Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Informace o plánovaných akcích

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod duky5 » 06 črc 2017, 11:44

Bod 4 a tvoja famózna odpoveď hodná politika :)

Táto téma ma začína viac a viac baviť :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Karel_Play3 » 06 črc 2017, 11:59

Zdravím zdatného čtenáře Pavlínka
Tak to mě těší, že Tě naše diskuse na téma "Za vůní moře a borovicových hájů" zaujala natolik, že jsi se do ní sám zapojil. Jestli to na fóru díky tomu ožilo musí posoudit ostatní, ale jelikož včera web Skutrforum.cz zkolaboval, tak je možný, že jsme to tady oživili...možná až moc a systém to nezvládl. A pokud by se naše řady rozšířili i o Tvojí účast, tak bych se určitě nebránil. Jen nezapoměň vyplnit dotazník pro astronauty!!! :D


Zdravím Dukyho5 z města na Dunaji
Pohodlně se usaď v křesle, popcorn do jedné ruky, Coca-Colu do druhé, 3D brýle na oči a....a přejeme příjemnou zábavu :D


Zdravím i Kuře poletující někde mezi Úpou a Metují
Díky za Tvojí informaci a doporučení trasy, uvidíme, zda-li tudy letos pojedeme nebo si to schovám až na rok příští, kdy bude dostatek času na všechnu tu krásu kolem. Jinak moc pěkná panoramata :wink: Prima den
Naposledy upravil Karel_Play3 dne 06 črc 2017, 12:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Kuře » 06 črc 2017, 12:15

Dovolím si doporučit část trasy.....přes Villach na Wurzenpass dále Krajská Gora...Vršič....Mangart...naprostá pecka...v podpisu mám pár fotek tak mrkni.
....http://houbyzle.rajce.idnes.cz/2012-07- ... kner_2012/ http://houbyzle.rajce.idnes.cz/Slovinsko_Julky_2014/ Před lety...Jawa 555,Simson SR50,Jawa 350,Honda XL600R,Suzuki DR 750 Big
Uživatelský avatar
Kuře

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 423
Registrován: 22 čer 2012, 20:19
Bydliště: ...někde mezi Úpou a Metují...
Skútr / moto: Honda PCX 125 v2

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Gandalf » 06 črc 2017, 13:20

Zdravím cestovatele :) Nerozšířím vaše řady, jen přidám pár slov - na GG (+Berchtesgaden) jsem byl před 14 dny a doporučuji. A přesně před rokem jsme projížděli přes Wurzenpass na ubytování do Gozd Martuljek vedle Kranjske Gory - i zde doporučuji primárně jezdecky Vršič a Mangart, dále ke koukání/koupání Bled, Bohinj a hromadu dalších krásných míst. Osobně volím penziony nebo apartmány, člověk sice něco stanem ušetří, ale transport, neustálé balení a stavění (zvlášť v dešti) na straně jedné nebo čistá postel a sprcha na té druhé - pro mne jasná volba, zvl. v době internetu :wink:

Osobně mám už jednu zahraniční vyjížďku za sebou a další v září, takže letos už je vyprodáno :wink: Přeji šťastnou cestu všem :)
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod forester » 06 črc 2017, 14:02

Díky chlapy za dobré trasy.Karel tak to skúkni a prípadne zakomponuj do našej cesty.Kuře ako aj Gandalf sú starý harcovníci a určite to bude dobré, ale tak aby to nebolo na 2 týždne,lebo budem mať padáka :D

Kuře bol na GG s PCX to sa nedá zabudnúť a to s partnerkou a ešte tuším v zábehu alebo tesne po a to fakt smekám.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod pavlinek » 06 črc 2017, 16:42

Sice to přímo nesouvisí s daným tématem, přesto sem dávám jeden kontakt na pěkné ubytování v Rakousku, které jsme využili cestou na GG. Třeba se i vám podaří vyjednat slevu, jaká se podařila mému německy mluvícímu kolegovi. Tenkráte předminulý rok to bylo za dvacet éček na den a bez jakékoli rezervace. V okolí se nachází pěkné zájmové body jako hrad Hohenwerfen a obří ledová jeskyně Eisriesenwelt, kterou fakt doporučuji. A daleko není ani pěkná a nenáročná soutěska Liechtensteinklamm v Sankt Johann. Tak cestování zdar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pavel
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
pavlinek

100+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 102
Registrován: 19 říj 2013, 22:44
Bydliště: Prachovice u Seče
Skútr / moto: Kymco Xciting 300 iR, BMW C650 GT

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod forester » 06 črc 2017, 19:11

Díky Pavle za dobré tipy na cesty a ubytovanie. Priznám sa že som tak trochu mimo tohoto rajónu a nikdy som to bližšie neskúmal tak rád sa nechám poučiť alebo doviezť na GG. Viem že počasie tam vymáknuť je veľká lotéria a žiadne dlhodobé predpovede na túto destináciu a Alpy všeobecne neplatia. Videl som fotky od kamaráta a rozprávanie ako tam premrzli a totálne zmokli. Asi je najlepšie pozrieť predpoveď na max. 3 dni a ešte to ráno skontrolovať na live webcam ktorá dobre monitoruje celý kopec a to z niekoľkých pohľadov. Sledujem to pravidelne aj na wetter panoráme a je tam dobre vidieť ako z jednej strany je GG zaliatý slnkom a z druhej strany je nízka oblačnosť alebo hmla. Tých dní kedy je to ideálne pre moto je asi veľmi málo a keď človek nie je časovo flexibilný musí voliť systém pokus/omyl a risknúť jazdu.
Každopádne keď tam zmokneme a premrzneme tak pri Jadrane sa vysušíme a prehrejeme :D

Ja už trénujem a v utorok som sa previezol zo synom trochu do blízkych Álp Steiermark a jazero Eraulfsee.

https://www.youtube.com/watch?v=ma-722KpfaI
https://www.youtube.com/watch?v=LMkBermLJvE&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=YYA54VArZ6s&t=454s

Erlaufsee.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Karel_Play3 » 06 črc 2017, 22:15

Díky všem zúčastněným za tipy, kam se zajet podívat nebo kudy se projet. Jsou to opravdu krásná místa, jen se obávám, jak již napsal Forester, že toho času není tolik, přece jenom jde o krátkou 6 - 7 denní dovolenou. Některá navrhovaná místa zkusím do plánu zapracovat, ale jelikož jde letos především o návštěvu Chorvatska, tak bych řadu návrhů využil až při velké 2 - 3 týdenní dovolené v příštím roce. No nic, smetu ze stolu moje původní plány a jdu seskládat novou trasu :wink:

Pro cestovatele Forestera... :)
Mimochodem, jak už jsi sám naznačil, nebylo by od věci - spíše je to povinnost - se setkat během července nebo začátkem srpna, poznat se osobně a poklábosit o detailech té naší "Expedice Apalucha". Koukal jsem do mapy a ideální místo na sraz by bylo pro všechny zúčastněné strany město Brno, respektive ten velký komplex pod Brnem, který se jmenuje OBCHODNÍ CENTRUM OLYMPIA BRNO. Jak jsem už zmínil, já se můžu ukázat jakoukoliv sobotu a neděli, jelikož mám víkendy volné - když tedy nejdu dobrovolně na přesčas. Popřemýšlej o tomhle místě, případně i další zájemci a určitě dejte vědět, kdy by se vám to chlapi hodilo...

Já to mám pohodových cca. 200 km a i když dálnici nemusím (pokud je možnost se jí vyhnout, tak se jí vyhýbám), tak bych jí na tenhle sraz zřejmě využil. Podle satelitních záběrů je u toho OC OLYMPIA malá čerpací stanice a přes silnici asi i bláznivý KFC, tak bychom alespoň měli kde zasednout a u kulatého stolu probrat podrobnosti. Takový sraz o jakémkoliv víkendu, řekněme na 10 - 11.hodinu dopolední a věřím tomu, že ještě stihneme doma pozdní oběd, 3x ohřívaný :D

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod forester » 11 črc 2017, 08:48

Ako sme už avizovali,Cestovatel Karel a Forester sa stretli v sobotu na porade v Brne,Pavel ktorý je ešte s otáznikom s dôvodov neskorého oznámenia našeho stretnutia sa už nemohol zúčastniť .Prebrali sme možnosti trasy a dali to do hrubej kostry ktorú budeme ešte upravovať.Problém je v tom že chceme toho veľa vidieť a času je naozaj málo.7 dní bude plne využitých a na nejaké leňošenie na pláži sa asi zúži len na občerstvovacie a odpočinkové prestávky max 5 hodinové.
Isté je že sa stretneme v Rakúskom Eisenstadt a odtial pôjdeme smer GrossKlockner a cestou by sme pozreli jazero Zell am See,kde sa okúpeme a po prestávke, presunieme na ubytovanie do penzińu asi 60km od GG. Ráno podla počasia zjazdíme GG a ďalej sa cesta bude ešte dopilovávať s tým že buď pôjdeme cez SLO alebo IT k moru a odtial už CRO a po magistrále až po Makarskú,ďalej smer Plitvice kde zabsolvujeme prehliadku národného parku a cez AT domov.
Cestovatel Karel už to dáva do konečnej podoby tak som zvedavý ako nám vyjde počasie na výjazd ku GG, ale je to hop alebo trop.Dnes sú tam iba 4 st zo slabým dažďom a teplota sa pohybuje v ideálnom lete od +2 - +8.

Ja som včera zase potrénoval a zdolal malý kopec Hohe Wand v národnom parku kúsok za Wiener Neustadt, ale za podstatne teplejšieho počasia :D
https://www.youtube.com/watch?v=QJFWVZzBVNM&t=348s
Hohe Wand_10.7.2017.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 11 črc 2017, 23:10

Konečná podoba týdenní vyjížďky k Jadranu je už hotová, změnil jsem úvodní text na straně č.1. Jak už uvedl Rudo alias Forester, všechno v Chorvatsku záleží na domluvě a chuti. Uvidíme, jak se nakonec domluvíme :)

Jenom jednu maličkost bych vcelku rád pozměnil a to místo našeho srazu v Rakousku. Pokud nebudeš Rudo proti, byl bych pro městečko MARIAZELL, které je na půli cesty k Zell am See a od Tvého bydliště, stejně jako od toho mého, je v podobné vzdálenosti. Ale ještě máme dost času na domluvu...

Obrázek
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 12 črc 2017, 09:38

To nie je problém já prídem kdekoľvek a kedykoľvek :D Mariazell poznám bol som tam už tento rok asi 5x a je to mesto aj na malú prehliadku ale v tomto prípade nebude na to čas.Na zváženie ešte dávam legedárny motoristický motorest Kalte Kuchl ktorý je odtial asi 30 min a dá sa tm aj posedieť pre toho kto tam bude v časovom predstihu a zároveň by to bola aj symbolika odštartovať našu tour práve odtialto.V Mariazell netušim kde je také vhodmé miesto a na námesti pri katedrále čakať bude asi blbosť,leda tak pumpa ktorá je pod mestom ale nie je typu bufetu a nedá sa tam nikde sedieť.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Karel_Play3 » 12 črc 2017, 19:20

Díky Rudo za bezvadný tip ohledně místa srazu - motorest, penzion a restaurace Kalte Kuchl zní hodně zajímavě. Krajina je tam opravdu krásná a vypadá to, že se v místní restauraci před odjezdem do Chorvatska i pěkně nadlábnu. Tvůj nápad je již zapracovaný do plánu, na úvodní straně tohohle dovolenkového tématu :)

Jediný, co mě lehce děsí při představě přespávání "na divoko" jsou klíšťata. Naivně jsem si myslel, že nebezpečná havěť jako jsou klíšťata, jsou problémem hlavně u nás v ČR a na Slovensku. No, po přečtení několika obsáhlejších článků jsem byl vyvedený z omylu a zjištění, že i v Chorvatsku jsou klíšťata problémem mi rozhodně na dobrý náladě nepřidalo. Osobní zkušenosti návštěvníků Jadranu? Inu, uvidíme, jak se s tím popasuju, ale na rovinu říkám, že z klíšťat mám skutečný respekt...
Naposledy upravil Karel_Play3 dne 12 črc 2017, 21:26, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 12 črc 2017, 19:31

Super šéfe že si to odklepol,budeš spokojný s jedlom.Ja si tam dávam menu,polievka,hlavný chod,(schnicel na celý tanier) k tomu salát na zvláštnom tanieri a dezert a to všetko za 7,70€
https://youtu.be/YpaUWGyym7A
https://youtu.be/ASQICSP0vcU
https://youtu.be/3lJiOtGPsNo
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod aldav » 12 črc 2017, 22:44

Na klíšťata prodávají náramky na ruku, na nohu a dokonce i ponožky. Když budeš šikovný, uděláš si doma i hand made kulicha na hlavu.
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod stretavka » 12 črc 2017, 23:08

Trochu off topic, ale nedá mi to:

Jak známo,klíšťata odpuzuje vitamín B. A jak známo, pivo obsahuje vitamín B.
Takže z toho plyne, pořádně se namazat (kazdy den) perorálně piviskem a je po fóbii a rovněž tak i odpudíš ty hnusný parazity.
Ikdyž Ožujsko a Karlovačko nejsou zrovna perly mezi pivem.....
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

PředchozíDalší

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků