Rozdíl značek mezi přední a zadní gumou

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Rozdíl značek mezi přední a zadní gumou

Příspěvekod duchna007 » 08 kvě 2014, 11:03

B400, čau mam omletou zadní gumu, chtěl bych koupit michelinu a na předku mamještě dobrou bridgestonku. nebude s tím nějaký problem? Benga, nebo SKT? dik za odpověď
Uživatelský avatar
duchna007

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 led 2012, 18:11
Bydliště: Turnov
Skútr / moto: burgman

Re: Rozdíl značek mezi přední a zadní gumou

Příspěvekod sinistre » 08 kvě 2014, 11:08

Papírově problém nebude, ale já bych to víckrát neudělal z toho důvodu, že vzadu mám Pirelli a vepředu Michelin a ačkoli mají obě totožný rozměr, každá má jiný tvar (pirelli je plošší a michelin je výrazněji klenutá) a náklony s takovou sestavou nejsou moc příjemné.
Uživatelský avatar
sinistre

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 08 zář 2012, 21:40
Skútr / moto: Cagiva City 50
Tuning / úpravy: multivar

Re: Rozdíl značek mezi přední a zadní gumou

Příspěvekod duchna007 » 08 kvě 2014, 11:21

tohle mě nenapadlo, já mam na předku 110/90 R13 a na zadku 130/70 R13 a váha skutru 200kg Burgman 400. Jestli by to mělo vliv? nevim. jinak dík za odpověď
Uživatelský avatar
duchna007

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 led 2012, 18:11
Bydliště: Turnov
Skútr / moto: burgman

Re: Rozdíl značek mezi přední a zadní gumou

Příspěvekod Energy » 08 kvě 2014, 19:04

Těžko říct, v každým případě je samozřejmě výhodnější mít obě gumy do sady, ale pokud jsou rozdílný, ale v jinak v dobrým stavu a samo ve správným rozměru, tak bych v tom zas tak až extra rozdíl neviděl, dejme tomu na nějaký sportovní motorce pro extrémní náklony a vysoký rychlosti bych si to nelajznul, ale na skútru by to snad tak moc vadit nemělo. Když jsem měl ještě moto, obouval jsem vždy stejný, kromě jednoho případu, kdy jsem byl nucenej z finančních důvodů koupit přední pneu jinou (ale novou), a žádný rozdíl jsem nepozoroval. Na SW teď budu dopředu přezouvat Scootsmart, ale vzadu mám ještě slušnou Bridgestonku, tak ji dojedu, a pak koupím taky Scootsmart, nicméně se teď té kombinace nijak nebojím, kór když jsem měl vpředu doteď sjetou a oskákanou Michelinku a nějaký problémy v náklonech jsem nepozoroval.
Pavel
Uživatelský avatar
Energy

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 247
Registrován: 28 zář 2010, 17:49
Bydliště: Slatiňany
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing r.v. 2002
Tuning / úpravy: pancéřové hadičky přední brzdy, vyhřívané rukojeti, výstražné blinkry, držák navi, přídavné digitální tacho

Re: Rozdíl značek mezi přední a zadní gumou

Příspěvekod matty46 » 08 kvě 2014, 20:08

ani to nepoznáš normálně jí vyměn a až se sjede druhá tak jí dáš aby byli stejný sice by se teoreticky měli dávat stejný a měnit naráz ale jak tu padlo skútr není supersport...... :wink:
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Rozdíl značek mezi přední a zadní gumou

Příspěvekod sinistre » 08 kvě 2014, 20:26

Abych to rozvedl, jak jsem psal nejde o směs, ale o to, že ta přední má tak rozdílný tvar, že se v náklonu při určité nižší rychlosti stane, že ve mě pořádně hrkne, že jsem to napředku položil a okamžitě to začnu rovnat, ačkoli zdaleka nemohlo nic hrozit...předtím, když byly sice každá jiná, ale stejného tvaru se mi to nestávalo. Přední má tvar přesného půlkruhu, zadní spíš sportovnější, plošší.
Je to o pocitu, ne o reálném riziku.
Uživatelský avatar
sinistre

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 08 zář 2012, 21:40
Skútr / moto: Cagiva City 50
Tuning / úpravy: multivar


Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků