Kvalita pneu na číně

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod DJcz » 19 srp 2013, 01:07

Motopneu je jiná divize.. :lol: takže můžu.. Jinak nejlepší pneu do deště jsou s příměsí siliky a bych nahodil nějaký popis pneu tak tady si navolíte jaké pneu chcete a podívejte se na popis.. http://www.az-pneu.cz/motocyklove-pneumatiky
DJcz
DJcz
Uživatelský avatar
DJcz

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2013, 23:20
Bydliště: UH.Hradiště-Štěpnice
Skútr / moto: Kymco Downtown 125
Tuning / úpravy: Variátor multivar,válečky,otevřený výfuk,kryty rukou,větší zrcátka,přídavné brzdové světlo,přídavný voltmetr/teploměr,topcase 64L,držáky navigace a kamery+USB zasuvky4x.

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod PepaBrod » 09 zář 2013, 18:03

Mám skůtr Yuki RMC 50 ccm a ujel jsem na něm celkem bez problémů a hlavně bez nehody cca 9000 km.
Po zakoupení nového skůtru Maxon Matador 125 ccm a ujetí 15 km mi v lehce namoklé pravé zatáčce při rychlosti asi 30 km/h ustřelila přední pneumatika a já skončil na asfaltu !!!!!!! Nevšiml jsem si, že by v zatáčce byla nějaká nafta, nebo olej.
Varuji tedy tímto všechny uživatele této čínské značky před možností pádu na mokré vozovce.
Možná, že byly pneumatiky nezajeté, nebo od oleje z výroby. Já si určitě koupím jiné a budu rád pokud mi nějaké
doporučíte. Přeji hodně kilometrů bez nehody.
PepaBrod

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 09 zář 2013, 17:37

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod webbot » 09 zář 2013, 19:24

Viz viewtopic.php?f=61&t=6064
vymenil jsem je za Dunlop GT301 - je to neporovnatelne lepsi.
Uživatelský avatar
webbot

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 189
Registrován: 29 čer 2011, 21:54
Bydliště: blízko F-M
Skútr / moto: BMW C 400 GT

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Karelbrezky » 09 zář 2013, 19:37

Čínská guma, zlatá guma. Většinou přežije skůtr. Jen trochu nedrží, je tvrdší než kost, no prosté SKVOST. :) :)
Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod kalibr » 09 zář 2013, 19:56

Pokud někdo chcete zažít peklo na kruháči tak daruji za odvoz sundané gumy Innoma 130/60 R13 60P najeto 750km
Jsou tam ještě ty špunty. Jsou tvrdé, klouže to na nich jak prase, prostě hrůza. Výměna za: DUNLOP SCOOTSMART
Cerka dodělala řidičák a tak chce začít jezdit, ale na těch čínách bych ju nepustil ani na konec ulice.
Předpokládám, že je nikdo chtít nebude a doufám, že je vezmou aspoň do nebezpečného odpadu na sběrném dvoře :mrgreen:
"Vzít za plyn umí každý, ale ubrat ho jen ti nejlepší"
Uživatelský avatar
kalibr

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2011, 22:55
Bydliště: Prostějov
Skútr / moto: Burgman 650 EXE K9
Tuning / úpravy: Nejsou třeba- zatím

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod PBM2 » 09 zář 2013, 20:28

Ono ke gumám z Číny je všeobecně známá nedůvěra, ba odpor. Určitě nesnesou přímé srovnání se značkami jako Dunlop, Pirelli, Metzeler, Continental apod. Sám mám na skůtru ony zmiňované Innovy, přesněji tuto značku a rozměr 120/70-12. A co k nim můžu říct? Snad jen tolik, že zatím neměním, protože jsem neměl důvod. Na suchu jdou dobře ve směru, kam chci, drží v zatáčkách i na kruháči, nedělá jim problém podélné značení nebo nerovnosti. V dešti jsem je měl možnost taky zažít a neměl jsem zatím problémy. Ano, neklopím to za mokra tak, jako za sucha, jedu volněji a podobně. Ale to dělá snad takřka každý, protože, jak jsem tu už četl, i o dost známější značky a typy (např. DUNLOP RUNSCOOT apod.) mají za mokra určité problémy, které jsou prostě založené jak na vlastnostech dotyčné pneumatiky, tak na obyčejných fyzikálních zákonech, třeba že za mokra to holt klouže víc 8) . No, co jsem tím chtěl ale říct.... Souhlasím s tím, že čínské gumy ubývají podstatně pomaleji, než značkové. Že zřejmě budou mít více problémů nebo nedostatků, než jiné značky. Sám mám po 3.000 km gumy lehce zdrsnělé :mrgreen: . Takže kdo k nim nemá důvěru, výběr jiných značek je široký a dají se pořídit na internetu za hezké ceny. Jsou tu zkušenosti druhých, jak se chová jejich strojek po výměně. Takže pohledat fórum, promyslet a buď jezdit dál na původních gumách a nebo udělat výměnu. Nic mezi tím není (snad jen neskutečná varianta vepředu čína/vzadu značka, případně opačně :P ). Přeji dobrý výběr 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Hasmann » 11 zář 2013, 13:26

A to počkej, až za těch ne zcela vhodných podmínek budeš muset prudce manévrovat či brzdit...To poletíš jak na namydlených schodech. :lol:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Adtomek » 05 pro 2013, 17:21

Mám taky heng shin tire na kymcu ale po 4000 je vidět menší opotřebení a zatím jsem jezdil asi do teploty 5 stupňů a zatím žádný problém a to nejezdím nějak pomalu a za deště stejně rychle nebo i rychleji než za sucha. (fičím domů rychle abych nebyl moc mokrej)
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod jel.en » 05 pro 2013, 19:45

Metzeler roadtec Z6 - Made in China.... Ještě máte důvěru ke značce???



edit:http://www.hamletovygumy.cz/metzeler-roadtec-z6-120-70-zr17-190-50-zr17-w/d-79612/ jedná se přesněji o tyhle gumy...
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod MilosVee » 05 pro 2013, 20:28

Nejde o značku, ale o vývoj a výstupní kontrolu.
Spousta renomovaných a vyhlášených značek vyrábí v Číně nejrůznější výrobky a jsou to kvalitní výrobky i nejkvalitnější na světě.
Za to čistokrevně čínská gumárna to dělá z PET lahví a bůhví čeho všeho, pak to má na silnici držet.Jasným důkazem je neubývání pneu ani po x tisících km.
Na druhou stranu takový Michelin City Grip-to bylo snad horší než ty PETlahve z číny. :evil:
Babetta 210-najeto 500km-prodáno
MP Korado Via 50 2T-najeto 3000km-prodáno.
Piaggio X9 500 EVO ´06-najeto 14 000km-prodáno

Nyní SUZUKI DL 650 V-STROM


Objem ničím nenahradíš (zvlášť ne tuzingem:-))
Uživatelský avatar
MilosVee

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 584
Registrován: 31 kvě 2010, 21:05
Bydliště: Třebíč-venkov
Skútr / moto: Yamaha FZ6 FAZER

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Kiper » 05 pro 2013, 21:16

Já mám také čínského skútra a na něm samozřejmě čínské pneumatiky a v dešti tak trochu kloužou. Stačí trochu víc zmáčknout zadní brzdu a kolo se zablokuje. Naštěstí jsem zatím nespadl :wink: Ale jinak na suchu mi zatím kola nepodklouzly. Zatím
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Adtomek » 07 pro 2013, 13:27

Taky jsem zatím nespadl :D ty heng shin tire drží celkem dobře skoro nikdy se mi nezablokuje zadní kolo akorát na přechodu nebo kachličkách a u předního se mi to ještě nestalo taktéž :) ale to je pochopitelné
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod Adtomek » 19 led 2014, 10:16

Ale jejich stránka působí celkem důvěryhodně :D nevím kolik na tom co u těch gum mají napsané bude pravdy ale mám z toho lepší pocit :D http://www.csttires.com/int/moto/scooter-tire/
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod xladi » 04 črc 2016, 22:32

Na číňanovi jsem najel asi 15000km a gumy byly původní a do 20000km by v pohodě vydržely motor 125. Teď jezdím Pirelli Diablo mám přední i zadní a jezdí dobře nebojím se klopit, limituje mě jen strach z všudypřítomného štěrku po "opravách"(výdrž kolem 10000km). Jinak na mokru jezdím skoro jako za sucha jen mírně pomaleji. Na čínských jsem za mokra nejel víc než 60 ale spíš méně.
Uživatelský avatar
xladi

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 64
Registrován: 04 zář 2011, 13:15
Bydliště: Jaroměř
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST ABS/ASR (2016)

Re: Kvalita pneu na číně

Příspěvekod JardaB » 04 črc 2016, 22:47

Pokud hoši chcete "malinko objektivně" mluvit o čínských gumách (chválit je nechci), měli by jste vždy říci při jaké teplotě zlobí.
V zemi původu je poněkud tepleji, třicítka tam nic neznamená a ani v dešti nemusí teplota klesnout. I na autech máme letní a zimní gumy - letní se provozuji zhruba mezi 10-30 stupňů, čínskí v jejich domovině 20-40 stupňů

Pokud dovozce připustí gumy ze země původu používat v Evropě - pak je to pako. Určitě jsou to gumy méně kvalitní a v chladnějším klimatu o to více.
K tomu přičtěte boj o cenu v takové kategorii ... proč se tomu divíte. Používáte skútr v ceně bicyklu a chcete super gumy. To nejde.
Naposledy upravil JardaB dne 13 črc 2016, 17:59, celkově upraveno 1
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

PředchozíDalší

Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků