Aprilia SR 300 Max vs Yamaha X Max 250

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Aprilia SR 300 Max vs Yamaha X Max 250

Příspěvekod tombra » 09 srp 2014, 22:23

Ahojik tak jak je to se servisni siti v okoli Ostravy u techto dvou znacek?
tombra

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 01 srp 2014, 12:45

Re: Aprilia SR 300 Max vs Yamaha X Max 250

Příspěvekod mlan » 06 říj 2014, 22:03

Aprilku servisu je Repremoto Opava a Yamahu Stará Bělá.....
mlan

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 12
Registrován: 17 dub 2011, 18:26
Skútr / moto: Derbi Sonar 125
Tuning / úpravy: ne

Re: Aprilia SR 300 Max vs Yamaha X Max 250

Příspěvekod Marťas1 » 07 říj 2014, 06:13

V Ostravě Aprilku ještě Moto Nespěšný ....
APRILIA SR MAX 300
Uživatelský avatar
Marťas1

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 56
Registrován: 23 kvě 2013, 17:59
Bydliště: Bílovec
Skútr / moto: Aprilia sr max 300
Tuning / úpravy: Proužky na kola, kufr Givi

Re: Aprilia SR 300 Max vs Yamaha X Max 250

Příspěvekod jakub.jursik » 27 pro 2014, 09:50

Rozhodoval jsem se stejně, vybral jsem Yamahu, důvod byl prostý, kvalita zpracování, spolehlivost, servis a dostupnost dílů v sezóně...


Sent from my iPhone using Tapatalk
jakub.jursik

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2014, 09:49

Re: Aprilia SR 300 Max vs Yamaha X Max 250

Příspěvekod uv-pen » 09 bře 2017, 16:48

Zdravím páni. Chcel som pisat clanok a pustit trochu na spacir moje slohove crevo este z cias zakladnej skoly. Ale akosi sa nikdy ten clanok nedopisal tak si vravim, ze aspon sem do fora dam par postrehov pre buducich kupujucich.
Posnazim sa byt seriozne objektivny ale bude to tazke .
na oboch motorkach som najazdil cca 7tis km tak to si uz clovek vsimne neake neduhy a vyhody.
Vlastrnil X- Maxa 250 2008 model so vstrekovanim a nasledne som zakupil Apriliu SR Max 300 2013 a nasledne SR Max 300 2016 . Tu mam zatial dodnes.
Pre neznalych porovnavat 2008 X- Max 250 s efi a SR- Maxa 2013 je uplne regulerne, nakolko Aprilia sa vyraba od rovnakeho roku bezo zmeny a tiez aj motor nema 300 ale myslim ze 278ccm.
Trochu to rozclenim tak podme na to.
Dizajn a ochrana pred vetrom a spracovanie plastov - Velmi subjektivna vec, ale pri danych rocnikoch mi jednoznacne viac reze Aprilia. Co sa tyka funkcneho spracovania tak Aprilia ma o dost lepsiu ochranu ruk aj celkovo tela, uz len taka vec ze na Aprili sa da nastavit stit v 3och polohach presrobovanim. Fuka vam az na predlaktie a tiez ma ofuky na nohy. Ktore funguju tak do 50km/h ,ale lepsie ako nic. Ale Aprilia nema v predu schranku, ak teda neratam ten minisuflik na mobil a spunty do usi. Xmax ma pekne uzamykatelnu priehradku kde si viete dat aj 12V zasuvku a nabijat mobil za jazdy. Co sa tyka spracovania lastov tak tie su podla mna na Yamahe odolnejsie , lepsie zlicovane aj celkovo kvalitnejsi dojem.

Motor, vykon, spravanie, spotreba, technicka cast - tu je to konkretne 278ccm a 16kw vs 249ccm 15kw v prospech Aprilii . Tak podme k prvej veci co ma napadne a to, ze Yamaha nema filter a teda je ervis po 3tis km, v Aprili je pekne filter ako na velkej motorke a servis je omnoho dlhsi. Vykon je vyssi u Aprili ale 1kw clovek ani tak neciti ako celkovu odozvu, kolegovy putoval moj stary X-Max a casto si davame odpal z krizovatky, ale nikdy na Apriliu nevladze , vahovo sme rovnaky a motorky su prakticky v novom stave. Co sa tyka spotreby tak Aprili ma rovnaku alebo dokonca mensiu ako Xmax a to je plus minus 3litre. Boli sme na tripe Rumunsko , Srbsko , Bosna tak sme si odsledovali aj tuto cast.
Aprilia ma velku nadrz 15.5 L a Yamaha 12.5 to cini znatelne vyssi dojazd . je tu ale nevyhoda a to, ze aprilia ma vdaka velkej nadrzi a ofukom vysoky stred tak nastupovanie nie je take pohodlne ako na Xmaxa to mi vadi doteraz , ale aspon Vas to nuti ponatahovat nohy pred nasadnutim. Maximalku ma vyssiu Yamaha ale je to tym ze aprilia ma elektronicke ohranicenie na 150km/h kedy aj otackomer ma este priestor ale jednoducho nejde dalej.
Inak taky postreh ale je to skorej asi vec variatora, na Aprilii je nekludne slimacie tempo, plazenie sa mestom je trhanejsie pricom X-max je taky medovy. Rovnako aj na stojane pridavanie je u aprili sprevadzane poskakovanim celej motorky na stojane co u Xmaxa nehrozi .
Xmax sa zohreje na prevadzkovu pokym si navlecie rukavice, ale v kolone v lete sa casto zapina ventilator a rucicka stupa, Aprilia sa zas zohreje o dost pomalsie ale nikdy sa neprehrieva.

Podvozok - tu sa musim pozastavit, ale u Xmaxa som bol zvyknuty na urcite celeznicne priecestia alebo retardery, ktoryhc prejadz vzdy bol sprevadzany uderom do riadidiel a poskocenim. Pripisoval som to malym kolesam a zhyckanosti z predoslych velkych motoriek ( SV650, Dominator, XL, DR atd. ). Ked som ale presedlal na apriliu a prechadzal cez inkriminovane priecestie prvy krat podvedome som sa chystal na supu do riadidil. A kde nic tu nic, krasny prejazd. Normalne som bol v takom uzase, ze som sa este raz otocil aby som ho presiel. Ten podvozok je jednoducho neporovnatelny a nie nemal som na Yamahe vyhonene tlmice :D . Jednoducho je to rozdiel ako svina. Jasne ze Aj SR Max je stale skuter ale oproti Xmaxu je to ako Hardtail vs Enduro ked trafite kanal. Co sa tyka naklonov a zakrut je to len o Vsej hlave, Na Xmaxe som skrtol stojan v stiavnickych vrchoch na oboch stranach. Na SR Maxe pri prejazde Transalpinou. Inak rumunske kopce a celkvovo kopce tak Xmax oproti Aprilke nevladze , straca rychlo dych predsa je tam rozdiel v motoroch.

Ulozny priestor a posed. - Jedno velke plus pre Xmax je to ze ma vo svojej triede perfektny ulozny proiestor, s prstom v nose tam dam dve velke prilby a este bundu. To v Aprilii nehrozi tam dam jednu prilbu. dve ani nahodou aj ked videl som vseliake foto mne sa ale dve napchat nepodarilo. Aprilia ma osvetleny ulozny priestor a v nom zasuvku to je fajn. Co sa tyka posedu tak na xmaxe co bol aj dovod predaja mi nevyhovoval posed toho stylu , ze kolena mate vyssie ako bedrove klby. S tym nesuhlasil pri dlhsich trasach moj chrbat, na Aprili je to pacne som viac vystrety a nohy smeruju sikmejsie dole. Inak mam 182cm a 85kg. Aha este to , ze Aprilia ma predkopy , ploch kde sa da vyrovnat noha, toto na Xmaxe prislo az v dalsom modelovom rade je to inak vyborna vec. S frajerkou som jazdieval na oboch , na Aprilii sedi vyssie , obe maju vysuvacie stupacky. Blizsie k tomu by Vam povedala ona, ale nedal som jej priestor v tomto clanku .

Co este napisat - postrehy, palubka, diely.
Co sa tyka palubnej dosky tak tu ma starsia Aprilia lepsie poriesenu , Ukazuje nabite baterie, sotrebu, dojazd, rychlosti ale naprikad ma len jeden tripmeter pricom Xmax ma dva, a tiez ma otackomer co na xmaxe nie je.
Xmax ma vystrazne smerovky a Aprilka to nema, ma to az Aprilia 500. Xmaxu svietia obe svetla ako na velkej motorke , Aprilia ma po dve ziarovky v prednych smerovkach. Aprilia ma vo variatore remenicu na to aby remen neskakal a nevibroval.

Je toho asi este dost na co som si nespomenul, na nieco ma urcite upozornia majitelia, mozno som nieco poplietol ak najdete chyby tak napiste mozeme rozvinut porovnavaciu debatu. Nechcel som zhodit ziadnu motorku , momentalne vlastnim SR Max a vyhovuje mi viac ako X-Max a nelutujem kupu , bol to pre mna posun v pred oproti starej. Islo skor o take osobne zhrnutie pohladu na obe vyskusane podobne motorky.
Inak ospravedlnujem sa za chyby .
Bolo - Jawa 20, Jawa 21, Mustang, Honda XL 125, Suzuki DR 125, Honda XL 650, Suzuki SV 650, Dominator 650, X-Max 250, SR Max 300 2013, SR Max 300 2016, Kymco X-Town 300 2017 a momentalne Majesty 400 2006
Uživatelský avatar
uv-pen

50+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 73
Registrován: 22 led 2013, 16:19
Bydliště: Zlaté Moravce
Skútr / moto: SR Max 300

Re: Aprilia SR 300 Max vs Yamaha X Max 250

Příspěvekod BacaNR » 13 bře 2017, 13:46

Parada takto si aspon ja osobne predstavujem prispevky na fore. Relevantne udaje z prvej ruky z vlastnej skusenosti a nie neake vyčitane "mudrosti a mytusi" alebo odpozerane skusenosti z videa. Aj ked sa nerozhodujem medzi tymito dvoma skutrami tak buducich majitelov urcite prispevok potesi. Este raz dik :wink:
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků