Honda Lead 125 vs. Yamaha Vity 125 - který?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod Toom » 06 kvě 2009, 14:36

S dílama na Kymco není žádnej velkej problém,v Německu je sklad jak kráva a dodání max do týdne.
Toom

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 289
Registrován: 16 srp 2007, 12:16
Bydliště: Tlustovousy
Skútr / moto: exB650exe K8
Tuning / úpravy: mouchy na plexi

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod kraken.99 » 06 kvě 2009, 14:42

nový lead se montuje /jak jinak/v číně
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod pajapaja » 06 kvě 2009, 23:16

o díly bych se rozhodně nebál.v německu je Kymco 15 let,a jak vidno,jen tak neskončí.A co se týče "značky"-japonci obecně vyklízí pole ,aspoň v Evropě a co se týče 50-125 tek,a aby vůbec mohli "vychovávat" motorkářskej potěr a vytvořit návyk na značku,vyrábí v číně.Taiwan začal ve spolupráci s japonci,a dnes dodávají díly i tradičním značkám nejen v evropě.a za všechno mluví prodejní úspěchy v kolébce skůtrů a Italové se nedostatku dílů nebojí :idea: Jinak stačí vyhledat prodejce,a prohlídnout si všechny vybrané modely a porovnat zpracování,na každej si sednout,jestli Ti vyhovuje sedlo a jeho výška,poloha nohou,řídítek.......však víš
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod _Tom_ » 07 kvě 2009, 07:46

kymco je vlastní výroba a nebo kopie motorů od značkových skutrů? mě přijde že se objeví mnoho značek a každá se předhání kdo nabídne jakou prodejní a servisní síť, s kvalitou však dovozce nic moc udělat nemůže. viz yuki. není vidět v supermarketech, snaží si budovat svoji sít, odpovědí prodejců od yuki ovšem nelze ovlivnit použité materiály používané při výrobě

v číně dnes vyrábí mnoho firem, levná pracovní síla, ovšem záštita výrobců a dohled nad kvalitou je druhá věc. jak je to u hondy? nechávají číňany vyrábět ze svých materiálů, nebo to lze srovnat s výrou škoda-auto, která má také výrobu určitých modelů v číně, ovšem výstupní kontrola je směrem vyrobit stejně kvalitní výrobek jako zde v čechách
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod Daelimek » 07 kvě 2009, 08:47

No ona i Yuki používá značkové motory. Kupříkladu v RS 125 je motor ze Suzuki. Otázkou je spíše kvalita toho ostatního. Motory jsou to, o co bych strach neměl. Nicméně problém bývá v plastech, šroubech, apod. Všechno celkem brzy rezne a praská. U mě na Kentoye XOR 125 zrovna nedávno praskl malý plastík na řidítkách, naštěstí to nejde vidět, ale nějak to neřeším. Co se týká Leada a Vity, myslím si o nich své, nyní je to pro mě Čína jak vyšitá. Je to něco jako značka mýho skútru. Mám rakouský Generic, jsou to stroje montovaný z čínských dílů, ale výstupní kvalitu provádí rakušáci. Zde to jen sprostě prodává Kentoya a lepí si na to svojí značku. Měl jsem i Yuki a byť mám na Genericu najeto asi 10x více vypadá lépe, než co vypadalo Yuki. Nelze najít univerzální příručku na motorku bez chyby. Každý stroj něco má a každý stroj, pokud se k němu člověk nebude chovat a v servisech budou hovada, může brzy dojezdit. Kymco dělá vlemi povedené skútry, měl jsem možnost shlédnout Agility 50 a Super8 125 a mohu říci, že kvalita zpracování je na výborné úrovni a výkon je na 125ccm velmi uspokojující. Výběr je na tobě..
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod kraken.99 » 07 kvě 2009, 09:33

je velký rozdíl čínský výrobek a vyrobeno v číně
většinou čínské výrobky jsou kopie nějaké jiné značky jen nejsou dodrženy síly materialu a pevnostní perametry u vyrobeno v číně je to lepší protože si to kontrolují jinak z číny už je skoro všechno o tom žádná
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod Kiwi » 07 kvě 2009, 12:14

Jste se zbláznili srovnávat Hondu s Kymcem. I starej Lead, smontovanej v Indii byl kvalitní stroj. Novej Lead je jeho nástupce, je to scoot, za kterej se Honda nemusí stydět, za ty prachy prostě nemůžete očekávat zázraky. Rozhodně je kvalitnější než stále Daelimem protěžovaný XOR. Lead se nerozpadá, má pořádnou nádrž, kufr a hlavně blbá 110ccm lítá líp než všechny čínský šroty. Ale tohle je diskuse o Leadu a Vity tuším
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod skywalker.l » 07 kvě 2009, 17:12

Přátelé, nevím, proč do tohoto vlákna, které zní: Lead vs. Vity,vstupujete s materiálem jako je Yuki, Kymco apod... Má snad někdo na mysli Yuki Lead nebo Kymco Vity? :D
Uživatelský avatar
skywalker.l

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 270
Registrován: 18 dub 2008, 19:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Suzuki AP50, Yamaha Majesty 125, Yamaha Nightmax
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, LeoVince 4Road

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod Daelimek » 07 kvě 2009, 18:33

Kiwi píše:Jste se zbláznili srovnávat Hondu s Kymcem. I starej Lead, smontovanej v Indii byl kvalitní stroj. Novej Lead je jeho nástupce, je to scoot, za kterej se Honda nemusí stydět, za ty prachy prostě nemůžete očekávat zázraky. Rozhodně je kvalitnější než stále Daelimem protěžovaný XOR. Lead se nerozpadá, má pořádnou nádrž, kufr a hlavně blbá 110ccm lítá líp než všechny čínský šroty. Ale tohle je diskuse o Leadu a Vity tuším


To jsou kecy :lol: :wink:
XORa tu neprotěžuju, každej ať si koupí co chce, jen nesnáším, když někdo plácá hovadiny...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod Kiwi » 07 kvě 2009, 19:03

Daelim: hovadiny tady plácáš sám, zkus se na tom Leadu projet a pak něco vykládej. A jistota je, že to co umí XOR ve 125ccm, to zvládá Lead starej 100ccm plus je spolehlivější a má lepší servis. To jsou fakta a postav se klidně na hlavu. Takže Lead 110 nebo Vity jsou proti tomu kosmické technologie. A jedinej člen co píše reálně a konstruktivně o XORu je tu jelen. Ten má na něm taky aspoň něco najeto :)
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod _Tom_ » 07 kvě 2009, 23:05

snad poslední příspěvek abych tu nemotal číny, popíšu to v jiném tématu. jsem pro leada. je to prostě někde jinde než čína, definitivně a tímto vám díky za pomoc při rozhodování. teď jen ta barva leada. favority mám stříbrná nebo bílá, která se mi zamlouvá v kombinaci se zbytkem černých plastů. co vy na to za barvu pro kluka 8)
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod kraken.99 » 07 kvě 2009, 23:10

ale tady na foru je ted v kurzu řůžová :D :D :D :mrgreen:
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod _Tom_ » 07 kvě 2009, 23:25

v tom případě sháním hodně dobrýho lakýrníka :D :D :D
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod pajapaja » 07 kvě 2009, 23:45

skywalker.l píše:Přátelé, nevím, proč do tohoto vlákna, které zní: Lead vs. Vity,vstupujete s materiálem jako je Yuki, Kymco apod... Má snad někdo na mysli Yuki Lead nebo Kymco Vity? :D

srovnáváš nesrovnatelné.spousta návštěvníků tohoto fóra píše jako o "číně" o skůtrech vyrobených na Taiwanu,/Sym,Kymco Tbg ,nebo v jižní Korei,/Hyosung a "motá" to dohromady s "výrobci"Yuki,kentoya , dovozce motocyklů Jincheng Moto panda /monkey, gorila/nebo kupříkladu v Maďarsku Motowell nebo u nás známější Keeway,který paří mezi ty lepší.
Napsal jsem jen svůj názor jako protiváhu při výběru .Samozřejmě,že Yamaha a Honda jsou nej,jen nejsem přesvědčenej o tom, že i v tomto případě.Většina nově příchozích ,co hledají odpověď na otázku jakej skůtr,při přečtení většiny příspěvků nabude dojmu,že nic jinýho kvalitního,krom talošů a japonců neexistuje, a když to koupí,nedojedou ani domů a už se nikdy nesvezou a zbytek života stráví reklamacema.Možná nejsou ti prvně jmenovaní na úrovni špičkových japonců,ale určitě jsou na úrovni rozpočtovek typu vity a lead.A tady pokládám otázku.Co komu říká slovo omezenost? :idea: Schválně zkuste hádat,jakou pracovní a technologickou morálku mají Taiwanci a kupříkladu Italové. :oops: :mrgreen:
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: lead vs. vity - prosím o radu...

Příspěvekod skywalker.l » 08 kvě 2009, 11:10

ehm... a jak to souvisí s tím, co jsem psal? Já nic nehodnotil ani nesrovnával... 8)
2Tom_F: jdi do Leada, dobře děláš... a barvu už snad zvládneš vybrat sám, ne? :D
Uživatelský avatar
skywalker.l

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 270
Registrován: 18 dub 2008, 19:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Suzuki AP50, Yamaha Majesty 125, Yamaha Nightmax
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, LeoVince 4Road

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků