Mitas Touring Force SC

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Mitas Touring Force SC

Příspěvekod TomHorn » 11 bře 2019, 10:30

Ahoj,
zdravím v těsně předsezónní době (pro nás, zimní spáče). Máte prosím, někdo zkušenosti s výše uvedenými pneumatikami Mitas? Po téměř dokonalém vytvrdnutí Pirelli Diablo Scooter na Beverly 300i po šesti letech od výroby, hledám nové pneu a zvažuji dát šanci "domácí" značce. Zatím jsem žádné věrohodné reference nenašel, proto budu rád, pokud s nimi někdo máte zkušenost a podělíte se o ni.
Díky a přeji co nejlepší sezonu 2019.
Tom
TomHorn

25+

Reputace: 6
Skútr / moto: ApriliaSRmax300 Sherco290 MadAss125 Beverly300i.e.

Re: Mitas Touring Force SC

Příspěvekod JardaB » 11 bře 2019, 13:08

JardaB
Kymco New Downtown 350i
Ex auctoritae Dei omnipotentis, Patris, et Filii, et Spiritus Sacti, et sanctorum canonum, sanctaeque et intemeratae Virginis Dei genetricis Mariae. Atque omnium coelestium virtutum, angelorum, archangel, ... anathema sit.
JardaB

1000+

Reputace: 202
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Příspěvekod TomHorn » 12 bře 2019, 16:40

Ahoj Jardo,
díky za odkaz, ale sháním, jak píšu, praktické zkušenosti jako chování při zatáčení, při brždění, na suchu/na mokru, ... Na stránkách výrobce jsem byl samozřejmě hned, jak jsem pneu viděl v motočasopisu. Popis pneu je pro mě jen snůška PR keců, na které kdybych dal, tak bych pneu asi nikdy nekoupil, protože např.: "Technologie 3D optimálních drážek (OGT 3D) umožňuje návrh optimální hloubky a směru běhounových drážek, s cílem zajištění přehříváním běhounu pneumatiky při jízdě" (přesná citace). Fakt tu gumu konstruovali, aby se při jízdě přehřívala? Z promo videa by mohlo vyplývat, že se vyrábí ve Slovinsku, montuje na Piaggio Beverly 350 a slečně se jízda asi líbí :lol: . Ještě se dá vyčíst, že to má být natolik dobrá guma, že z ní chtějí udělat globální pneu, nahrazující asi deset předchozích typů pneumatik pro skůtry. Snad nebudu první, kdo bude psát zkušenosti s touto pneu, raději bych byl další, kdo potvrdí, že je to skvělá, ... pneumatika na skůtra.
Ještě jednou díky, pokud někdo přispějete se svými poznatky.
TomHorn

25+

Příspěvekod JardaB » 12 bře 2019, 17:44

Já bych se toho nebál ... původem evropská firma se švédskou "matkou" s celosvětovým prodejem. Dělají pro skůtry závodní specialitky .... "Společnost Mitas je oficiální dodavatel pro závod Polini v Itálii." Gumárenská firma má tradici ... jen skútr gumy dělají od minulého roku .... zkušenosti od někoho z reálu který chodí zrovna na toto fórum asi nebudou.

Uvádějí i výrobu dvousměsových pneu .... MCTT (Multi Compound Tread Technology) .

Sporadické hodnocení na webu občas najdeš, ale spíš půjde o tebe ... , jaké máš požadavky (výdrž, lepivost), jak razantně či cestovně jezdíš a s čím budeš srovnávat. U gumy jdou požadavky na km nájezd proti její lepivosti a kdyby jsi se podíval na testy autopneu světových výrobců v kategorii 215/65 R16C ... určené pro dodávky s velkým nájezdem .... mají velký nájezd ale na vodě jsou horší (D-test kostatoval ... vstávali nám vlasy hrůzou na hlavě). Vem stejnou gumu bez toho C (commercial) na konci a guma bude úplně jiná - super.

http://www.stopnehodam.cz/jak-jsme-testovali-pneu-mitas-sport-force/
https://pneu-pro-motocykly.heureka.cz/mitas-terra-force-r-150-70-r17-69v/recenze/
https://www.v-strom4u.cz/o-gumach/

Pro tebe to znamená vybrat správně typ gumy ... pro co byla navržena a dle tvého gusta. Světová špice to nebude ... ale to by bylo i za jiné peníze.
Mitas měl v roce 2110a 2014 svolávačky na gumy určitých DOT serii. Asi to není u pneumatik tak neobvyklé ... tento rok https://svolavacky.cz/svolavaci-akce-pneumatik-continental-contipremiumcontact-5/
=====
Já bych zase chtěl Maxxis co jsem měl z výroby, já byl spokojen, spíš o nich slyším hanu ... a zase pro skútry v česku nejsou k mání.
Naposledy upravil JardaB dne 13 bře 2019, 20:39, celkově upraveno 8
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Ex auctoritae Dei omnipotentis, Patris, et Filii, et Spiritus Sacti, et sanctorum canonum, sanctaeque et intemeratae Virginis Dei genetricis Mariae. Atque omnium coelestium virtutum, angelorum, archangel, ... anathema sit.
JardaB

1000+

Příspěvekod RADEK_SL » 12 bře 2019, 17:45

TomHorn píše: Po téměř dokonalém vytvrdnutí Pirelli Diablo Scooter na Beverly 300i po šesti letech od výroby

Kolik má najeto tato vytvrdlá pneu? Já mám na X-Maxu 250 taky pneu Pirelli Diablo Scooter, má najeto 4000km a odhaduji, že na ni najedu ještě maximálně 2000km. Je to supr hop, ale mizí doslova před očima :evil:
Stadion S22, Jawa 50/555, Jawa 50/21, ČZ 175/487, Jawa 250/559, Jawa 350/354, ČZ 250/471, Honda CH125 Spacy, Suzuki Sixteen 125, Yamaha X-Max 250.
RADEK_SL

500+

Reputace: 739
Skútr / moto: Korádo 216 / Honda SW-T 400 ABS
Tuning / úpravy: Korádo v sérii a na SW-T Givi AF a tři zásuvky :-D

Příspěvekod tomkob1980 » 12 bře 2019, 21:02

Tak to se s ní Radku moc nemažeš. Mně na X-maxu 400 tyto pneumatiky vydržely 10.500 km a paradoxně jsem je musel vyměnit kvůli té přední. Ta byla skoro holá, zadní by ještě něco snesla...
tomkob1980

250+

Reputace: 127
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Příspěvekod RADEK_SL » 12 bře 2019, 22:40

Přední mám stále origo Michelin City Grip, asi používám jinej styl jízdy. Furt po zadním :mrgreen:
Stadion S22, Jawa 50/555, Jawa 50/21, ČZ 175/487, Jawa 250/559, Jawa 350/354, ČZ 250/471, Honda CH125 Spacy, Suzuki Sixteen 125, Yamaha X-Max 250.
RADEK_SL

500+

Reputace: 739
Skútr / moto: Korádo 216 / Honda SW-T 400 ABS
Tuning / úpravy: Korádo v sérii a na SW-T Givi AF a tři zásuvky :-D

Příspěvekod TomHorn » 13 bře 2019, 16:43

RADEK_SL: nájezd km bych musel zjistit v garáži, ale odhaduju, že budou mít (Pirelli Diablo Scooter) cca 6.000 km, s tím, že předek je, co se týká ojetí, OK, ale zadek je už spíš na výměnu. Za mě bych pneu vyměnil tak jako tak, právě z důvodu, že pneu jsou tvrdý a je to znát zřeba na vodě, kde v městským provozu (kostky, bílé malování, koleje, ...) už by to mohl, při krizovce, být problém. Pirelli dělá v mém rozměru ještě Angel, Diablo Rosso a Demon, přičemž Angely a Rosso jsou vlastně adaptovaný silniční gumy na motocykly. Pirelli by asi byla sázka na jistotu a ani nejsou nijak extrémně drahý, ale tyhle Mitasky mi padly do oka tím vzorkem a to, že tam snad Trelleborg udělal v Mitasu nějaký technologický pořádky může být jedině +.
JardaB: Mitas vrábí skůtr pneu určitě víc než 15 let, měl jsem je na prvním skůtru Yamaha Bw´S 50 a stály za kulový, při krizovým brždění dojel skůtřík s oběma zabržděnýma kolama až pod dodávku, naštěstí bez zavinění a hlavně bez zranění. Tehdy jsem se zařek, že Mitas už nikdy. Dnes bych to poopravil, že levné pneu, brzdové destičky, helmu, rukavice...nikdy.
TomHorn

25+

Příspěvekod sollik » 13 bře 2019, 19:45

Tady očividně s pneu Mitas nikdo zkušenost nemá. Na to, že "Společnost Mitas je oficiální dodavatel pro závod Polini v Itálii." bych vůbec nehleděl. Je to asi jako kdyby někdo tvrdil, že Fabia je super auto, protože Fabia RS jezdí seriál mistrovství světa v automobilovém sportu - to auto nemá s tím co jezdí na silnici nic společného. Já osobně bych zvolil jinou značku, takovou ke které se dají na internetu najít věrohodné recenze.
sollik

750+

Reputace: 127
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Příspěvekod crhy » 13 bře 2019, 20:08

To je sice pravda, nicméně Mitasky poslední dobou vyrábějí velmi, velmi dobré pneu - zejména jsou známé jejich enduro pneu!

A pro představu, tato fialová custom Honda Cub má taky České Mitasky :twisted:
Cub-53.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
crhy

2500+

Reputace: 462
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Příspěvekod JardaB » 13 bře 2019, 20:34

Na začátku chtěl radu a názor a dostal ji .... co s ní udělá ? Škoda, že na počátku neřekl svoji představu a využití ... třeba je to jen dálniční provoz ... :-)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
JardaB

1000+

Příspěvekod josuk » 13 bře 2019, 21:15

Mitas má manželka na vespe..z výroby a na to jak měly dřív docela špatnou reputaci ve srovnání s jinými značkami tak musím říct, že v tom malém rozměru také překvapivě dobré.. utrhnout se mi to podařilo jen při brzdění.. přestože že žádné teplo nebylo...ale najel jsem na tom max 150 km a nejsem na malá kola zvyklý takže jsem to moc nepokoušel...ale podle mě překvapivě dobrá guma..
josuk

1000+

Reputace: 511
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Příspěvekod karavanista » 13 bře 2019, 21:16

Týká se sice jiného rozměru,ale-dal jsem mitas tuším monzun ve velikosti 3,5-10-malá kolečkahttps://www.pneuleader.cz/motocyklove-pneumatiky/mitas/mc-20-monsum/3.5-10-51p-913363?utm_source=compare&utm_medium=google-shopping&utm_campaign=tyre&gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE77eEYeQYycUkf9jWDH4rs5NPTBVnO02H-l7_saXexib6NL_AlxmJFBoCi_YQAvD_BwE a vytrzela zadni přesne 4tis...a to nijak nezávodím a nebrdím,o rychlosti ani nemluvě. Skutrové pneu mitas udajně vyrábi jimi koupena slovinská SAVA. na mitasech se madei in slovenia. uz je nechci vidět. A výška vzorku nové pneu taky nic moc...ty co jsem zul byly tak stejné jak ty nové.
Zrovna proháním PCX,občas starou yamahu Cygnus a Simson 80ccm je ve stadiu renovace...k tomu ještě čínská 4kolka.. http://www.naskutru.estranky.cz/
karavanista

50+

Reputace: 2
Skútr / moto: yamaha cygnus R 125 r.v. 2000,simson SR,Honda PCX
Tuning / úpravy: Simon 80ccm.PCX bez uprav..zatim.

Příspěvekod MP » 14 bře 2019, 02:51

crhy píše:To je sice pravda, nicméně Mitasky poslední dobou vyrábějí velmi, velmi dobré pneu - zejména jsou známé jejich enduro pneu!

Jj , jak píše crhy .
S Mitaskama na maxiskůtrovi zkušenosti nemám , takže to je asi trochu mimo téma . Ale na Transalpovi už jezdím třetí sadu Mitasek . Kdybych nebyl spokojenej tak asi nedojde ani na druhou . Odjezdil jsem sadu E-07 , pak jsem koupil ty stejný a teď mám a dojíždím E-08 , protože jsem trochu srovnal poměr off-road a on-road.
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp 1992
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Daelim NS125 , Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
MP

1500+

Reputace: 84
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp

Příspěvekod andy.gee » 02 dub 2020, 13:39

Ja som to riskol a objednal Mitas Touring Force SC pre moj xmax 250. Mali by dojst o tyzden a tento mesiac to dam prezut.

Povodne som chcel uplnu novinku Metzeler Roadtec Scooter, ale zadna pneu v mojom rozmere bude este minimalne pol roka nedostupna.
A na tych vysusenych a dopraskanych Michelinkach uz dalsiu sezonu fakt jazdit nechcem.

Kupil tie Mitas este niekto? :roll:
Obrázek Yamaha X-MAX 250 (2016)
andy.gee

25+

Reputace: 0
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250 (2016)

Další

Zpět na Pneumatiky

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek