Heidenau K66 (K66 snow)

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod PetrA3 » 13 lis 2015, 12:55

Jentak pro zajímavost, dneska ráno na k66 zima asi 6st a studený gumy - parkuju venku a ujel jsem asi sto metrů tak na první křižovatce jsem škrtnul stojánkem... Drží to fakt jak přibitý!
Piaggio Typhoon 50 1996 - malossi multivar, Leo Vince ZX-R :-) Vmax 83kmh GPS :)
Honda PCX 150 2012 - Leo vince CorsaGP, Tucano Urbano deka, sloní uši Louis a vyhřívaný hefty + Heidenau K66 - zkrátka ALL SEASON scooter!
Sháním MAXIskůtra
PetrA3

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 112
Registrován: 01 kvě 2015, 18:01
Skútr / moto: Piaggio Typhoon 50 1999
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, kevlar řemen Naraku

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod tomikm » 13 lis 2015, 19:34

jen jestli se ti sklopil stojánek nadoraz :lol:
tomikm

250+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 278
Registrován: 07 črc 2012, 16:14
Bydliště: Tábor

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod PetrA3 » 14 lis 2015, 11:50

:D
Piaggio Typhoon 50 1996 - malossi multivar, Leo Vince ZX-R :-) Vmax 83kmh GPS :)
Honda PCX 150 2012 - Leo vince CorsaGP, Tucano Urbano deka, sloní uši Louis a vyhřívaný hefty + Heidenau K66 - zkrátka ALL SEASON scooter!
Sháním MAXIskůtra
PetrA3

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 112
Registrován: 01 kvě 2015, 18:01
Skútr / moto: Piaggio Typhoon 50 1999
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, kevlar řemen Naraku

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým pcx v 19 lis 2015, 10:20.
Důvod: presun do inej temy

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod medved.m » 18 pro 2015, 16:31

Kamarádi,
kdo z Vás víte či máte reálný tip, kde teď sehnat pneu HEIDENAU K66 SNOWTEX (M+S) 120/80-16 (která byla vyrobena letos!), prosím, napište.
Může to být klidně i zahraniční eshop - jen nemám nápad, kde hledat.
Vloni jsem jezdil a i letos znova chci jezdit přes celou zimu, ale na těch letních už mám přeci jen strach. Děkuji, m.

P.S. získal jsem nedávno poněkud nepříjemnou zkušenost. Později napíšu.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod Dogs » 18 pro 2015, 16:49

Tak jen zběžně třeba takto
[url]http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Heidenau+Snowtex+M%2BS+K66+-+120%2F80-16[/url]

Pak už jen obvolat jaký je DOT, nicméně musí být opravdu z letošního roku ?
Pokud bude uskladněná výrobcem, tak vůbec nevadí že bude třeba rok stará. Pneumatiky uskladněné za kvalitních podmínek stárnou 17× pomaleji než při užívání.

Zde je o tom více a dole na stránce je i originál dokument.
http://www.pneumatiky.cz/info/jake-je-m ... matik.html

Například studie uskutečněná švédským institutem dopravy VTI ukázala, že zimní pneumatiky skladované po dobu tří let měly na ledu stejnou přilnavost jako pneumatiky nové (VTI 2000). Odborníci zastávají stanovisko, že pneumatika si zachovává své původní technické vlastnosti po dobu až pěti let, pokud je správně skladována a není užívána v provozu. Při doručování jsou pneumatiky vždy skladovány podle předpisů, které ovšem následně nemusejí být dodržovány zákazníky.
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod Mirus1 » 18 pro 2015, 16:57

třeba.....http://www.pneulubos.cz/409-12080r16-mc ... denau.html

Aha, už je to správně, ale má jenom jednu :( Jsou i jinde, ale za blbou cenu...
Naposledy upravil Mirus1 dne 18 pro 2015, 18:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod Dogs » 18 pro 2015, 18:28

Mirus1 > to není snow....
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod Lubon » 18 pro 2015, 23:46

Zimní je, ale to DOT asi Medved nepřekousne
Lubon

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 283
Registrován: 18 led 2014, 23:43
Bydliště: Brno-Žebětín
Skútr / moto: Honda X-ADV Honda VFR 800 Triumph Tiger

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod medved.m » 20 pro 2015, 03:17

Dobrá, napíšu, co jsem slíbil:

ač ve vedlejším vlákně tomikm napsal, že Luboš Koďousek "ano, je spolehlivý, má od něj pneumatiky", skutečností je, že přes mou žádost, aby sdělil předem datum výroby, rovnou poslal gumu s DOT 4911. Čtete dobře - Pneulubos.cz Vám klidně pošle čtyři roky starou zimní gumu :evil:
Bohužel jsem ji, zabalenou v neprůhledném pytli, na poště převzal, takže mne to stálo zbytečné nervy, neskutečné nasrání a 140 korun za zpáteční poštovné.
Je tedy mou povinností Vás před koupí od této firmy (ale i jakékoli jiné), nemáte-li možnost si před převzetím zboží řádně zkontrolovat, varovat.

Protože teď ale zadní pneu budu muset koupit jinde, vím, že nebudu-li mít možnost osobního odběru, v mé objednávce bude výslovně uvedeno, že platí pro pneu do stáří XXYY, zásilka bude za tím účelem před převzetím zkontrolována a při podobném prodejcově "omylu" odmítnuta.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod Mirus1 » 20 pro 2015, 12:59

medved.m....
A proč jsi to na té objednávce neuvedl hned, když o tom píšeš předem, že chceš jenom letošní gumu. To je jedna věc, já myslím, že to s tím stářím dramatizuješ, četl jsi ten odkaz od Dogse? Tam je jasně stanoveno jak se stará guma považuje za novou, samo při správném skladování, jak je tam uvedeno.
A to jako že v autě mám nejetou rezervu, přijde výměna třeba předních gum a to ji nepoužuji? Koupím jednu tu samou, druhá bude rezerva a jedna ojetá, samo schopná, půjde jako rezerva do kufru. Co vím, tak to dělají všichni..
Já vím, že ten pocit, že máš letošní gumu může být sice dobrý, to ja jasný, ale uvědom si, že pneumatika není kus masa, já bych klidně jezdil i na té 4 roky staré...
Možná by stálo za pokus u prodejců argumentačně uplatnit slevu, s tím, že prodává 4 roky starou gumu jako letošní novou...Nevím, kdo by na to ale skočil, pokud vědí, že za novou se považuje guma stará 5-6 let....
Naposledy upravil Mirus1 dne 20 pro 2015, 15:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod tomikm » 20 pro 2015, 13:01

medved.m: tak to mně mrzí, žes takhle dopadl. Mně poslal pneu 2 roky staré, to jsem neřešil, stejně je do 2-3 let sjedu, ale 4 roky je fakt hodně :(
tomikm

250+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 278
Registrován: 07 črc 2012, 16:14
Bydliště: Tábor

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod Dogs » 20 pro 2015, 14:13

Ja mám z pneu-peterka, přední březen 2015, zadní listopad 2014.

Je pravda že 4 roky jsou dost, pokud by to bylo přímo od výrobce dejme tomu, ale to jak skladují naši prodejci nikdo neví....
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod PBM2 » 20 pro 2015, 15:46

Mirus1 - zastanu se medveda, i když on to určitě nepotřebuje. Zeptal ses ho, že "A proč jsi to na té objednávce neuvedl hned, když o tom píšeš předem, že chceš jenom letošní gumu." Ale on ve svém příspěvku jasně uvedl, že "...Luboš Koďousek "ano, je spolehlivý, má od něj pneumatiky", skutečností je, že přes mou žádost, aby sdělil předem datum výroby, rovnou poslal gumu s DOT 4911." toto dotyčný prodejce neudělal. On přece chtěl vědět, který rok výroby to je (jaký je DOT), a chtěl to vědět předem. Takže pokud to prodejce neuvedl, mohl by na tom stavět reklamaci. To, že se tvrdí, jaká guma se ještě považuje za "dobrou, novou" a jaká už ne, je irelevantní. Jsou prodejci, kteří se ke zboží (a nemusí jít právě o gumy) chovají tak, jak je třeba a jak si zaslouží. A pak jsou tu takoví, kterým je to totálně jedno. Zrovna tento týden jsem byl svědkem toho, jak známý objednal u prodejce přes Internet palivové čerpadlo k BMW, vybral z nabídky určitý typ podle čísla výrobce, doplnil požadované informace a zaplatil. A když mu došlo, nebylo v originálním obalu, místo pro BMW bylo určeno pro Hyundai Ponny, on zaplatil přes 700,- Kč, přičemž podle katalogu toto čerpadlo na Hyundai stojí +/- kolem 1.500,- Kč (mohl ho prodat a ještě by vydělal, jenže taky by nemusel najít kupce a už by byl lehčí o 700,- Kč). Reklamoval, chtěl vrátit, poslal zpět a v pátek mu přišla SMS-ka, že "hrubě porušil obchodní podmínky a zboží bylo shledáno jako použité", což, jak určitě víš, je problém, protože lze vrátit zboží do určité doby, ale v origo obalu, nepoužité. A tady od začátku vše na pytla. Neoriginální obal, rozbalené, zřejmě již aspoň jednou prodáno a vráceno, jiné zboží, než objednal atd. A ještě to na něho chtěli hodit. Tak se nediv, že člověk trvá na tom, že chce určitou věc s určitými vlastnostmi, parametry a předem se na ně ptá. A když na otázku nedostane odpověď, nelíbí se mu to. No, už zase jsem se rozjel.. :lol: Jen jsem chtěl říct, že když se před dodáním zboží jasně zeptám, zda je to ten či onen ročník, případně který to je, tak pokud nedostanu na otázku odpověď a dojde mi něco, co nechci, nejsem povinen se s tím smířit. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Heidenau K66 (K66 snow)

Příspěvekod Mirus1 » 20 pro 2015, 16:23

PBM2::
Ale jo, to já všechno beru, já nic medvedovi nevyčítám a ani nemohu, ono jestli je to ale tak, že se jenom ptal na DOT, no nevím, proč mu je teda prodejce Luboš Koďousek hned posílal, podle mě medved udělal normální objednávku a až následně zjistil, že jsou 4 roky staré, nebo, prodejce mu lhal, potom neví co je to DOT a poslal je tak, jako tak...prachy jsou doma..
Ale to ví jenom medved, jak to vlastně bylo.
Co se týká intern.nákupů, já teda musím zatím zaklepat, že problémy nemám, ale přeci jenom už si někdy raději něco připlatím a koupím věc v krámě, nejlépe poblíž bydliště, kde si ji můžu ošahat a.t.d. už kvůli reklamaci a.p. A taky si napřed ten intern.obchod pokud možno co nejlépe proklepnu co jsou vlastně zač. Někdy stačí i jeden informativní telefon a člověk si dokáže udělat úsudek.
Hodně lidí nakupuje stylem "jé, tady to mají nejlevněji a navíc za super cenu" no a potom někdy brečí, že naletěli a mají problémy..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

PředchozíDalší

Zpět na Pneumatiky

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků