Kvalita pneu na číně

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod xladi » 07 črc 2016, 17:49

Za tepla s čínskými gumami problém nebyl to držely jak přibitý. Problém nastal jakmile bylo vlhčeji, stačilo trochu mokro a je to jako na ledě. V zimě nejezdí asi tak do 5 stupňů a to jsou použitelé, ale na mokro fakt nejsou. První setkání najel jsem na Č. skůtru asi 2 km a už jsem si rozbil hubu(první jízda za mírného deště)
Uživatelský avatar
xladi

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 04 zář 2011, 13:15
Bydliště: Jaroměř
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST ABS/ASR (2016)

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod PBM2 » 07 črc 2016, 18:12

Já měl čínská gumy zn. Innova a osobně na ně mám jen kladné vzpomínky. Je pravdou, že jsem v zimě nejezdil, ale pokud vím dobře, tak většina běžných gum, na značce ani nezáleží, se chová v tomto obdobé stejně, pokud nejde o vyloženě zimní model. S těmi čínskými jsem jezdil za sucha - v pohodě a celkem dost naprudko v zatáčkách (po zkušenostech z havárky s autobusem jsem ale měl dostatečný respekt a možná i proto jsem se několika nepříjemným situacím, které způsobili poděsové v protisměru, stačil vyhnout), za mokra (déšť, vlhko, směs vody a bláta) - v pohodě, jen přizpůsobit rychlost a způsob jízdy. Takže za mě to není vyloženě "stlačená tma" apod., jak se někdy říká. Jistě, jak která značka nebo model, ale i IRC z PCX tu nemá zrovna moc dobrý zvuk za mokra apod. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Valheru_KOKr » 07 črc 2016, 18:55

Já s čínskými pneu problém taky neměl ani za mokra. přesto nyní na Dunlop ScootSmart mám jízdu znatelně jistější s vyšší rychlostí na stejných trasách :)

Možná to je psychologický vněm kvality původních pneu DURO
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod _Tom_ » 10 črc 2016, 18:25

A kdopak si koupil čínské pneumatiky znova po odzkoušení jiné renomovane značky? Vrátil se někdo třeba kvůli ceně k čínským pneu?

Odesláno z mého GT-I9506 pomocí Tapatalk
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Valheru_KOKr » 10 črc 2016, 18:47

Tome... pro cenu?

Duro - Dodává YUKI stojí v 130/60 R13 Krásných 1600Kč :D Scootsmarty jsem koupil za 1100Kč

Cena za 1 kus :D
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod PBM2 » 10 črc 2016, 19:26

Valheru_KOKr - přesně, jak píšeš. Navíc je tu i ten fakt, že snad každý má snahu "zkoumat" a nacházet něco jiného, nového a zjišťovat, jestli to nebo ono je lepší nebo ne. Klasika - IRC na PCX. Ani nespočtu, jak často je tu možné číst, že krátce po koupi majitel zvažuje výměnu za jinou značku nebo že hned, jak ji sjede trochu víc, půjde do jiné. A to určitě nebude tím, že je vyloženě nekvalitní, ale že má svá omezení a limity, které u jiných značek a modelů jsou jinde. Proto ty změny a snahy o vyzkoušení i něčeho jiného. Já měl číny a v pohodě i za mokra (jistě, neklopil jsem to jako za sucha a i rychlost jsem přizpůsobil :wink: ). Klidně bych je bral, ale "klasickou čínskou pneu" jsem viděl spíše ojediněle (je pravda, že jsem hledal relativně krátce). A ceny bylo relativně nižší, ale opět... hledal jsem jen krátce. Ale rozhodně bych neměl obavy z toho ji opět koupit. Bohužel díky určité nedůvěře a povědomí, že nejsou kvalitní apod. je prodejci ani neobjednávají, protože předpokládám, že jejich prodej bude malý a tím pádem pro ně nezajímavý. Pro info, v současné době mám Continental - ContiTwist - a měl jsem Innovu. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Micann » 24 říj 2016, 21:03

Ja koupil jetýho skota s obutýma číňanama a po 5tis je v zadu sjetá. Asi ta čína zas tak tvrdá nebude jak se říká, nebo je skot trhač asfaltu :D
Je to můj první a letos jsem už neměl možnost ho moc projet. Na sezonu už vybíram novou a nejvíc se mi zamlouvá Bridgestone ML50. Chci se zeptat jestli na ní někdo jezdí, jaký jsou zkušenosti a pocity? Druhá v úvahu Mitas MC 20 MONSUM . Co bude lepší?
Micann

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2016, 18:16
Skútr / moto: Capirelli Grande Porto 125

Předchozí

Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků