Jaké pneu na skútra?

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod josuk » 10 čer 2020, 19:17

imho nejlepší gumy na skútra, co existují na univerzální jezdění (kromě extrémního vedra), jsou city grip WINTER.. koukám ale, že asi nebudou obě v rozměru..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod KoshMiks » 10 čer 2020, 20:28

No, tak ty City Grip Winter vypadají přesně podle mých představ, jen škoda, že nejsou v rozměru :cry: :cry:
KoshMiks

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2020, 16:42
Skútr / moto: PCX 125 rv. 2018
Tuning / úpravy: žádné

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod JardaB » 11 čer 2020, 21:22

Tak jsem zjistil, že pokud budu chtít jet s DT 350 se žuldou do Rakous ... musím měnit minimálně zadní pneu z výroby. Staří 4 roky od 08/2016 nájezd 15 tisíc km. Chci sportovně cestovní pneu, rozměr je 150/70-13 a přední 120/80-14.

Ve předběžné výběru bylo osm typů a do výběru se dostaly první 4:
1 Michelin Power PURE SC - dvousměs , drážky podélné
2 Metzeler Feelfree - silika, sportovně cestovní, drážky spíše příčné hrubé
3 Continental Conti Scoot - sportovně cestovní, drážky krátké příčné
4 Dunlop ScootSmart - sportovně cestovní, drážky přes střed. kevlar. vlákna, nižší ohřev
----
5 Bridgestone Hoop - město, drážky jemnější, prvomontáž u Silver Wing, Suzuki Bergman či Yamaha XP 500
6 Bridgestone Battlax Scooter - město, drážky ke středu šikmé
7 Pirelli ANGEL SCOOTER - město, drážky husté
8 Pirelli Diablo Scooter - město a kratší cesty

Výběr padl na Michelin a z cenového síta obchodů: AZ-pneu, Alza, Hamletovy gumy, Pneumatiky-skladem, PneuOK, Yshop, PneuKvalitně a Pneumatiky - vypadl jako vítěz https://www.pneumatiky-skladem.cz/ a přední i zadní pneu za souhrnnou cenu s dopravou 2.515 Kč

Stálo mne to asi 1,5-2 hodiny práce
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod josuk » 12 čer 2020, 07:55

To bude asi dobrý výběr ta power pure! ;-)
Minulý týden jsem vyhodil Diablo Rosso taky po 15 tis. km.. sice vzorek vzadu ještě byl 3 mm (vpředu jen 1 mm), ale v drážkách byly vidět prasklinky (=guma je stará) a zadní byla hranatá.
Vybral jsem Michelin city grip 2. Než se ojela konzervační vrstva, tak jsem byl naštvaný na horší ovladatelnost, větší námahu na ruce ale pak si nějak sedlo, nebo jsem si zvykl.
Nejpohodlnější a nejstabilnější jízda a náklony asi vždycky budou na hladkých pneumatikách, co mají jen vyřízlé sem tam drážky. Tady byly ty Diablo Rosso naprosto super, navíc přední byla pěkně do špičky, takže naklápění ze strany na stranu jedna radost. Michelin city grip 2 jsou takové pracovitější, univerzálnější ale nudnější. Taky se na nich skútr lepší tlačí.. ;-) asi menší odpor, asi menší spotřeba ?? (zatím jen 1 tankování - neověřeno).
Metzeler to je nuda, lepivost, větší spotřeba a klouzání na hadech. Continental rychle ubývá.
Jak jsem už psal, nic lepšího než Michelin city grip WINTER neznám. Na xmaxu má zadní 19 tis. km, jezdím ho vlastně i v létě (když prší hlavně) a má pořád 3 mm ze 7, žádné praskliny a chová se naprosto předvídatelně.. na podzim už ale dám novou.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod JardaB » 12 čer 2020, 09:06

Kolik najedeš do roka ? Tvých pneu znalostí zdaleka nedosahuji ... zatím jsem nenarazil na gumy, kde bych se cítil nejistě - byla to prvovýroba, v minulosti jsem zadní jsem měnil před prodejem DT 125, nyní je to moje první nová sada.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod josuk » 13 črc 2020, 19:06

Dostal jsem se k výměně té nejlepší skutrpneumatiky, co znám. ;-) Má už 20 tis.km, sice žádné prasklinky, ale vzorek přecejen už by na sychravý podzim nebyl bezpečný.
Překvapil mě hřebík. Teda spíš tlak v gumě. Přestože x-max stojí od začátku června, tlak byl pořád dostatečný, sice jsem před vypuštěním neměřil, ale při tlačení jsem si ničeho nevšiml, tzn. že minimálně 1 atmosféra tam i po více než měsíci musela pořád zůstat. :-) I bez jakéhokoli antipichu. Zajímavé.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod Citelis » 14 črc 2020, 08:18

A dozvíme se i my co je to za pneumatiku? :mrgreen:
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod Mirus1 » 14 črc 2020, 08:56

Michelin City Grip Winter 8)
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod Winterwolf » 14 črc 2020, 12:54

Dneska jsem nechával přezout PCXko na City Grip 2

Najeto zatím 4km a oproti 7 let starým City Grip je to lepší svezení :mrgreen:

Jak se najede víc tak přihodím recenzi.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod sraldo rýny » 14 črc 2020, 13:52

JardaB píše:Tak jsem zjistil, že pokud budu chtít jet s DT 350 se žuldou do Rakous ... musím měnit minimálně zadní pneu z výroby. Staří 4 roky od 08/2016 nájezd 15 tisíc km. Chci sportovně cestovní pneu, rozměr je 150/70-13 a přední 120/80-14.

Ve předběžné výběru bylo osm typů a do výběru se dostaly první 4:
1 Michelin Power PURE SC - dvousměs , drážky podélné
2 Metzeler Feelfree - silika, sportovně cestovní, drážky spíše příčné hrubé
3 Continental Conti Scoot - sportovně cestovní, drážky krátké příčné
4 Dunlop ScootSmart - sportovně cestovní, drážky přes střed. kevlar. vlákna, nižší ohřev
----
5 Bridgestone Hoop - město, drážky jemnější, prvomontáž u Silver Wing, Suzuki Bergman či Yamaha XP 500
6 Bridgestone Battlax Scooter - město, drážky ke středu šikmé
7 Pirelli ANGEL SCOOTER - město, drážky husté
8 Pirelli Diablo Scooter - město a kratší cesty

Výběr padl na Michelin a z cenového síta obchodů: AZ-pneu, Alza, Hamletovy gumy, Pneumatiky-skladem, PneuOK, Yshop, PneuKvalitně a Pneumatiky - vypadl jako vítěz https://www.pneumatiky-skladem.cz/ a přední i zadní pneu za souhrnnou cenu s dopravou 2.515 Kč

Stálo mne to asi 1,5-2 hodiny práce


Sleduju, že jsi jako jeden z mála vůbec nezařadil do výběru všemi vychvalované city grip 2. Má to nějaký důvod?

P.S. pokud si vyberu a koupím pneu na netu, pochopitelně beru nejlevnější nabídku, pak mám ovšem problém v pneuservisu. Nechtějí mi je přezout. Vymýšlejí kdejaké pohádky, jak je to špatná kvalita z druhovýroby. Protože oni kupují jen tu nejlepší kvalitu u renomovaných obchodníků od ještě renomovanějších výrobců. Viděl bych to spíš tak, že nechce přijít o rabat na nových gumách, které nabízí dál samozřejmě o dost dražší.

Nakonec to udělal, ale s kecama. Nicméně příště bych možná hledal jiného pneumatikáře a ne pohádkáře.
sraldo rýny

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 04 čer 2018, 15:59
Bydliště: Ivančice
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350
Tuning / úpravy: vysoké plexi Faco

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod josuk » 14 črc 2020, 17:20

Tak pokud to člověk zaplatí, tak jsou řeči snad zbytečné..by něco někdo řekl a jdu pryč.. Je fakt, že za přezouvání motogum si třeba v Praze řeknou i dvoj trojnásobek co na auto. Několik sezón jsem takhle prezouval zimní letní než jsem dospěl k závěru že blaznum jako mně stačí pytlík silnějších delších vazacichz pásek rozprašovač s mýdlovou vodou jedná montpaka, plastová ochrana ráfku, svěrák a gumu na ráfku nic neudrží.. :-) vlastní vyvažovacka přišla až časem..
Kdo by to ale dělal jednou za pár let, učit se to nejspíš nevyplatí.. :-D
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod JardaB » 14 črc 2020, 18:49

sraldo rýny píše:
JardaB píše:Sleduju, že jsi jako jeden z mála vůbec nezařadil do výběru všemi vychvalované city grip 2. Má to nějaký důvod?


No ... u tohoto typu (Michelin City Grip II) inzerují siliku a přilnavost, což je dobře, ale určení je pro městské a příměstské ježdění. Striktně jsem vybíral z pneu typově zařazených jako cestovní ... domnívám se, že rozlišení pneu městské a cestovní má nějaký smysl. Moje ježdění tomu odpovídá, po městě toho moc nedám. Trochu si slibuji i od té dvou-směsi. Nebudu dělat pokusy :-) s pneu pro jiné určení

S vyšší přilnavostí gumy a určením pro město "se dá očekávat" menší nájezd. Praxe ukáže ... hloubku vzorku nové pneu jsem si poznamenal ... vpředu 5 a vzadu 6 mm.
Naposledy upravil JardaB dne 14 črc 2020, 19:39, celkově upraveno 2
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod Winterwolf » 14 črc 2020, 18:53

Tak ja dnes platil za komplet 3500,- Jednou za 7 let to zvládnu a hlavně bez problémů.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod JardaB » 14 črc 2020, 19:06

Ještě že jsem ze vsi, mně přezuje obě pneu Kymco servis za 1,5 hodiny práce mechanika, tzn. do 1 tisíce Korun Českých ... ale cizí neberou :-)

P.S.: opět aplikace antipich SLIME Tire Sealant ... odmítám něco řešit po cestě.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod Mirus1 » 14 črc 2020, 21:00

No teda,to čumím na ceny co za přezutí platíte,já už předloni u nás v Jeseníku platil za přezutí v autoservisu na auta BPK Jeseník 430,-Kč za obě gumy, Pirelli Diablo Scooter ,které jsem si tam osobně dovezl.
Borec, mimochodem motorkář to zvládl ani né za hodinu.Žádné kecy že mám svoje gumy,nic,prostě pro ně zakázka a finito... :D
Takže jsem teda zvědavý na cenu příštího přezutí,letos to nehrozí,na gumách mám asi 8.000km....
Naposledy upravil Mirus1 dne 14 črc 2020, 21:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

PředchozíDalší

Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků