Jaké pneu na skútra?

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod dalid2 » 19 srp 2019, 21:11

Dándí - no, ráno keď je 15°C asi sa moc neohriala, zato poobede cestou domov bola teplota vzduchu cez 30°C. Zajtra to bude to isté, takže hlavne poobede sa guma zahreje. Tak tento týždeň vďaka počasiu bude dobrý na zabehnutie nových pneu. ;)

Odoslané z MI 8 pomocou Tapatalku
dalid2

50+

Reputace: 6
Skútr / moto: Vespa GT 200

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod VlČek » 25 srp 2019, 07:37

Ahoj, napíšu velmi subjektivní pohled, protože mám malý nájezd, pneu měním kvůli staří a to 5 let, nikoliv kvůli ojetí, i když letos už mám na pneu 7K km a další ještě přibudou. Nové pneu kupuji zásadně s DOT max. 1 rok staré VŽDY + 4r provozu, takto mám jednoduchou kontrolu. Používám pouze Pirelli nebo Metzeler, protože jim věřím. "Věř a víra tvá Tě uzdraví", prostě mám lepší pocit a pokud se já cítím lépe, tak jedu bezpečně. Na nové motorce byly z výroby Dunlopky, které mi nesedí = nemám "svůj dobrý pocit", ale než jsem se rozkoukal, tak na nich do zimy najedu 8-10K km, ale na jaře tam půjdou metzelerky nebo pirellky i když malý čertík ve mě vrtá abych vyzkoušel Mitasky, o kterých jsem slyšel hodně dobrého. Tímto nikomu neradím aby koupil M anebo P ... konkrétní typ pneu vždy beru podle doporučení výrobce a případných zkušeností uživatelů, protože po 4-5 letech je obvykle možné koupit pouze novou generaci, holt vývoj nezastavím. Nejhorší pneu dávala Honda na PCX z výroby před pár lety, podle mého tyto pneu pořádně nefungovaly ani při thajských teplotách, přesto se našlo několik místních uživatelů, kteří je chválili. Sám jsem dvě s najetými necelými 100 km vyměnil za láhev dobrého vína

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 se mě drží a drží, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
VlČek

100+

Reputace: 81
Skútr / moto: SH 150 tak nějak se mě drží ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Předchozí

Zpět na Pneumatiky

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek