: No určitě na každé podobné téma reagovat budu,ať lidi nenaletěj jako já :roll:
Nejhorší je, že když jsem to kupoval,tak jsem o skútrech nevěděl vůbec nic a kdybych věděl že je to číňan,tak to vůbec nechci...Narážím na to že Mp Korádo na svejch stránkách nemá ani zmínku o tom že se to dováží z číny a ještě tam popisujou svoji českou historii....Já právě znal starej Manet korádo kterej byl dobrej a českej tak jsem myslel(blbec) že je to pokračování značky...Takhle je to z milionama dalších prodejců a lidi který otom prd věděj tak snadno naletěj......když se rozkoukáš a zjistíš si něco třeba na tomhle fórů,tak už si můžeš jen trhat vlasy,protože máš novýho ale zároveň neprodejnýho skútra...
Podle mě by mělo u každýho prodejce být napsáno... ano je to česká značka,ale čínský výrobek...
je fajn že tyhle fóra jsou a když jsem neměl to štěstí já,že by mi někdo poradil,tak ať ho má aspoň někdo jiný... do budoucna určitě dál budu informovat o stavu týhle číny a až budou připraveny prašule na novej stroj ,určitě to tady ještě prořešim než si něco koupim.....
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod libec » 03 srp 2009, 20:37

Ahoj máš pravdu tohle forum mě dalo dost poznatků o problémech čínských skutrů a mnou čtené recenze na ně jsou úplně zcestné.
Jinak já nemám taky papíry na A bez omezení ale to už mám domluvený že je budu dělat,sice mám na vše krom A a autobusu a tohle si dodělám!
Já chtěl hlavně skůtra na ježdění semtam do práce cca 27km jedna cesta,na fotbal pískám fotbalové zápasy cca 25 km jedna cesta,po rodině 20km cesta,atd.
Moje požadavky byli malí rychlost kolem 100km/hod a cenu kolem 30 tis. tu jsem tedkom zvedl o 10tis.kc ,myslím si že za tu cenu se dá něco kolem 250CCM koupit.
Co vy na to?
Dik Libec
libec

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2009, 11:40
Skútr / moto: žádný

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod kraken.99 » 03 srp 2009, 20:40

jestli chceš 250cc tak jednoznačně doporučuju yamahu majesty
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod petridas » 03 srp 2009, 22:01

libec tak se mi to libi konecne nekdo rozumnej! za 30 nebo 40koupis poradneho skutra! ale jeste bych ti doporucil koupit treba levnejc a dat ho do servisu a udelat celkovou kontrolu a popripade vymenil to co by bylo potreba!! dale by bylo dobre pokud nemas skusenosti zajit z nekym kdo je ma /myslim ze tady lidi z fora sou po cele republice a kazdy ti poda pomocnou ruku!/ a co se tyka primo urciteho skutru tak zase je dulezite co se ti libi a co vlastne chces jestli spis mensi a obratnejsi nebo velky a tezkopadny stroj jako majesty!! :mrgreen: mimochodem nikdy bych si ji nekoupil pac se mi nelibi a mam kratke ruce!! co se mi libi je malaguti madison nebo aprilia leonardo ,ale to uz je vec nazoru!!! :wink:
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod libec » 03 srp 2009, 22:13

Ahoj Yamahu mám taky v hledáčku a ještě co má od manželky stric Malaguti Madison tak uvidíme co bude k mání!
Jinak stím servisem je to podle mě samozřejmost,tak jak u auto z rozvody.
Jinak jsem koukal do vlákna inzerce že i tady se dají koupit dobrý mašinky.
Ze začátku jsem chtěl novího skůtra za ty peníze ale asi by to víc stálo než jezdilo ,tak půjdu do značky co to bude to ještě nevím ale kolem 250CCM . Dik Libec
libec

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2009, 11:40
Skútr / moto: žádný

Re: MP Korado Adventure 125

Příspěvekod libec » 03 srp 2009, 22:25

Jinak kdybych koupil něco menšího a silnějšího tak Gilera Rooner
libec

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2009, 11:40
Skútr / moto: žádný

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 9 návštevníků

cron