Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Jaké parametry skůtru pro tlouštíka

Příspěvekod castielo » 15 čer 2017, 11:50

Pri tvojej vahe by som obetoval hoc aj 50€ za otestovanie, ale pred kupou by som si trasu na konkretnom modely urcite oskusal. Moze sa stat, ze z vykonu budes prekvapeny\sklamany a cele to potom prehodnotis na iny model alebo uplne inu variantu. Ja som kupoval skuter bez toho vsetkeho, a sice nemam momentalne na vyber (lebo Bcko), ale na istych usekoch si viem predstavit daleko vecsiu rychlost a to vazim polovicu z teba.

Vcera som siel 1x dvaja na skutri a bolo to poznat na reakcii motorky ... a to bola len rovinka a v sucte len o 10 kg viac ako mas ty. Poznam 155 kiloveho typka, a neviem si ho predstavit na ziadnom skutri, takze to ako na tom budes vyzerat by som absolutne nebral do uvahy. Ked sa nan vojdes a nebudes do nichoho buchat nohami ci bruchom, tak je to OK.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Jaké parametry skůtru pro tlouštíka

Příspěvekod hkubes » 15 čer 2017, 13:24

Musis vyzkouset,jinak nepoznas.Ja kdyz jel ve dvou coz byla tvoje vaha tak jsem to popravde ani nepoznal.Skutr jel na rovince 100 a ani v kopci nebylo poznat ze je zatizen.Takze je to jen o pohodli a tvem pocitu.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Jaké parametry skůtru pro tlouštíka

Příspěvekod Kuře » 15 čer 2017, 15:49

Ital nebo Japonec...obojí je dobrá volba...pokud se na to narovnáš a nebudeš se při plném rejdu třískat řidítkama do kolen tak ok...mrkni do bazarů...ber stroje nejlépe koupené u nás od prvního majitele a jak na tom budeš vypadat?...no jako tlustej chlap na skůtru...záleží na tom?
....http://houbyzle.rajce.idnes.cz/2012-07- ... kner_2012/ http://houbyzle.rajce.idnes.cz/Slovinsko_Julky_2014/ Před lety...Jawa 555,Simson SR50,Jawa 350,Honda XL600R,Suzuki DR 750 Big
Uživatelský avatar
Kuře

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 423
Registrován: 22 čer 2012, 20:19
Bydliště: ...někde mezi Úpou a Metují...
Skútr / moto: Honda PCX 125 v2

Re: Jaké parametry skůtru pro tlouštíka

Příspěvekod benzin » 15 čer 2017, 18:59

A máte povědomí kde v Praze najít dostatečně zásobený bazar skútrů? Mám strach kupovat přez net přímo od majitele, už sem se takhle vícekrát vydrbal, naposledy s foťákem.

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
benzin

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2017, 18:04

Re: Jaké parametry skůtru pro tlouštíka

Příspěvekod Winterwolf » 15 čer 2017, 19:11

Vyber si :wink:

Podle mého názoru se ti hodí něco jako Majesty, Xmax, SWing,Burgman nebo X9 - Prostě něco většího ať na tom nevypadáš blbě :twisted:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Patálie při testování skútrů

Příspěvekod sachil » 15 čer 2017, 22:49

Přátelé, jsem tu nový, protože jsem se právě po letech váhání rozhodl koupit skútr.
Yuki - chtěl jsem se zeptat, zda je u skútru 125 s karburátorem normální, že startuje jen se spuštěným stojanem, a ještě hned po nastartování tlačítkem je třeba přidat plyn, jinak chcípne. Jednalo se o nový skútr - čínský Yuki.
Maxon - jel jak šnek. Tam byl příčinou možná nedostatek benzínu v nádrži, ale moc se mi to nezdá. Auto když má málo benzínu, taky normálně jede a pak jet přestane, ale ztrátu výkonu jsem nikdy nepozoroval.

Jsou všechny čínské 125 takoví chcípáci? Když si představím 8 koní, přijde mi to síla. Ale moje sekačka na trávu má teda lepší zrychlení:)

Mám jediný požadavek, aby to mělo kola 16, protože bydlím v prdelově lhotě a jezdím serpentýnama - zatím tedy autem. Zvažoval jsem samozřejmě i značkový, což mi asi všichni poradíte, ale vzhledem k tomu že na tom neumím a jsem nešika, bylo by mi líto zničit tak drahou věc. Když jsem poškrábal auto, trpěl jsem měsíc. Nevím, jestli mě to bude bavit, a jak tak koukám po inzerátech, tak ty čínské herky vůbec neztrácí hodnotu, naopak zdražují. Nechápu proč ten Maxon Ardour stával 26 tisíc a najednou stojí o deset víc... ojeté se prodávají za cenu, jako před pár lety nové.

Není mezi těmi číňany nějaký trochu solidní? Nebo doporučujete ojetinu? Tam se bojím, že budu solit prachy za opravy. Dvouletá záruka mě láká.
sachil

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 15 čer 2017, 22:36
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: odřeniny

Re: Patálie při testování skútrů

Příspěvekod PBM2 » 16 čer 2017, 00:09

Ahoj. Rovnou píšu, že sám mám Číňana. A teď k tomu tvému dotazu. Podívej se po nabídkách jetých kusů. https://www.tipmoto.com , https://www.motoinzerce.cz , http://www.motorkari.cz/motobazar/ , podobných stránek najdeš víc. Pokud si nejsi jistý tím, zda tě to bude bavit, je zbytečné hned vyhazovat majlant za jakýkoliv kus, který ihned po koupi začne ztrácet na ceně. Sehnat někoho, kdo se trochu vyzná (nemusí jezdit zrovna na skůtru, i klasický motorkář má víc zkušeností, než sebeochotnější laik) a zajít s ním na prohlídku, projet, případně dát tomu trochu času. Prodejce může slevit nebo narazíš na lepší kus, nižší cenu.
K tomu startování asi tolik, že pokud máš vyklopený boční stojan, nenastartuješ, je tam mikrospínač jako pojistka. Pokud máš skůtr postavený na kolech nebo na hlavním stojanu, nastartuješ, pokud ne, je s ním něco v nepořádku. Tohle nemá dělat, proto pryč od něj, mohl by takových "radostí" mít víc.
Na to, zda ceny Yuki nebo Maxonu jdou dolů, drží se nebo dokonce stoupají, se vybodni. Kurz dolaru, nové předpisy (kusy 2017 mají Euro 4 plus se dodávají i se vstřikováním a dalšími věcmi, které jinde jsou už dávno). Proto se to odráží i na ceně a neber to jako něco důležitého.
Stejně, jako asi i většina zdejších členů, ti doporučím něco jetého, kde nebudeš hned cálovat horu peněz, protože nevíš, zda tě to bude bavit. Ital, Japonec, Francouz, Taiwan, pokud možno zakoupeno poprvé u nás (bude to problém, spousta kusů se dováží, zaeviduje a postupně prodá jako kus "první majitel v ČR". Vyzkoušet, jak se na to poskládáš, jak se budeš cítit, prohlídnout, co jen půjde, třeba udělat i předprodejní prohlídku v servisu. U kusu, kde po 10-ti letech to má najeto "jen 4.580 km", protože babička atd., si můžeš být jistý, že je to šunka a ty peníze bys do toho fakt jen valil. Zkoušet, projet, jakýkoliv nezvyklý zvuk prověřit, když jsou plasty a pneu "jako nové", jde o leštěnku, kde kosmetika udělala dobře svoji práci.
Držím ti palce a třeba zde najdeš někoho, kdo ví o kusu ke koupi nebo sám bude prodávat. Dobrou ruku při výběru. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Patálie při testování skútrů

Příspěvekod stretavka » 16 čer 2017, 08:26

sachil píše:
Není mezi těmi číňany nějaký trochu solidní? .



NENÍ, fakt ne!
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod satanachist » 16 čer 2017, 09:02

Redakce má v dlouhodobém testu Keeway Cityblade 125, tak se můžeš řídit i podle něj. Jinak já měl první skútr Kentoya Sharky a během 8000 km bez problémů.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Nejlepší 125 ccm

Příspěvekod Desper » 16 čer 2017, 16:33

Nemyslím PCX vs Forza, ale 125 vs 300 či dokonce 750
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Jaké parametry skůtru pro tlouštíka

Příspěvekod benzin » 19 čer 2017, 15:41

Dobrý den,

děkuji za všechny rady. Nakonec sem si pořídil novou poněkud obligátní Hodnu PCX. Přišlo mi, že starší skútry nejsou o tolik levnější, abych riskoval, že koupím nějakou bouračku, nebo nějak jinak poškozený stroj.

Zkoušel sem i Maxi skútry (X-Max a podobné) a na pohled se mi sice líbí i to že mají víc místa. Nicméně já sem zvyklí na Simson Skůtr 50cc se kterým se dá dobře manipulovat v sedě (že sedíte a různě nohama se došoupete až do nejlepší parkovací polohy) a vzhledem k tomu, mi daleko víc sedí ty menší skútříky. Jinak debilně sem vypadal na velkých i malých, takže je to asi jedno.

Co se týče přileb, tak já potřebuji XXL a integrálku sem nenarval ani do jednoho ze skútrů, které sem zkoušel. Nejvíc místa bylo právě v tom PCX-u, ale i tak tam sotva narvu JET-ku. A kufr dozadu nechci, protože budu na zádech vozit dost velký batoh.

Nejhorší trend, který sem ale u skútru vypozoroval jsou tvarované sedadla. Mně by nejvíce vyhovovalo sedět přesně někde v místě, kde je přepůlení mezi sedadlem řidiče a spolujezdce. Vážně bych velmi preferoval normální rovné sedadlo tak jak bylo na starých skútrech. A opět z toho pohledu mi nejvíc vyhověl PCX u kterého můžu nohy dát víc dopředu trochu v choper stylu a tak se na to sedátko jakž takž vlezu. Btw. v tomhle se ty menší skútry od skútrů v podstatě neliší.

No a další věc, jsou totálně slepé zpětné zrcátka. Ani jeden výrobce nedává na skútry zrcátka dost velké a daleko od řídítek, na to aby se v nich něco dalo vidět. Takže ty budu muset brzo vyměnit. Doufám, že se mi podaří sehnat nové nebo staré tykadla, které jsou delší a umožní mi něco vidět. Řek bych, že tohle ale nemůže být způsobeno moji obezitou, protože právě díky ní sedím dost vzadu a tak bych měl vidět spíš líp. Nechápu to.

Samozřejmě sem to netůroval (je to nové), ale myslím, že kopec od Mostu Barikádníků do Letňan víc jak padesátkou určitě nevyjedu, ale to by neměl být moc velký problém, osmdesátka je až na konci.

Ještě jednou všem moc děkuji.
benzin

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2017, 18:04

Nejlepší skůtr pro dva

Příspěvekod marty78 » 25 čer 2017, 10:17

Ahoj. Omlouvám se že zakládám nové téma ale nenašel jsem nic podobného kam bych mohl dát příspěvek.
Upřesním požadavek, jedná se mi o vývěr nejvhodnějšího skůtru pro dva ale jde spíš o to aby se spolujezdec menšího vzrůstu pohodlně dostal na skůtr. Některé sedadal u některých skůtrů mi připadají strašně vysoko.
Jde mi o to že žena je docela malá a vždycky si stěžuje že má krátké nohy a špatně se jí lezlo i na moji už prodanou padesátku :D .
Po všech skůtrech co jsem projel v inzerátech už tak nějak mám asi poslední 3 kandidáty. Piaggio X-evo, Yamaha X MAX a Honda PCX.
Nejvíc mě to táhne asi k té Hondě. Důvod je prostý, cenově nějdostupnější.
Ale ještě jsem ji ani naživo neviděl a problém je že když bych si chtěl skůtr vyzkoušet tak stydlivá žena to před nikým zkoušet nebude :roll:
A když už píšu téma, tak ještě otázečka trochu jiná. Nejde mi u skůtru o rychlost maximální ale spíš o to abych pohodlně vyjíždel kopce. S padesátkou ve dvou mi to v našem největším kopci klesalo až na 15 km/h.
Jaký z těchto strojů je tak asi nejlepší v těch nižších rychlostech a síle? Děkuji
marty78

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 13 čer 2010, 13:34

Re: Nejlepší skůtr pro dva

Příspěvekod JardaB » 25 čer 2017, 15:01

Tvůj požadavek "nízká max rychlost a zdolávání kopců" nejde moc odhromady ... potřebuješ prostě výkon. O jaký kopec se jedná - sklon změříš sklonoměrem v mobilu nebo vodováhou.

Skůtr má zadní sedlo většinou vysoko, protože chce zachovat úložný prostor pod sedlem. Pokud ti jde zásadně u pohodlí nasednutí spolujezdce, promysli si zda by "Vám" nepasovala motorka. Co do rychlosti: skůtr 125 ccm jede o dost lépe než 50 ccm .. moje odladěné 125ccm, 11 kW jede ve dvou v kopcích do 80 --- jen to zrychlení není raketa. Většinu kopců na silnicích 1.třídy na trase Tábor Praha a okolo Tábora.

Musíš napsat, k čemu ten stroj budete používat, zda potřebujete úložný prostor pod sedlem, v jakém kraji (kopcovitém jezdíte), zda nový nebo jetý stroj, cenové optimum a limit, ... napsal jsi toho dost málo.

Jinak bez vyzkoušení manželkou to vybrat nejde, vzadu je to vždy akrobacie -- ty se postavíš do straje, posuneš tělo k řidítků, ona se tě chytí za ramena, nastoupí levou nohou zleva a šup a je tam.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Nejlepší skůtr pro dva

Příspěvekod dreamer » 25 čer 2017, 15:13

Techniku nasadania na sedlo spolujazdca treba manzelku naucit. Nenasada sa tak, ze len prehodi nohu, to jej bude kazdy skuter/motorka vysoka. Moja polovicka si da lavu nohu na lavu stupacku (spolujazdca) chyti sa ma za plecia, postavi sa na stupacke a pravu nohu uz len prelozi a sadne si. Samozrejme, jazdec musi sediet na motorke a byt na tento manever pripraveny, preto mame dohodnute, ze jej dam vediet ked moze nasadat. S vysadanim je to podobne. Mal som Hondu Varadero a bez tejto techniky by to ani inak neslo, to sedlo jej bolo vyse pasa :)

Co sa tyka vyberu skutra pre dvoch, to zalezi od rozpoctu, vasich rozmerov a vahy, a miery ocakavaneho komfortu. Podla mojho nazoru pre dvoch by mali uvahy zacinat az od kubatury 300 a viac. Da sa samozrejme aj na 125 ale bude to trapenie, ako pre vas, tak aj pre skuter.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Nejlepší skůtr pro dva

Příspěvekod crhy » 25 čer 2017, 15:28

V tomto ohledu to mám jednodušší. Kdyby to bylo na manželce, tak žádný skůtr nemám. Proto se zásadně manželkou neřídím a tobě, i když máš svou manželku třebas rád, doporučuji to samé.
Vyber si skůtr hlavně dle sebe a ona se nějak přizpůsobí. X max dle mojí manželky neměl špatné sedlo, za to na PCXku se ve 2lidech prostě jet nedalo. Já byl namáčklej na "volantu" :lol: (jak to tu někteří kolegové z Svk nazývají), žena narvaná na kufru s opěrkou a mezi nás už by se nevešel ani list papíru. Takže PCX tak max. pro jednu osobu.
Co já bych ti doporučil: najdi Hondu S wing 125 v co nejzachovalejším stavu a dál jen jezdi. :wink: (takto dobrý a festový skůtr už dnes nikdo nevyrobí)
Předpokládám, že nedisponuješ ŘP na motocykl, proto ti nepíšu nic o větším objemu než 125ccm. :mrgreen: :twisted:
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků