Kentoya Speed nebo Maxon ??

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod TUNER » 11 srp 2011, 12:03

Ne nic jsem nesnědl,jen mě to vždycky pobaví,jak někdo straší lidi že mu budou při jakymkoliv problemu zkoumat motor a pak bude platit nehorázný pokuty... :)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod unitkombat » 11 srp 2011, 12:04

K těm CPIčkům. Nejsou špatní ,myslím, že lepší z čín, ale za ty prachy si kup radši jetou značku. Teď celkem lituju, že jsem nešel do značky. Jinak problémy jsem žádné větší neměl (nová baterie, odešla stářím, podtlak ventil, svíčka, nové pneu+ventilky, které mi ulítly :D a nové hadičky. Věci z gumy stojej prostě za h****o, ale to u každý číny. Mám najeto přes 5000 a celkem pohoda. Pokud nmáš ještě nějáké otázky tak klidně napiš.
Uživatelský avatar
unitkombat

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 17 led 2010, 18:58
Skútr / moto: CPI Oliver sport 50
Tuning / úpravy: Tecnigas Next R, mulťák a snížená hlava

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod satanachist » 11 srp 2011, 15:02

Ono opravdu záleží i kus od kusu. Spolupracovník má CPI Aragon a jen starosti, zdechá, nestartuje, problémy s brzdami. Chudák už je z toho nešťastný. Když to dá do servisu, akorát ho odrbou o peníze a výsledek žádný. Jinak ty ventilky doporučuju taky vyměnit hned na počátku. Uletěl mi vpředu 12 km od baráku, naštěstí kousek od benzinky, tak jsem jej jakžtakž přidrátoval, trochu dofoukl a pomalu dojel. Ihned jsem vyměnil oba za klasické automobilové a bez problémů.
Tuner: jak myslíš. Nevím jak u vás, ale tady to "funguje". Neříkám, že při každé kontrole, ale při zkoumání příčiny nehody či nesouhlasu některého účastníka DN apod. a někde na Skútrportálu taky někdo psal, že se s tím setkal. Než takhle, tak radši rozšířit papíry.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Hasmann » 12 srp 2011, 06:29

Ruku na srdce,kdyby mělo dojít na kuchání toho prdítka jestli nemá zvednutý výkon o 30-40% a díky tomu nejel 60 ale 80km/h by se zabývali jen a pouze tehdy,pokud by soudní znalec zkoumal rozdíl mezi možností vidět skútr z daného místa při "normální" rychlosti a při VÝRAZNĚ jiné rychlosti,ale tady se nebavíme o rozdílu rychlostí 30km/h,ale že v místě kde by měl jet 70km/h, ale on jel 120-150km/h aby mu tu přednost mohl dát (při výrazně vysoké rychlost plechovkář může být v místě střetu v době kdy tam motorkář přiletí aniž by o něm věděl či tušil). A to nemluvím o tom,že naše sekačky na trávu jdou slyšet půl hodiny dříve než se do daného místa fyzicky dostavíme,takže asi tak. A jestli máte na mysli mobilní technické s možností testovat výkon motoru,tak to jsme ale úplně někde jinde. Nakonec,tyhle skútry lze poladit anižby došlo k nějakému porušení velkého TP a nemusí být nutně vyměnen válec a změna obsahu motoru. Apropo co naše úřady na vytuněné auta běžně v provozu? To je také v souladu s TP??? :lol:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod unitkombat » 12 srp 2011, 09:20

Tady v Čechách bych to nehrotil... Tady to nikdo neřeší, pouze vyjímečně. Ale do Německa se bojim jet už teď. :D
Uživatelský avatar
unitkombat

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 17 led 2010, 18:58
Skútr / moto: CPI Oliver sport 50
Tuning / úpravy: Tecnigas Next R, mulťák a snížená hlava

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Hasmann » 12 srp 2011, 18:43

Takový malý příklad: Koupíte si klasickou Oktávku s 66kW,kdekdo vám vymění (třeba při poruše) vstřiky a máte 91kW (nemusíte o tom ani vědět od předchozího majitele),nemluvě o úpravách ŘJ a přejetím map...Otázka na tělo,kolik takto "změněných" motorů u nás jezdí? Tisíce a tisíce...a to byl jen malý příklad...Slyšeli jste někdy, že by nějaký soudní znalec z oboru tuhle stránku úprav řešil? A to je tisícinásobně častější příklad než ty naše malé sekačky na trávu... :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Kentoya Speed nebo Maxon ??

Příspěvekod Kubrt » 13 srp 2011, 00:22

Hasmann píše:Takový malý příklad: Koupíte si klasickou Oktávku s 66kW,kdekdo vám vymění (třeba při poruše) vstřiky a máte 91kW (nemusíte o tom ani vědět od předchozího majitele),nemluvě o úpravách ŘJ a přejetím map...Otázka na tělo,kolik takto "změněných" motorů u nás jezdí? Tisíce a tisíce...a to byl jen malý příklad...Slyšeli jste někdy, že by nějaký soudní znalec z oboru tuhle stránku úprav řešil? A to je tisícinásobně častější příklad než ty naše malé sekačky na trávu... :wink:

jj,s tim se nedá nesouhlasit!A k tématu,včera sem jel na houby,a jak sprchlo,hned mi ten prdifuk frčel přes 60sát,a to nemám žadnej tuňing!V papírech mám 45,to by sboristi čuměli,kdyby mě změřili!(mám 188) :D
Čiao.K.
Uživatelský avatar
Kubrt

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 25 kvě 2009, 20:23
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500 GT

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků