Aprilia SR125 Racing - hnutý rám po drobné kolizi???

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia SR125 Racing - hnutý rám po drobné kolizi???

Příspěvekod macman » 09 kvě 2017, 23:56

Zdravím vespolek,

kamarádovi se před pár dny zasekl plyn a položil to v zatáčce... On odřený, skůtr prakticky jen drobné oděrky, jedna brzdová páčka ulomená a prasklý plastík u krku řízení... Skůtr se klouzal po asfaltu a zastavil se o sloupek dopravní značky..

Jenže.. kastlík, který je v podlaze v "tunelu" nešel otevřít a spodní plast byl vycvaklý... Takže skůtr jsme odstrojili a už nejde sestavit.. Na ten kastlík je najednou málo místa.. Je fakt, že už předtím nepasovaly plasty v tomto místě dokonale, ale kastlík se vešel.. Teď chybí najednou dva centimetry.. Pokud by se posunul podsedlový prostor i se sedlem o ty 2cm dozadu, pak vše pasuje dokonale a dokonce jdou přidělat šrouby, které byly už dříve mimo závit..

Ale pak je celý podsedlový prostor o ty 2 cm mimo držáky.. :-)

Takže prostor podlahy se jakoby zkrátil...

Takže jsme prohlídli předek a ten sloupek značky projel přesně mezi přední částí skůtra a plasty na řidítkách a narazil do místa kde vychází z krku řízení řídítka.. šlupa to nějaká být musela, protože je pochroumanej svazek a brzdová hadice... Navíc prošel tak šikovně, že poškození plastů je kolem minimální...

Ale že by se při nárazu do značky ohnul rám v podlaze??? Jediné vysvětlení by pro mě bylo, že rám byl již ohnutý a rovnaný a o kousek se zase vrátil...

Nemáte někdo tento skůtr?? Bohužel jsem ho tady v diskuzích nikde nenašel (nejedná se o SR 125 max, ale o 2T žihadlo SR 125 Racing).. Pokud ho někdo máte, dokázal byste mi změřit nějaký fixní bod na sedle a řídítkách??? Pokud by to bylo hnutý, tady by se to nejvíce projevilo.. Ale okem a pocitem to vypadá OK..

Díky

macman
macman

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 01 čer 2013, 07:38
Skútr / moto: Honda SCV100 Lead/Piaggio Skipper 150/Beverly 500

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků