Nasadit širší pneu než původní?

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod michal73 » 18 zář 2013, 14:27

Kdysi, ještě s CBR, se technikovi nelíbil "jen" index rychlosti. Rozměr jsem měl správný, jen index rychlosti byl V (240km/h) místo předepsaného ZR (nad 240km/h). Tehdy jsem ho "ukecal", že se na té motorce už tolik jet ani nedá. Takže kontrola pneu na STK asi jak kde a jak u koho.
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod skoty81 » 18 zář 2013, 15:03

Mě teda vždy, na evidenčce mě jen upozornil, že tam jsou špatné gumy a že by to technickou neprošlo.
Uživatelský avatar
skoty81

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 05 črc 2013, 16:08

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod mickielli15 » 18 zář 2013, 17:29

No kupoval jsem nedávno gumu (stará byla už ojetá) právě kvůli technický. A na technický jsem ho jasně upozornil, že mám novou gumu, ať se na ní podívá :mrgreen: . Přesto rozměr nekontroloval... nebo právě proto??? :wink:

Ale jiná věc jsou ty pojišťovny, každá se chová jinak a i stejná se může zachovat pokaždé jinak... takže je na každém, co tam dá. Pokud ale nevím, jak se to bude chovat, tak už je to na moje riziko. Dál už bych k tomu nic neříkal, co se tohoto týče... někdy by se mi hodila taky širší guma, ale je tam to, co navrhnul výrobce a prošlo homologací... ono to má svá logická i technická opodstatnění... :)

Shrnuto - některou STK to projde, některou ne. Některou pojišťovnou to projde, některou ne. Je to pak vyloženě o štěstí...
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod Hasmann » 18 zář 2013, 18:44

Me vubec prekvapuje ten pristup. Koupim si cinskou potvoru, ktera je od vyroby tak konstrukcne z hlediska ramu mekka a nespolehliva, pak ji majitel chce tunit, protoze nejede, bodejt by jela, je to cinsky klunkr z blata uplacany. Nakonec to osadime sirsi gumou, nevim proc, kdyz ta zvykacka v zatacce je naprosto nezavisla na pneu, protoze stejne nevite co ta guma dela a kdy uleti. Sirsi guma muze byt akorat pohodlnejsi a bude polykat lepe nerovnosti, ovsem to co je schopna udelat v naklonu je vec jina.
Pro zakladatele vlakna snad jen tolik, ze me tyto "akce" prekvapuji u nekoho, kdo je zkuseny na moto. Pochopim to u 16ti leteho kluka, ktery sezral Salamounovo hovno a skonci v prvni zatacce na sterku. Je tady spousta argumentu proc to nedelat,ale ani jeden proc ano. Navic je to mlaceni prazdne slamy, protoze nazor ostatnich se nebere v potaz, protoze na kazdy argument existuje protiargument, ikdyz alibisticky nasim koncinam vlastni.
Takze si tam Lucky nasad treba gumu z traktoru, pak to bude dostatecne siroky, aby to drzelo na kolinku jak pribite a to ani stojan nebudes potrebovat....a to se vyplati. ;-)
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod LukyGS » 18 zář 2013, 20:48

A zrovna na takový blbý řeči jsem tady čekal. Už po Xté říkám že jsem CHTĚL čínu i když jsem si mohl koupit BMW C 600 SPORT tak jsem chtěl protě plácačku čínu šunt největší. Mám rád kkdyž z ničeho uděláš něco a taky mě to baví, bude to nejvytuněnější čína v republice. Už teď mají auta co dělat na rozjezd aby mi stíhaly. Koupil jsem si Ardoura jen tak z hecu abych mohl jezdit s kamarádem sem tam někam na vejlet bo on teď nemá love na velkou motorku. Jel jsem s ním na výlet na velké motorce do Polska ale není to prostě ono(dva chlapi každej min.105kg a 195cm). Pochopíš to když jsem to napsal takhle? Už několikrát jsem říkal že na opravdové ježdění mám BMW R1200GS.

A sem alergickej na to když každej haní čínu obecmě. Je čína a čína. Synovi 8let jsem koupil minulý rok čtyřkolku taky čínskou z a dvacet tis. a to byl šunt největší že se po půl roku rozpadla. Letos jsem mu koupil pitbyka 110ccm a ten je taky čína a je super. Jen pravidelný servis s olejem a mazání řetězu jinak nic.
Najdi si dneska nějakej výrobek kterej když nebude komplet z číny tak min. z 20% jsou z čínských součástek všechny výrobky. Dokonce i BMW dělalo motory pro F800GS v číně!!!!

No a k těm končinám vlastní, je snad sportem čechů rozvíjet debaty tam kde se čeká jednoduchá odpověď. Stačilo aby si zde dotyční přečetli úvodní text a 92% by jich sem vůbec nepsalo. Já se tázal na zkušenosti a jestli tam guma vejde a né na to jestli ji tam legálně můžu dát!!! Pak se strhla smršť s pojišťovnami a policijí a málem se volala národní garda :) Tohle je taky typická vlastnost Česká.....hned hledat něco na ničem a patřičně se k tomu vyjádřit.

EDIT: A když založím vlákno kde bych uvítal nějaký vytuněný skůtry a popis úprav pro inspiraci tak to nééé to tam není ani písmenko ale tady kde by měla být jedna dvě odpovědi je pět stránek o ničem.
Naposledy upravil LukyGS dne 18 zář 2013, 21:11, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
LukyGS

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 129
Registrován: 09 zář 2013, 23:50
Bydliště: Olomoucko
Skútr / moto: Skútr Maxon Ardour 125 / BMW R1200GS

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod michal73 » 18 zář 2013, 20:58

Nečetl jsem podrobně všechny příspěvky, ale nikdo, kdo by zkusil dát širší zadní pneu, tu asi není. Holt budeš muset být první. Podle příspěvků jsi byl rozhodnutý k výměně už při psaní dotazu, takže ... jdi do toho. Možná úskalí jsi si jistě přečetl ... a nikdy nic nebyl problém.
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod LukyGS » 18 zář 2013, 21:04

Ale je, bohužel ho přebily pojišťovny a názory proč nedávat širší pneu aniž by to dotyční zkoušeli. Jak už jsem psal, jsem zvyklý z motorky že je vícero alternativ ráfků a gum na daný stroj....každý rozměr a velikost co mám v TP u BMW se hodí na jiný styl jízdy a jiný povrch
Uživatelský avatar
LukyGS

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 129
Registrován: 09 zář 2013, 23:50
Bydliště: Olomoucko
Skútr / moto: Skútr Maxon Ardour 125 / BMW R1200GS

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod Hasmann » 18 zář 2013, 21:22

Jestli se tam ta guma vejde? Ty nemáš metr? Podívej se jakou stranovou rezervu tam máš teď a víš, kolik do strany vleze ne? Na to nepotřebuješ rady odtud... :roll:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod LukyGS » 18 zář 2013, 21:36

To sice ano a už i vím že se tam vlaze. Nicméně pořád tam byl i dotaz jak se ta širší pneu bude chovat. Na klasické motorce mi problém záměny 140/150 nedělá a jízdní vlastnosti jsou na 140 lepší v terénu a ta 150 je zase lepší na sfalt když jsem plně naložený a jedu třeba Makarskou.
Uživatelský avatar
LukyGS

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 129
Registrován: 09 zář 2013, 23:50
Bydliště: Olomoucko
Skútr / moto: Skútr Maxon Ardour 125 / BMW R1200GS

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod Hasmann » 18 zář 2013, 21:56

Širší guma bude mít vždy lepší stabilizační vlastnosti při jízdě rovně, nebude se naklánět a bude držet stopu...ale její výhody jsou nevýhodami při změnách směru. Vzhledem k tomu, že to máš na jízdy kolem komína, tak bych to neřešil. 100/80 je sice olačka, ale její cena je dost drsná...nepočítám čínské plasťáky.
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod TUNER » 19 zář 2013, 06:23

Ono by stačilo porovnat vícero gum a najdeš v nich celkem velké rozdíly i když mají psanou stejnou šířku.....Stejně jako jsem letos mněnil ojetou Pirelku za novou Michelinku viz. viewtopic.php?f=61&t=156&p=221008#p221008

Jen se to blbě porovnává dokud není guma nasazená.....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod LukyGS » 20 zář 2013, 01:17

Tak tohle je taky možnost jak ji mít širší a neprudit zdejší komunitu :D
Asi hned zítra vběhnu mezi regály v pneuservisu a budu porovnávat která že by mohla bejt širší :mrgreen:
Uživatelský avatar
LukyGS

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 129
Registrován: 09 zář 2013, 23:50
Bydliště: Olomoucko
Skútr / moto: Skútr Maxon Ardour 125 / BMW R1200GS

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod medved.m » 20 zář 2013, 10:09

To je nápad :idea: Do pneuservisu bez šuplery ani ránu! :D
Ale stejně to často poznáš teprve až ji obuješ a nafoukáš, jakou udělá "papuč".
Třeba na horském kole jsou některé 2.1" a 1.95" po obutí prakticky stejně široké. (Záleží i na ráfku: moje letní autogumy 215/60 na discích tuším 7.25" (plus ¾ palce proti zimním) mají dohromady 960mm.)
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod dukon » 20 zář 2013, 13:11

Já to pořád nechápu jestli řešíš širší gumu kvůli tomu aby to lépe vypadalo- vyměň moto a jestli kvůli jízdním vlastnostem pochybuju, že výrobce by nedal širší gumy kdyby to mělo nějaký rozumný důvod.Je pravda ,že gumy stejného rozměru na ráfku stejného rozměru můžou opticky působit jinak ale pochybuji ,že to bude nějak drastické.Ještě drobnost žádná universální guma neexistuje, vždycky to bude věcí kompromisů ,takže jestli chceš širokou gumu dej ji tam bude to vypadat machrovsky.
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: Nasadit širší pneu než původní?

Příspěvekod Strmal » 20 zář 2013, 14:23

ono s tím prohlížením v pneuservise ta taky není uplně O.K.
Když jsem měl malého skútra tak jsem si na netu vybral pneu Mitas S10 (byla za pár kaček a nevypadala zas tak hrozně),
když mi přišla domů nevěřil jsem vlastním očím, byla skoro úplně rovná, jsem si říkal že na tom asi dlouho jezdit nebudu páč to asi položím v první zákrutě, ale když už byla doma a za přezutí chtěli 50Kč tak jsem to zkusil a světe div se po nafouknutí se krásně zakulatila prostě stejně jako ji mají na netu nafocenou.
A tím jsem chtěl teda říct že možná bude lepší mrknout na netu, vybrat a objednat, ale pokud půjdeš do pneu schopu a tam koupíš podle toho jak vypadá a po obutí by to mohlo být jinak...
Malaguti Madison 200 Blak Rider

Dříve bylo - Malaguti F15 Firefox
___________________________________
http://skutrkyjov.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Strmal

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 319
Registrován: 12 kvě 2008, 13:07
Bydliště: Kyjov / Brno
Skútr / moto: Malaguti Madison S200 Black Rider
Tuning / úpravy: Multivárek, LeoVince GranTurismo

PředchozíDalší

Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron