Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Informace o plánovaných akcích

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 12 črc 2017, 23:13

Cestovateli Karle, čo to píšeš za katastrofické scenáre o klíšťatech.Bol som tam uz viac ako 40x a o žiadnom som ani nepočul :D
Spal som raz na terase lebo bolo horko a jediné čo ma vystrašilo bola mačka čo ma olizovala :D Klíšťata môžu byť vo vnútrozemí ale nie pri mori na pláži :D
Sú tam všetko ihličňany, píniové lesy a pokial viem tak táto háveď sa tam nezdržuje.Jediné čo tam otravuje sú cikády ktoré tak hlasno škriekajú že to som si raz myslel že sa mi zadiera ložisko ma aute :D

Karle, máš veľkú pochvalu za plánovanie trasy a grafické spracovanie zo zatávkami.Ja sa na teba ani nehrabem,aj keď som nejednu karavánu priviedol zdárne do ciela.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 13 črc 2017, 05:55

Chlapi, já se z vás "picnu", při vzpomínce na vaše klíšťový odpovědi se budu tlemit celou šichtu :D :D :D

Takže otázku "Klíšťata v Chorvatsku" máme zdárně vyřešenou a můžeme pokračovat s úsměvem dál. Bezvadný den všem :)
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod MP » 13 črc 2017, 16:38

Borci , doufám že bude i cestopis :wink:
... už teď , ve fázi příprav je to dobrý čtení :wink:
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod nedory » 13 črc 2017, 18:17

máte můj obdiv, já se z Chorvatska vrátil včera a byl jsem rád za klimatizaci, pohodlné sedadlo a kufr, kam můžu dávat věci. Na dvou kolech bych se upekl, uhnal vlka a vzteknul se v kolonách, kde se nedalo projet.

Na druhé straně, nemusel bych přemlouvat převodku auta aby mi dovolila vyřadit ze 2 a 4 jinak než bez hrubé síly nebo bez přidání plynu když jsem stál na spojce (asi jí bylo vedro či co, dnes už v pohodě).
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 13 črc 2017, 19:00

MP píše:Borci , doufám že bude i cestopis


To si piš že bude,funkcie už sú rozdané :D

Texty>mapové podklady>titulky=cestovatel Karel (lebo má vybité baterky na foťáku)
Fotografia>film>produkcia= Forester-(nakolko sa mu vypísalo pero)

O ďalšich (neplatených)funkciách sa možete uchádzať,termín konkurzu bude zavčas oznámený :)
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 15 črc 2017, 15:53

Já a psát cestopis? No, s radostí tuhle funkci přenechám dalším z účastníků zájezdu, páč mám namoženou pravačku z toho, jak neustále leštím Pana Mopadžiho :)

To byl samozřejmě vtip, určitě něco sesmolíme, i když půjde "jen" o cestu k Jadranu, kterou znají miliony obyvatel naší planety Země. Jinak e-mail o rezervaci pokoje v Rakousku (noc z 20.8. na 21.8.) již dorazil, takže máme kde složit hlavu a před "divočinou" v Chorvatsku se poprvé a zřejmě i naposledy zkulturnit :) Poté už nás čekají jen zpocená těla, mastný vlasy, breberky, klíšťata, zapařený půlky a...a dál už raději nepřemýšlet a těšit se na návrat do ČR :D

Mimochodem, v tom rakouském penzionu s česky mluvícími majiteli - velmi příjemná mailová komunikace - jsem zamluvil pokoj pro až 4 osoby. Jsou 2 varianty, za 34 Euro se snídaní a 40 Euro s večeří a snídaní, myšleno na osobu. Ano, věřím tomu, že by se dalo sehnat i něco o trochu levnějšího, ale tenhle penzion jsem měl už v původní variantě plánu a rád bych se tam zastavil. Jsem pro možnost s večeří a snídaní, ať se máme dobře a ochutnáme šikovnost místní kuchařky nebo kuchaře, tak snad nebude nikdo proti. Doufám, že po vydatné snídani vyrazíme s úsměvem přes Grossglockner do Chorvatska a pěkný počasí nám bude nakloněno až po zpáteční dojezd k domovům :wink:

UPDATE 16.7. Tak jsem se dneska vypravil do Prahy, podívat se na probíhající výstavu stanů a všeho do přírody http://www.vystavastanu.cz/ Mám za sebou pohodových nedělních 300 kilometrů a výbava na chorvatskou "divočinu" je doma, hurá. Spacák i samonafukovací karimatka si z prostoru pod sedlem "ukrojili" snesitelný prostor, takže za mě spokojenost :wink: Teď už jen vyhlížet 20.srpen :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým Karel_Play3 v 16 črc 2017, 20:45.
Důvod: Úspora místa - vložení nového příspěvku do předchozího komentáře

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 06 srp 2017, 13:31

Posílám pozdravy do Bratislavy a přidávám jednu - ne moc pozitivní - zprávu. Dnes ráno jsem přišel k Panu Mopadžimu, v klidu a s úsměvem na rtech jsem ho umyl (po včerejší podvečerní jízdě byl jako čuně) a řekl jsem si, že si udělám malou okružní jízdu po městě. Nastartoval jsem a do 2 sekund motor ztichl. To se opakovalo i při dalších cca. 10 pokusech, takže úsměv ze tváří zmizel a já pátral po příčině. Pominu-li malou vrstvu oleje na olejovým filtru, tak to na mě působí tak, že je třeba vyměnit jen palivový filtr, který je nyní tmavě hnědý (původní barva by měla být bílá / nažloutlá), i když je zvláštní, že ještě nedávno v takhle hrozným stavu nebyl. Že by čerpání paliva u neznámých čerpaček?

Pokud to bude ono, tak to nebude tak hrozný, ovšem jestli to bude něco vážnějšího (karburátor, el.sytič..), tak se obávám, že budu muset cestu do Chorvatska zrušit úplně nebo odložit až na půlku září. Bylo by to čistě z finančních důvodů, protože jsem po předchozích 2 měsících nákupů i úprav dost vyčerpaný a pokud by se tahle oprava vyšplhala na několik tisíc Kč, tak na srpnovou dovolenou nebude z čeho brát, jedu teď opravdu "na doraz". Ale do konce novýho týdne budu moudřejší a dám vědět. Nejde o plašení, jde o reálnou situaci. No nic, ještě neházím Pana Mopadžiho do žita, uvidíme, co mi řeknou kluci v servisu, až tam zítra stroj po 12 kilometrech dotlačím...

A to jsem si včerejší dvě projížďky, v délce cca. 200 km, tak užíval. Zkoušel jsem nabíjení navigace, dobíjení baterie, kochal se jihočeskou krajinou a přemýšlel o brzký cestě do Chorvatska. Ach jo, já nemůžu mít snad jediný měsíc normální :roll:

Obrázek
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 06 srp 2017, 15:56

Cestovatel Karel, ja som vedel že s tebou bude zábava ale že tragikomédia to som netušil.Čo som ti hovoril, pred takouto cestou sa nemáš čo zbytočne vŕtať v skútri.A to platí aj u umývaní.Dúfam že si nepoužil vapku.Samozrejme že nezbytné opravy spraviť ale ísť rozoberať karburátor alebo podobné ani náhodou.
Ja som už tiež skúter začal pripravovať.Dofúkal som gumy, prefúkal variatorový a vzduchový filter a dolial olej po hornú hranicu.Pripravil si medzitunelový bag a reflexnú cyklobundu ktorú použije v prípade dažďa lebo nemám nepromok.
Takže nejdeš,nemáš peniaze na nejakú opravu alebo cestu či ako.Nerozumiem tak trochu tomu,lebo existuje x možností ako si ich zaopatriť, nejadná sa o stotisíce.Máš predsa rodičov priatelku a existujú aj krátkodobé bezúročné pôžičky k účtu v banke.
Ja tiež neovplývam bohatstvom ale keď nejakých 100-200€ euro by mi malo stať prekážkou k tak vysnívanej dovolenke ktorú plánujem mesiace do predu to by som určite poriešil a ty tak isto.
No ja počkám ako to s tebou teda dopadne ale ja už pôjdem aj keby traktory padali.Už sa mi o Chorvátsku aj sníva :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 06 srp 2017, 16:45

Tragikomik, to jsem celej já :roll:

Ne ne, "vapkou" stroj nemyju, pěkně ručně hadrem a kýblem s vodou. Nevím, co se přesně stalo, ale jak jsem psal, uvidím, co se zítra dozvím v servise. Jde jen o to, že pokud by oprava nebyla prkotina typu "palivový filtr" a prodražila se, tak bych musel sáhnout na hromádku určenou pro dovolenou a tam by mohl být problém. Ale snad to nebude tak horký, jak to v tuhle chvíli vypadá...

Jinak rád slyším, že už jsi na cestu skoro připravený a těšíš se. Já už mám taky výbavu pohromadě, spacák, karimatku, plachtu a dorazil mi už i nepromokavý komplet, kdyby nám cestou zapršelo. No, dám samozřejmě co nejdříve vědět a snad to budou dobrý zprávy. Předchozí komentář o zrušení / přesunutí mojí první cesty do Chorvatska považuj jen za úplně krajní řešení. Zatím ahoj
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod srnka1010 » 06 srp 2017, 17:00

Tak dúfam,že vám to víde.Tešíme sa všetci na cestopis.Nepremoky sme nemali ani my,ale v pracovných odevoch sme si kúpili, za 9€ modrý dvojdielny pršiplášť.Žiaden luxus,ale boli sme v suchu.síce sme vyzerali jak zmoknutá raklama na viagru,ale aspoň bola prča.Mal som mokré len rukavice a chopráci nohy.Kontrola pred jazdou,jak forester-len dofúkať gumy.Buď pôjde alebo nie.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 06 srp 2017, 17:14

Srnka1010.. Myslíš nějak takhle? :D

Obrázek

Na chemický útok budiž, ale na motorku a pro cestu do zahraničí, uf. Ještě teď mi z toho stojí zbytek vlasů hrůzou na hlavě :)
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod srnka1010 » 06 srp 2017, 19:07

Presne tak nejak sme vyzerali.S helmami na hlave to skôr vyzeralo ako viagrický útok na Vysoké Tatry.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod MP » 07 srp 2017, 07:31

Tady se furt něco děje ... k***a Karle neser ... Sprav to a fič do Chorvatska , se taky těším na cestopis. Na skútrfórum lezu už jen kvůli tomu ;-)
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod duky5 » 07 srp 2017, 09:27

Tak ono sa vždy niečo nájde prečo sa nedá ísť.
Raz je to chýbajúci fotoaparát, potom zase technická vada...

Príspevky dlhé ako román, niekto rád básni a kecá, druhý zase jazdí...
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1202
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

PředchozíDalší

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků