Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Informace o plánovaných akcích

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod forester » 02 črc 2017, 01:23

Krásne aldav,celé som si tie moje cesty živo spätne vybvil ako si to opisoval včetne tej vodnej smršte a z odleteným kufrom na serpentíne nad Podgorou na Makarskej :D Zmokli sme až na trenky na ceste od Plitvíc už skoro pri Krlovaci ale trvalo to tak 3 hod a bolo po všetkom.
Karel,aldav velmi dobre píše že keď to máš tak dobre zmenežované a logisticky pripravené a si už psychicky na to odhodlaný tak choď lebo ťa to bude zožierať celú zimu,že si to nevyužil a nešiel.To si piš že to neprekúskaš,poznám podla seba :D
Každá nevyužitá šanca sa jednak už nemusí zopakovať a potom môže nastať xy objektívnych dôvodov prečo neísť. Normálne som morálne s tebou.

Ja som momentálne v Rakúsku u syna a dnes sme absolvovali krásny výlet do Salzburgu.Zajtra ma čaká cesta skútrom domov čo je 377km z Braunau am Inn cez Linz kde idem ešte pozrieť kamarátku.Už sa tešim na tú cestu ktorá vedie asi 40km pri Dunaji.Už teraz viem že si to zopakujem aj zo synom s ktorým som mal pôvodne ísť ale on nemôhol lebo musel ísť na nočnú.

Krásne spomienky na prvú motodovolenku v Chorvátsku 2011:
reporty-f87/chorvatsko-2011-t5216-225.html
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Karel_Play3 » 02 črc 2017, 15:04

Zdar a sílu, zmáčený Aldave a Forestere :)

Díky za Váš názor na věc i za zajímavý informace z letošního moto-tripu, který zrovna ukončil Aldave. To položení nový Integry v dešti asi zabolelo, ale pokud se nestalo nic vážnějšího, tak se to určitě nechá zkousnout. Snad není ta pěkná mašina moc podřená a stejně tak její majitel. S tím starým moudrem "Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek" samozřejmě souhlasím, i když je pravda, že jsem si svojí první cestu představoval trošku jinak, jde-li o výbavu. Můj obstarožní kompakt od Olympusu se bohužel asi už navždy odporoučel do věčných lovišť a bez foto výbavy se mi za hranice moc nechce. Přál jsem si celou cestu pěkně zdokumentovat, na památku, i když jen mým "veteránem", ovšem teď, když už ani veterán slušně nefunguje (zoom v háji, ostření v háji, baterie v háji..), tak stojím na pomyslným rozcestí a říkám si, jakou cestou ze tří nabízených se vydat...

Možnost 1) jet bez foto výbavy, jet sám a všechnu tu krásu kolem si uchovat jen ve svojí paměti a s plnou výbavou se vydat do zahraničí až v příštím roce. Možnost 2) na výbavu, kterou si přeji bych poctivým šetřením našetřil za cca. 4 měsíce, což je fajn, ale přece jen, nechci jet k Jadranu v prosinci, takže se nabízí možnost, která potěší jen bankovní sektor, tj. vzít to na splátky (deset měsíčních splátek) a směle vyrazit. Upřímně, nejhorší varianta. A možnost 3) nikam letos k moři nejet, ušetřený finance přidat k našetřeným korunám a v klidu si do příštího jara tu výbavu pořídit (fotoaparát, kameru na přilbu, navigaci, moto oblečení pro přítelkyni, opravit lak na stroji..), do léta se se vší technikou naučit dobře pracovat a v září 2018 hurá za dobrodružstvím, třeba i v doprovodu těch, kteří letos z mnoha důvodů jet nemůžou, včetně toho mýho usměvavýho hnědoočka :wink:

No, ještě tedy uvidím pro jakou variantu se rozhodnu, ale když by náhodou vyhrála ta první možnost, tak jsem našel pro tři noci v Istrii ubytování s velmi, velmi pěkným výhledem a navíc o 2500 Kč levnější než v kempu Indije, což by znamenalo, že by každého z účastníků stálo ubytování na šest dnů výletu i s benzínem do 5 tisíc Kč. Ještě se mi majitelé vily na dotaz ohledně volného apartmánu pro 4 osoby neozvali, ale je víkend, tak tomu necháme čas :) Ahoj

Obrázek
Naposledy upravil Karel_Play3 dne 03 črc 2017, 00:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod aldav » 02 črc 2017, 20:36

Jen 2 poznámky....

1. Pokud budeš moc fotit, nikam nedojedeš. Když zastavíš v horách, zastavíš i provoz za sebou. Navic asi nemůžeš mít naráz super foťák, super počasí, super ubytování, super lak na skútru, život má rád vyvážený stav, někde ubere, jinde přidá, nesnaž se to regulovat jako Bůh.
2. Jeď sám s přítelkyní, je to jen vaše dovolena, ubytování je tam v každém baráku, proč se plašit už teď. Problém může být snad jen, že Chorvat, než by ubytoval na jednu noc, raději nechá barák prázdný. To ale řeší Booking.com a funkce hledat v nejbližším okolí. Neexistuje, že by jsi nenašel. Jen to je trochu psycho pro toho, kdo má rád tabulky a vše pod kontrolou. Taky jsem takový a rozumim Ti.

První noc udělej ve Slovinsku v kempu Šobec, poblíž Bledu, budeš valit bulvy , tam projeď okolí a pak už jeď do Chorvatska kam chceš. Raději ale až k Zadaru, nebo aspoň třeba Camping Dražica, pokud máš rád klid a málo lidí.Google poradí.
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 609
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2023/12.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Karel_Play3 » 02 črc 2017, 20:47

Tak teď jsem se Aldave od srdce zasmál, díky Ti, tyhle 2.poznámky mě neskutečně pobavily :D

Dobrá tedy, přestávám "stresovat" a vydám se k Jadranu podle plánu. Fotit holt budu jen občas na ten hroznej "foťák" v mobilu, uf. Jinak díky za tip ohledně Slovinska, určitě o tom popřemýšlím v případě cesty v příštím roce, kdy bych chtěl procestovat celý Chorvatsko :wink:
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod aldav » 02 črc 2017, 20:58

Jeste kempy, ktere jsem osobne videl, ale nebyl jsem tam na noc, jen jsem pred cestou peclive vybiral, usetri Ti to cas.

https://goo.gl/maps/qtcHvccb1eP2

https://goo.gl/maps/9EKxirf5Aev

EDIT: OK , Slovinsko tedy letos ne :-)
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 609
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2023/12.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod TomHorn » 03 črc 2017, 12:16

Ahoj Karle, Beverly, i když to není vysloveně cestovatel, spíš takový městský frajírek, by asi tuhle cestu mohlo absolvovat, je v pořádku, motor dostatečný. Je to spíš o tom rozhodnutí... Ale Tobě radím to co ostatní - jeď! i se starým foťákem nebo jen mobilem. Hlavní je mít v pořádku stroj a chuť a tu jak je vidět máš. Byl jsem loni v Tavullii (rodná obec Valentina Rossiho) v době konání závodu v Misanu, fotil jsem i mobilem a nemyslím si, že by to bylo něco nedostatečnýho pro zachycení momentu nebo i krajiny, samozřejmě to není zrcadlovka nebo kompakt s výměnným objektivem. Doměnka, že perfektní příprava = perfektní výlet, nemusí platit 100%. Před 3 roky jsme vyrazili s kamarádem na blind Rakousko + Itálie a byl z toho krásný trip, na který do dneška vzpomínáme. Myslím, že Ty už teď jsi dostatečně připraven, jdi do toho!
Zatím se měj.
TomHorn

25+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 35
Registrován: 05 črc 2013, 18:50
Bydliště: Motol
Skútr / moto: Aprilia SRmax300 MadAss125 Beverly300 KYMCO Xc400i

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod forester » 03 črc 2017, 12:51

Karle, neutvrdzuj ma v tom že ty si cestovateľ "teoretik" :D .Snáď tvoja moto dovolenka v Chorvátsku nestojí na nejakom pitomom foťáku ? Všetko máš zmáknuté psychicky ako aj logistiky, si pripravený a teraz nám tu zdelíš že nikde nejdeš lebo si práve teraz zistil že máš vybitú batériu vo foťáku :D Robíš si kozy alebo len nás skúšaš? Ja keby som to takto mal naplánované tak by som išiel aj keby traktory padali.
Pozri sa neviem koľko máš rokov ale určite máš na to aby si išiel keď ovšem chceš niekde vôbec ísť :D Máš čiernočku a zrejme aj čas na tú dovolenku tak kopni do vrtule a choď! Foťák splašíš kdekoľvek to asi ovládaš že existuje požičovňa,inzercia alebo si ho požičaj od rodiny, preboha.Keď dáš ten tvoj foťák do opravy tak ti ho spravia do 24h!Alebo ti ho požičiam ja keď pôjdeš cez Bratislavu mám doma nejakú zbierku a to Panasonic "debilku", zrkadlovku Canon a teraz som dal nevyužitý Sony compakt synovi do Rakúska.
Ja už nenosím nič a všetko fotím a natáčam mobilom iPhone 6 alebo na kameru GoPro, je to najlepšia kvalita a je to praktické mám to stále pri sebe vo vrecku.

Jedno ma sere Karel že nemôžem ísť s tebou v tom tvojom termíne, myslím že by bol s tebou kopec zábavy :D .

Jeden príklad ako sa tvoria spontánné dovolenky ktoré spravidla sú tie najlepšie ako sa píše vyššie u kolegu.Tomáš napísal do vlákna Chorvátsko 16.8.2011,18.8 padlo rozhodnutie a 22.8 sme vyrážali:
reporty-f87/chorvatsko-t6352.html?hilit=pula
reporty-f87/chorvatsko-t6352-15.html?hilit=pula
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Karel_Play3 » 04 črc 2017, 20:27

Zdravím TomHorne

Díky za fajnový a pozitivní komentář. Máš pravdu, nafotit pár momentek z cesty se dá i z mobilu, není k tomu potřeba kvalitní fotoaparát. Ale jelikož je to moje první cesta k moři, tak jsem lehce zklamaný, že nestíhám pořídit nový "kanón", abych si všechno pěkně zvěčnil. Ale nevadí, tenhle kratší týdenní trip pojmu jako testovací (stroj), seznamovací (život v zahraničí) a v roce příštím, to vám chlapi povídám, to pojmu jako opravdu poznávací 2-3 týdenní akci, se vším všudy :wink: Příští rok bych si tu dovolenou nadělil k narozeninám, jakýpak copak :) Prima den

DOPLNĚNÍ: A teď malé překvapení pro nadšeného "skoro Chorvata", slovenského cestovatele Forestera. Co asi řekne na to, že jsem si začátek dovolené přesunul z 1.září na 20.srpna a hodlám v tu dobu vyrazit k Jadranu? Inu, uvidíme jak se bude tvářit :D
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod forester » 04 črc 2017, 22:10

Nevídané,neslíchané co se to tady deje s tým naším cetovatelem. Karel_Play3 ty nám prinášaš každým dňom nové a nové prekvapenia a riešiš to šokovou terapiou ako myslím mňa. Že druhý majú s toho prču je ti to jasné dúfam.

Takže neviem či aj toto nieje jeden s tvojích kameňákov ale ja mám dovolenku práve vtedy ako si to presunul keď ovšem sa nejedná zase o Karel_Playovku :D

DOPLNENIE:Takže moja plánovaná dovolenka bez zatial cielovej destinácii je od 20 - 27.srpna.Ako sa teraz tvári "skoro cestovatel" Karel_Play3? :mrgreen:
Naposledy upravil forester dne 27 srp 2017, 22:36, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým aldav v 04 črc 2017, 22:31.

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Karel_Play3 » 05 črc 2017, 08:53

Dobré ráno, sváteční Česko-Slovensko :)

Je to tak Forestere, dovolená přesunuta na závěr srpna, tentokrát nevtipkuju. Nejde o kameňák, i když ve městě Kameňákov mám trvalé bydliště :D Ten termín mě sice úplně netěší, ale na druhou stranu, rád poznám nové tváře, zocelené jižním větrem a kdoví, možná se k tý naší akční dvojici přidá ještě někdo. Ne, ale teď vážněji. Je dobře, když člověk poprvé vyrazí do zahraničí s někým, kdo ví "co a jak". Jde-li o srpen, tak si alespoň vyzkouším jak to v těch končinách skutečně vypadá v hlavní sezóně a příští rok v září si to budu moci porovnat. Jenom teď budu muset trochu poupravit pozvánku na akci na úvodní straně, aby měli případní zájemci přehled a dát si pár přesčasů...

Takže milý bratislavský kolego v jedné stopě :) Dívám se do kalendáře a 20.8. je neděle. Takže dovolenou máš od neděle do neděle, což znamená možný odjezd v neděli ráno? Jaká je Tvoje představa cesty, na kolik dní a návrhy na ubytování u Jadranu?

Upřímně, rád bych za sebe dodržel základní cíle, což je první den průjezd Rakouskem k Salzburku, ubytování a druhý den (pondělí) přes Grossglocknerskou vysokohorskou silnici hurá do Chorvatska. Tam se ubytovat v Istrii dle domluvy nebo na "blind" (?) na 3 noci a ve čtvrtek odpoledne se přemístit k Plitvickým jezerům. Pátek věnovat jezerům a vodopádům, naposledy přespat a v sobotu dopoledne vyrazit směr Česko-Slovensko. Samozřejmě, kdo bude chtít zaslouženě lenošit u vody, tak žádný problém a kdo si bude chtít prohlédnout okolí (Poreč, Pula), tak vzhůru na tůru. Taky je možnost, že bych k těm Plitvičkám jel sám, ostatní účastníci zájezdu se dál můžou v klidu vyhřívat na pláži a v sobotu se někde střetneme a vyrazíme společně domů, případně každý sám ;)

Ale to je jen můj návrh, který můžeme pozměnit, vše je na domluvě. No nic, jdu se chystat na malou návštěvu a na oběd k rodičům a jsem zvědavý na návrhy ohledně cesty do Chorvatska v termínu 20.8. až 26 - 27.8. 2017... Hezké svátky všem
Naposledy upravil Karel_Play3 dne 05 črc 2017, 21:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Mirus1 » 05 črc 2017, 20:52

Tak,to jsem zvědavý,jak to nakonec dopadne :D Celkem mě to zajímá,protože Ruda (forester) co by jako Chorvatský skoro domorodec a milovník jižních mořských pláží si určitě toto nenechá ujít.... :D
Jinak, zdar Rudo, plánuji brzy cestu na Slovakia za bratrem a asi bych se stavil i v Blavě,ale musím vědět,kdy máš tak 2-3 dny volno, dali by jsme někde kafe,zákusek,halušky,kyselicu,však víš :D
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod forester » 05 črc 2017, 21:55

No vida Karel_Play3, nezlakol si sa a dokonca neurazil, tak prvé lustrácie si zvládol a vyzerá že to myslíš vážne a že nejsi taký obkecávač ako sa sprovoti zdálo :D Ešte jedna podotázka, ty prvý krát cestuješ do zahraničia ako píšeš ale bolo myslené iba zo skútrom?
Ďalšia vec ma napadla máš navigáciu alebo si stará škola a všetko máš v knižnej forme? Je to dôležitejšie ako foťák, bacha na to!
A jedna podstatná, máš rád more a si ochotný mať kockatý zadok kvôli tomu pôžitku?
Koľko si tak zvládol jazdiť na jednu šupu?
Si fajčiar alebo trpíš na prostatu?
Vieš zaťať zuby, zvládaš nepohodu a nebojíš sa nočnej jazdy?
Vieš zanietene makať pre vec ktorú si naplánujueš? NIe si bábovka typu mňa niečo bolí tlačí a nejdem už ďalej.
Vyzerá to ako prijímací pohovor do policajného zboru ale tí čo už organizovali podobné diaľkové jazdy vedia o čom hovorím :D
Nemusíš sa tu vyzliekať a všetko písať, presuneme to na SZ alebo email(je v profile).Samozrejme môžem odpovedať na tie otázky aj ja alebo aj iné čo si vymyslíš len aby si nemal pocit že ťa degradujem.Všetko čo si teraz vyjasníme bude dobré pre nás vzájomne.
Pýtam sa preto lebo aby nedošlo k nedorozumeniu a to že budeme stáť pri každej vŕbe len aby si bol spokojný aciel bude druhoradý.

Tak ja môžem vyrážať iba v nedeľu 20.8 ráno a to aj keď skončím v práci o 01h ale budem už pobalení.Možno že by sa mi podarilo vymeniť službu na sobotu.Takže kopnem do vrtule a šmykám na dohodnuté miesto.

Čo sa týka trasy jedna vec a to že ja som bol v Salzburgu teraz v sobotu a potom ani nemôžem ísť hore niekde za tebou. Ty musíš prísť dole k Bratislave máš to k Jadranu po ceste :D Alebo sa dohodneme niekde v Rakúsku kde sa na teba napojím.Čo sa týka plánovania myslím že si na to priam stvorený tak to nechám všetko na teba a budeš to režírovať od začiatku až po koniec,Ja ti do toho kafrať nebudem a som rád že aspoň raz budem mať tútu povinnosť s krku. Na GG sa teším a som rád že si ho zakomponoval do trasy, ešte som tam nebol a chystám sa tam už aj 3 roky. Takže bravó :D Čo sa týka ubytovania tak je mi to úplne jedno,beriem spacák, karimatku a všetko na prežitie pod holím nebom.

A aby to nebolo všetko idylické z mojej strany tak je možnosť že môj britský syn ktorý vie o termíne mojej dovolenky a slovenská frajerka ktorá plánuje dovolenku a vyberá ju práve na tento termín a chcela tam zakomponovať aj mňa,môže všetko škrtnúť a pôjdem z deťmi autom. Ale asi nebudú chcieť mať nejaký prívesok a aj ja nechcem byť na oštaru mladým tak radšej by som volil skúter tour, ale je tu ten otáznik.

Miro jasné že dáme stretko keď pôjdeš okolo a voľno ti napíšem do emailu teraz tu nie je na to priestor :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod pavlinek » 06 črc 2017, 10:04

Ahojky, o co nerad píši, o to raději tady čtu. A tahle diskuse o Chorvatsku je prostě něco , co mě opravdu zajímá a zajímat nepřestane. Díky zapáleným cestovatelům jako je tady zkušený forestr a nadšenec karel, to tady na foru oživlo. Přeji klukům, aby jim plánovaná akce vyšla, a kdoví,třeba okolnosti dospějí k tomu, že bych se k vám přidal.Vážně o tom přemýšlím. Zrovna teď narychlo sháníme nějaký last pro dámskou polovinu rodiny a překvapuje mě,jaký velký zájem o pobyty letos je a jak je to na červenec přebraný. Tak kluci pište dál,jakákoliv info jsou přínosem pro nás ostatní, a klidně vám dle potřeby dám sám vědět ohledně grossgl... , kde jsem byl. Pošlu vám taky odkaz na docela fakt dobrý ubytování v Rakousku, jen co to naleznu. P
Pavel
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
pavlinek

100+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 102
Registrován: 19 říj 2013, 22:44
Bydliště: Prachovice u Seče
Skútr / moto: Kymco Xciting 300 iR, BMW C650 GT

Re: Za vůní moře a borovicových hájů aneb hurá do Chorvatska :-)

Příspěvekod Karel_Play3 » 06 črc 2017, 11:29

Zdravím Forestera a bez dalšího "okecávání" hurá na odpovědi z dotazníku pro astronauty :D

1) Ty prvý krát cestuješ za hranice?
Bohužel, na Marsu jsem ještě nebyl, ale i to jednoho dne napravím. A pokud jde o naší rodnou planetu Zemi, tak jsem byl za hranicemi ČR asi 3x v dosavadním životě. Před 15 lety na vánočních trzích v Německu a před dvěma týdny na jeden den v Chorvatsku (Záhřeb) na služební cestě do místní keramické fabriky. Jo a do třetice, minulý rok jsem nakoukl k sousedům do Rakouska, kde byl mým cílem vodní hrad Heidenreichstein. Toť moje dosavadní mise za "hranicemi sluneční soustavy" :)

Obrázek
Obrázek

2) Máš navigáciu alebo si stará škola a všetko máš v knižnej forme?
S knižní formou (mapa, lístečky..) bych problém mít neměl, stejně jako s celkovou orientací a pokud je po cestách slušný značení, dá se dojet téměř kamkoliv. Ale GPS navigaci mám, sice jen v podobě "chytrého" telefonu s aplikací Navigator, ale lepší než drátem do oka. Není nejhorší. Klasickou auto/moto navigaci budu pořizovat až na příští sezónu, stejně tak již zmíňovaný kvalitnější fotoaparát, kameru a tak podobně :)

3) Máš rád more a si ochotný mať kockatý zadok kvôli tomu pôžitku?
Právě proto, že bych rád viděl pěkné moře, tak proto chci vyrazit do Chorvatska. Takže ano, nemám pochyb o tom, že bych neměl moře rád. Tedy jenom v případě, že dosáhnu na dno, protože jsem skoro neplavec :D Ale samozřejmě bych se rád podíval i do okolí, přece jen 5 - 6 dnů polehávání na plážích není tím, co by mě vysloveně lákalo, nic proti Forestere :wink:

4) Koľko si tak zvládol jazdiť na jednu šupu?
Kolik bych zvládl kilometrů na jeden zátah? Doplňujte mi mládenci palivo za letu a já můžu lítat od rána do večera nebo do doby, než se vypaří olej z motoru a z pneumatik budou koukat drátky :)

5) Si fajčiar alebo trpíš na prostatu?
Nekouřím, nepiju, nekradu, předpisy na silnicích přibližně dodržuju a ani ostudu moc nedělám, tedy v případě, že se zrovna nesnažím mluvit englicky. A jde-li o tu prostatu....hmm, nechce se mi to hledat přes Google vyhledávač, ale nemá to něco společného s poslaneckou sněmovnou? :lol:

6) Vieš zaťať zuby, zvládaš nepohodu a nebojíš sa nočnej jazdy?
Zuby umím zatnout a dokonce si je umím i vyčistit, tak přísahám. Co je nepohoda nevím, jelikož já jezdím vždy jen na pohodu :) Jde-li o noční jízdy, no, přímo problém s tím nemám, ale nejraději jezdím v době, kdy se může člověk kochat okolím. A co si budeme povídat, přece jen za tmy toho k vidění moc není, maximálně tak světlušky, srnky, vlci, medvědi a ožratí trumberové bez osvětlení, motající se uprostřed silnice...

7) Nie si bábovka typu mňa niečo bolí, tlačí a nejdem už ďalej, budeme stáť pri každej vŕbe len by si bol spokojný?
Jelikož mě zatím skoro nic nebolí, tak nemám důvod si stěžovat. A pokud bolí, nechávám si to pro sebe, tedy nejde-li zrovna o zástavu některého tělesného orgánu, to bych se ozval. Asi. Jinak bábovku mám rád, takže pokud Forester nějakou na cestu upeče, zlobit se nebudu :D

Tak pohovor jsem napsal a odesílám. S pozdravem jihočech Karel, ročník 1979...


A teď k detailům cesty. Milý Forestere, jelikož končíš v práci v tu dobu v noci ze soboty na neděli, tak Ti dám přátelskou radu - jdi se po práci v klidu a pohodě trochu prospat. Sraz u Bratislavy bych viděl v neděli 20.8., tak kolem 10 hodiny dopolední? V hlavním městě Slovenska jsem zatím ještě nebyl, tak nevím, kde by bylo nejlepší se "srazit", ale koukám na Mapa.cz a zaujala mě benzínová stanice OMV, nějaké Jarovce I. / Jarovce II., tak co třeba tady?

Obrázek
Obrázek

Takže s cestou na Grossglockner souhlasíš, to rád slyším. Pokud jde o ubytování, přeješ si být někde schovaný "za bukem" u pláží jen se spacákem nebo na ty 3 - 4 noci něco zkusím najít? Já osobně na tohle kempování připravený nejsem, výbava nulová a jak píše Gandalf o několik komentářů dále "v horším počasí je pevná střecha nad hlavou fajn". Co oblast Istrie, vyhovuje nebo bys raději jižněji, na nějaký z ostrovů? Jde-li o syna s přítelkyní, tak samozřejmě, že rodina má přednost. Oni mají namířeno do jakých končin, není-li to tajné? Trvají na tom, aby jsi jel s nimi v autě nebo by nenamítali nic proti tomu, když by za nimi táta dorazil na svém stroji Yamaha? Klidně Tě do té destinace jen doprovodím a potom si pojedu po svých, případně pojedeme po svých, bude-li nás víc. Jen bych rád věděl, jakou oblast vybrat, abych co nejdříve upravil hlavní stránku "Za vůni moře a borovicových hájů", případně zamluvil nějakou tu střechu nad hlavou. A ano, dál můžeme řešit detaily přes e-mail nebo ve zdejší poště :wink:
Naposledy upravil Karel_Play3 dne 06 črc 2017, 22:02, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

PředchozíDalší

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků