Barvy a laky...

Vaše poptávka po službách a pruduktech.

Barvy a laky...

Příspěvekod ajfel » 25 zář 2010, 14:02

Moje chyba. Postavil jsem skútříka na boční stojan a jaksi zapomněl, že se nakloní. Takže se opřel kufrem o kamenný sloupek. Výsledek: pár mm2 laku pryč. Potřebuju lakovou tužku. Zkusil jsem místního prodejce autodoplňků a míchače v jednom. Jenomže, receptury má pouze na autolaky. Podle vzorníku jsem vybral nejpodobnější odstín, ale zase smůla. K namíchání je třeba hodně drahá komponenta. Poptal jsem se tedy u Honda ČR. Díly prý už dostávají nalakované. Ale dali tip na německého výrobce http://www.motorradlack.de/. Cena českého prodejce: sprej 2300,- a tužka 1500,- Kč plus dobírka. Takže, vážení kolegové: neznáte někoho, kdo dovede namíchat hondí odstíny za rozumnou cenu? Potřebuju Honda R 151 (červená candy graceful), perlový lak na SW-T400. Možná, že je nás víc, kdo shání barvu na opravy... Díky za návrhy. :(
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod tomiktom » 25 zář 2010, 15:58

Pokud to máš červenou klasickou barvu a máš drobnej čmáranec tak si zajeď namíchat barvu kde míchají autolakýrnici a budeš mít na drbky barvy za pár korun podle šablony ti to najdou , popřípadě se stav u nějakýho autolakýrníka myslím když ti to zastříkne tak to bude levnější jak ta tuška za 2300 ba kolik stála a furt to pujde vidět , a nebo si tam dej nějakou pěknou skútrovou nálepku , těch je dost a nevypadá to vůbec zle teda pokud nepolepíš celýho skútra :-)
http://www.scooterclubolomouc.cz srazy a vyjížďky v Olomouckém kraji

http://www.skutry-levne.cz
Servis a Tuning skútrů a čtyřkolek
Prodej tuningových dílů na všechny skútry
Uživatelský avatar
tomiktom

Prodejce/servis
 
Reputace: 0
Příspěvky: 50
Registrován: 23 led 2010, 20:48
Bydliště: Velký Týnec , Bystřická 449 , 78372
Skútr / moto: Malaguti F12R
Tuning / úpravy: Lehce naleštěnej a nějaký ten výfuk a vario

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod ajfel » 25 zář 2010, 16:19

No, to je právě to, že autolakýrníci ten odstín nemůžou najít v recepturách a podle šablony by to na tak malý množství vyšlo draze. Zkouším ještě někoho v Praze, uvidíme. Btw. čemu říkáš klasická červená? Těch odstínů jsou mraky a když už to mám opravit, chci to udělat pořádně, žádnou voskovku. To to raději nechám tak....
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod tomiktom » 25 zář 2010, 16:28

no ono je právě problém chytnout barvu i na auto jelikož plasty prostupují , když se stříká jednou barvou celý auto vždycky je vidět na nárazníkách jinej odstín ale pokud máš ten škrábaneček malej tak výborný jsou nálepky stage 6 malý , jsou šikovný hezký a pěkně to nazdobí a nebo ještě je dobrá nálepky STR8 karbonová stou tu furt něco zákazníkum opravujem :-)
http://www.scooterclubolomouc.cz srazy a vyjížďky v Olomouckém kraji

http://www.skutry-levne.cz
Servis a Tuning skútrů a čtyřkolek
Prodej tuningových dílů na všechny skútry
Uživatelský avatar
tomiktom

Prodejce/servis
 
Reputace: 0
Příspěvky: 50
Registrován: 23 led 2010, 20:48
Bydliště: Velký Týnec , Bystřická 449 , 78372
Skútr / moto: Malaguti F12R
Tuning / úpravy: Lehce naleštěnej a nějaký ten výfuk a vario

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod ajfel » 25 zář 2010, 16:58

No, jak už jsem psal, Honda laky jako ND nevede... Jo, nálepky až nakonec, ale díky za snahu. :?
Naposledy upravil ajfel dne 26 zář 2010, 00:01, celkově upraveno 1
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod tomiktom » 25 zář 2010, 17:03

SKus se stavit ještě v Hondě jestli ti to neobjednaj tu tužku , na peugeoty skútry jsou tužky normálně k dostání v podstatě stejná tuba jak ve škodovce ze štětečkem a sedí perfektně
http://www.scooterclubolomouc.cz srazy a vyjížďky v Olomouckém kraji

http://www.skutry-levne.cz
Servis a Tuning skútrů a čtyřkolek
Prodej tuningových dílů na všechny skútry
Uživatelský avatar
tomiktom

Prodejce/servis
 
Reputace: 0
Příspěvky: 50
Registrován: 23 led 2010, 20:48
Bydliště: Velký Týnec , Bystřická 449 , 78372
Skútr / moto: Malaguti F12R
Tuning / úpravy: Lehce naleštěnej a nějaký ten výfuk a vario

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod p@t » 25 zář 2010, 17:07

Zdar, tady je : R 151C-U
http://cdb.shcolor.info/cs/AdvancedSearch.mvc/grid?colorName=red&powerSearchKeys=honda%20motorcycles
a dále ať ti jí namíchají někde v místě, kdo pracuje se Spies heckerem ( nebo prodejna ... )
Bylo: B650 exe K8, najeto 48000km, Piaggio Carnaby 200
Uživatelský avatar
p@t

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 262
Registrován: 14 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Dolní Břežany PZ
Skútr / moto: XT1200Z Super Tenere

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod ajfel » 28 zář 2010, 12:46

P@t, díky, konečně mám recepturu. Budu hledat lakýru, kterej s tím pracuje... :D
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod Tomas VXR » 05 říj 2010, 19:41

problém je v tom, že konkrétně tahle pěkná červená barva je tzv 3. vrstvá 1. vrstva podklad 2. vrstva inkoust a 3. vrstva bezbarvý lak. Ten inkoust v lakovnách většinou nemaji. Zavolej mi na 777 808 036 máme ve kbelích (Praha 9) krámek s autolakama, kde ti to do těch opravných tužek namícháme, nicméně at se budeš snažit sebevíc bude to vidět
Uživatelský avatar
Tomas VXR

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2010, 21:45
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Gilera Runner VXR
Tuning / úpravy: multivar + Leo vince + momentálně bílej mat

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod bowl » 20 bře 2011, 09:29

Ahoj všem,

nechtěl jsem zakládat nové téma, tak se s dovolením přidám sem...
Cca před měsícem jsem si pořídil ojetý scooter značky Gilera, konkrétně typ Runner VX 125, rok výroby 2001 a nemohu si ho vynachválit! Skůtr má oranžovo-šedou barevnou kombinaci (tedy zářivě - až fosforeskující oranžovou barvu). Tato "oranžová" barva je na jedné polovině předního blatníku, předním krytu nad světlem (jakási "maska") a zadním krytu těsně za sedadlem.

A právě této oranžové barvy se týká můj problém:
Zašel jsem do několika firem, které se zabývají mícháním barev a nikde mi nebyli schopni namíchat požadovaný odstín, respektive mi řekli, že by to bylo moc náročné na nastříkání.

Vás bych se chtěl zeptat, jestli by jste mi neporadili, jak tento problém vyřešit. Chci se zeptat, jestli není možné napsat mi například kód barvy, podle kterého by se mohl člověk zabývající se mícháním barev řídit, popřípadě poradit, kde by se nechala barva namíchat a naplnit do formy spreje tak, abych mohl nástřik provést sám...

Díky panu Jiřímu Wenzelovi z firmy MotoPrestige jsem se dozvěděl, že se barva dle barevného značení Piaggio jmenuje - 879 Fluo Rosso - přičemž na internetu jsem si našel excelovský seznam barev Piaggia a dle něj odpovídá barva jakémusi "ICI Ref." s kódem označení jako RWX6B. (neví někdo co to znamená?)

Vystačil bych si i s radou, na koho jiného se s řešením tohoto problému obrátit..

Předem díky za opověď!
bowl

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 25 led 2011, 15:52

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod jira851 » 20 bře 2011, 09:37

Zdravím všechny, jestli chcete domíchat barvu na dostříkání nebo něco podobného naprosto přesně podle vašeho odstínu tak to dělaj různý prodejny například Barvy Laky Osman v Ostravě, stačí tam sebou mít kousek té barvy nebo na stroji přijet a oni Vám namíchají přesně tu samou, mají vzorkové letáčky snad všech značek aut a motorek.Namíchání stojí pár kč.
jira851

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 112
Registrován: 19 bře 2011, 16:20
Bydliště: Sever Moravy
Skútr / moto: Nyní už jen SUZUKI BURGMAN 125
Tuning / úpravy: Válec Malossi sport 70ccm, Open filtr,Tryska č90,Malossi Multivar,Leovince TT,Kontratka +60%

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod ajfel » 20 bře 2011, 13:53

To bowl: Podle mých zkušeností se sháněním barvy by Ti měli být schopni namíchat alespoň podobnou barvu, kterou si najdou podle svého vzorníku (nepíšeš, jestli jde o opravu nebo to chceš přestříkat celý?). Náklady řádově stokoruny. Proč Ti to nechtěj udělat, netuším... Náročný...? Problém vidím v tom, že každá lakovna má svůj systém barev a zdaleka ne na všechny motolaky existují převodní tabulky receptur. Takže - s originálem laku může být problém - lakařským firmám se údajně nevyplatí dělat origo odstíny na motorky. Jako poslední možnost bych zkusil tu německou firmu v prvním příspěvku. Náklady jsou ale o řád vyšší... A ještě něco: ze spreje nebude nikdy lak tak kvalitní jako vypalovaná barva z lakovny. :wink:
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod bowl » 20 bře 2011, 17:57

Díky Ván oběma za odpovědi, zkusím trochu vysvětlit můj problém:

Jedná se o takovej malej kryt - zahnutej kus plastu - kterej je hned za sedadlem na Runneru. V podtatě jde o "kryt" háku sedadla, kterej nemá ve svém okolí zádný díl, který by byl nastříkaný stejnou barvou/odstínem, takže pokud by namíchali alespoň trochu přibližnej odstín, tak by nebyl problém s tím, že by nastříkanej plastík bil do očí jiným odstínem...

Skůtra jsem koupil s přimontovaným držákem na kufr a s kufrem. Aby bylo možné ten držák (top case) upevnit ke skůtru, vyvrtal předchozí majitel 4 díry do tohoto krytu a jimi protáhl šrouby pro uchycení toho kufru. Tohle řešení je samozřejmě v pořádku a ani to jinak vyřešit nešlo, ale já jsem usoudil, že kufr potřebovat zatím nebudu, a tak jsem pořídil tenhle zadní plastovej díl náhradní z firmy Scootland, která prodává i použité díly na skůtry a jelikož byl ten kryt z jiného skůtra, tak má samozřejmě i jinou barvu.

Můj Runner má, jak už jsem psal, 2 základní barvy. Tu oranžovo-červenou a takovou šedo-modro-zeleno-černou metalízu. Ta tmavá barva se špatně popisuje, ale paradoxně s tou problém není, tu mi namíchali hned...


A teď k té oranžové:
Pan Tomášek v Prachaticích (mimochodem znám jej léta a všichni kolem včetně mě si jej chválíme) mi řekl, že by možná byl schopnej jí namíchat, ale že by to cituji: "bylo celkem složitý. Nejdřív bys musel nastříklad oranžový podklad, potom bys to musel nastříkat tou namíchanou barvou, a potom přestříkat bezbarvým lakem"

Postup by mi ani tak nevadil, jako cena, kterou odhadoval a to asi 900 korun, tak hledám alternativu...

Proto jsem začal iniciovat tohle téma...
bowl

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 25 led 2011, 15:52

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod ajfel » 20 bře 2011, 18:20

Rozumím tomu tak, že ten lak je třívrstvej, to už se tady taky probíralo. Podle mě máš dvě možnosti: buď si to necháš láknout od profíka za ty peníze a bude to perfektní, anebo si to stříkneš sám "opravným" sprejem podobného odstínu (velmi přibližně: vynecháš spodní a svrchní vrstvu) podle vzorníku a ušetříš pár stovek... Nebylo by nakonec lepší dát nějaký záslepky do toho původního dílu? :!: :?:
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Barvy a laky...

Příspěvekod bowl » 23 bře 2011, 20:32

Ahoj,

díky za odpověď! No záslepky mě sice taky napadly, ale když už jsem zakoupil ten náhradní kryt, tak by byla škoda ho nevyužít :D

Nejspíš to ale nakonec udělám tak, že si nechám nastříkat v lakovně ten náhradní kryt do barvy, kterou mi namíchali v pohodě, tudíž bych měl místo "oranžovýho" zadního krytu jen "šedivej". Koukal jsem, jak by to vypadalo a nakonec to vůbec nebylo špatný. Než abych měl takový problémy se sháněním barvy, to to radši udělám touhle jednodušší cestou, ale všem vám moc děkuju za rady a připomínky.
Kdyby ještě někoho něco napadlo, klidně to sem napište, budu jedině rád. Alespoň bych věděl pro příště...

Díky, Michal
bowl

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 25 led 2011, 15:52


Zpět na Poptávka po službách

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron