Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod ondra.opava » 09 zář 2012, 22:07

To si nemyslím, cena nahoru nepůjde.
ondra.opava

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2012, 20:55

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod j3nda » 09 zář 2012, 22:12

Jsem po nem pokukoval kdyz byl za cca 80t a nez jsem se rozhoupal... videl si tu cenu pred mesicem :D akorat me teda vadily ty maly kola.
Naposledy upravil j3nda dne 09 zář 2012, 22:15, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod ondra.opava » 09 zář 2012, 22:15

Fakt, kdy to bylo?
ondra.opava

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2012, 20:55

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod j3nda » 09 zář 2012, 22:17

Nekdy na podzim loni nebo uz predloni. To uz si nepamatuju. Ale resily uz se 125 na B.
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod homat » 09 zář 2012, 22:19

koupil jsem letos lehce jetý Burgman 200, je to stejný "podvozek" jako 125 a jsem užitnou hodnotou stroje nadšenej. Odvezu na tom nákup i když mi manželka na poslední chvíli zavolá, že by bylo potřeba vzít ještě meloun nebo lépe dva :-) Ochrana před větrem a jiným nečasem je výborná (mám ale větší plexi).
Co se týká spotřeby tak se pohybuji s průměrnou spotřebou na jednu nádrž mezi 3,1 až 3,4 l/100km, a to tam je po původním majiteli laděný výfuk LeoVince road a variátor Malossi (+ velké plexi a velký kufr)
Takže za mne Burgman
homat

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 71
Registrován: 07 črc 2011, 14:05
Skútr / moto: aprilia Mana 850

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod ondra.opava » 09 zář 2012, 22:25

Mám jasno, že to bude Burgman, ale mám dile´ma, jestli si opravdu neudělat A, a pak bych šel do B 400. Al emá to háček, B 125 bych i mohl dovolit nový, B 400 za 164 000 Kč nový ne :-( a už bych si sakra ve skoro 33 taky zasloužil po cca 50 ojetých autech a cca 5 ojetých motorkách nějaký nový stroj. Navíc na 125 by mohla jezdit i přítelkyně.
ondra.opava

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2012, 20:55

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod j3nda » 09 zář 2012, 22:28

Nojo ty vetsi obsahy jsou zas neco jineho. Asi to jednou tim ridicakem skonci;)
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod keto » 10 zář 2012, 10:48

ondra.opava píše:Mám jasno, že to bude Burgman, ale mám dile´ma, jestli si opravdu neudělat A, a pak bych šel do B 400. Al emá to háček, B 125 bych i mohl dovolit nový, B 400 za 164 000 Kč nový ne :-( a už bych si sakra ve skoro 33 taky zasloužil po cca 50 ojetých autech a cca 5 ojetých motorkách nějaký nový stroj. Navíc na 125 by mohla jezdit i přítelkyně.

Tak já jsem odolával rozšíření řidíčáku až do 47 :shock: a stéjně jsem si ho nakonec rozšířil, bo jsem měl těch ccm pořád nějak málo :mrgreen: a koupil si novou,asi jsem nebyl dost hodný a tak jsem si ji zasloužil trochu později :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod Kolohnát » 20 zář 2014, 07:12

Já jsem toto dilema řešil taky nedávno,byl jsem prvotně rozhodnutý pro koupi hondy pcx,ale chtěl jsem ten předchozí model 2013,který už měli jenom v Praglu,ten nový za tu nehoráznou dardu,co za něj chtějí nemá o moc větší užitnou hodnotu,je tam jenom pár vychytávek navíc.Vím,že u toho staršího modelu,jsem viděl kdysi leták,kde ho nabízeli za 56tis a nějaké drobné,naprosto nechápu teda proč za něj dneska a to ještě ve výprodeji chtějí od skoro 61tis do 64tis,zkoušel jsem tedy obvolávat všechny prodejce,co ho měli ještě nějaké zbylé kusy na skladě,zdali by nedali slevu aspoň na těch bývalých 56 tisíc,za kterých se normálně před časem prodával.No ani za boha jsem žádnou slevu nevypáčil,tak jsem se akorát na*ral,ale je to jejich kšeft.Prostudoval jsem ještě jednou všechna dostupná fora a tam hodně kritizovali mizernou ochranu proti větru a dešti na PCX,já jsem chtěl skutra hlavně kvůli té ochraně,ať jsem nezávislý na počasí a dostanu se na něm na šichtu kdykoliv,což by mi asi honda neposkytla,zase na druhou stranu pro ni hovoří,že je malá a to jsem hodně potřeboval abych to v pohodě protáhnul dveřma do sklepa,ale bohužel prodejci byli neústupní a to je jeich smůla.Vybral jsem si tedy burgmana 125,ten model od roku 07,který se mi osobně líbí naprosto nejvíc.No a rozhodně toho nelituju,jezdím za jakéhokoliv počasí,ochrana je výborná a ten úložný prostor je naprosto bezkonkurenční,není potřeba tam cpát žádný otřesný kufr apod.Vejdou se tam v pohodě dvě integrálky i zimní nepromokavá bunda a wergzeug,to mluvím jen o prostoru pod sedlem.Kastlíky vepředu jsou v podstatě jako na autě.Taky hovoří fakt,že jich jezdí dost(bohužel ale ne modelů od roku 07,spíš těch starších,kde je ale hodně dílů shodných) a bude dostatek ND dobudoucna.Co mi vůbec neštymuje je ta celková velikost a váha skoro 160kg,to je na manipulaci v uzavřených malých prostorech a na místě opravdu na*ovno,ale bohužel to asi jinak vzhledem k ochraně a úložnému prostoru které poskytuje udělat nešlo.Taky nevím,jak je to u hondy s přístupem k servisním úkonům,ale u Burgmana je to opravdu děs,kvůli každé kravině se musí vždy rozebrat půl skutra,takže ti méně šikovní budou obvykle odkázání na servis nebo na zvýšené náklady na škody:-)Každopádně velké plus je ještě vyšší výkon(4 ventilová hlava) i maximálka než PCX byť za nepatrně vyšší spotřebu.

Za mě-pokud někdo hodně řeší parkovací místo a chce něco lehkého a malého,tak PCX,pokud si chce někdo plnohodnotně zajezdit i delší štreky a nebýt závislý na počasí,případně ssebou tahat spousty věcí a řešit úložný prostor,tak burgman.Když to pozoruju v praxi a práci,tak burgmanisti a majesťáci jezdí ve větru dešti a částečně i v zimě denně a PCXčkáři to vytáhnou opravdu jen když je pěkně:-) ......možná,že si to ještě šetří bo to mají nové
Uživatelský avatar
Kolohnát

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 100
Registrován: 25 srp 2014, 12:53
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Burgman 125,2007

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod satanachist » 20 zář 2014, 07:28

No asi jak kde. Já vidím se prohánět PCXkáře za každého počasí. Já tedy jezdím tak do cca 10°C. Mé zdraví už není 100% a skútr používám vesměs pro zábavu. Takže i takhle je to třeba brát. Pokud někdo nechce tahat sebou víkendové nákupy a chce se projet pro zábavu nebo dojíždět do práce, PCX je ideální. Já sám kufr nemám a když vyrážím někam na delší dobu, dám boční tašky a 50l válec a ještě mi místo zbývá. Burgman už je takřka maxík a o trochu něčem jiném. Je to vyloženě cestovatel na pohodu. A jak píšeš nevýhoda hmotnost a velikost. Mj. soused ho měl a věčně odmašlený a něco řešil. Tak jsem si jej dobíral, jestli spolu někdy vyarzíme na delší štreku :-) Nějak si netroufal a nakonec skútra prodal a koupil si mobilhouse :-). Tím samozřejmě nechci říct, že Burgman je nespolehlivý. Hold asi neměl štěstí.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod Kuře » 20 zář 2014, 07:58

Zimu nesnáším
6710d100f24c191b5769b9e144c0fde9.jpg
a nikam daleko se nehrnu.
275bcfa4efe2ac28183e447153b247e1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....http://houbyzle.rajce.idnes.cz/2012-07- ... kner_2012/ http://houbyzle.rajce.idnes.cz/Slovinsko_Julky_2014/ Před lety...Jawa 555,Simson SR50,Jawa 350,Honda XL600R,Suzuki DR 750 Big
Uživatelský avatar
Kuře

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 423
Registrován: 22 čer 2012, 20:19
Bydliště: ...někde mezi Úpou a Metují...
Skútr / moto: Honda PCX 125 v2

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod Kolohnát » 20 zář 2014, 08:22

Jj,každý má jiné priority,já bych taky výkonnější motorku neprodal a nepořídil si skůtra,kdybych nejezdil i při sebemenším deštíku domů z práce promočený až na trenky,mě vlastně nikdy skůtry ani nijak nebraly,bral jsem to spíš jako babskou záležitost.Ale když jsem to tak vždycky sledoval v práci,tak já jsem musel neustále řešit počasí a skutristi prostě jenom vytáhli z pod sedla pršiplášť a kopli do vrtule,navíc ty prochcané dny posledního období mě točily úplně do ruda,tak jsem se prostě rozhodl.Protože TDIčko do práce vážně tahat nemá smysl,vyloženě se to ani neohřeje na provozku a tak to aspoň může využívat přítelka pro svoje věci.
Na tom burgmanu jsem udělal samozřejmě jako nový majitel ihned servisní prohlídku se seřízením a běžnou výměnou zásadních kapalin,tyhle věci si dělám zásadně sám,jsem automechanik(i když v tomto oboru nepracuji),mám vybavení,nastahované dílenské manuály,co nevím,to se poradím na netu a tyto záležitosti bych nikdy servisu nesvěřil-vím jak to tam chodí,radši si vše udělám vždycky sám a jak je na to čas,tak mě to i baví a navíc jsem pak poplácán po rameni,že jsem ušetřil:-)
Jak jsem to měl odkrytované,tak jsem to přísným okem zhodnotil,zpracování,vychytávky,slabá místa i silné stránky věcí,co nejsou běžně povrchním pohledem vidět a nemyslím si,že by to byl nějaký nespolehlivý nebo nepovedený stroj,běžná seřízení jsou celkem v pohodě,ventily dobře řešeny,variátor dobře řešený jak na měření mezních hodnot opotřebení,tak na demontáže a výměny komponent(možná chybí jen srozumitelný olejoznak zvenčí pro stav oleje v převodech a výměnu vidím trochu komplikovaně),klikovka na valivých ložiscích ložená v oleji je podle mě v tak malém obsahu lepší volba než dělěná ojnice a klika na malých šálkách s malou kluznou plochou(vyšší opotřebení),co mají jiné skutry.Elektroinstalace mi přijde celkem v pohodě pokud bude skutr garážován,při venkovním stání bych očekával v budoucnu problémy v podobě oxidace konektorových spojů,sám jsem řešil brzdové spínače po umytí wapkou,které už byly zoxidované,ale funkční dlouho předtím.Pokud měl někdo s burgošem problémy,je to dáno tím,že většina ne li 90% jsou dovezenky od špageťáků,kteří to mají místo kola a taky k tomu tak přistupují,navíc to jezdí většinou ve slané oblasti okolo moře a to je naprostá katastrofa pro jakýkoliv stroj a stojí to většinou celou svoji životnost venku,garáž to nevidí ani na obrázku.Když se něco zásadnějšího nebo jen trošku dražšího vy*ere nebo nabourá,ihned to cpou do bazárků,kde to rádi skoupí za zlomkovou cenu češi nebo poláci,co to sem tahají navolno na návěsech,kde se to ještě dotluče o sebe,trochu polepí a prodají za majlant dále.Naprostá výhra je sehnat slušný kus z DE nebo aspoň z té FR,to je úplně jiná liga už na první pohled.
Nemyslím si,že by byl burgoš neméně spolehlivý než honda,akorát co tady jezdí jsou většinou dotaženky viz výše s naprosto nejistou servisní i kilometrovou minulostí,protože za tu ukrutánskou dardu si to tady koupí od novoti jenom zlomek lidí.Ona PCXka od špageťáků po 5 letech provozu tam bude taky zájímavá "záležitost" :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kolohnát

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 100
Registrován: 25 srp 2014, 12:53
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Burgman 125,2007

Re: Honda PCX 125 VS. Suzuki Burgman 125

Příspěvekod satanachist » 20 zář 2014, 10:00

V žádném případě nechci tvrdit, že Burgoš je nespolehlivý. Ten nový se mi i dost líbí, jenže cenově bych to nedal. Ten soused neměl dovezeného, ale zánovního, koupeného v ČR. Vzhledově nádherný, pěkné úpravy a dokonce tam měl i ten kufr, v barvě skútru (stříbrný), který k němu pasoval. Jenže jednou to byla elektrika, potom startér.... Je však pravdou, že on se snažil pořád něco vylepšovat a hrabal se v tom, tak možná tam něco zmršil. Já osobně říkám, že pokud mi cokoli slouží spolehlivě a bez problému, tak proč se v tom šťourat? Udělám základní a neodkladnou údržbu a jezdím. Jsem spíše konzervativní, tak ani nějaký tuning mě nebere.
Tak hodně šťastných km...podle předpovědi se má sice příští týden ochladit, ale určitě ještě něco najedeme :-)
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků