Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Kluby a spolky z Prahy a okolí.

Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod martinpaz » 11 zář 2016, 13:20

Zdravím,

zajíždím nový skůtr, a tak mě napadlo, udělat pro Prahu a okolí nějaký seznam hezkých (časové nenáročných) míst, kam se dá vyjet aniž by musel člověk sesednout ze skůtru a nebo vjet na rychlostní silnici.

Bezcílné bloudění ulicemi Prahy mě nebaví a první garanční prohlídku chci mít co nejdříve za sebou, takže musím jezdit. Lépe se ale jede, když má člověk nějaký cíl. Budu rád když tu budeme přidávat místa (cíle cesty), kde si člověk může udělat nějakou hezkou fotku svého pádla a pokochat se výhledem, památkou, zříceninou, přírodním úkazem, prostě čímkoliv. Ideálně ne moc provařené místo - vjet se skůtrem na Petřín nebo na Václavák není pro Pražáka žádné terno a navíc musí řešit houfy lidí. Preferoval bych tipy na odlehlejší místa. Nicméně přidávejte vše co uznáte za vhodné.

Přidám 3 místa na rozjezd :wink:



Vyhlídka Santoška

Mapa: https://www.google.cz/maps/dir//50.0634 ... ,17z?hl=en
Info: Výhled na pravý břeh Vltavy s Vyšehradem. Cesta do většího kopce směrem od Anděla (od Jinonic takový krpál není), jinak 50 metrů před vyhlídkou je zákaz vjezdu. Když jsem tam byl já, tak tam nebyla ani noha, na tu jednu fotku se snad nikdo nezblázní.

santoska.jpg




Vyhlídka Baba

Mapa: https://www.google.cz/maps/dir//50.1168 ... ,19z?hl=en
Info: Kousek nad stadionem pražské Dukly je zřícenina Baba, po silnici se lze dostat až na tuhle krásnou vyhlídku, ke zřícenině už je lepší dojít po svých.

baba.jpg




Šárecké údolí

Mapa: https://www.google.cz/maps/dir//50.1182 ... ,17z?hl=en
Info: Při cestě Šáreckým údolím jsem našel tohle hezké místo na osvěžení, kolem to bylo vše hezky upravené a čisté. Mile mě to překvapilo a tak to sem taky přidám.

sarka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
martinpaz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp 2016, 21:14
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Like 125

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod HonzaR » 12 zář 2016, 12:16

Moje oblíbená večerní zajížďka při cestě z práce vede do Loděnice, Svatý Jan pod Skalou, následují krásné serpentiny na kopec nad Srbskem, dolů do Srbska a podél Berounky zpět na Prahu. Nebo třeba Zbraslav - Vrané n.Vlt. - Zvole - Dol. Břežany.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod kerim7 » 12 zář 2016, 13:34

Trochu zpopularizuji náš kraj. Na sever až jihozápad od Nymburka je několik zajímavých cílů, trasu si může sestavit každý svou, spíš je to na několik výletů:
Chleby - nejmenší licencovaná ZOO v ČR (menší jsou už jen zooparky)
Romanka u Hrubého Jeseníku - nejníže umístěná rozhledna v ČR, výhled skvělý, protože je v rovině
Kuncberk u Křince - přístupné staré sklepy po zříceném zámečku
Chotuc u Křince - ojedinělý kopec v rovině, naučná stezka
Bučický mlýn u Rožďalovic - lze obejít rybník (zajímavé překovávání přítoků), lesy, výběhy koní, občerstvení, v neděli pizza z pece
Mcely - celkově dost zajímavostí a památek, zde žila "Divá Bára"
Loučeň - zámek, labyrintárium, rybník Jivák (rekreační oblast, lesy, občerstvení)
Nymburk - prohlídka města, cyklistická a bruslařská D1 podle Labe do Poděbrad a dál na Libici, zde soutok Labe s Cidlinou, v sezoně občerstvení (je to cyklotrasa, brusle s sebou, moto nechat v NB nebo jet, ale po silnici)
Lysá nad Labem - zámecký park s barokními sochami podobný jako na Kuksu, přístupný zdarma myslím od dubna do října (ověřit!)
Byšičky - unikátní ves s kruhovým půdorysem, tůň, pozůstatek starého mostu (stejné stáří jako Karlův!)
Kersko - Hrabalovy Slavnosti sněženek, restaurace Hájenka - "se šípkovou nebo se zelím", stará veliká borovice, menhir. To jedno Postřižinské pivko se tam dá snadno vychodit...
Přerov nad Labem - skanzen, Budečská hráz, motomuzeum

A našlo by se víc, tohle je asi to nejlepší z mého okolí. Vše dostupné snadno na moto, mimo dálnice. Po rovince, na ten sever pak pár malých kopečků. Tak ať se líbí!
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod Richie01 » 14 zář 2016, 09:22

Hmmm,dobrej nápad! Na zříceninu Baba se budu muset vypravit,z fotky to vypadá dobře :wink:
Uživatelský avatar
Richie01

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 225
Registrován: 30 kvě 2015, 20:51
Skútr / moto: Gilera NEXUS 125 4T ___ Piaggio SKR 125 2T ___

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod HonzaR » 14 zář 2016, 11:47

Pánové, varování. Jak jsem tu dával tip na Sv.Jan p. Skalou - Srbsko, tak pozor, je tam silnice po prasácké opravě s pohozenou šotolinou na mnoha místech včetně zatáček. Je to tam nyní o hubu, byť krajina je náherná.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod martinpaz » 14 zář 2016, 12:25

HonzaR píše:Pánové, varování. Jak jsem tu dával tip na Sv.Jan p. Skalou - Srbsko, tak pozor, je tam silnice po prasácké opravě s pohozenou šotolinou na mnoha místech včetně zatáček. Je to tam nyní o hubu, byť krajina je náherná.


Mám to v plánu na pátek, tak uvidím, díky za upozornění :)
Uživatelský avatar
martinpaz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp 2016, 21:14
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Like 125

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod HonzaR » 14 zář 2016, 14:33

Jo a stará Plzeňská 605 je mezi Rudnou a Loděnicí uzavřená.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod mariosa » 27 led 2017, 23:07

Nazdar, pristi tyden jsi jdu vyzvednout novou Hondu PCX 125, tak pak muzu za hezkeho pocasi nekam vyrazit. Mam zajem poznat nove lidi se stejnym konickem. Jsem z Vestce u Prahy, kdo bydli v okoli tak pisnete.
Honda PCX 125 r.v. 2017
Yamaha neos 50 - nemam
Peugeot speedfight 2 - nemam
Uživatelský avatar
mariosa

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 18 led 2017, 19:49
Bydliště: Vestec u Prahy
Skútr / moto: Honda PCX 125 r.v. 2017

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod forester » 28 led 2017, 00:11

Dobrý stroj si si poriadil ale snáď ho nechceš hneď niekde obúchať.Radšej počkaj ešte minimálne mesiac a potom si ho užiješ.My čo sme mali alebo máme PCX vieme aký je tento skúter náchylný na pády.Nie že by som tvoje šoférske schopnosti podceňoval ale je to dané konštrukciou s úzkymi kolesami a tvrdými gumami.Viem o čom hovorím,tiež som bol nadržaný a vyrazil som vo februári keď bolo slnko pri teplote +14 st ale asfalt bol studený a guma tvrdá a hneď som to pokrstil,bacha na to.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod LukyForza » 29 led 2017, 03:43

Mariosa:
Tak až to vyleze pár stupňů nad nulu a zasvítí sluníčko, tak můžeme něco projet!
LukyForza

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 40
Registrován: 23 kvě 2016, 01:17
Skútr / moto: Honda Forza125

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým mariosa v 18 úno 2017, 21:16.
Důvod: nepatri sem

Re: Zajímavá místa (Praha a okolí) přístupné na skůtru

Příspěvekod kerim7 » 02 říj 2017, 12:27

Ahoj, nevím, kam to nejlépe napsat, tak to dávám sem. Byli jsme teď na prodloužený víkend na naší pravidelné akci "Podzimní voda", tentokrát v Malé Skále, na Jizeře. Paráda, jel jsem tam na skútru, počasí vyšlo na 100%, jen vody mohlo být víc. Mohu doporučit penzion NECO, paní správcová je velice vstřícná, cena není přemrštěná, snídaně jsou vynikající a navíc:
Večer mají hosté samoobsluhu na baru včetně točeného piva, stačí si poctivě dělat čárky. (Točí Rohozec, je dobrý.) A také je možnost grilovat venku na uzavřeném dvorku, ze kterého neutečou děti a mají tam i nějaké houpačky apod.
Myslím, že je to příjemný nadstandard, určitě tam zase zavítáme. Hezkých tras se tam najde pro jednu stopu plno, s námi tam byla parta Němců na Dněprech. Pohodoví chlapi, taky se jim tam líbilo.
Tak kdyby někdo chtěl využít služeb, je možnost. Doufám jen, že tam nedorazí nějaké sací komando a nevychrupne paní správcové sud bez čárkování ;-)
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 633
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED


Zpět na Praha a střední čechy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron