Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Informace o plánovaných akcích

Re: Za vůní moře a borovic aneb

Příspěvekod josuk » 24 srp 2017, 07:34

Kymco na krku...

forester na makarske..
dnes opouštím chlapce smer praha...dobre dojedte vsichni! :-D
e74c6133bd1278cab8348f1b5107665a.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod JRM66 » 24 srp 2017, 22:34

forester píše:
Na ostrove Krk som prvý krát a je tu krásne.Zajtra pokračujeme smer Šibenik a Makarska kde navštívim kamaráta v Zablače(Šibenik)

image.jpeg
Forestre stara pako ahoj, jak maš? Ty si bol na Otok Krk, na hrebenova magistrala je fakt suprova! Ja tam chodim už 4 sezonu za sebou vždy tyždeň pred prazdninamy ked je tam vačši kľud a lepšie ceny za ubytko, len tento rok som som z TP mal termin na 1 augusta v tropickom vedre kde som skoro pol dňa strávil na izbe pri max klime. Kde si všade na Krku bol, navštívil si aj Bašku a nedaleky fantasticky natur-camp Bunculuka? https://www.booking.com/hotel/hr/naturi ... #hotelTmpl Na budúci rok uvažujem že si na voziku za autom pritiahnem aj BV-čko a pobrazdim to na Beverline križom kražom.
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 24 srp 2017, 22:54

JEM66 zdravím ťa ako aj všetkých.Momentálne som na Makarskej u syna a nevesty a močím červíka v mori už druhý deň.Užívam života a idem podľa plánu z Krku kde sa odelil Josuk a išiel do Prahy.Ja som sa presunul do Šibeniku kde som navštívil priatela a presunul sa večer do Makarskej.Zajtra vyrážam na Plitvice kde už je Karel a JardaB ktorý už boli značne zmorený cestovaním a strihli to tam priamo z Krku čo je nejakých 190km.Ja som ešte spravil Šibenik 330km a Makarska 130km.Zajtra 300 do Plitvíc.Už mi začal blikať olej ako aj remeň.

IMG_7166.JPG

IMG_7157.JPG

IMG_7139.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil forester dne 25 srp 2017, 00:51, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod JRM66 » 25 srp 2017, 00:08

Forester: Normalne ti to zavidim, :D hned by som tam frčal keby to bolo možne! Tak si to aspoň užij aj za mňa a v pohode dojdite všetci domov! :wink:
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 27 srp 2017, 16:48

Misia splnená, som doma.Nabehaných 2218km zo spotrebou 2,85km.Natankovaných 63,41L za 71,31€.Vstup na GG 25,50€.Most na ostrov Krk 3€.
Z Makarskej som odchádzal o10:10 a príchod na Plitvice 13:10 kde som v skrátenom režime absolvoval z chlapcami prehliadku veľkého vodopádu a jazera.Následne na to som odchádzal domov cez Karlovac,Zágreb,Lendava a HU najkratšiou trasou.Teplota sa pohybovala od 31-34st čo bolo až príliž na tieto horské cesty.Pri prekročení hranie SLO-HU som sa obliekol už tak že ma bude čakať non stop jazda v noci cca 220km ale aj tak teplota neklesla pod 21st.Príchod Bratislava 23:45 sobota.

Celý cestopis budeme vyrábať s Karolom až keď si nájdeme na to čas.Ja len dávam prvé video na YT a nejaké foto,ostatné spracovávam.Materiálu je vyše 20GB :D
https://www.youtube.com/watch?v=XVgH8X8u96M
https://www.youtube.com/watch?v=6cplb54B6pw
Zhoršena kvalita obrazu spôsobená čistením objektívu od múch mastnou hadričkou.Čo ma značne nasralo a teda budem sa tam musieť vrátiť a natočiť to kvalitne ako sa patrí :D
https://www.youtube.com/watch?v=7AB9MUhTpYE&t=24s


IMG_7092.JPG

IMG_7119.JPG

IMG_7123.JPG

IMG_7139 (6).JPG

IMG_7143.JPG

IMG_7146.JPG

IMG_7110.JPG

IMG_7083.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil forester dne 28 srp 2017, 06:57, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod srnka1010 » 27 srp 2017, 20:28

Nazdar cestovatelia,dúfam,že všetci prišli celý a v poriadku domov.Karlovi sa tam pri zjazde podaril husársky kúsok-snáď bez vážnejších následkov.Ja som bol na scooter campe v Sebechleboch.Aspoň slabá náplasť.Cestopis budeme čítať v zime,keď sa nebude dať jazdiť.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 27 srp 2017, 21:19

Áno stáva sa aj iným, ale Karol to ustál a neutrpel on ani skúter žiadnu väčšiu ujmu,okrem malých oškrením a narazenej nohy sa nič nestalo a mohli sme pokračovať v ceste.Keď som ja padol v roku 2011 v 20-30km rýchlosti tak som si povedal že skúter už nikdy nechcem vidieť na rozdiel od Karola ktorý po vyrovnaní speťáku sadol a išiel úplne rovnako ako pred incidentom a bez psychickej depky :D

Takto pršalo keď som ráno vstal o 05:20 že o 6h vyrážam:
https://www.youtube.com/watch?v=CPOyunxoMTY
No chytila ma panika že či sa vôbec dostanem v takom daždi do garáže :D .Už som volal Karolovi že nikde nemôžem ísť a že pôjdem v opozdení keď prestane liať alebo až na druhý deň.Lenže Karol už bol na ceste,tá dažďová vlna sa prehnala Českom skôr a nebral tel. a Josuk tiež až na Jardu ktorého som vlastne zobudil,či už bol krátko hore ale konštatoval že zaspal :D Jemu som zvestoval že pôjdem rovno do penziónu a Kalte Kuchl vynechávam a smskou to oznámil aj ostatným.
Ako zázrakom a môžno aj držaním palcov vami našich podporovateľov a fanúšikov prestalo pršať a o 10h som za mierneho mrholenia vyrazil.Po ceste mi volal Matej/Josuk že je v Lienz AT a čaká na mňa.Tak som to spravil na jednu šupu a po non-stop jazde 04:40h a 382km som bol zo suchou nádržou pri Matejovi.Natankoval som 11,7L do nádrži 11,6L :mrgreen:
Na penzión sme prišli pred druhou skupinou Karol a Jarda v predstihu iba nejakých 20min.Takže prvý úsek cesty klapol na Nr.1. Druhý deň sme už vyrážali ráno na GG a kochali sa nádhernými scenériami za krásneho slnečného počasia aj keď pri teplote iba +4st C :D

Nejaké videjká z mobilu tu:
Takto pršalo pred mojím odchodom:
https://www.youtube.com/watch?v=CPOyunxoMTY
Grossklockner ciel našej misie z Rakúskej časti cesty:
https://youtu.be/7jQeYeTGt_w
Príjazd Jardy na Edelweisstrase:
https://www.youtube.com/watch?v=7AkICvJTkNI
Príjazd Karla s príznačným konštatovaním jeho pocitov(ale aj mojich) :D
https://www.youtube.com/watch?v=6FeMtML ... e=youtu.be
Malý vodopád:
https://www.youtube.com/watch?v=vGb7Zxw4cQA
Zastávka pri vodopáde:
https://www.youtube.com/watch?v=_VPIFl3WuwU
Prejazd kolegu:
https://www.youtube.com/watch?v=mcgeaSp ... e=youtu.be
Makarska,v pozadí vidieť dohasínajúci požiar na Bikovu:
https://www.youtube.com/watch?v=QjvKMD- ... e=youtu.be
Plitvice:
https://www.youtube.com/watch?v=YwR5x3K ... e=youtu.be
Naposledy upravil forester dne 15 led 2019, 09:42, celkově upraveno 4
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod pcx » 28 srp 2017, 09:49

Chlapi parada. Mate moj obdiv. Som zvedavy na cestopis (aj ked ste nam tu toho uz vela poodhalili aj pred cestopisom) :)
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod josuk » 28 srp 2017, 12:52

20170821_1032052.jpg

20170822_190445.jpg


sjezd do Itálie
20170824_142505.jpg


Díky hlavně Karlovi za nápad a organizaci (na "poprvé" u moře to bylo dost dobrý ;-)), Jardovi za výdrž a spolehlivost, Rudovi za bezstarostnost a humor (jak nás okradli o kuchyňu a tímpádem o guláš se směju ještě teď) a všem díky za trpělivosti. A samozřejmě taky Michalovi a jeho ženě z Kitzlochklammu za ubytování, jídlo a informace v češtině jak se žije v Taxenbachu. Nikdo nás cestou nesejmul, ani neokradl (třeba o helmy) takže taky díky ;-). Tak zas někdy příště.. teď už víme, do čeho jdem. ;-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod Mirus1 » 28 srp 2017, 13:54

Co jiného na to říct,chlapi paráda, je vidět,že jste si to dobře užili a vše dobře dopadlo,za mě palec hore :D
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod forester » 29 srp 2017, 13:26

Upol som ďalšie videá na YouTube.Ja viem že sú zbytočne dlhé a miestami pre niekoho nezáživné ale pre mňa majú hodnotu tak ako sú v pôvodnej dĺžke,na zimné večeri ako stvorené na relax :D
Neskôr sa budem zaoberať aj zostrihom z jázd GG a Chorvátska ale teraz to odo mňa nechcite.

Edelweisspitze príjazd
https://www.youtube.com/watch?v=B9Xl5wPjsUE
Grossglockner vodopád:
https://www.youtube.com/watch?v=wqj9tXhUTac
Edelweißspitze Großglockner Hochalpenstraße:
https://www.youtube.com/watch?v=tHvEqDnZ8kk

IMG_7064.JPG

IMG_7066.JPG

IMG_7067.JPG

IMG_7068.JPG

IMG_7102.JPG

IMG_7104.JPG

IMG_7138.JPG

IMG_7151.JPG

IMG_7152.JPG

IMG_7195.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Za vůní moře a borovic aneb "na divoko" do Chorvatska :)

Příspěvekod JardaB » 12 zář 2017, 16:26

Výběr z množství foto

https://buchtikj.rajce.idnes.cz/GG_a_Chorvatsko_20.-27.zari_2017

A "cestopis" ... nabijte mně (Karle jsi se psaním pozadu - o to to bude podrobnější...)

Skútr cesta přes Grossglockner do Chorvatska - 20.- 27.8.2017

Stroj (Kymco Downtown 125) vlastním druhým rokem a tato cesta, plánovaná přes Grossglockner do Chorvatska na Makarskou (od neděle do neděle) byla pro mne první vícedenní a současně zahraniční cesta. Dosud nejdelší trasa pro mne byla Tábor - Brno a zpět v jednom dni. Cesty se účastnili 4 jezdci na skútrech 1x125, 2x250 a 1x400 ccm, kteří se dali dohromady na webu Skutrforum.cz. Já jel na té stopětadvacítce Kymco Downtown s odladěným variátorem ve Scootland Brno (v rozsahu 10-100km navýšen výkon na zadním kole o 36% proti sérii).

Celý týden před odjezdem to vypadalo, že nás dešťové počasí na počátku jízdy nemine a jeden z hlavních cílů, Grossglockner, budeme muset vynechat. Nejisté a deštivé počasí v týdnu před způsobilo, že jsem nosil věci celý týden do garáže tam a zpět a zase tam, jako kočka koťata. Nabalený byl objemný podsedlový prostor, 56 litrová topcase a na zadním sedle stan, spacák a karimatka. Tato sestava fungovala jako pohodlná opěrka do půl zad. Moóc dobré na delší cestu.

Den první - (zaspal jsem pro špatně nařízené buzení a probudil se zázrakem "jen" o 45 minut později) - po startu z Tábora sraz s Karlem (z Týna nad Vltavou) v Třeboni o hodinu později a jedeme směr Attersee – zde pauza a focením jezera. Pokračujeme do místa ubytování, Gasthaus Kitzloch v Taxenbachu (večeře a snídaně). Je to penzion uprostřed Alp, český majitel i obsluha. Dostanete zde potřebné informace o ski nebo moto záležitostech. Zde jsem se setkali se zbývajícími dvěma účastníky - Matějem z Prahy a Rudou z Bratislavy. Ruda z Blavy vyjížděl později kvůli silnému dešti, který mu skončil až v 10:00.

Den druhý - na Grossglockner – po krásné silnici plné zatáček jsme na skútrech „vystoupali“ k vyhlídce „Kaiser-Franz-Josephs-Höhe“ – 2.369 m. Moje 125 ccm jelo v největších stoupáních v rozmezí 40-60 km/hod. (klidná jízda x plný plyn). Ve vrcholové restauraci jsem pojedli – ceny přijatelné. Po velkých deštích až do odjezdu nám počasí na přejezd Alp vyšlo parádně. Příště by věnoval této trase se zajímavostmi a odbočkami celý den a ne jen cca 4 hodiny přejezdu.
... odpoledne pokračujeme směr Udine - Umag. Po cestě trochu zmatky v navigaci, zbytečně zajíždíme do centra Terstu. Skupina se trhá a do Umagu dojíždíme pozdě večer a spíme na nábřeží vedle neprovozovaného hotelu, takže dost rušno a neidentifovatelný smrádek, asi od koček.

Den třetí a čtvrtý - přejezd na Krk - trávíme 2 noci v privátu v městě Krk. Odpočíváme, na terásce si konečně zabafám z fajfky. Koupeme se v moři, výletujeme do Vrbniku (trochu zklamání, popis v průvodcích je barvitější) a Bašky (hlava na hlavě). Nějaká ta zmrzlina, kávička a pivečko - kavárenský povaleč.

Den pátý - Ruda jede zvizitýrovat příbuzné trávící dovolenou jižněji na pobřeží Dalmácie (na Plitvicích se s ním ještě krátce setkáme na jeho zpáteční cestě), Matěj neplánovaně vyráží přes Slovinský Bled domů do Čech za rodinnými povinnostmi. Již jen dva s Karlem pokračujeme směr Plitvice. Jedeme z Krku po pobřeží na jih na Senj a ve Sveti Juraj odbočujeme po vedlejší cestě z pobřeží do kopců. Tato cesta sice není tak kvalitní jako v Rakousku, ale slušná a skoro bez provozu a plná zatáček. Jestli jsme potkali 10-20 aut. Jen se musí dávat pozor na občasné kamínky vytažené v zatáčkách z krajnice. Mezi obcemi Zalužnica a Vrhovine jsem natrefili „free camp“ - tábořiště na soukromém pozemku asi 55 km od Plitvic. Tekoucí voda, záchod, umyvadlo - placení, kolik kdo dá do boudy majitele pozemku. Ten den jsem zde byli první tábořící, do večera zde na noc zastavilo asi 6 aut na prostorném pozemku. Tady se po příjezdu hned za boudou sprchuji z hadice. Přespal jsem ve stanu bez tropika. V tomto kempu jsou dva psíci, pes a fena, velcí kamarádi. Živi jsou asi s nocujících a trochu hlídají. Pes je místy pěknej vlezlík. V noci je slyšet těžké nákladní vlaky na druhé straně údolí v lese, jak na plný výkon stoupají od moře. Asi nekratší přejezd a nejklidnější den.

Den šestý - přejezd na Plitvice. Nejdříve se ale v 8.00 h. ubytováváme v campu Borje v Korenici. Kemp má velice slušnou sociálku, není přeplněn. Stavím stan a sprchuji se. Tak v 9 hod. už stojíme v dlouhé frontě (hodina čekání) ke vstupu II. do areálu Plitvických jezer. Prohlídka byla na přírodní jevy krásná, ale stejně bohatá na davy proudících turistů, jedna fronta po chodníčku tam a druhá zpět. Je hodně teplo. Každé fotozastavení vytváří stojící zácpu. Je to "maso", dost únavné a jsem z toho nervózní až mi nervy trochu ujíždějí. Po poledni jsem přejeli na (i s Rudou) vstup I. , kde již bylo méně lidí a hezčí scenérie. V sezóně je prostě potřeba začít prohlídku hned po ránu. Po návratu do kempu se opět sprchujeme a odpočíváme před dvoudenní cestou domů. Jednotlivé prohlídkové trasy nejsou v terénu vůbec vyznačeny --- hodně času trávíme zkoumání plánků, kde je sever a jih a tak. České turistické značení je jednička ...

Den sedmý - míříme do Rakous přes Obdach a Marizell. Trasa mimo dálnice pomalá a pestrá. Po EU kontrole ve Slovinsku evidujeme ještě hraniční kontrolu pánu Rakušanů (kouknutí na SPZ a načtení pasu). Nocleh jsme našli až pozdě večer v 5-ti hvězdičkovém kempu Murinsel v Knittelfeldu u Zeltwegu. Je to tu velmi kulturní, čisté, jednotlivé sekce jsou odděleny keříky, takže kemp působí komornějším dojmem. Kemp je zaveden hlavně na karavany a trvalé hosty. Ráno padla poprve silná rosa a stan balím mokrý.

Den osmý – přes Freistadt – směr CZ – v Českých Budějovicích nás dostihla delší silná bouřka s kroupami. Na etapy (první bunda a za chvíli kalhoty) jsem nasadil nepromok a dojel domů v 16:00.

Oblečení: bunda z MWB, lehounký síťovaný nátělník, tenounký přilehavý svetr, jégr-triko, ledviňák. Dole: Trilobit jeans, jégry a ponožkové návleky, nákrčník, rukavice letní a přechodní na jaro-podzim. Boty Falcon s větranou podrážkou. Placatka rumu.

Stroj Kymco Downtown 125 nebyl kupodivu brzdou ve skupině (cesta mimo dálnice), největší stoupání na Grossglockner 40 v klidu - nebo 60 km/hod. na plný plyn. Sjezdy kupodivu stačilo brzdit motorem a jen lehce dobrzdit před vracečkami. Čekal jsem, že to bude větší nápor na brzdy. Zadní guma Maxxis po 11 tisících sjetá - nějaké 2 tisíce ještě vydrží a před zimou bude vyměněna. Stroj bez problémů. Celková spotřeba vyšla vyšla o cca 10% nižší než celoroční - 2,8l/100. Celkem jsem ujel asi 2.100 km.

Negativa: Cesta byla naplánovaná s větší kilometrovou náročnost plánu, mělo dojet až na Makarskou. Druhá nepříjemnost, která se projevila v druhé etapě po přejezdu Alp na přejezdu do Umagu, souvisela s delší denní trasou (ke 400 km - z toho dopoledne jen 60km) a zanedbávání potřebných pauz na jídlo, pití a odpočinek. Z toho plynul stres, nervozita a občasné krátkodobé roztržení skupiny . To se srovnalo dvoudenním pobytem v penzionu na Krku a zkrácením trasy. Zbylé 2/3 cesty to byly již klidnější. Třetí věcí (nebudu říkat negativum) bylo plánované spaní "na divoko". To se v reálu stalo jen 2x (vlastně jen jednou). Reálná trasa se zkrátila a spalo se 1x nadivoko, 3x v penzionu a 3x v kempu (cca o tisícku vyšší náklady proti předpokladu). Protože jsem počítal se spaním v přírodě, měl jsem jako jediný malý stan, který jsem v kempech 3x využil.

Pozitiva: projetí hezkých cest v Rakousku Alpami tam i zpět, projetí proslulé Grossglockner Hochalpenstrasse za krásného počasí, odlišně hezké silniční scenerie v Chorvatsku ve vnitrozemí a na pobřeží. Tolik zatáček jsem asi za první dva roky vlastnictví skútru neprojel, jako za tento týden. První zkušenost se zabalením na vícedenní cestu, dtto stravování. Vyzkoušení nepromoku v závěru cesty. Vyzkoušení autonavigace Garmin Nuvi 2495T v novém držáku, pořízeném pro tuto cestu. Cvičně jsem zkusil i navigaci v mobilu, ale ten se strašně leskne.

Ostatní: Zabalené propriety celkem splnily očekávání, přebývaly jen drobnosti. V Chorvatsku jsme minuli více možných turistických cílů (napadá mne zámek Miramare, hrad Uskoků v Senji), které je škoda minout.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Předchozí

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník