Jaké pneu na skútra?

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod josuk » 10 čer 2020, 18:17

imho nejlepší gumy na skútra, co existují na univerzální jezdění (kromě extrémního vedra), jsou city grip WINTER.. koukám ale, že asi nebudou obě v rozměru..
josuk

1000+

Reputace: 487
Skútr / moto: Yamaha X Max 250 a Kymco Xciting 400
Tuning / úpravy: reflexní nálepky a deka

Příspěvekod KoshMiks » 10 čer 2020, 19:28

No, tak ty City Grip Winter vypadají přesně podle mých představ, jen škoda, že nejsou v rozměru :cry: :cry:
KoshMiks

0+

Reputace: 0
Skútr / moto: PCX 125 rv. 2018
Tuning / úpravy: žádné

Příspěvekod JardaB » 11 čer 2020, 20:22

Tak jsem zjistil, že pokud budu chtít jet s DT 350 se žuldou do Rakous ... musím měnit minimálně zadní pneu z výroby. Staří 4 roky od 08/2016 nájezd 15 tisíc km. Chci sportovně cestovní pneu, rozměr je 150/70-13 a přední 120/80-14.

Ve předběžné výběru bylo osm typů a do výběru se dostaly první 4:
1 Michelin Power PURE SC - dvousměs , drážky podélné
2 Metzeler Feelfree - silika, sportovně cestovní, drážky spíše příčné hrubé
3 Continental Conti Scoot - sportovně cestovní, drážky krátké příčné
4 Dunlop ScootSmart - sportovně cestovní, drážky přes střed. kevlar. vlákna, nižší ohřev
----
5 Bridgestone Hoop - město, drážky jemnější, prvomontáž u Silver Wing, Suzuki Bergman či Yamaha XP 500
6 Bridgestone Battlax Scooter - město, drážky ke středu šikmé
7 Pirelli ANGEL SCOOTER - město, drážky husté
8 Pirelli Diablo Scooter - město a kratší cesty

Výběr padl na Michelin a z cenového síta obchodů: AZ-pneu, Alza, Hamletovy gumy, Pneumatiky-skladem, PneuOK, Yshop, PneuKvalitně a Pneumatiky - vypadl jako vítěz https://www.pneumatiky-skladem.cz/ a přední i zadní pneu za souhrnnou cenu s dopravou 2.515 Kč

Stálo mne to asi 1,5-2 hodiny práce
JardaB
(Stadion 11; Babetta 210; Kymco Downtown 125i ABS) ... Kymco New Downtown 350i ABS - Givi V56N MAXIA 4;
Tábor; http://www.buchtik.eu ; buchtik@post.cz
JardaB

750+

Reputace: 169
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Příspěvekod josuk » 12 čer 2020, 06:55

To bude asi dobrý výběr ta power pure! ;-)
Minulý týden jsem vyhodil Diablo Rosso taky po 15 tis. km.. sice vzorek vzadu ještě byl 3 mm (vpředu jen 1 mm), ale v drážkách byly vidět prasklinky (=guma je stará) a zadní byla hranatá.
Vybral jsem Michelin city grip 2. Než se ojela konzervační vrstva, tak jsem byl naštvaný na horší ovladatelnost, větší námahu na ruce ale pak si nějak sedlo, nebo jsem si zvykl.
Nejpohodlnější a nejstabilnější jízda a náklony asi vždycky budou na hladkých pneumatikách, co mají jen vyřízlé sem tam drážky. Tady byly ty Diablo Rosso naprosto super, navíc přední byla pěkně do špičky, takže naklápění ze strany na stranu jedna radost. Michelin city grip 2 jsou takové pracovitější, univerzálnější ale nudnější. Taky se na nich skútr lepší tlačí.. ;-) asi menší odpor, asi menší spotřeba ?? (zatím jen 1 tankování - neověřeno).
Metzeler to je nuda, lepivost, větší spotřeba a klouzání na hadech. Continental rychle ubývá.
Jak jsem už psal, nic lepšího než Michelin city grip WINTER neznám. Na xmaxu má zadní 19 tis. km, jezdím ho vlastně i v létě (když prší hlavně) a má pořád 3 mm ze 7, žádné praskliny a chová se naprosto předvídatelně.. na podzim už ale dám novou.
josuk

1000+

Reputace: 487
Skútr / moto: Yamaha X Max 250 a Kymco Xciting 400
Tuning / úpravy: reflexní nálepky a deka

Příspěvekod JardaB » 12 čer 2020, 08:06

Kolik najedeš do roka ? Tvých pneu znalostí zdaleka nedosahuji ... zatím jsem nenarazil na gumy, kde bych se cítil nejistě - byla to prvovýroba, v minulosti jsem zadní jsem měnil před prodejem DT 125, nyní je to moje první nová sada.
JardaB
(Stadion 11; Babetta 210; Kymco Downtown 125i ABS) ... Kymco New Downtown 350i ABS - Givi V56N MAXIA 4;
Tábor; http://www.buchtik.eu ; buchtik@post.cz
JardaB

750+

Reputace: 169
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Předchozí

Zpět na Pneumatiky

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek