Pneu Michelin City Grip

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod MP » 27 kvě 2013, 23:03

Takhle vypadá moje zadní Michelin City Grip po přesně 10 000 km . Já myslím že slušný . Neměl jsem zatím žádnou s takovou výdrží . Pravda , na Dunlop jsem jednou udělal 10 000 km , ale to už vypadala jako slick . Myslím že na této Michelince ještě minimálně čtyřku natočím .
mp0423.jpg

mp0425.jpg

23.6. edit:
Prdlačku ...
12 000 km a vyhodit . Tady ty poslední dva tisíce to zmizel vzorek v cuku letu . Možná i ty teploty poslední dva tejdny se na tom podepsali . Protože jsem ji dával v září , to už nic moc teploty do konce sezóny , a teď od jara do nedávna taky nic moc . Teď jsem si je byl sundat a nachystat na přezutí .
Zajímavý je , že ta stará je z 6. týdne 2012 a ta nová je z 52. týdne 2012 , přičemž ta nová je znatelně měkčí . Obě dvě Made in Srbsko .
zql.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil KYBLOS dne 18 zář 2013, 16:41, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod radomír » 13 črc 2013, 16:32

Přidávám svůj kontraverzní názor.Na předních pneumatikách jsem nedodržel směr otáčení vyznačené výrobcem.Na www.michelin.cz jsem se dočetl, že pro maximální životnost pneu doporučují dodržet specifický směr.Jinými slovy, jezdím celoročně do 0°C, a pro mne je výborný odvod vody na 1.místě .A je to doporučení, proto jsem to nedodržel.
Uživatelský avatar
radomír

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 120
Registrován: 02 led 2013, 11:13
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: EVT 4000e
Tuning / úpravy: Baterie Long-life Pb.přídavné baterie,solar balancer,LED světla

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod mickielli15 » 13 črc 2013, 22:56

Já tomu absolutně nerozumím, ale nebude pak ta guma odvádět tu vodu přímo před zadek? :idea: Nebo jsi to nějak studoval? Já se radši držím rad výrobce. Jezdím i "pod nulou" a zatím to všechnu vodu vždy odvedlo :) Na začátku sezony jsem jel celý víkend (550km) v hustém dešti a v pohodě... připomínám, že mám přední podle výrobce, tedy jakoby "obráceně".
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod radomír » 13 črc 2013, 23:10

Dej mi 2měsíce testu, a pak se ozvu, PCX používám skoro každý den.

19.7. edit:
První upřesnění, testování na mokru, ve smyslu rychlost 80k/hod a brutálně na brzdy-tak to né.Standartní jízda za deště do 80km/hod, mírné náklony v zatáčkách atd.Nepřejíždím silniční šrafování, přechody pro chodce a mokré koleje v šikmém směru.
Zatím jistota,v pohodě.Oproti původním gumám na PCX jsou měkčí, při přejezdu opravených úseků cest(záplaty a spoje) mi přední kolo neustřeluje.
Poslal jsem dotaz na tu šipku-směr montáže gumy na centrálu Michelin, ti mi poslali odkaz na jednoho z významných distributorů pneu v ČR a výsledek:
V první řadě by Vám tuto záležitost měl vysvětlit prodejce který Vám pneu prodal.
U 99% všech motocyklových pneu má přední pneu oproti zadní ve směru otáčení
vzorek opravdu naopak z důvodu jízdních vlastností (pokud byste dal vzorek naopak
tak jsou jízdní vlastnosti podstatně horší hlavně zatáčení) a proto je tato pneu určena
opravdu jen na přední kolo.

S pozdravem za ..........Sport, a.s.
Naposledy upravil KYBLOS dne 19 srp 2013, 12:23, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
radomír

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 120
Registrován: 02 led 2013, 11:13
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: EVT 4000e
Tuning / úpravy: Baterie Long-life Pb.přídavné baterie,solar balancer,LED světla

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod DJcz » 18 srp 2013, 10:07

Ja myslím že se tu zase pletou hrušky s baňama.. Jsem již 18let gumař v podniku Continental Barum s.r.o. a tady se pletou dva pojmy:
1.smer otáčení vzorku udaný výrobcem. (na každé pneu je vyznačen pokud není obousměrná)
2.smer otáčení vzorků přední vs zadní guma. (o čemž není tato otázka ale přesto ji zodpovím)

Odpověď:
1.Směr otáčení vzorku (desénu pneu) pokud je daný by se měl dodržet nejen proto že tím směrem jsou motané materiály a má to (nějaký blíže neurčený) vliv na životnost ale hlavně proto že dezén na běhounu pneumatiky je navržen tak aby odváděl vodu z pod pneumatiky a tím zabránil aquaplaningu!! Takže pokud dáte pneu opačně (oproti doporučení výrobcem) tak snížíte prilnavost pneu za nepříznivého počasí..
2.Směr otáčení vzorků na přední pneu je tak aby dobře přilnula a odváděla vodu a zadní pneu aby dobře zabírala a přenášela výkon motoru na vozovku..

Zamyšlení se nad kvalitou pneu:
Nechci tady preferovat nějakou značku ale když se zamyslíte co vás drží na zemi? Co vás dělí od smrti? Mnohdy je to rozdíl mezi kvalitní ZNAČKOVOU pneumatikou a ČÍNOU!! Ano je to rozdíl v kvalitě použitých materálů, technologie a od smrti nás dělí jen ten kousek gumy velikosti dlaně který přilne k silnici řekl bych že to je důvod k zamyšlení pro ty co chtěj ušetřit na nepravém místě...
MŮJ NÁZOR JE ŽE PNEU "CITY GRIP" JSOU JEDNY Z TĚCH CO VEDOU ŽEBŘÍČEK KVALITY A TECHNOLOGIE a také do nich půjdu...
Tímto vám přeji mnoho najetých kilometrů bez nehod.
S pozdravem DJcz.
DJcz
Uživatelský avatar
DJcz

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2013, 23:20
Bydliště: UH.Hradiště-Štěpnice
Skútr / moto: Kymco Downtown 125
Tuning / úpravy: Variátor multivar,válečky,otevřený výfuk,kryty rukou,větší zrcátka,přídavné brzdové světlo,přídavný voltmetr/teploměr,topcase 64L,držáky navigace a kamery+USB zasuvky4x.

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod josuk » 18 zář 2013, 10:18

poznámka k City Gripům: jsou dobrý, ano. Ale jako každý pneumatiky, michelinky zvlášť, tvrdnou. Na rozdíl od jiných značek guma nepuchří, vypadá stále opticky dobře, ale tvrdne.
Letos jsem přezouval (v rámci čištění a mazání a údržby X-Maxe) na Metzeler wintec o něco dřív a můžu konstatovat, že už při současných teplotách 10-20 st. C, je ta měkčí směs winteců proti City Gripům hodně hodně znát. Loni jsem měl z winteců špatný pocit, dával jsem je až v prosinci a jezdil na nich při teplotách okolo 5 st.C a nebylo to nic moc. Jestli zimní gumy na auto jsou doporučovaný pod 7 st, tak u skútrů je ta hranice teploty určitě o hodně výš. Prostě mám pocit, že zimní gumy na skútra jsou zimní pro Itálii, pro Španělsko, ale u nás by v zimě byly potřeba ještě nějaký „superzimníů – arktický. ;-), který ale asi nejsou na dostupný, holt nad 50tou rovnoběžkou žije asi málo skútrařů.
No nic, hlavně jsem chtěl napsat k City Gripům , že jsou dobrý, pohodlný, ale na současný teploty už tvrdý a existujou pro současný počasí gumy lepší!
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod radomír » 24 zář 2013, 23:42

Zatím do 10°C dobrý, i za hustého deště, ojeté gumy mám-zadní 50%,přední 10%.V dešti pořád 80km/h.S teplotami pod 10°C se s rychlostí raději budu mírnit.
Uživatelský avatar
radomír

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 120
Registrován: 02 led 2013, 11:13
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: EVT 4000e
Tuning / úpravy: Baterie Long-life Pb.přídavné baterie,solar balancer,LED světla

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod nedory » 04 říj 2013, 19:41

moje zadní City grip po 11799km:
pneu.jpg

Do zhruba 10000km držela nádherně, ale pak se začal vzorek ztrácet pěkně rychle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod MP » 04 říj 2013, 21:10

Naprosto stejná zkušenost ... viz. můj příspěvěk úplně nahoře na začátku této stránky .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod koudáček » 05 říj 2013, 13:13

Tak tuto gumu už nechci na skůtru ani vidět na suchém hladkém asfaltu a na suchém přechodu pro chodce pěkně ustřeluje zadek na jaře ji ještě chvíli budu jezdit a půjde tam metzeler s ní mám nejlepší zkušenost.
koudáček

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 16 črc 2010, 19:20
Skútr / moto: X-MAX 125,KYMCO PEOPLE GTI,APRILIA ATLANTIK 125

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod amaize » 31 říj 2013, 22:27

tak mám najeto 1200 km na M_City_G a to jak v teplejším období 15°až 22° tak i teď při ranních teplotách kolem 2° až 5° a zatím ji musím chválit , oproti původní ContiTwist je to velký rozdíl , sedí , neklouže , neustřeluje , uvidíme co bude dělat při najetí 3 tisíc a více
jo a foukám ji na 2,4 při mé váze 103 kg + výbava
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod novaka » 31 říj 2013, 22:58

Zadní 12 City Grip jsem teď měnil u Burgmanu 200 po 18 tis. km. Přední má také 18 tis. km a je tak ze 70% opotřebovaná. Dozadu jsme dával Metzeler feelfree ... nic proti CityGrip, jen byla delší dodací lhůta a na Hondě SH jsem feelfree dával a tak 16 tis. km.

Co se týče zimních pneu na skútru, tak v namrzlé břečce snad jen ocelové hřeby, ale jo dá se i bez nich s nohama na zemi a 20 km/h :-)
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod wenzel » 07 led 2014, 14:44

nezanevřel bych na onu značku nebo typ pneu... spíš bych si dal pozor na to, kde je to vyrobeno
z Polska se prostě věci koupit nedají a je jedno jestli je to jogurt nebo raketoplán
Uživatelský avatar
wenzel

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 59
Registrován: 27 pro 2013, 13:53
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: yamaha xenter 125ccm

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod Trabuk » 07 led 2014, 20:38

Já mám na nich najeto 9000km a spokojenost (a to mám rád zatáčky jak se říká na kolínko - poserproužek je asi 1 cm neb mě dál nepustí stojánek :? ). Zadní budu na jaře měnit, ale min 1000km ještě najedu (jestli bude takováhle zima, tak to sjedu ještě teď 8) ). Přední má tak 70% a furt drží na asfaltu tak přibitá, takže budu měnit jen zadní a zase City Grip. Toťmé zkušenosti.
ex Yamaha Majesty 250DX, ex Kymco XCITING 500, nyní Yamaha T-Max 500, rv. 2005

www.majestyclub.cz
Uživatelský avatar
Trabuk

1000+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 1058
Registrován: 14 úno 2011, 22:09
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: T-Max 500 ex, MBK Flipper 50, Yamaha FZ6
Tuning / úpravy: jízda s rozumem

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod sedli » 08 bře 2014, 21:29

Chci vyzkoušet ty City grip, ale všude mají jen rear ( zadní ), je vůbec v nabídce přední s drážkou na odvod vody ? Předpokládám, že by měla být ! :)
A pokud kupoval někdo sadu v Brně, tak může rovnou napsat kde, ale je to jedno, nechám si je poslat, ale všude je jen ta zadní a přední v nabídce chybí.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

PředchozíDalší

Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků