Fever nebo viron sport??

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod Makak1 » 03 srp 2014, 12:55

Maximálně su oba stejné enom má víron tvrdší a vyšší sedlo
Uživatelský avatar
Makak1

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 166
Registrován: 06 dub 2014, 10:27
Bydliště: Hodonínsko
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod Mr.Voza » 03 srp 2014, 13:33

Geskojakub: Kup radši ojetej značkovej skůtr, než novej neznačkovej. Z Tvýho posledního příspěvku je cejtit, že ž jsi tady něco pročet a začínáš to chápat. Dvouletá záruka u nový číny je ti k prdu - vlastní zkušenost. Hledej v mejch příspěvcích slovo Ceasar a Sharky - tam se dočteš víc - ať to po tisící neopakuju. Se značkovým skůtrem budeš víc spokojenej - pojede to líp, bude to pohodlnější, nebude se to tolik srát... a za těch 30-40 tisíc už se dá sehnat slušná 125tka. Jenom možná poradím, abys celej svůj rozpočet hned necpal jenom do skůtra - nech si pár tisícovek a nech hned po koupi udělat nějakou základní údržbu - kontrola variátoru, válečků, vodítek, řemenu, výměna oleje, filtrů apod...

Pokud by ses přecejen rozhod koupit jednu z těch Kentoy v nadpisu, tak by taky možná bylo dobrý při rozhodování vědět, že Fever nemůže na dálnici a Vejron jo. Fever má v TP kontrukční rychlost 75km/h, Vejron má 80km/h. Na dálnici musíš mít v TP aspoň 80km/h. Teď se to tady řešilo v jiným tématu.
cinske-skutry-f66/kentoya-fever-125-4t-t11242.html
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod geskojakub » 05 srp 2014, 10:02

Takže chalani,po dlouhém rozhodování,a sledování čin,jsem usoudil že půjdu do ojeté značky,našel jsem yamahy x max,nebo maxster,a myslím si se to je to co hledám:-) jen nevím kolik takovej skútr má mít najeto,aby to nebylo už hodně olitane:-)jinak děkuju za příspěvky:-)
geskojakub

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 30 črc 2014, 07:00

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod geskojakub » 05 srp 2014, 10:11

Dnes si takhle kourim na balkoně,a soused si koupil maxon ardur,nebo jak se to píše,byl uplne novej,nedával na to ani plachtu,takže na to dost pršelo,a jak si tak kourim koukám na něj,a trochu závidím že ještě nemám skutra,a on si už jezdí,no jo jenže nasedl,a dlouho seděl,pak to vrátil zpět na místo a skútr nestartuje.má ho to 1 měsíc max. Takže diky,šína stroj ne:-)
geskojakub

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 30 črc 2014, 07:00

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod Vratas » 05 srp 2014, 10:14

Hurá, máme tu dalšího, co se dostal z čínských spárů :mrgreen: To s tím sousedem je docela taková terapie co?
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod Mr.Voza » 05 srp 2014, 10:21

...a soused bude za tejden kouřit na balkoně, uvidí tě, jak přijedeš na ojetý Yamaze a bude si říkat: "jsem to ale trotl, že jsem koupil novou čínu a ne jetou značku... on si teď jezdí a já mám skůtra furt v servise" :lol: :lol: :lol:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod Vratas » 05 srp 2014, 10:24

Teď mě ještě napadlo. Představ si, že bys měl toho Ardoura, udělal by sis hezký výlet, pokud by ti ráno nastartoval a pak bys přijel a řekl by sis, že ho třeba umyješ WAPem a on pak nenaskočil.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod Mohy 125 » 05 srp 2014, 10:33

myslím si že pro rozhodování zda nová čína nebo ukrutně olítaná "značka" ... pro tyto lidi muže byt mirně ojeté Kymco ... :wink: Aglitky City, Super 8 ... srovnatelný stroje co do vzhledu a co se týče kvality tak nabízí "značkovou" kvalitu... nicméně za výrazně nižší cenu i po pouhých 2 letech používání...
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Re: Fever nebo viron sport??

Příspěvekod geskojakub » 05 srp 2014, 14:02

Terapie celkem jo,schválně jsem ho sledoval,co a jak.a dneska první závada.
geskojakub

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 30 črc 2014, 07:00

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron