Michelin power pure sc

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Michelin power pure sc

Příspěvekod janda.m » 01 říj 2016, 18:56

rozhodujem sa akú pneu kúpim keďže mi na sym joymax 300i zadná 130/70 r13 doslúžila. Po kúpe skútra som najazdil cca 6 tisíc..takže takých 10 tá guma mohla mať..predná vyzerá stále ako nová...

čítal som aj nejaké názory ale myslím si že všetky sú subjektívne viac menej...čo som za ten čas postrehol?

- pri jazde kolajami skúter pláva na tých gumách...asi sú viac špicaté ako ostatné
- v lete pri skúšaní ako skúter brzdí a či sa dá zadné koleso zablokovať som bol dosť prekvapený že sa mi to ani raz nepodarilo...aj pri prudkom brzdení na hladkom asfalte ani jeden šmyk a guma držala veľmi dobre...lenže to bol dezén ešte dobrý...:D
- pár dní dozadu po tom ako som dočítal kadejaké názory na jednotlivé gumy som sa rozhodol že zoberiem ďalšie power pure pretože okrem toho, že dobre nedržia za mokra ich nikto moc nekritizoval (keď prší tak nejazdím ale raz ma chytila prietrž keď som stál na semafore a keď som išiel na ceste bola riadna vrstva vody a ja si to šupujem jak za sucha :D až keď som sa opamatal že musím spomaliť lebo lahnem som išiel pomaly ale guma ani raz nezaplavala a držala v pohode...btw...to bol jediný raz kedy som v lete zmokol na mašine)...lenže pri jazde po meste som musel prudšie zabrzdiť pred priechodom a zrazu ani neviem ako a už som bol jednou nohou na zemi a ledva som to ustál keď som doslova zaflekoval zadným kolesom, guma držala veľké hovno...ani som nedobrzdil a preletel cez priechod..:/ počasie bolo slnečné teplota cez 20 stupňov guma studená nebola podľa mňa...lenže hlavná vec je že mám vzorku už na limite na tých markeroch...tak som to skúsil ešte pár krát či to nebola len haluz na hladkom asfalte ale guma jednoducho už nedrží
- ešte čo som postrehol je, že mi neskutočne trasie riadidlami keď ich pustím..ak idem rýchlejšie ako 80km tak to prestane...neviem či to je gumou alebo skútrom..riadením to nemôže byť lebo ložiská sú v poriadku nič neklepe a nemá vôľu
- počas jazdenia som nemal ani jednu krízovku okrem vyššie spomenutej ale to muselo byť tým, že guma je už za zenitom...jazdím skôr defenzívne..moc to neklopím (som pokakaný aby som nelahol a nelamentoval :D) ale s tou gumou nemám nejaké negatívne skúsenosti
- nájazd hodnotím na min. 10 tisíc km podľa štýlu jazdy..predná raz toľko

- nevedel som sa rozhodnúť akú novú pneu vybrať ale idem znova do power pure..je to moja prvá sezóna tak uvidím možno na rok kúpim inú sadu..:)

ešte by som sa chcel spýtať na váš názor či kúpiť len zadnú a nechať prednú ktorá dá ešte tých 10 tisíc kľudne ale je to rok výroby 2012 alebo rovno kúpiť novú sadu...

- inak jazdím teraz denne ráno do roboty keď je teplota od 8 stupňov cca ale power pure drží v pohode v zákrutách žiadne plávanie ani nič...samozrejme na začiatku ich zahrievam jak rossi...:D
janda.m

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2016, 11:01
Skútr / moto: SYM JOYMAX 300i EVO

Re: Michelin power pure sc

Příspěvekod Gandalf » 02 říj 2016, 09:11

Letos jsem nazul Power Pure nové, před tím z výroby City Grip a vydržely s rezervou přes 20tkm. Na Power Pure je teprve necelých 10, ale pěkných pár tisíc ještě pohledově vydrží.
Oproti City Grip jsem vnímal posun ve vyšší přilnavosti. Samozřejmě v březnu nebo listopadu neblázním a na mokru vždy uberu, ale jistota s jakou se chovaly v pomalých i rychlých zatáčkách mne příjemně překvapila. Projeli jsme pár tisíc km v červenci v Alpách Rakouska, Slovinska a Itálie a ani jednou jsem nezaznamenal zaváhání a to byly v partě NC 750, Integra nebo BMW RT. Jednou nás zastihl při návratu na posledních cca 30 km silný déšt, navíc se setmělo, takže nic příjemného, ale zpomalilo se a žádnou nervozitu nebo podklouznutí jsem nezaznamenal. Pro mne jasný favorit i na příští pneu, pokud mne někdo nepřesvědčí vyzkoušet něco měkčího s polovičním nájezdem :wink:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Michelin power pure sc

Příspěvekod bouska.t » 02 říj 2016, 15:34

Ne naradmo ty gumy jezdím už 60000 km...

Sent from mTalk w10m
http://bouskat.rajce.idnes.cz/
http://bouskat.motorkari.cz
http://www.miros-nabytek.cz (Zde není moje tel. číslo)
T-max 2001 117 000 km
KTM 1050 Adventure 2016 98 000km
Uživatelský avatar
bouska.t

1000+
 
Reputace: 79
Příspěvky: 1425
Registrován: 06 úno 2011, 22:14
Bydliště: Brno-Černovice
Skútr / moto: KTM 1050 ADV-Yamaha, T-MAX

Re: Michelin power pure sc

Příspěvekod janda.m » 03 říj 2016, 14:08

a čo tá predná guma?...nechali by ste ju aj keď je to rok výroby 2012?..alebo vymeniť aj tú?...takú jednu sezónu určite vydrží
janda.m

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2016, 11:01
Skútr / moto: SYM JOYMAX 300i EVO

Re: Michelin power pure sc

Příspěvekod Gandalf » 03 říj 2016, 20:01

Osobně bych měnil obě, 4-5 let není nejmladší a jestli bys ji za rok stejně měnil, udělal bych obě současně :)
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300


Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník