Kentoya Speed nebo Maxon ??

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Vratas » 10 srp 2011, 10:55

Ahoj všem skútrařům, jsem začínající skútrař a rád bych se poradil s výběrem skútra pro rekreační ale občas i svižnější jízdu na chatě na Českolipsku. Nehodlám se do skůtra totálně vysypat, peněžní strop je pro mne tak 22.000,-Kč plus minus 1000,-Kč. Zaujaly mne modely Kentoya Speed 50 2T a pak modely Maxon Matador a Ardour 2T, které prodává Autokelly.

Jde mi hlavně o to, jak je to s výdrží, max rychlostí a spolehlivostí. Nerad bych, aby se to po pár set kilometrech rozsypalo. Dále bych chtěl vědět, jak je to s restrikcema, protože u Maxona je prý fialový drátek, který stačí rozpojit a jede víc, u Kentoyi jsem tuto info nikde nenašel.

Rozhoduji se asi nejvíc mezi těmito dva, ale stále nevím. Prosím poraďte začátečníkovi s výběrem a sdělte své zkušenosti.

Díky moc ! ! !
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod TUNER » 10 srp 2011, 11:51

Do začátku,než položíš další otázky,si přečti třeba : http://www.scootland.cz/scooter-tuning-jaknato/

viewtopic.php?f=66&t=6296&p=140683&hilit=ardour#p140683

viewtopic.php?f=66&t=6024

A zkus i hledání,je toho tu dost popsáno. Každopádně,pokud chceš nového skútra,tak za ty peníze nečekej že to bude něco kvalitního co tě schodí ze sedačky ))Pokud by stačil starší,kvalitní skútr,za ty peníze se dá bavit už i o nakitovaném skútru s vodnim chlazenim,kterej pojede kolem 90-100 km/h.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Vratas » 10 srp 2011, 11:58

Jasný, to chápu, že to žádnej šlágr nebude. Mám ale řidičák B, takže hledám v rozmezí 50ccm. Na tyhle dvě značky se ptám protože chci vědět, která je vhodnější a spolehlivější a která jde případně později lépe odblokovat.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod tokoš » 10 srp 2011, 12:08

Čau ja mam Maxon matador 2T a sem spokojený ale je pravda že zatím na tom nemam moc najeto, odsranění restrikce stačí odpojit ten kabel a jede to tak kolem 70km dle gps. Ardour ma větší kola což je lepší na ovladání. Kentoyu neznam ani sem na tom neseděl tak nevím co se na tom děla aby to trochu jelo. A na starší značkové ses už díval nebo chceš nového skutra.
Uživatelský avatar
tokoš

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 37
Registrován: 24 čer 2011, 11:34
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Maxon Matador 50 2T

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Vratas » 10 srp 2011, 12:14

Zaměřuji se zatim na nové. Co jsem slyšel tak dobré jsou prý i CPI nebo Kymco. Nerozumim tomu vůbec. Starší skútr je tak trochu pojem, nevim jaký rok a jakou značku ze starších vybrat, když kouknu na hodně známou značku za slušný peníze, tak to má nalítáno docela dost km. Jaké jsou tvoje první dojmy a zkušenosti s tim matadorem?? Jak to jezdí ? - rovinky, kopečky, kopce atd. Kdyžtak mi klidně písni i SZ.

Díky
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod TUNER » 10 srp 2011, 12:53

To že to má "kit",neznamená že na tom nemůžeš jezdit. Výměna válce z 50 ccm na 70 ccm se nikam nezapisuje a stále je to stroj kterej můžeš řídit s "Béčkem"...
Nejde ani tak o značku jako o kvalitní pohonnou jednotku,kterou je motor Piaggio nebo Minarelli s vodním chlazením - tyto motory se montujou do spousty skůtrů,jen si vybrat toho svého. Veškere tebou zmíněné stroje,mají v lepšim případě pouze kopie motorů Minarelli - ale bohužel se vzduchovym chlazenim. Pokud by jsi se v tom moc vrtat nechtěl a chtěl jezdit za hodně malou spotřebu kolem 2,5 litru,tak můžeš zkusit i Ditecha,kterej jede v serii moc hezky,málo baští ale pro další ladění neni moc vhodnej.

http://www.tipmoto.com/motorky/aprilia/ ... itech.html

http://www.tipmoto.com/motorky/benelli/ ... ervis.html

http://www.motoinzerce.cz/motorky/malag ... ooled.html

http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah ... rox-r.html
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Vratas » 10 srp 2011, 13:45

Díky za tipy pokud bys jich našel víc, hoď sem prosím linky. Jinak v inzerátech nalézám skútry CPI, většinou nakitované nebo odblokované. Jak je to s touhle značkou?
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod TUNER » 10 srp 2011, 13:54

CPI s Kymkem je taková lepší čína (pro někoho korejec,tajwanec,mě je to jedno))) Ale pořád to nemá ten správnej motor. ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Vratas » 10 srp 2011, 13:58

Tak mi prosím pošli ještě nějaký linky na ty skútry. Řikám, moc se v tom nevyznám a zase bych nerad vyhodil prachy buď za novýho, kterej se rozsype nebo za staršího značkovýho, kterej bude na hraně.

Co třeba tenhle ? http://www.tipmoto.com/motorky/piaggio/ ... rg-50.html
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod satanachist » 10 srp 2011, 14:14

Jenže Tuner zapomněl dodat, že když vyměníš 50-válec za 70-kový tak při způsoební nehody nebo i kdybys byl účastníkem a přišlo se na to, že máš nepovolené úpravy, nedostaneš ani korunu od pojišťovny a naopak platíš vše jak mourovatý a ještě dostaneš flastr jako kráva.
Jinak kamoš má Speeda, za tři roky nalétáno 6500 km a bez problémů. Nemá žádné úpravy a maximálka kolem 65 km/h. Běžně ale spolu jezdíme cestovní rychlostí 55 km/h.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Kubrt » 11 srp 2011, 01:08

satanachist píše:Jenže Tuner zapomněl dodat, že když vyměníš 50-válec za 70-kový tak při způsoební nehody nebo i kdybys byl účastníkem a přišlo se na to, že máš nepovolené úpravy, nedostaneš ani korunu od pojišťovny a naopak platíš vše jak mourovatý a ještě dostaneš flastr jako kráva.
Jinak kamoš má Speeda, za tři roky nalétáno 6500 km a bez problémů. Nemá žádné úpravy a maximálka kolem 65 km/h. Běžně ale spolu jezdíme cestovní rychlostí 55 km/h.

...pravdu má,předseda,jen by mě zajímalo jestli někdo pozná rozdíl meti 50tkou a 70tkou?!Jedině hlava dolu,a šuplérou proměřit!Pochybuju,že by se s tím někdo zabejval!!! :roll:
Čiao.K.
Uživatelský avatar
Kubrt

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 25 kvě 2009, 20:23
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500 GT

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod TUNER » 11 srp 2011, 06:27

Takovýhle kraviny netřeba dodávat,protože jsem nezažil aby někdy někdo někomu rozebíral po nehodě motor a zjišťoval jestli náááhodou tam nemá o pár centimetrů obsahu navíc...těmahle historkama se tak akorát straší lidi ))))
A jako jezdit 55....to musí bejt docela vopruz a docela nebezpečný ne,takovejch pomalejch překážek provozu po Plzni potkávam a akorát čekam kdy někoho takovýho sejme kamion... Nechtěl by jsi se povozit občas třeba 80...nebo 90 nebo prostě mít rezervu na předjetí .....ajo vlastně,na takovejchto strojích se ani předjíždět nedá )))

Piaggio z odkazu je vzducháč s rozsekanejma plastama......
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod satanachist » 11 srp 2011, 08:37

Pán snědl veškerou moudrost světa, co? Viděls někdy rozdělanou motorku nebo auto po nehodě, když se zjišťovala příčina (např. při smrťáku)? Zkus se někdy podívat na dvůr dílen, kde to soudní znalec zjišťuje. Vozidlo se rozdělává takřka do posledního šroubku. Měl jsem tu čest to vidět u sboru několikrát.
Jinak k tvé otázce. To víš, že chtěl a taky jsem si několikrát vyzkoušel jak chutná jízda např. na kamošově 600-vce ve 130 km/h. Ale já nejezdím po Plzni, jsem z malého městečka a většinou jezdíme na poklidné výlety. Taky mám jiné priority jak naložit s penězi než vrážet do skůtra. Jestli někdy bude nazbyt, nepohrdnu. Pěkný a pohodový víkend. :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Kubrt » 11 srp 2011, 11:01

...příčina"smrťáků"motocyklisty je vždy jasná!Buď nedání přednosti plechovkou,nebo nezvládnutí jízdy motorkářem!Už vidím scénu,jak se kvůli tomu rozebírá motor motorky,jestli náhodou něměl o 20ccm větší obsah motoru,a nejelo mu to o 5 víc než mělo,a tím způsobil nehodu,páč mu to auto nestačilo dát přednost,nebo ten píseček ,a zatáčka byla ostřejší než měla,a tedy řidič nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky,a okolnostem které nemohl předvídat...nebo jak to je?!Na druhou stranu vim co za chu....... někdy dělaj "sboristi"aby měli činnost!!! :shock:
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 20:12, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku. Úprava neslušných výrazů.
Čiao.K.
Uživatelský avatar
Kubrt

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 25 kvě 2009, 20:23
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500 GT

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod satanachist » 11 srp 2011, 11:50

Hm, tak těch příčin může být daleko víc. Já jsem byl u nehody, kdy se motorkářovi kousl motor a nebo u jedné defekt ve 120..... Jinak sboristi si tuhle činnost nevyhledávají, nýbrž vyšetřovatel (což je vlastně taky sborista) nebo státní zástupce. Práci vykonávají civilní zaměstnanci. Ale já vždycky říkám, že každý je svého štěstí strůjcem, jen když neublíží druhému. Jinak ať si jezdí třeba na dvanáctistovce s papírama na pincka.... :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 8 návštevníků