Pneu Michelin City Grip

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod LadasM » 08 črc 2012, 23:04

Mám ty samý pneu a moje zkušenost je, že 2x v dešti jsem najel na bílý značení (jednou přerušovaná čára, podruhý směrová šipka) a pokaždý ulítlo zadní kolo, přitom náklon byl nula nula nic. Chytla se ale hned na mokrým asfaltu. Za mokra na normální silnici bych řekl, že sedí dobře. Přičítám to té bílé barvě, či vrstvě, takže už se jim v dešti vyhýbám jak čert kříži :)
Yamaha Tracer 700 (2019)
Honda SH125 ABS (2016)
Uživatelský avatar
LadasM

250+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 430
Registrován: 09 čer 2011, 11:05
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Yamaha Tracer 700

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod MP » 28 srp 2012, 17:50

Obrázek

Tak jsem si je právě dovezl z Brna . Byl jsem velice mile překvapen cenou . Měl jsem je objednaný odsud :
http://www.motocyklovedily.cz/
a měli stát 1009 a 933 Kč . Ale chtěl po mě pouze dohromady 1560 Kč . No ani jsem se neptal za co taková sleva . Vzal jsem je a frčel jsem pryč .
A pokud zadní vydží těch 15 000 km jak psal o něco výše cholstik tak je to moje poslední investice do Burgmana . Až bude mít 100 000 km tak ho někomu nechám za symbolickou cenu :wink: a koupím něco jinýho ...
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod HonzaR » 28 srp 2012, 18:01

Michelin City Grip mám teď na SR-maxovi. První km jsem byl doslova otřesen, jak ustřelují v náklonu na suchém, rovném asfaltu. Chyba však byla v nahuštění - předali mi nový stroj, který měl tlak 1,6baru, místo 2,3. Po dohustění je všechno v pořádku, sedí, jak má. Jen taková pichlavá poznámka: Máte správně nahuštěno? :wink:
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod mickielli15 » 28 srp 2012, 21:34

já budu kupovat zanedlouho na předek. Na zadku ji mám a jsem spokojenej. Náklony i větší bez problému nu a na štěrku a přechodech pro chodce ji testovat nemám chuť, ale všeobecně drží i tam podle očekávání - ve vztahu k pravděpodobnosti nízké adheze u podobných skůtristy milovaných povrchů...
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod zbyňák » 29 srp 2012, 08:25

Měl jsem na zadku, vydržela 13,5 tkm a nebyla sjetá úplně, ještě byl znatelný vzorek. Tak jsem jí opět pořídil a dal i na předek (ten měl najeto cca 26tkm, vzorek dobrý, ale už byla hodně oskákaná). Zvažoval jsem ještě Metzelery a Dunlop Runscoty, ale nakonec jsem zvolil tyto Michelinky. Na suchu jim věřím na 100%, na mokru jsem sice jednou spadnul na kruháči, ale dle spolujezdců tam bylo mastno, které jsem prosklil takže to by nepodržela žádná pneu, nicméně na mokru jsem jim začal více věřit až když byly trochu ojeté.
Silverwing 600 - 120000 (80000). Spotřeba 4,57l.
Uživatelský avatar
zbyňák

250+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 464
Registrován: 09 kvě 2008, 11:26
Bydliště: Praha 5 - Slivenec, +420 777 237 439
Skútr / moto: Silverwing 600

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod JAARRR » 29 srp 2012, 10:59

Má poslední zkušenost je zcela čerstvá. Je z tohoto pondělí - z rakouského asfaltu. Silnice u našich sousedů jsou proti nám v super stavu. Řada z nich má však opraveny okraje vozovky - metr až dva na šířku. Nový (okrajový) asfalat je k tomu starému (středu vozovky) napojen jakýmsi jiným "asfaltem". A právě při přejezdu z jedné na druhou část se pneu chovají jako kdybych jel po něčem, co vůbec "nelepí". Nejhorší to bylo v náklonu v zatáčce. Měl jsem pocit, že mi obě kola podjedou. Schválně jsem i zastavil a všechny tři povrchy si ošahal, Tvrdost všech materiálů je stejná, mezi nimi žádný přechod (hrb) není. Jen ty pneumatiky se prostě na onom přechodu chovají jak na ledě - tedy alespoň já měl takový pocit.
Uživatelský avatar
JAARRR

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 73
Registrován: 01 dub 2012, 21:00
Bydliště: Břeclavsko
Skútr / moto: Piaggio Xevo 400
Tuning / úpravy: zatím nic není a ani to neplánuji

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod kamčák » 29 srp 2012, 11:53

Tak z toho co zde čtu jsem v rozpacých jestli ji koupit nebo ne?
Uživatelský avatar
kamčák

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 373
Registrován: 28 lis 2010, 20:07
Bydliště: Kosmonosy skype pepicek3303
Skútr / moto: piaggio x9 500 prodáno a čekám co vymyslím

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod HonzaR » 29 srp 2012, 11:59

JAARRR píše:Má poslední zkušenost je zcela čerstvá. Je z tohoto pondělí - z rakouského asfaltu. Silnice u našich sousedů jsou proti nám v super stavu. Řada z nich má však opraveny okraje vozovky - metr až dva na šířku. Nový (okrajový) asfalat je k tomu starému (středu vozovky) napojen jakýmsi jiným "asfaltem". A právě při přejezdu z jedné na druhou část se pneu chovají jako kdybych jel po něčem, co vůbec "nelepí". Nejhorší to bylo v náklonu v zatáčce. Měl jsem pocit, že mi obě kola podjedou. Schválně jsem i zastavil a všechny tři povrchy si ošahal, Tvrdost všech materiálů je stejná, mezi nimi žádný přechod (hrb) není. Jen ty pneumatiky se prostě na onom přechodu chovají jak na ledě - tedy alespoň já měl takový pocit.

Vím, co máš na mysli, spáry zalité dehtem. To je úplně stejné "náledí", jako koleje, víka kanálů a bílé čáry. Sebelepší pneumatika na tom prostě nedrží, nebo drží hůř.

Kamčák - neboj se, tyhle gumy patřej ke špičce, spolu s třeba Dunlop Runscoot.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod mickielli15 » 29 srp 2012, 12:56

já za sebe je můžu taky doporučit, protože mě každej den drží v zatáčkách v poghodě. A ten materiál, co zde byl zmíněn - ten se vyskytuje na řadě míst i u nás. Ano, na něm to klouže, obecně.
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod KYBLOS » 29 srp 2012, 13:04

Já sem jel někde ( nevybavím si už kde to přesně bylo ) na skútru a vidím, že je v lese položená nová silnice. Byla protsě taková tmavší, než je normálně šedá silnice. Byla úplně hladká, radši jsem zpomalil, protože si říkám, je nová, nevím jak se to bude chovat a hlavně všude na tý nový silnici vidím několika metrový brzdné čáry od aut a to i kamionů :shock: Byly to trošku serpentýny, ale ty brzdné dráhy byly fakt všude možně. Jestli to bylo proto, že to klouzalo i plechovkám, tak co potom pro moto :roll: V takovém případě nechápu, jak tohle může někdo použít jako novou silnici.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod mickielli15 » 29 srp 2012, 13:15

napadá mě - protože je to levné, ale to samozřejmě nevím...každopádně by to tam být nemělo s těmito "antigripovými" vlastsnostmi...
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod HonzaR » 29 srp 2012, 14:20

KYBLOS píše:Já sem jel někde ( nevybavím si už kde to přesně bylo ) na skútru a vidím, že je v lese položená nová silnice. Byla protsě taková tmavší, než je normálně šedá silnice. Byla úplně hladká, radši jsem zpomalil, protože si říkám, je nová, nevím jak se to bude chovat a hlavně všude na tý nový silnici vidím několika metrový brzdné čáry od aut a to i kamionů :shock: Byly to trošku serpentýny, ale ty brzdné dráhy byly fakt všude možně. Jestli to bylo proto, že to klouzalo i plechovkám, tak co potom pro moto :roll: V takovém případě nechápu, jak tohle může někdo použít jako novou silnici.

Nemuselo to být asfaltem, sám mám zkušenost, že na novém ještě černém asfaltu to drží, jak přibité.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod KYBLOS » 29 srp 2012, 18:07

Netuším jestli to tím stopro bylo, nebo nebylo, ale když okolo sebe všude možně vidím brzdné čáry od pneumatik v serpentýnách a porvch je absolutně novej, tak stejně radši přebrzdím, páč co já vím kvůli čemu tam ty čáry vznikly a nerad bych se o tom přesvědčil. :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod mickielli15 » 13 říj 2012, 18:31

Přátelé, poraďte:

Mám koupenou CityGrip na předek (vzadu už je) a budu ji teď měnit. Co mi ale nějak logicky nejde do hlavy, že přední má být nasazena "obráceně" oproti zadní? Myslím tím směr dezénu. Je to na ní tak vyznačené, ale mě logika věci říká, že by snad měl být dezén na stejnou stranu na obou kolech. Pro ilustraci:

Zadek je tak, že při jízdě se dezén ve tvaru "V" rozšiřuje. Viz foto 1

... zatímco u předku to má být obráceně? Viz foto 2

... mě připadá, že má být předek stejně jako zadek (nejen) kvůli odvodu vody, ale jak na obrázcích, tak na gumě je to takhle, na oko obráceně. Máte s tím nějakou zkušenost?

Díky. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Pneu Michelin City Grip

Příspěvekod StuntJ » 13 říj 2012, 19:43

Já si myslím, že je to logické, ve předu je to otočené kvůli odvodu vody a vzadu otočené spíše pro záběr pneumatiky, ale výrobce asi ví, proč to tak dělá :roll:
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

PředchozíDalší

Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník