Koupě - je to ještě na skútr???

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod PBM2 » 07 dub 2014, 22:49

To gus: pokud se nemýlím, základní otázkou není to, zda objem 125 nebo 400ccm, jaké oblečení nebo doplňky, ale zda na čemkoliv o dvou kolech takovou vzdálenost lze vůbec celoročně jezdit a jak moc to má cenu. Je určitě rozdíl mezi výletem na trase 200-300 km a každodenní honičkou (o nic v tomto případě totiž ani nejde) do práce. Když máš čas si vše předem připravit, v pohodě nasnídat, vyjet, pokud to počasí dovolí nebo ne, když se pokazí, jde to, protože "tě nic nenutí". U cesty do práce je to "nutnost", u které, ať už chceš nebo ne, jet musíš a jen volíš, zda auto, moto nebo bus. Já to mám do práce nějakých 5 km. Pohoda. Žádné honění ráno, odpoledne v klidu domů, i kdyby se počasí pokazilo, dojedu bez problémů. A když se počasí opravdu pokazí, tak je tu auto nebo i bus (jako koncové řešení v případě poruchy apod.). Ale tolik kilometrů? Většina zde přítomných ti řekne, že za rok můžeš reálně jezdit jen určitý počet měsíců, pak je to buď o hubu nebo o zdraví (nachlazení apod., neřeš pomůcky jako Tucano, vyhřívané hefty atd.). Nejsme v Itálii, takže moto je v podstatě v našich šířkách sezónní záležitost, až na několik jedinců a některé roky, kdy zima není ani zimou (viz ta letošní, ale spoléhat se na to nedá). Na tuto vzdálenost se kloním k autu, LPG ideální, měl jsem ho, Lubik to napsal přesně. Ať se rozhodneš jakkoliv, dobrou volbu ti přeji. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Losky » 07 dub 2014, 23:10

Pokud si měl B1250, tak prosím Tě, skútra vůbec neřeš. Budeš zklamanej výkonem a i cenou, protože si budeš říkat, že za to si mohl mít raketu a né polského fiátka...
Na to dojíždění do práce nech auto, určitě mnohem lepší volba a na letní měsíce si kup motorku, třeba nějakou šestku, nebude tolik žrát gumy atd. A hlavně podvozek bude pohodlnější.
SH300 není špatnej, ale za ty prachy...
Nevím jak ostatní, ale mě jízda na skútrech prostě neuspokojovala. Prostě radši jsem sedl do auta a jel autem:) Teď co jsem zase pořídil moto mě to zase začlo bavit... Na skútrech mi i nějak vadilo, že se nemůžu vzepřít o nádrž
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Dom999 » 07 dub 2014, 23:16

Taky bych to resil touhle cestou. Ja ma skutry hrozne rad ale je pravda ze jsem se jeste nesvezl na skutru kterej by jiznima vlastnostma aspon pripominal motorku (bid treba dl650). Ikdyz treba takovaj tmax funguje super.
A treba zrovna ten vstrom 650 kdyz nebudes moc chvatat tak bude jezdit taky kolem 4.5l100/km.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Galls » 08 dub 2014, 05:21

PBM2 píše:To gus:...

Hezky napsané. Jen bych doplnil, jde i o to co chceš. Léta jsem dojížděl denně do práce cca 30 km tam a zpět (zpět zase 30 km) a pak jsem jednou chtěl po letech zase moto. Při koupi moto jsem volil mezi nech to být, máš spotřebu v autě 5,5 a volbou, chci jezdit na dvou kolech. V mládí jsem jezdil snad všechno na dvou kolech (cross, chopper, silničky i klasika) a tak byla volba jasná. Pravdou je, že si vždycky můžu, podle počasí, vybrat komfort auta bez znatelného navýšených nákladů. Z mého pohledu jde jen o to co upřednostníš. Pro mně zafungovaly tyhle priority:

1. dvě kola
2. pohodlná jízda
3. každodenní využití
4. rozumná jízda ve dvou
5. úložný prostor
6. přiměřená spotřeba
(7. musím už přemýšlet jak hodit nohu přes sedlo, bohužel)

Pokud hledáš úsporu, tak moc nespekuluj. Ušetříš litr v benzínu, ale k domácímu rozpočtu přidáš nákup moto, další pojištění a nutný servis. Než se ti ten případný litr v benzínu vrátí, (pokud se vůbec kdy vrátí) tak budeš chtít zas něco jiného. A to jiné tě nejspíš bude stát ještě víc.
Chceš trhat asfalt, nebo hodit borce? Nech plavat skútra. Chceš pohodu do práce na dvou kolech za rozumnou cenu? Kup skútra. Chceš rychle šetřit? Hledej úspory jinde.
Uživatelský avatar
Galls

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 176
Registrován: 07 úno 2012, 17:04
Bydliště: Stroumbi
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 / 2001

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Scarabeo » 08 dub 2014, 07:47

Úplně souhlasím s Gallsem :wink: mám skútra 4 roky najeto 50.tis jeho cena klesla asi na třetinu.Koupen pro dojíždění do práce nakonec spíše jen výlety.Jak se říká nejlepší auto v tvém případě motorka je ta kterou si nikdy nekoupíš.Ale pokud si chceš občas spříjemnit cestu ,tak proč ne ,ale s úsporou bych nepočítal
Uživatelský avatar
Scarabeo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 327
Registrován: 22 zář 2009, 23:44
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: AS 500

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod _Tom_ » 08 dub 2014, 08:11

stejně tak se mi zdá tebou popisovaná třetina hodnoty po 4 letech jako hodně optimistická
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Losky » 08 dub 2014, 09:00

Moto i skútr je věc pro zábavu a malé potvůrky do 300 ccm jsou dobré i do velkoměsta. Ale abych na tom jezdil denně 170 km a ještě se stresoval časem? To ani náhodou, to radši vlezu do plechovky a pohoda. Občas se jedu projet dopoledne než jdu na odpolední a prostě mě to ani nebaví. Vím, že budu muset za chvíli do práce atd... Ty by si to měl určitě stejné. Kup si moto na občasnou projížďku a do práce nech auto - v něm si i odpočineš, kdežto na moto moc ne.
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod sinistre » 08 dub 2014, 09:40

Nota bene vede většina trasy po dálnici, kde si to nedokáží užít ani ti nejotrlejší.
Uživatelský avatar
sinistre

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 08 zář 2012, 21:40
Skútr / moto: Cagiva City 50
Tuning / úpravy: multivar

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Dom999 » 08 dub 2014, 09:44

Tak s tim zasadne nesouhlasim.
85km je kdyz se bude flakat na hodku jizdy a po hodine me jizda nikdy neprestala bavit. A ze bude jezdit 170km dene? No a? Co ja bych za to dal. Mit spojenou cestu do prace se zabavou je prece super ne? Aspon se bude vic tesit na cestu zpet a rychlejc mu to v praci utece. A hlavne ja kdyz jedu autem do Brna (170km) tak se modlim abych tam uz byl kdezto kdyz jedu na motorce nebo skutru to je jedno tak vymyslim kam se jit jeste svest.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod josuk » 08 dub 2014, 10:10

s Dom999 nemůžu souhlasit doslova.
manželka neřidička: ty asistovaný nebo automatický převodovky jsou i u těch malých aut už docela použitelný a naučit manželku řídit se vždycky hodí.. s jediným rizikem, že Ti jednou dočista ujede.. ;-) (povinný ručení ročně na 1.0 motor kolem 1500 i méně, ostatní náklady (oleje, servis, gumy) menší než na skútr) – nákladů bych se nebál
souhlasím naprosto s PBM2 – na skútru jezdím moc rád, ale cesta ráno do práce mě nikdy bavit ani nezačala – skútr omrzlý, mokrý, myšlenkama někde úplně jinde a povinnost někde být na čas.. na houby!
Motorku, skútr si klidně pořiď, občas se na tom do práce svez, ale na pohodu! Na celoroční použití, obzvlášť pro živitele rodiny je to reálně nezdůvodnitelný. (kamaráda takhle za tmy sestřelilo zezadu auto, po roce a řadě operací začíná hýbat rukou přitom rodina, finančně, pracovně je všecko rázem v pr….)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Dom999 » 08 dub 2014, 12:56

Kluci tak to vam nejak nerozumim me bavi jizda kdykoli kamkoli. A jestli jedu na cas nebo ne me vubec netrapi.
proto nevidim buvod proc by neslo jezdit na moto do prace. Ale jestli te to pak nebavi tak je to neco jinyho.
Ale za nazorem ze jizda malim mrzakem po dalnici typu citigo je vopruz. To kdyz uz tak bych koukal spis po pande na cng.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod crhy » 08 dub 2014, 16:50

Soused jezdí již 7let do práce přes 30Km vzdálené na Hondě Lead SVC100, má již najeto něco ke 100Tkm, nevím, proč by se nedalo jezdit na SHáčku 300 - 85Km. - Budeš tam skoro stejně rychle, jako jezdí soused těch 30Km (maximálkou 70Km/h). :wink:
Jezdí od Března skoro do Prosince, když je zima, tak jede autem, na cesty do práce se těší a letos plánuje nákup nového PCX 150 pro stejné účely.
Za těch 7let, co mu Lead slouží neřešil žádnou závažnou závadu a celkově dost ušetřil.
Jestli by tě to i bavilo - podle mě není co řešit a kup SHáčko třeba zde z fóra od Toma 8) a užívej si každou cestu do práce i z práce :!:
Abych se díval na hledisko bezpečnosti, tak to by jsi nemohl dnes vytáhnout paty z baráku, aby se ti něco náhodou nestalo ...
Samozřejmě na skůtru/motorce musí být člověk trošku obezřetnější a umět předvídat :idea:
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod Dom999 » 08 dub 2014, 17:52

Svata pravda..
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod illegal » 08 dub 2014, 18:07

No ono je to tak, ze jazdit po okreskach je fajn a nevadilo by mi jazdit aj 60-70 km. ALE dialnica je iny pripad, ja obcas jazdim trasu Kosice - Presov, tam ma dialnica cca 30 km a uz v polovici som znudeny. Na durhej strane ked si cestu z prace predlzim a idem 40 km po okreskach, tak sa bavim cely cas. To len k tomu, ze neni dolezita vzdialenost, ale pocet zakrut :)
Obrázek
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.
Uživatelský avatar
illegal

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 229
Registrován: 12 dub 2013, 15:07
Bydliště: Košice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Analogove hodiny, 12 V zasuvka, sedlo bez bobku

Re: Koupě - je to ještě na skútr???

Příspěvekod patass » 08 dub 2014, 18:43

za mě bych ti doporučil od někoho půjčit skůtra,nebo co bys chtěl,třeba v půjčovně a vyzkoušej si tu cestu.jeden den si to vyzkoušej jet ráno,když je kosa kolem nuly,pak třeba když bude pršet,ať víš do čeho deš.Zjistíš,že 1,9tdi se spotřebou 5-6 litrů nafty je krásná cena i komfort.Taky bych se zkusil poptat po nafťě,ještě pořád se dá sehnat.
tady máš půčovny.viewtopic.php?f=27&t=5669
patass

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 71
Registrován: 23 zář 2013, 20:28
Skútr / moto: babetta 210,Jawa 350-634,teď Yamahy X Max-125

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků