Jaký skútr

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Jaký skútr

Příspěvekod !!rada!! » 27 srp 2012, 13:09

zdravim, chci si poridit skutra do 125ccm ale nevim jaky tip nebo na co si dat pred koupi pozor... mam vybrany honda pcx a piaggio typhoon sport 125 .... ktery podle vas lepsi ? nasel sem i zajimavej capirelli 125 za zajimavou cenu ale bojim se vyrobce ... diky za odpovedi . :) jezdit stim chci tak 5 km do prace:) couracky po okolii atd... prave premyslim jestli fungl novy nebo jety bude stacit:)))
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 bře 2014, 16:26, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
!!rada!!

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 24 srp 2012, 18:14

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod HonzaR » 27 srp 2012, 13:41

Každopádně je lepší koupit ojetej stroj renomované značky, než novou (jakoukoli) čínu. Jednak je dobré dojít si na konkrétní stroj sednout, zjistit, jak (ne)vyhovuje posez, zjistit si, zda je v blízkosti servis, atd. Konkrétně PCXko lze jako takový univerzál doporučit. Kromě toho cokoli z koncernu Piaggio.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod j3nda » 27 srp 2012, 13:45

z toho co pises bych osobne vybral pcx
pokud uvazujes o cine, tak bych vzal kymco - to je thaiwan a kvalitni
ja mam kymco agility city 125 a jsem spokojen,ale za soucasnou doporucenou prodejni cenu bych ho asi nekoupil
tak mozna Kymco DJ 125, ale na nem je uz videt, ze je levnej a ma mala kola
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod Luthar » 27 srp 2012, 15:08

Jednoznacne by som siel do jazdenej Hondy PCX je to overena kvalita. Z tym nestupis vedla :-)
Uživatelský avatar
Luthar

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 117
Registrován: 07 srp 2012, 23:54
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: DERBI GP1 250i
Tuning / úpravy: Malossi multivar

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod ScooterMarty » 27 srp 2012, 15:38

Jednoznačně. Mě se sice PCX zrovna nelíbí, ale je to Honda a budeš prostě v klidu jezdit. Na dalším místě italové a případně ještě Kymco. Možná paradoxně bude Kymco praktičtější z hlediska dostupnosti servisu díky Pavlovi...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod j3nda » 27 srp 2012, 17:06

jezdeny pcx neni zadna bomba, ty co to prodavaj nevedi kolik by za to chteli - to uz bych si pridal par tisic na novy
ale nedavno se tu objevil jeden rozumnej inzerat - najeto 15km, plexi + kufr za 50t - pro nekoho, kdo ty doplnky vyuzije to ujde :D
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod fleet.admiral » 27 srp 2012, 18:41

j3nda > "...nevědí, kolik by za to chtěli..." je dost nepřesná formulace. Ti lidi to ví naopak většinou moc dobře. Vloni bylo PCX nedostatkové zboží jako funglovka, letos "jen" jako ojetina. Vysoká potávka samozřejmě drží ceny výše, ale nejen ta. Honda má i vysokou image a nízký pokles hodnoty obecně (zatímco Kymco platí za poměrně slušnou značku, ale hodnotu zdaleka tak dobře nedrží a nejspíš ani v dohledné budoucnosti držet nebude) + a to je už čistá matematika, když spritmonitor bere za úplnou amortizaci 6 let (implicitně, proto to volím jako příklad), to je roční pokles o necelých 17 %, pak to při ceně starého modelu činí cca 9 500, a tak by se rok stalý skútr měl pohybovat okolo ceny 48-49 000. To by ale také znamenalo, že 6-7 let stará PCX budou mít hodnotu 0 Kč, a to se zcela jistě nestane, neb stačí mrknout, za kolik se prodávají takto staré leady, které byly nové o třetinu levnější než PCX (dneska je místo toho vision) - a drží se pořád na víc jak 1/3 hodnoty, tj. někde okolo 16-17 000. Teoreticky by tak 6 let staré PCX šlo na prodat okolo 20 000.

Ano, z Tvého pohledu, když jsi koupil dvouletou agilitku za cca 1/2 ceny nové, tak se Ti zdají ceny PCX přemrštěné, ale ono to nejde napřímo srovnat, protože kymco naopak rychle padá (bývalka má People S125, koupený v ČR 9/2007, je 1. majitelkou - nové to stálo 68 000, dneska kdyby jí někdo nabídnul 20, byla by ráda, a to to má namotáno tak 3 tkm (a podle spritmonitoru by to mohla příští rok rovnou zahodit :D)).

On si každý musí rozmyslet nejen co kupuje, ale taky na jak dlouho a co od toho očekává. Kdo to hodlá dojezdit, než to umře (morálně nebo reálně), tak je pro něj lepší to jeté kymco, jak jsi koupil ty. Ale kdo to chce za 1-2 roky prodat, už si musí vzít kalkulačku a prosondovat situaci mezi ojetinama. Teoreticky by totiž na tom PCX mohl tratit méně. Ale ve hře jsou i další faktory jako roční nájezd, servisní náklady, náklady na palivo atd.

Mi IMHO sleva 17 % nepřijde malá, ale v absolutních číslech bych koupil taky funglovku. Kdo nabízí víc, třeba jako v tom zmíném inzerátu, tak to potřebuje prodat fakt rychle. Ale proč? Nemůže v tom být bota?

A k původnímu dotazu: PCX mám od konce května, jezdím na tom 6 km do práce a 12 km zpátky (kvůli objížďce) a na tento účel, kvůli němuž jsem to i kupoval, je to OK.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod j3nda » 27 srp 2012, 18:58

hele jako kdyz si nekdo rekne 50000 za 2 roky stare pcx, ktere koupil v te dobe za 54000 s tim, ze kdyz ho budu ukecavat, tak milostive slevi na 48000, tak je absolutne mimo
to si radsi par tisic pridam na nove, matematika je jasna a nakup z druhe ruky neni bez rizika

blazni jsou ti, co jsou ochotni to za to dat, az se trh nabazi cena poleti dolu jak blazen, zvlast kdyz se jich tady prodava tolik, je to jen otazka casu :D
lidi prijdou na to, ze thajsko nezarucuje kvalitu o nic vic nez thajwan, co se tyce spolehlivosti bude to casem jeste zajimave porovnani :twisted:

p.s. nic proti pcx, sam jsem ho chtel, ale ta Agilitka se fakt nedala odmitnout :D
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod fleet.admiral » 27 srp 2012, 19:35

1) Kde bereš tu cenu? PCX nikdy nestálo 54 000, ale 57 900. (Tedy to s TP od Honda ČR. Nebavím se o šedém dovozu Westmoto nebo nějakých kusových akcích dealerů.)
2) Kvalitu nezaručuje Thajsko, ale Honda. Kymco má taky početně více fabrik v Číně než na Tchawanu, kde nejspíše dělá ty dražší modely jako Myroad, Xciting, Downtown.
3) Cena dolů nepoletí minimálně ještě rok, protože se zvedne od ledna poptávka. Ceny spadnou, až ti, co to chtějí zkusit a zjistí, že pro ně to není, začnou osminky zase dávat pryč. A v tu chvíli dolů spadnou nejprve číny, pak střed jako kymco, sym, a až nakonec hondy, piaggia/aprilie/vespy, yamahy, suzuki atd.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod jackm » 27 srp 2012, 19:42

Jestli na to máš finance běž do Hondy PCX, jestli chceš něco levnějšího běž do Kymco, je to Taiwan, ale když jsem viděl čínu, tak Kymco je oproti tomu zlaté a za ty peníze nového kusu je to hodně dobrá značka, mohu potvrdit, sám Kymco mám a zpracování skútru je super, pokud bych to měl porovnávat s čínou např. Kingway...

8steve: To +1 si příště odpust, jsem na to alergický, dělají to jenom lidi zřejmě s nízkým IQ, co si zvyšují ego, hodnota příspěvku s +1 je opravdu jenom +1 příspěvek, ale jinak nic. :roll:
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod fleet.admiral » 27 srp 2012, 19:49

8steve > Pokud někdo není striktně limitován nějakým objemem peněz (třeba jako student, pro kterého je 5 táců prostě moc), tak si myslím, že tu novou vezme každý (případně počká na nějakou echtovní nabídku, má-li na to čas, nervy a odvahu). Než jsem v březnu objednal, samo jsem prošel net, zjistil, že to v Plzni prodávají dovezené z Německa o pár kaček levněji, ale doprava napříč republikou a hlavně nejistá záruka (jak "funguje" v praxi "mezinárodní garance ve všech autorizovaných servisech 13 zemí Evropy" mi ukázal Ford a stačilo mi to do konce života) by to snadno smazaly. A to jsem ještě nevěděl, že už dostanu inovovaný model, který podle mě ještě u ojetin PCX vytvoří určitý skok od první verze.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod j3nda » 27 srp 2012, 20:16

fleet.admiral píše:1) Kde bereš tu cenu? PCX nikdy nestálo 54 000, ale 57 900. (Tedy to s TP od Honda ČR. Nebavím se o šedém dovozu Westmoto nebo nějakých kusových akcích dealerů.)
2) Kvalitu nezaručuje Thajsko, ale Honda. Kymco má taky početně více fabrik v Číně než na Tchawanu, kde nejspíše dělá ty dražší modely jako Myroad, Xciting, Downtown.
3) Cena dolů nepoletí minimálně ještě rok, protože se zvedne od ledna poptávka. Ceny spadnou, až ti, co to chtějí zkusit a zjistí, že pro ně to není, začnou osminky zase dávat pryč. A v tu chvíli dolů spadnou nejprve číny, pak střed jako kymco, sym, a až nakonec hondy, piaggia/aprilie/vespy, yamahy, suzuki atd.

to byla cena doporucena, na netu se dali poridit i pod 54000 za novy, naky ten patek uz pcx sleduju :D
stejne jako dnes se da poridit o par tisic levnejc nez je cena doporucena

to, ze je u pcx kvalita nizsi, nez treba sh, je vec znama uz dnes

vetsina lidi co maj neco v hlave uz prezbrojuje ted, ale pristi rok poptavka jeste jiste bude
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod jackm » 27 srp 2012, 20:22

8steve píše:
jackm píše:
8steve: To +1 si příště odpust, jsem na to alergický, dělají to jenom lidi zřejmě s nízkým IQ, co si zvyšují ego, hodnota příspěvku s +1 je opravdu jenom +1 příspěvek, ale jinak nic. :roll:


mužeš na to být alergický, ale to je tak jediný co můžeš. :mrgreen: vyjadřuju tím souhlas a hotovo 8)

Tak si to piš na matematické fórum.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod fleet.admiral » 27 srp 2012, 21:31

Doporučená cena samozřejmě není závazná, ale dealer si o slevu zkracuje marži. Doporučená cena je cena ceníková, a není-li plošná akce, tak je jediná, která se dá brát v potaz. A jak jsem psal, bavím se o regulérním prodeji, ne o netu, šedém dovozu apod. Skútr není žehlička. Ale tuším v Liberci nebo kde opravdu nějakou lokální slevu měli, nevím, jestli i teď. Valmez nabízí helmu nebo kufr gratis. Ale k čemu mi to je, když doprava by vyšla dráž než sleva? Proto se dá hovořit o tě plošné ceně jako o referenční, pro ty specifické to IMHO neplatí.

Kvalita je daná politikou jakosti a normami. Levnější model samozřejmě může být levnější, ale že tomu tak je, si Honda určí vnitřním předpisem. Kdo by pak to SH potom za ty prachy kupoval, kdyby nenabízelo "něco víc"? :) Ale to je politika výrobce.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: jaký skutr ?

Příspěvekod !!rada!! » 27 srp 2012, 22:14

diky kluci :))) mrknu po Kymco za kolik se to pohybuje a jaky jsou na to nazory:) kdyby nekdo neco mel tak sem prosim odkazy na prodej diky :)
!!rada!!

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 24 srp 2012, 18:14

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků