Parkování v placených zónách

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Parkování v placených zónách

Příspěvekod Bud » 05 dub 2013, 23:13

Po tématu "parkování na chodníku" bych chtěl rozvinout téma parkování v zónách placeného stání. Pokud vím, např. v Praze (alespoň Praze 1) jsou moto od placení osvobozeny. U nás V Budějovicích platí ale nařízení o vymezení komunikací v centru města kde se platí. A platit mají taky motorky bez rozdílu, tedy i skútry. Vyplývá to z toho, že lístek z parkovacího automatu má mít motocyklista u sebe pro kontrolu. A mají platit stejně, jako auta (strašná pitomost), takže třeba na náměstí 30/1. hodinu, 60/další.. Jak to máte jinde? Jsou vůbec někde třeba vyznačená spec. parkovací m ísta pro moto?Pokoušíme se tu s tím něco udělat.
Uživatelský avatar
Bud

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 128
Registrován: 17 bře 2013, 16:26
Bydliště: Budweis
Skútr / moto: PCX 125
Tuning / úpravy: plexi a kufr GIVI s brzdovým světlem, zásuvka, hodinky, držák mobilu, proužky na ráfky, zámek schránky, nastavitelné páčky Bikers

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod majkl_bb » 05 dub 2013, 23:48

Nevím, jak je to u nás v Brně oficiálně, ale skutečnost je taková, že je celý centrum posetý skútrama a mašinama na chodnících a nikdo to neřeší. Dokonce jsem viděl strážníka, jak obešel hlouček skútrů a moto, kde parkuju i já a o kousek dál stojící skupinku německých mašin obločkoval. Pak šel dál svým směrem a další skútry s domorodeckou RZ přehlídl :) Možná mu jen bylo jasný, že německý mašiny nemají povolení k vjezdu do centra, ale to polovina těch skútrů nemá taky.
Uživatelský avatar
majkl_bb

100+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 102
Registrován: 21 pro 2009, 23:54
Bydliště: Brno - Starý lískovec
Skútr / moto: Burgman AN 250, Jawa 50/20, Burgman AN 400 K7

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod matty46 » 06 dub 2013, 10:55

tetka v budějkách v tom parkování moto funguje jakási anarchie jeko v jiných městech jenže když se ozveš že chceš parkovací místa a osvobodit od poplatku může se stát že na sebe jen zbytečně upozorníš a páni radní udělají ve městě dvě parkovací místa pro moto a pudou po všech co budou stát mimo .....podle mě je lepší dál koexistovat s úřadama než na sebe upozornovat nikdo nikdy nedostal pokutu pokud nestál vyloženě tak že se nedalo projít ani ty a nikdo tě ani neupozornoval,já bych problém řešil až nastane zatím žádnej není a ty ho tím můžeš ,,vyprovokovat'' :roll:
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod mirsil » 06 dub 2013, 12:00

Zrovna nedávno jsem za tohle u nás platil 200 a příště prý to bude za 2000, takže tam, kde nevíte jak jsou měšťáci aktivní, doporučuji raději lístek koupit a schovat u sebe pro případ předvolání :wink: Konkrétně Bystřice pod Hostýnem. Na parkovacím automatu spousta pravidel pro vozidla " s čelním sklem " , ale o motocyklech nic. Informaci, že motorkáři mají lístek schovat u sebe pro případnou kontrolu zjistíte až doma na www stránkách města :mrgreen: Odpověď proč toto upozornění nemůže být na parkovacích automatech nebo cedulích, kterých je kolem požehnaně jsem nedostal stejně jako na otázku, proč jsou motorkáři při parkování znevýhodňováni, přestože zabírají méně místa tím, že po každém desetiminutovém nákupu v motoshopu musí prakticky počítat s hledáním a návštěvou místní služebny, čekáním, než se dostaví z terénu konkrétní hlídka, která předvolání vydala, takže z toho může být klidně i hodinka navíc. Prostě buzerace :?
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod elem » 06 dub 2013, 13:14

Ja jsem pro jasny pravidla, nechci se s nikym dohadovat o nejaky parkovani, na to nemam cas. Se zavedenim moznosti jizdy s RP-B, ktery bylo zavedeno z duvodu odlehceni doprave a parkovani ve mestech by mel prijit dalsi krok v usnadneni parkovani techto nove porizenych dopravnich prostredku a to tak, aby to byla jasna pobidka a dalsi z duvodu porizeni. Doufam, ze na radnicich nesedi jen nezodpovedni neumetelove a lempli, ale najde se i nekdo, kdo se treba motorkaru zepta a prijde na to, jak to udelat. A uplne nejlepsi bude, kdyz pred vymyslenim nejake nove koncepce parkovist za miliony sahne pro informace z realneho provozu nekde v zahranici, kde uz to funguje a je to vychytany. Bohuzel se obavam, ze tady nebude nejaky enormni zaje to resit v pripade, ze se kolem toho nebudou tocit dotacni prostredky.
Piaggio MP3 500LT Business Obrázek
http://www.scbrno.cz
Uživatelský avatar
elem

500+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 723
Registrován: 30 dub 2007, 18:25
Bydliště: BRNO
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Business 2013
Tuning / úpravy: Honda PCX 125, 2013, 8000km, IXIL, (prodana 19.6.2014)

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod medved.m » 06 dub 2013, 16:32

"Doufam, ze na radnicich nesedi jen nezodpovedni neumetelove a lempli..."
No to je zrovna u Tebe jako Brňáka poměrně překvapivé. Co sedí na radnici, si dokonce postavilo na Svoboďáku sochu (chtělo by se říci "bustu", ale busta je obyčejně od ramen nahoru a tady... je to jiná část těla :oops: ).
Takže pokud z toho patřičně nekápne, nic nebude, holenkové :evil:
Problém s lístky by se přitom dal možná elegantně vyřešit "SMS parkovacími lístky" podobnými jako jsou SMS jízdenky ("zadej číslo automatu a svou RZ a odešli na 906xxx10, ...20 apod.")
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod elem » 06 dub 2013, 16:42

Ja vim ze je to tady jeden c.ur.ak vedle druhyho, ale kdyz se to povede treba v jinym meste, bude se ceho chytit.
Piaggio MP3 500LT Business Obrázek
http://www.scbrno.cz
Uživatelský avatar
elem

500+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 723
Registrován: 30 dub 2007, 18:25
Bydliště: BRNO
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Business 2013
Tuning / úpravy: Honda PCX 125, 2013, 8000km, IXIL, (prodana 19.6.2014)

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod Bud » 07 dub 2013, 11:42

Vycházím z toho, že když může mít moto osvobozeny od placeného stání centrum nejcentrovatější, tedy Praha 1 (brňáci promiňte), tak to může být legálně a oficiálně i jinde. http://www.praha1.cz/cps/doprava-a-parkovani-3409.html viz předposlední odstavec.
Uživatelský avatar
Bud

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 128
Registrován: 17 bře 2013, 16:26
Bydliště: Budweis
Skútr / moto: PCX 125
Tuning / úpravy: plexi a kufr GIVI s brzdovým světlem, zásuvka, hodinky, držák mobilu, proužky na ráfky, zámek schránky, nastavitelné páčky Bikers

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod MP » 07 dub 2013, 12:06

Já jsem teda odpůrce jakýhokoliv placení za parkování motorky , obzvlášť v centrech měst a nehlídaných parkovištích . Ještě jsem nikdy neplatil ( jen když jsem byl s magim ve skanzenu na Veselým kopci , kde byl takovej trotl , kterej za to chtěl - za každou motorku stejně jak za auto , přesto že se vlezem na jedno parkovací místo . Tak jsme za ty prachy obsadili každej svoje ).
U nás v TR je na náměstí vyhrazený místo pro moto . Je tam normálně Péčko a nápis MOTO . Občas se najde blbec , obzvlášt když není třeba úplně echt počasí na moto a zhýčkanej plechovkář si myslí že v takový kose na moto nikdo nepojede , tak si tam zaparkuje . Takže já postavím Burgmana tak aby se nemohl dostat do auta , nebo prostě odjet , a pak vůbec nespěchám , případně ještě pak pozoruji jak se rozčiluje a nechávám ho vytočit do omezovače než tam dojdu . Pár konfliktů jsem už takhle měl . Jednou jsem , protože mě před tím "nastartovala" paní ve Spořitelně , zavolal i Městskou že tam na vyhrazeným parkingu stojí auto . Jinak automat na lístky tam je , a je tam cenovka za hoďku i pro motocykly , myslím že poloviční sazba za auto , ale nevím , fakt jsem ještě neplatil .
Pokud parkuju někde , tak se snažím abych zbytečně nezabíral místo pro auto , nepřekážel , a nikoho zbytečně neprudil .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod forester » 07 dub 2013, 21:55

Keby boli takéto parkovacie boxy všade kde je na to miesto tak by som aj rád zaplatil ale nikde som to nevidel iba v Sheffielde UK.

image.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5475
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod saimon1 » 07 dub 2013, 22:05

Tady aspoň myslí lidi a né hňupi, jak u nás! Tady se akorát jen krade a ve velkém pro sebe!!!
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod sollik » 07 dub 2013, 23:54

A sakra. Tak to mi něco uniklo :lol: Nikdy mě nenapadlo přemýšlet nad tím, jestli mám na parkovišti za skutr platit nebo ne :shock: Nehledě na to, že v některých parkovacích barákách je jedna šraňka kratší právě proto, aby tam mohla projet motorka bez nutnosti mačkat tlačítko a odebírat parkovací lístek. Navíc mám ten pocit, že v Tescu v Liberci je dokonce jedno parkovací místo o velikosti místa pro invalidy hned u vchodu a vyhrazené pro motocykly ... Směr jakým uvažuje "elem" mi příjde zcela na místě :wink:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod hagrid » 08 dub 2013, 14:59

Ahoj, abych dostál slovu, tak jsem se informoval u Městské policie v Táboře a parkování jednostopých vozidel je zdarma. Jedna se pouze o místa placeného stání. Jinde viz. dopravní značení a zákon o provozu.
O zavedení platby za parkování u motocyklů se zatím tady ani neuvažuje. Jestli chce být někdo sponsor města a koupit si lístek nebo poslat sms, tak prej může :)
MBK 300 Kilibre kilibre(kyselaryba)email.cz
Uživatelský avatar
hagrid

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 676
Registrován: 28 zář 2010, 22:00
Bydliště: Sezimák dvojka
Skútr / moto: MBK 300 Klilibre, Baotian Cyborg QT 50

Re: Parkování v placených zónách

Příspěvekod PetrSulc » 16 dub 2021, 09:57

S parkováním v Praze je to opravdu komplikované a po krizi to bude možná ještě komplikovanější...ale jde to i jinými cestami. Viz například tento článek: https://www.dopravniznaceni.com/kde-zap ... aze-a-brne
PetrSulc

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2021, 09:55

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým JardaB v 16 dub 2021, 15:06.
Důvod: nic moc

Další

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků