Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Informace o plánovaných akcích

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod srnka1010 » 07 srp 2017, 20:01

No Karle jak si dopadol s opravou skútra?Horím nedočkavosťou ako to dopadne.A myslím,že nie len ja.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 08 srp 2017, 07:59

Duky 5..
Ty jsi teda kecka :D Ale ať tak nebo tak, já si myslím, že těch mých letošních cca. 6000 kilometrů v sedle je prozatím dostačujících - jde o reakci na Tvojí větu "niekto rád básni a kecá, druhý zase jazdí" :wink:

Srnka 1010..
Tak jsem včera ráno vstal, zašel ke stroji, zkusil nastartovat a nic. No, v půl 8 jsem se rozcvičil, nasadil výstražnou vestu a pustil se do tlačení Pana Mopadžiho do 12 km vzdálenýho servisu. Kurňa, ale řeknu vám chlapi, "blbých" 180 kilo a měl jsem toho plný brýle. Nechci si ani představovat, tlačit nějakýho 300 kilovýho mastodonta, to už je vážně na odtahovku. V poledne jsem dorazil do servisu a pustil se do debaty s mechanikem Jirkou. Po jedný hodině odpolední jsem se zvednul a jelikož žádný autobus ani vlak v následujících dvou hodinách nejel (jak taky jinak), tak jsem sbalil svých pár švestek a pochodovým krokem jsem opět vyrazil na cestu, ovšem tentokrát už o 180 kilo lehčí, tak to celkem utíkalo. Boty na vyhození, pravý koleno mě bolí jako sviňa, prsty na nohou mi hezky zmodraly, ale jinak pohoda :D

A jak jsem teda dopadl? Prozatím nevím, co je zdrojem závady, ale palivový filtr určitě nechám vyměnit a s karburátorem se teprve uvidí. Někdy ve středu nebo ve čtvrtek mi budou ze servisu volat, co a jak (mají práce až nad hlavu), ale podle prvotního poslechu si mechanik myslí, že to spíš bude nějaká prasklina / díra v některý z hadic. Snad jen v hadicích a ne v hlavě motoru a podobně. Takže čekej Srnko a pravidelně se ochlazuj, ať tou nedočkavostí "neshoříš" :D

Lubomir.skultety
Tak nápad nemáš špatný, 200 Kč by bylo snesitelných a ušetřený čas je taky fajn, ale....ale shánět vozík na moto...shánět auto, za který ten vozík zapojit...to už by se mi pěkně prodražilo. Navíc mám celozávodní dovolenou, takže mě čas dá se říct nijak netíží. Jen mě tak napadlo, něco jsem v minulosti četl cosi o Zelený kartě a o odtahu zdarma, tak si o tom zkusím zjistit něco víc. Ovšem, to nic nemění na tom, že stejně jako Srnka1010, i já jsem jako na trní, co za problém trápí toho mýho Itala bláznivýho tentokrát :roll:
Naposledy upravil Karel_Play3 dne 08 srp 2017, 13:19, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod lubomir.skultety » 08 srp 2017, 09:12

Ahoj, 12km bych nedal, na to jsem moc línej, půjčil bych si vozík na moto za 200kc a ušetřený půlden bych věnoval jiné činnosti. Ale to nasazení a odhodlání obdivuji.
Uživatelský avatar
lubomir.skultety

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 43
Registrován: 10 bře 2016, 21:23

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod duky5 » 08 srp 2017, 10:38

Pán hemingway a mopadži nesklamal. Nejde o to koľko km si dal tento rok, ide o tvoje kecy a výhovorky čo a prečo nejde...
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod sigi » 08 srp 2017, 13:17

Nejlepší měsíc na jízdu do zahraničí je leden a nebo únor.To snad jede uplně každý a padaj takový země jako Francie,Alnglie...a zamozřejmě i Chorvatsko i když to je za rohem...No a pak přijde květen, a pulka lidí nějak nemá čas a nebo je nepustí v práci.Když už je tu červen,tak auha...musím s rodinou a ta je na prvním místě tak snad napřesrok.No a konečně je tu pravé léto,červenec den odjezdu... a tema třebas Francie,nebo Anglie je prázdné...už nikdo nepiše,,, a nikdo nikam nejede,,,ale pak sem dají mraky fotek z Českého ráje, a nebo z místa bydliště když jedou pro rohliky a napišou z toho cestopis...Jo,kolikrát se musím pousmát...zase to má jednu výhodu...ten leden až květen máte o čem debatit...no a ted je pulka sprna a porád se debatí,no neni to super?? Pak přijde datum odjezdu....a ouha...bude špatné počasí....a anebo už sem,nikdo psát nebude.Jo jo...ať žijí internetoví cestovatelé....i ti,co si vozí skútra za autem....hold,jiný už to nebude....Tak všem přeji hodně uspěchů připlánování a štastný návrat...
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Yaryn » 09 srp 2017, 07:51

Tak Karlovi ať se skútrem vše dobře dopadne, aby vše vyšlo a mohli s foresterem pádit. Držím palce. Já třeba jezdím autem na Ukrajinu a za cca 500kč si zaplatím případný odtah v ceně 50 000kč. Myslím, že se to vyplatí. Ledovec GG je super, jel jsem to sice jen dolů a na kole, na tacháči 80km/hod, trochu bobky, když vidíte ty propasti, na okrajích silnice jen betonové patníky, pazoury na brzdách, dole ráfky jen blafnout, ale kde se takhle proletíte po silnici 14km, že? :-)
Držím pěsti chlapi
to duky5...z jakého důvodu se do něho navážíš? Je to jeho věc, vše naplánoval, teď má problém s mašinou, chudák to tlačí 12km...potěš koště..trochu empatie by to chtělo chlape
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod duky5 » 09 srp 2017, 09:19

navážam? Ale prosím ťa, nebuď taký úzkoprsí. Pozri si jeho staršie príspevky, nejde o pokazený skúter, on si hľadá výhovorky prečo neísť. Raz to bol pokazený foťák lebo nebude mať fotky z dovolenky, potom kliešte v chorvátsku...robím si z neho akurát tak prdel, to sa ešte v eú snáď smie nie?
porucha na skútri samozrejme nepoteší a neprajem mu ju, ale u pána hemingwaya je porucha zjavne inde.

ale aspoň napíše román "starec a skúter" o tom ako chcel precestovať svet, ale nemohol, lebo nemal pero na písanie dobrodružstiev :)
Naposledy upravil duky5 dne 09 srp 2017, 10:00, celkově upraveno 1
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod sigi » 09 srp 2017, 09:43

To: Yaryn

Zkus taky jízdu na skútru.....je to fajn-.... :D :D :D
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod srnka1010 » 09 srp 2017, 12:37

Nemajte strach,Karel sa vybičoval tlačením skútra.Keď už toto dokázal,tak ho nič nezastaví.Musí nás trocha ponapínať,inak by to bola nuda.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod duky5 » 09 srp 2017, 12:40

Akože ho dotlačí až na makarsku? :)
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod JardaB » 09 srp 2017, 15:11

Dotaz do skupiny účastníků od možného adepta cesty:

1. - je možné do prvního příspěvku dát seznam přihlášených (+kubatura)
2. - počítá se s tím, že karimatku a spacák bude mít každý s sebou ? .. (u mně v poho) ... (nebo to brát jen z "pilnosti")
3. - byl by ve skupině někdo, kdo není vázaný dovolenkou (důchodce) a chtěl by se chtěl od moře vracet pomaleji ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 09 srp 2017, 20:00

Forester
Tak Rudo, můj stroj jsem zrovna dovezl ze servisu, je v pořádku, takže akce pokračuje podle původního plánu. Vše mám již pořízeno a budu se těšit na neděli 20.8. a polední / odpolední sraz u rakouského motorestu Kalte Kuchl :wink:

Obrázek

Srnka1010
Přesně tak, je třeba napínat publikum :D Jinak pokud jde o závadu na stroji, tak šlo o "děravou" podtlakovou hadičku, oprava v řádu korun a několika minut. Tímto děkuji klukům ze Skútrservisu Malšice u Tábora za rychlý vyřešení problému a Tobě i kolegovy s přezdívkou Yaryn za podporu. A abych nezapomněl, v novém zaměstnání ať se Ti daří a najdeš dobrý kolektiv :wink:

Duky5
Jsem rád, že se s Tebou člověk od srdce zasměje, jsi veselá kopa :) Mimochodem, nápad s románem "Stařec a skútr" je hodně dobrý a asi na tom za 40 let začnu pracovat. Díky Ti za skvělý nápad. Kruciš, škoda, že si tady nejde upravit i přezdívku, protože Karel_Hemingway by se mi fakt líbilo :D

JardaB
Zdravím Vás Jardo a pokusím se ve stručnosti odpovědět..
- 1. změněno
- 2. ano, s vlastní karimatkou a spacákem se počítá, akce je plánována se spaním "v divočině", pobyt v apartmánech jen 2 noci (1.den a 6.den)
- 3. pokud je mi známo, tak já i Rudo máme dovolenou, která je týdenní
Naposledy upravil Karel_Play3 dne 10 srp 2017, 08:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Mirus1 » 09 srp 2017, 20:53

Karel_Play3:: Zdar Karlosi, sleduju to tady delší dobu a tak jsem sám nakonec zvědavý, jak ta vaše cesta do Chorvatska s Rudou(můj osobní vynikající skůtr kamarád) nakonec po těch tvých nečekaných anabázích vlastně dopadne.
Pokud to teda vyjde, tak mě potom, tak jak ostatní bude fakt zajímat váš nějaký cestopis a osobní zážitky z celé týdenní akce... :)
Pokud bude vše o.k. tak vám už předem přeji super skútrtýden :D
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod srnka1010 » 09 srp 2017, 20:57

Super Karle,som rád,že to máš všetko v cajku.Prajem vám perfekt jazdu a počasie.Keby sa dalo,pridal by som sa.Teraz mám 4 týždne dovolenky a 21.8. začínam novú prácu.Takže sa snažím nalietať čo sa dá,na skútri aj s rodinou.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Mirus1 » 09 srp 2017, 21:14

srnka1010:: Ahoj :D, no, ještě nevyjeli, uvidíme, jak nakonec ta telenovela dopadne, možná nás čeká ještě nějaké další překvapení, ale nechme se překvapit :wink:
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

PředchozíDalší

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků