Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod TUNER » 22 čer 2013, 00:50

Možná by bylo lepší dát příště fotku hezkejch bab který se zůčastní akce ještě před cestou a určitě by jelo více skútrařů :mrgreen:
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod satanachist » 22 čer 2013, 20:34

Měli jste to podchycené, přiejeli jste do chládku....jenom aby netrval moc dlouho....
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod forester » 24 čer 2013, 11:03

Tak a sme doma,všetko raz skončí,ale spomienky a fotografie zostanú,na všetko zlé sa časom zabudne a to krásne nám zostane stále v srdciach.
Bola to náročná a dlhá cesta ale všetci ju bravúrne zvládli.Mali sme dobrý časový priemer,počasie bolo ideálne až na pár kvapiek v Maďarsku kde sa pred nami prehnal nejaký dažďový mrak ale nás to nestihlo.Zastávky sme mali asi 4 jedna obedová a ostatné tankovacie alebo na vypitie kávy.Na hranici SLO-HU,kde som plánoval prespať sme prišli v časovom predstihu skoro 2h a o 20h bolo skoro ísť spať ,tak sme to spravili na jednu šupu,aj keď s vypätím síl ale teplo domova nás hnalo do svojej postele.

Trochu štatistiky:
odchod Podgora: 10:00h
príchod BA: 22:30h
minicooper príchod Kolín: 02h
balicin Přerov: cca 01h
cesta tam z BA: 804km
cesta späť: 788km
Celkovo najazdené: 2043km
Výlety:Mostar(BiH),Trogir,Split,Makarska
Tankované X-Max 50,85L,cena za benzín 61,73€,cesta tam mýto za 2 krátke úseky dialnice(obchádzka-havária na starej ceste)2kn a dialnica Zágreb-Jastrebarsko 5kn(forester prehliadol výjazd na Lučko) :-)

Údaje z GPS Garmin:
maximálna rýchlosť: 126km
priemerné rýchlosť: 69km
celkový čas: 43:23h
čas jazdy: 34:03h
čas zastávok: 9:20h

Skútre pracovali spolahlivo minicooper BG400,balcin XMax 250,forester XMax 250,poruchy neboli žiadne.
Všetkým zúčastneným ďakujem za prežitie krásnej motodovolenky a keď sa aj niekedy vyskytla nervozita čo sa s titulu náročnej cesty stáva tak sa určite na to časom zabudne a zostanú nám krásne spomienky.
Na koniec ešte spomienkové foto.

Celá_grupa_1.JPG

Albumová.JPG

Celá_grupa_2.JPG

Naše_kvietky.JPG

Večerná.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil forester dne 24 čer 2013, 19:36, celkově upraveno 8
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod Romanisevic » 24 čer 2013, 11:41

Super. Krasne to mas zratane a spotreba nenormalna. Ja sa pod 3.5l. nedostanem ale tak zasa jazdim kratke useky. Min. rok som absolvoval skuterexpediciu na GG a aj ked na starsom x-maxe ale je to super stroj a zavidim vam ako ste si to uzili tentoraz vy :)
Bolo - Adly Jet 50 8000km. Peugeot Speedfighter 50 10000km. Gilera Runner 50 2500km. Yamaha x-max 250 2008 Bielo-cierna farba. Nova Yamaha x-max 250 2012 bielo-cierna farba :-)
Uživatelský avatar
Romanisevic

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 111
Registrován: 30 črc 2011, 14:47
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: yamaha x-max 250 2012
Tuning / úpravy: turisticke plexi yamaha a bocne rozsirenie tiez yamaha

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod forester » 24 čer 2013, 13:18

Romanisevic ,no ja zase závidím tebe ten GG,je to horská turistika,samé serpentíny a teplota na vrchole je okolo bodu mrazu,musí to byť tiež náročné a trochu z iného súdka.Keď sa tam budeš chystať zas tak ma zober zo sebou,volali ma tam už viackrát ,stále som na to nemal gule ale už som trošku zjadený na XMaxe tak by som sa na to asi dal.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod forester » 24 čer 2013, 20:57

Naposledy upravil forester dne 06 led 2014, 11:52, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re:Chorvatsko na Downtownu

Příspěvekod Rosi45 » 01 zář 2013, 22:15

Vlastně jsme tuhletu dovolenou vůbec neplánovali. Po loňské dovči na Slovensku se stopětadvacítkou Burgmanem,jsme tak nějak tušili,že to bude opět na dvou kolech,zvlášť po tom,co jsme si pořídili třístovkového Downtowna.
Inspiroval mě článek na motorkářích,objet Tatry z polské strany.Žena to vylepšila o návštěvu"slaného dolu" Wieliczka,Krakova a Zakopaného. To tak na tři dny,vylepšené o Balaton,na který nás nalákal Ládínkuv report. Všechno teda směřovalo k těmto cílům....Nicméně přišla sobota před odjezdem,ale kromě skůtra nebylo nic jasné a nachystané.Předpověd počasí nebyla moc příznivá. - vlastně vůbec.
A najednou se tady vynořila nečekaná varianta B. Chorvatsko ! Chvilku jsem to rozdýchával -a souhlasil za podmínky,že se vyjede až v pondělí.V neděli jsem vyrazili do super a hyper koupit plovací a slunící prostředky namísto trekových botů a teplých mikin které byly připravené a Šárce(moje žena),koupit kevlarky.Večer zabalit a ráno v šest jsme vyrazili. Počasí dobré,skůtr si jen předl ač byl naložený jako soumar. Vyhýbal jsem se dálnici,jen kousek přes Bratislavu a v Jarovcích šup dolů do Rusovců a už jsme valili do Maďarska na E65.
Cesta hungárí byla jedna velká nuda. Vlevo kukuřice,vpravo kukuřice,sem tam slunečnice,rovina - NUDA. Mraky kamiónů,cesta od nich místy docela rozbitá,vesnice jak po vymření. Litoval jsem,že nemáme interkom......Konečně jsme tou kukurůzou projeli až k hranicím Slovinska,kde si nás zkontrolovali celníci a docela nevěřícně civěli na Kymco a prý jestli je to opravdu třístovka. To jsem ještě netušil,že nás tohle bude provázet celé Chorvatsko.....Po pár kilometrech jsme do něj vjeli,směrem na Varaždin,ale uhnuli jsme na Prelog a do Otoku u Dubravského jezera,kde jsem naplánoval a domluvil spaní v hotýlku Prepelica.Přijeli jsme kolem čtvrté,tak sprcha,kafíčko,pivečko a šli jsme omrknout okolí a jezero. To bylo pěkné,velké a čisté.......V noci přišla bouřka,nad ránem mě budil řev blbých domácích opeřenců.
Bylo docela teplo a zataženo. Tak vzhůru na cestu - směr Plitvické jezera......Jenže. Čím dál víc do vnitrozemí,tím větší binec dělala navigace. Ztrácela se,vypínala,občas i lhala. A zrovna na dúležitém odbočení někde za Karlovacem se vypnula a začalo kufrování Chorvatskem.Když jsem ji probudil k životu,vedla nás po silničkách na Duga Resa,aby nás vyplivla po úžasném svezení,ale časové ztrátě,zpět na hlavní cestu,kousek před Plitvičkama.Protože plán byl dojet do Splitu a my nabrali docela sekeru,rozhodli jsme se,že zkusíme něco nahnat na dálnici. A to bylo špatné rozhodnutí.....Po projetí bezmála šestikilometrovým tunelem Svety Rok,nás pobřeží přivítalo sluníčkem,přenádherným prostředím a .... BURA.
Tak strašlivý vítr jsem nikdy nezažil. Foukalo ze všech stran v obrovských nárazech.Jeli jsme 30-40 a byli jsme rádi,že se udržíme na cestě. 2x jsem se modlil,ať nás vítr na chvilinku pustí,neboť jsme byli nebezpečně blízko svodidlům.Měl jsem pocit,že nám podrazí kola.Na rampách nad cestou všechno výstražně blikalo,na trojúhelnících čtyřicítka. Před mostem Maslenica jsem nevěděl,jestli nemáme sesednout a skůtr přetlačit. Měl jsem strach..Hned na prvním výjezdu jsme sjeli dolů s tím,že vnitrozemí nebude tolik otevřené. Bylo to o něco lepší. Občas se dalo jet i 60-70. Kudy jsme jezdili ani moc nevím.Někde přes Benkovac jsme v sedm večer přijeli do Šibeniku.Měli jsme toho plné zuby. Kousek za městem jsme náhodně vjeli do vesničky Zablače,zastavili u prvního penzionu a i když nebyl nejlevnější,neměli jsme sílu pokračovat někam jinam a ubytovali se na dvě noci........Šárka se mě přiznala,že nikdy v životě neměla takový strach jak na té dálnici a že i brečela.
Proč mě tam ti barani pustili,se asi nikdy nedozvím.
Nakonec jsme zůstali noci tři. Majitel byl fajn chlap. Měl Yamahu MidnightStar a Majesty a syn Nexuse. Vůbec neznali Kymco. Hleděli na to jak na zjevení a kdo že to prý vyrábí :-)
V Zablači bylo fajn. Poloprázdné pláže,domácké prostředí,klídek,pohoda...Jen jsem si první den zapomněl namazat i nohy a tak jsme další den,místo na pláž, vyrazili do Šibeniku i za účelem sehnání zázračné masti Panthenol. Město je krásné. Místní scootermani mě školili jak se má ve městě jezdit na skůtru. Bez úspěchu. Tu českou školu mám pevně vrytou pod kůží. Takhle jezdit tady,jsem na druhé křižovatce mrtvý......Navečer jsme už zase byli na pláži,potom večeře v jediné,místní restauraci,procházka po pláži a ráno vyrazíme konečně do Splitu.Bylo to asi 80km. Město jsme minuli po obchvatu a jeli do Stobreč sehnat "sobe".
Měli jsme štěstí hned napoprvé. Staří manželé,pěkný dům s krásnou předzahrádkou,nádherný výhled z balkonu a dobrá cena. Hned jsme vyrazili na protilehlou pláž a užívali si moře. No a večer hurá do Splitu. V noci je úchvatný. Vrátili jsme se v jednu ráno. Probouzí nás sluníčko a tak vyrážíme v tričku,kraťasech a teniskách - na koupání do 50km vzdálené Brely. Nádherná cesta kolem pobřeží. Řval jsem do přilby štěstím a radostí ! V Brele nádhera. Poprvé jsme zaslechli češtinu.Čechů bylo všude velmi málo - Slováků rozhodně víc.
Večer opět pizza,Karlovačko beer a druhý den k domovu.
Ráno příjemné sluníčko,ale předpověď varovala. Pár kilometrů před Kninem nás zastavil slejvák a bouřka. Zůstali jsme uvězněni ve staré,smrduté autobusové zastávce skoro hodinu a půl,než se přestalo blýskat. Pak jsme vyjeli do deště. Moje zánovní motoboty vodu krásně sály,místo aby ji odpuzovaly a Šárčiny tenisky také.........Ještě jeden zážitek. Měl jsem v nádrži benzin na 150km plus rezerva. Netušil jsem,že nikde na hlavním tahu k Plitvičkám,nebude pumpa. Na jednu jedinou před jezerama jsem dojížděl s vytřeštěnýma očima a strachem otočit heftem,že to škytne a hotovo. Nakonec to dobře dopadlo,jen jsme museli chvíli čekat,než cisterna vypustí svůj obsah do tanků. Podle tankování mě zůstalo v nádrži zhruba půl litru a možná ani ne tolik.Jeli jsme co to dá a osm večer jsme zaparkovali v Otoku u Prepelice.
Ráno nás - jak jinak - probudil slejvák. Studoval jsem předpovědní mapy a vypadalo to,že by nás to nemuselo zalévat zbylých 400km domů.No,vyšlo to. V nudném Maďarsku problesklo i sluníčko. V Jarovcích dvojité kafíčko a něco k snědku a po D2 hurá domů. Trochu jsme zmokli jen deset minut od baráku.
Tak jsme v osm večer dorazili..... Šťastní i smutní.
Ujeli jsme bezmála 2200km se spotřebou 4.5 až 5 litrů. Downtown se celou cestu choval příkladně,bez jedinného zaváhání. A to je vše přátelé
:mrgreen:

http://rosi45.rajce.idnes.cz/Chorvatsko_na_Downtownu
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod forester » 01 zář 2013, 23:58

Krásny cestopis Rosi45,zhltol som ho aj keď som prišiel z práce už celkom zralý do postele.Vtipné komenty k fotkám nemali chybu.Užili ste si pekne až som ti závidel.Tvoja polovička si tiež zasluži velký obdiv že to tak statočne zvládla.Brela je nádherná je to perla Makarskej Riviery vždy sa tam zastavujeme aspoň na jeden deň, tentokrát sa to nepodarilo ale na budúci rok určite.S počasím to je velká lotéria nám to síce vyšlo ale už neraz sme zmokli hlavne vo vnútrozemí tak ako aj vy.
Tak niekedy to možeme absolvovať aj spolu :D
Naposledy upravil forester dne 06 led 2014, 11:41, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Chorvátsko 2013 - Trogir - Šibenik

Příspěvekod sigi » 02 zář 2013, 00:32

Paaani Rosi45,to byl chvílemi docela horor co jste zažili....hlavně že jste v pořádku doma a nic se vám nestalo,jinak cestopis nadhera....tak doufám,že vás někde zase brzy uvidím.....měj se moc fajn
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Předchozí

Zpět na Reporty 2013

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků