Portugalsko 2019

Informace o plánovaných akcích

Portugalsko 2019

Příspěvekod forester » 13 črc 2019, 08:51

Veci mi zostali na skutru bingoSlovačisko prišiel na izbu o 04:00h chodil po baroch celu noc.Neuveritelne je z Bratislavy a policajt, človek sa fakt nikde neschova Už plánuje ako si požičia skúter a pojde so mnou do Monaka Je tu na 4 dni, vyhral v tombole zájazd pri nejakej akcii v reštauracii a volný vstu po baroch aj s konzumáciou.Preto je plná ladnička alkoholu :) :D

Obrázek

Na konci ulice ako vidiet tu palmu je uz more

Obrázek



Obrázek

Obrázek

Makam naspet do Monaka a potom po ceste niekde plazovy veget s kupanim. Kedy pridem do Montpellier je mi jedno,toto si musim uzit

Nice práve teraz

Obrázek

Obrázek

Video:
https://youtu.be/5_0RLT5yamw





Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Naposledy upravil forester dne 09 led 2021, 23:56, celkově upraveno 3
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod Yaryn » 13 črc 2019, 09:23

Pěkný...a ty řetězy, wau :D to se někdo má, zachlastá a ještě vyhraje :D
Na podzim už nezaseju, prodám ženu, kravku odvezu k mamince..(sorry, obráceně) a příští rok jezdím s tebou :D :D :D
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod srnka1010 » 13 črc 2019, 09:37

Tak si to užívaj a píš-sme zvedavý.Je to super cesta a konečne je tu aj čo čítať.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod VlČek » 13 črc 2019, 11:27

Ahoj Rudo,

Skútr jsi pěkně naložil, olej a destičky budeš měnit někde cestou?

Pokračuj v psaní, přeji ti pohodu na cestě a dobré počasí.

Yaryn píše:Na podzim už nezaseju, prodám ženu, kravku odvezu k mamince..(sorry, obráceně) a příští rok jezdím s tebou :D :D :D


Já už nezasel v loňském roce, kravku jsem už taky prodal, ale manželku se mi tchýni vrátit nepodařilo , tak sedím zatím doma ... , ale jen zatím

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod forester » 13 črc 2019, 12:45

Monako a Mote Carlo prave teraz. Už len kôli tomuto sa sem oplatilo cestovať.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nemal som drobné a nevedeli mi rozmeniť


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Naposledy upravil forester dne 02 pro 2019, 13:27, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod icask2 » 13 črc 2019, 16:07

Olej bude menit ale platnicky mu este nedorazili. Preto koniec tury bude brzdit patami

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod wilda3 » 13 črc 2019, 17:30

Narocny, ale zajimavy trip. Jen by me taky zajimalo proc si nevyrazil na nove Forze?

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
wilda3

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 128
Registrován: 09 kvě 2013, 17:49
Skútr / moto: Honda PCX 125 hnědá perleť r.v.2014

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod srnka1010 » 13 črc 2019, 18:37

Rudo má x max ako nový.Staral sa o neho poctivo.Zdolá aj takéto cesty. Forzu si nechá na iné.Videli ste tie reťaze na skútroch. Asi aj preto x max.Ak ho majú lopnúť tak nech nový skúter ostane doma.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod aldav » 14 črc 2019, 08:56

Rudo, super fotky, udělal jsi mi pěkné nedělní ráno, když jsem objevil pokračování tohoto vlákna. Přeji jen a jen pozitivní zážitky .

tap S9+
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 611
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Portugalsko 2019

Příspěvekod forester » 14 črc 2019, 09:30

Tak len v rýchlosti, som v McDonalds, na raňajkách, dávam si espresso a croisant. Začnem zase zo zážitkom prestala mi fungovať nabíjacia aparatúra v skutri prestal mi nabíjať mobil lebo ten môj iphone odmietol neoriginallne príslušenstvo a nenábija mi s usb zásuvkou z činy. Takže aj prero nebol včera román s 3 etapy Nice - Motpellier. Musím v Barcelóne navštíviť nejaké obchodné centrú kde kúpim usb zásuvkou lebo bez toho som nahratý a ako bez ruky. Včera som v Monte Carlu aj GoPro vyrachal a našťastie mám aj záložnú batériu ale za chvílu aj tá pokape.

Taraz príjemnejšie chvíle. No Monako a Monte Carlo, úplne pecka až som sa nevedel odtial dostať. Bol som tam do nejakej 12h a potom som sa presunul zase do Nice a išiel už pokriať ako telo tak aj dušu a na pláži som pobudol do 17:30. Dobre si zaplával a niečo poopaloval.Potom si išiel do Carefure kúpiť večeru a pomali vyrazil.Balím na ulici veci a naraz ide rodinka a zdravia ma dobrý deň, kukám ako čo to je a až potom mi došlo však vlajka.Tiež flákači ako ja IT, FR a CH :D
Vypadol som okolo 19 s tým že to aj dnes nedojazdím, navi vypisoval príchod 00:45 bola to trasa 360km ale zase pohorím a národným parkom. Dal som si velkú prestávku kde som zedol večeru ala socka a komplet prezliekol na nočnú jazdu lebo dovtedy som jazdil plážovým oblečením v kraťasoch.iBolo už niečo pred 23 a príchod sa posunul na 23: 59 začala mi blikať rezerva tak si hovorím idem si ja nájsť nejaké miestečo kde skloním hlavu v Hoteli Naturale :D
Tak som aj 2x prepásol niečo ale nakoniec skončil pri jednej odlahlejšej punpe kde síce nabol ruch lebo bola iba denná ale zase nie úplne na periférii.Benzin som sa rozhodol natankovať až ďalej kde bude obsluha aby mi zase nedalo do depozitu 100€ ako sa mi už stalu na samoobsluhe.
Vyspal som sa kupodivu celkom skvelo v pižamku a o 06 ráno začal s hygiénou ako doma. Oholený vyvoňaný sadám na skúter a valím do Montpellier kde som vlastne v tomto momente. Myslím že tu pozriem len centrum a zajdem ešte na jedeno espresso k moru a tradá ďalej do Barcélony čo je síce len 380km ale ukazuje mi to na viac ako 7 hod čo bude tým že cesta vedie stále po magistrále popri moru.

Celkový nájazd viac ako 1700km. Za chvilu mi začne asi blikať olej tak aj táto povinnosť ma čaká a vymením ho niekde na parkingu. Mám 3L oleja náplň je 1,3 a jednu prázdnu flašu kde musím prelievať starý olej. Zobral som aj lievik a nádobu takže nejaká pol hoďka a motor si zase bude užívať :D Pri kontrole oleja žiadny úbytok ako som písal ale jeho krásna farba sa zmenila na skoro čiernu. Tak horúčavi a záťaž pri plnej polnej spraví svoje.
Platničky predsa nebudem meniť, načo? Boli ešte v poriadku pred ochodom som ich kontroloval ale tak na hrane po príchode idú preč. Keby to bolo nutné tak si ich vymenim ešte pred ochodom. Spomínal som ich len v tom že začali štrkotať, čo sa deje pri ich značnom opotrebení kde vznikajú vybráciami zvuky pripomínajú štrkáča. S tym sme sa z bandou zaoberali minulý rok v Prahe na Skutršnure kde mi Matej skoro rozbil výfuk že je prepážka v prdeli a Crhy mi naordinoval ložisko zadného kola v prdeli.Ale snazili sa mi pomoct chlapci čo sa cení. Vyriešilo sa to tak že zo starých platničiek som prehodil vymedzovacie podložky ktoré tam v servise nadali a bolo vystaráno.

Ja som si naivne myslel že som iba ja slovačisko na skútri v Monte Carlu a prd májový,jeden skútrik som objavil a dokonca Bratislava.Vyzeral tak ako že je tam odstavený dlhšie možno nejaký chudák z jachtou ho používa lebo bol tam pri maríne.

Ešte pripájam nejaké foto a tým sa priateli s vami lúčim a vidíme sa v Barcelone.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod Mirus1 » 14 črc 2019, 20:45

Zdar Rudo,vidím,že si to užíváš jak to nejlíp jde,já už bych to nedal,možná jo,ale musel bych si na takovou štreku vzít tak měsíc.. :? :D Tak pokračuj dál bez problémů a dávej sem dále reporty,pěkné počtení, to je to nejlepší a nejzajímavější,co jsem tady za poslední měsíce četl..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod crhy_ » 14 črc 2019, 21:29

Hezký výlet, vzpomínky na takový výlet sebere leda ten zlý Němec (Alzhaimer).
Akorát jet to sám a neprožívat takovéto "dobrodrůžo" s někým blízkým by mě bylo opravdu líto...
Uživatelský avatar
crhy_

250+
 
Reputace: 414
Příspěvky: 250
Registrován: 27 bře 2019, 12:00
Bydliště: Potkáme se u Roudnice
Skútr / moto: Honda Sh 300i, Yamaha Neos 2t

Re: Portugalsko 2019

Příspěvekod forester » 14 črc 2019, 22:01

Zatial iba fotky z večernej Barcelony, text až pridem na hotel.

Aktualizované:

Tak som prišiel neskoro na hotel, telefonoval dlho s manželkou a synom z UK a už mi nezostala sila na písanie .V meste a na promenáde to žilo, bola nedela a na reśtauračných terasach hrali živé kapely tak som mal aj kultúrnu vložku. Jedni hráli regé ala Bob Marley a druhý čisto španielské skladby z ich typickými gitarami. Prvý krát som v Španielsku a pozorovať ich kultúru, temperament a spontánosť bolo pre mňa niečo také zvláštne doteraz nepoznané.
Táto EU je ale dobrý vynález, človek prechádza slobodne medzi štátmi nemusí meniť peniaze na ich domácu menu. Neviem si to predstaviť aké by to bolo keby som teraz v každom štáte prechádzal pasovou kontrolou z jednej aj druhej strany v zmenárni stál frontu na výmenu peňazí, asi by sa to nedalo uskutočniť.

To je iba poznatok nad ktorým som sa zamyslel ale idem pekne poporiadku.

Včera som v McDonalde v meste Montpellier skysol aj 2 hod. Musel som nabiť mobil na full. Nikto tam skoro nebol tak sa mi tam dobre sedelo. Spravil som si malú údržbu umyl od mušiek prilbu, štít, nabral vodu do flašky na umývanie. Chlapec čo obsluhoval sa mi chválil že aj on je skútrista a tiež ide cestovať na budúci rok.

Vyrazil som asi o 10hod smer Barcelona. Cesta bola v nedelnom režime premávka skoro žiadna. Do Barcelony ma čakalo niečo vyše 350km,aspoň podla itinerára a 5 hod jazdy, čo sa samozrejme pretiahlo.Cestou mi už začala blikať kontrolka Oil Change a teraz už preťahujem výmenu asi 150km. Celkové km už niečo málo do 2300. Chcel som to robiť ešte včera ale jednak nebolo kde, lebo parkujem na takej šikmine a potom sa mi už nechcelo. Dnes musím ten olej po zahriatí jazdou na vhodnom mieste vymeniť.Čaká ma cesta Španielskom z Barcelony do Valencie čo je tiež nejakých do 400km.
Včerajší zážitok.Hranicu medzi FR-ES tvorí zase pohorie z množstvom serpentín, stúpal som tam kochacím systémom aj vzhladom na bezpečnosť a zmenené jazdné vlastnosti. Skúter má teraz vysoko ťažisko. Kufre su plné a na zadnom v záhradke mám 3 L oleja a v zasu na sedadle mám bagáž a ešte dve plné flaše z vodu a s tým musí počítať pri náklonoch. Ako tak šnórujem hore kopcom na začiatku sa chcel predo mňa dostať nejaký biely Peugeot ale tých možnotí kde sa dá predbiehať je málo. Tak som sa snažil sa stiahnuť na kraj aby ma netlačil a v jednom vynkli do svahu sa mi to podarilo a gestam ruky dávam znamenie môžeš. Tak vyrazil štílom F1 gumy zapískali, motor zareval a z výfuku za vyvalil kúdol čierneho dymu. Hneď v prvej zátačke ktorú zobral driftovým spôsobom zase gumy zapískali. Hovorím si ten debil to niekde rozbilje musím si dávať pozor aby som niekde v ostrej zákrute do neho nevrazil keď bude rozbitý. Tak som sa dostal serpentínami na vrchol kde sa teplota z 33 st zmenila na iba 18 st a začalo poprchať. Oprotiidúci motorkari mali už na sebe nepromoky. Tak som pri pohlade do akých mraćien idem musel zase spraviť prezliekačku. Zastavil som na parkingu kde boli lavičky a taká krásna panoráma. Zjedol som moju obedo - večeru, mrkvový miešaný šalát, celozrnnú bagetu a balenie nejakej šunky. Však som si predsavzal že to brucho musím zhodiť lebo mám asi 5kg nadváhu a v motohandrách som ako húrka nacpatý. Keď sa mi to aspoň s časti podarí tak je výťazstvo z cesty dvojnásobné.Doma papkám čo vidím a nikdy sa mi to nepodarí.

Po asi 45min keď už aj prestalo smokliť a v dialke vidím ako oblačnosť ustupuje mojím smerom štartujem a idem serpentinami smerom dole. Cesta je lahko mokrá tak si dávam pozor. Premávka žiadna sem tam nejaký motorkári valim a asi za 10min vidim za serpentínou chlapík v reflexnej ceste máva na spomalenie a gestami ukazuje kde to mám smerovať. Tak prosím ten fitipaldi z bielim peugotom bol rozbitý na maderu na streche z predkom v jarku a zadkom na ceste. Bola tam už odťahovačka a sanitka. Behá mi mráz po chrbte a hovorím si v duchu načo to bolo dobré? Pokračujem eše zvolňujem tempo,lebo cesta je miestami dosť mokrá a aj mrholí. Po ceste stretávam oproti idúcich hasičov a neskôr dve policajné autá s majákmi.

Prichod do Barcelóny asi 18h do centra kde bol nejakým supermarket ktorý bol aj v nedelu otvorený. Sadám si v nejakej výkrmni ala McDonald a napájam sa na wifinu že budem musieť booknuť nejaké ubytovanie lebo už druhú noc spať v spacáku na zemi sa mi nechcelo.volám dcére mojej kamarátky ktorá žije v Spanielsku kde to vlastne je, čo mi síce jej mamka povedala ale vyšumelo. Tel neberie ale neskôr mi volá že ona je kúsok pod Madridom čo je aj 500km. Takže otváram booking a vyberám niečo s raňajkami. Hotel Ibiz na ktorý som dovidel pohladom z terasi som pozrel na ich webe ale stál 100> Euro, ako tak klikám samí hostel a podobné spanie vo viac postelovej izbe. Toto som už nechcel a spať vonku In Natura tiež nie. Prešiel som toho viac, a boli buť bez raňajiek alebo pohlasom na foto pajzle. Posunul som sa v ponuke dosť ďaleko a skončil som na hranoci 48e plus raňajky. Nváham a po minute kuknutia na foto a recenzie bookujem zadávam údaje rýchlo lebo signál kde som ru na terase mal stale slabý z výpadkami. Idem ku skutru nahadzujem adresu do navigačky a kukam dojaz 43km, čudujem sa čo to je, kontrolujem adresu a vśetko je v poriadku. Nadávam si ja debil čo som si to neskontroloval predom,zase teraz cestovať sa mi nechce. Pozerám na mape kde to vlestne je. Vidím že dobre je to Barcelóna. Tak nič mi iné nezostávalo storno poplatky sa mi nechcelo dávať tak štartujem a vyrážam, príjazd na adresu vypisuje niečo po 19h. Na križovatke jeden cyklista kuká na zástavu a uznalivo sa pohybom hlavy klania tak mu hovorím že som zo slovenska a že Barcelona je velké mesto a on že áno má skoro 2 mil obyvatelov. Tak som si konečne ujasnil tú polohu hotela niekde na periférii mesta. Cestou som išiel stále popri mori a ako sa ukázalo bola to síce ešte v Barcelóne ale satelit z nádhernou rekreačnou zónou plnou hotelov a krásnymi plážami. Ako som si sprvoti nadával tak som sa potešil že volba bola správna. A to sa ukázalo aj v hoteli, že aký luxus som si náhodou doprial. Parking pod balkónom kde mám izbu na 1 poschodí a k moru 5min. Zajtra doobeda idem na pláž si zase zaplávať, však má dovolenku. Izbu musím vyprazdniť so 12h a to mi bohate stačí. Potom kopnem do vrtule a via Valencia. Cestou keď sa motor prehreje mením olej aby mal motor nové mazivo, zalúži si to chlapec, bojuje statočne :D

Tak kto to dočítal až sem,ďakujem všetkým za pozornosť a kto nie tým sa ospravedlňujem že som ich nudil. Ešte raz ale musím. Všetkým ďakujem za podporu a uznalivé slová.Nerobím nič mimoriadne iba využívam skúter na cestovanie čo ma nesmierne baví. Teším sa s vami na ďalšie cestovanie a že to touto formou môžem zdielať. Môžno som niekoho unudil, niekoho nasral ale nesnažim sa tu prezentovať ako si niekto možno mylne myslí že sa tu chvalim ako mi je dobre a že na to mám. Nie, je presne opačne, chcem všetkých inšpirovať aby keď len trochu môžu (môj prípad) aby nelenili, neboli predposratý, nehladali výhovorky ako sa to nedá, a ako je to ďaleko, koľko to stojí,naváhali a sadli na tie naše skútre a išli cestovať, svet je krásny a ludia sú všade skveli. Nič im tu nehrozí a naozaj to vela nestojí.Život je krátky.

ŽIJEME IBA RAZ!!!

Vidíme sa zajtra vo Valencii :D




Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Portugalsko 2019

Příspěvekod forester » 16 črc 2019, 01:24

5 etapa môjho Tour Portugal, Barcelona - Valencia je ukončená vo večerných hodinách,takže asi zase v krátkosti :)

Odchod z Barcelony - Calella od hotela bol až na poludnie. Raňajky parádne a potom do mesta pofotiť niečo a hurá na pláž pohladiť telo aj dušu. Check out bol nejneskôr o 12 h, tak som to využil a doobeda pestoval plážový veget. Pláž velká ako sme zvyklý z itálie čo nie je na môj vkus nič moc. Piesok bol hrubozrnný takže to až taký prúser nebol. Rozložil som si osúšku blízko k takým dievčatám hore bez, ktoré drkotali belgicky a vlastne aj hlasy z prilahlích lehátok samé chr-chr beligičtina, prd som im rozumel.Rusákov tiež dosť a nemčúri tí sú vlastne všade. Dobre som si zaplával aj podriemal. To more tu maju nejaké viac slané ako v Chorvátsku.

Bolo asi 13h a v navigácii navolená Valencia ok ok, bez adresy. Prejazd Barcelónou v tom najväčšom horku mi zabral určite aj hodinu. Tými semafórmi tu nejak plytvali, boli na každom kúsku.Barcelóna je krásna, aspoň zo skútra, samé palmy a kaktusy pri cestach,zvláštne, nechcel by som do nich havarovať, asi by som bol potom ako dikobraz. Keď som bol už vo finále a mesto pomaly končilo vyzeralo to na nejakú výpadovku tak môj garminko, kým to v tom kruháči otočil, ja som zle odbočil a vrátil ma zase do mesta. To bol ako zlý sen, nebola možnosť sa nikde otočiť tak som ho musel poslúchať. Viedol ma prilahlími mestečkami paralelne s dialnicou, asi si povedal že mi ukáže aj iné veci nie len jednoduchú stereotipnú dialnicu. No a po asi 50 km perlil ďalej, odklonil ma niede do prava a aj keď som videl smerovú tabulu Valencia rovno tak bolo už neskoro a myslel som si že asi vie čo robí. V dialke som videl zase velké pohorie tak som si povedal že zase nejaká zážitková trasa zo serpentínami. No fakt cesta perfektná široká krasne tiahle serpentíny na takých 80-100. No ale trvalo to dosť dlho a stále ma ťahal do vnútrozemia a pri tom som mal ísť prevažne blízko mora. V jednom momente pozrem na dojazd a nechcelo sa mi veriť vlastným očiam, bolo tam viac ako 400 km a pri tom som prešiel 100km a to už nemôhla byť ani náhodou pravda. Zastavujem pri takom kruháči kde asi bude možnosť sa vrátiť na správny smer. Naś
šiel som si chládok že zotrvám a spravím si prestávku. Ten garmin dbá na môj pytný režim. P
Zjem niečo málo čo som si nakúpil v Carefure kde som poriadil až 3 veci na jednu šupu. Vymenil som olej, tiekol ako malinovka aký bol vrelý, natankoval som na ich pumpe a nakúpil si potraviny a vodu.
Ako tak stojím zastavuje opodial nejaký pickup a podídem že sa ho opýtam na správnu cestu. Chlapík telefonoval tak som trpezlivo čakal a potom otvára okno a nasleduje ma k mojmu navigátoru. Zbadá slovenskú vlajku a hovorí seňor slovachia, kukám že ako to rýchlo poznal, on že bol u nás na dovolenke v Nitre, ja som sa usmieval aký je ten svet malý. Po navolení bližšieho mesta dajú sa veci, on začal navigovať, aké neočakávané pre navigáciu.Už som zase čakal že vypíše jeho oblúbenú hlášku “ cieľ je príliš ďaleko, navigácia bude počítať ďalej až sa budete blížiť k cielu” Neviem kade ma ten trtko chcel hnať ale našťastie som ho odhalil a neposlúchol. Neviem kde by som sa ocitol. Možno spravne až po horskom tripe alebo niekde v hornom španielsku.
Valim po novej trase a blíka mi jedno auto, ja že díky policajti, potom bliká uase niekto, s údivom si hovorím kolko nevídanej kolegiality. No ale netrvalo dlho a vidím za zatáčkou autá na blikačkách a štrúdla bola aj kilometer dlhá,hovorím si zase nejaká havária, predieram sa do predu a vidím motorkára švajčiarska PZ, hovorím si super konečne deutch. Po zastavení pýtam sa ho čo sa deje, kuká na mňa a španieslsky niečo mele a omyl moja nemćina mi bola naprd, neviem kde ukradol to GS. Mal nevlúdny pohlad ako keby som mu ho chel zobrať.Pokračujem až úplne do predu a vidím velký žeriam ako dvíha mostnú konštrukciu. Aj som chcel poza ten žejav prejsť alebo sa aspoň kuknúť či sa tam zmestím. Boli tam robotníci a jeden na mňa kriči, zastavujem otáčam hlavu kto si to dovoluje, kukám na tie monterky toho uja a je tam nápis POLICIA. Normálne mal takú hnusnú uniformu ako monterky. Nasratý zvýšenim hlasom a po dedukcii som vyrozumel otázku kam idem, ja že skúter nie, a ukazujem rukami rozmer xmaxu. Už sa aj nadýchol a jeho pohlad nevyzeral 2x prívetivo.Našťastie zastavuje do priestoru medzi nás motorkár na Honde Afrika a niečo sa ho pýta, Hovorí že to bude trvať asi 1 a 1/2 hodiny, niečo hovorí lámano anglicky že vie o druhej ceste z obchádzkou asi 20km nech idem za ním. Ja mu hovorím, sorry xmax 250 a on že no problém. Otáčame sa a kývam policajtovi na pozdrav a ešte zastavujeme pri tom “švjčiarovi” a on mu španielsky hovorí že ideme obchádzkou nech sa pridá. Ten vocas sa len arogantne pousimial a potiahol si z cigarety. Tak idem za amígom a pridávam aby si nemyslel že som béčko. On tolerantne priam učebnicove ma necháva na dištanc. Keď videl že mi to aj dobre ide nahodil svižnejšie tempo. Na jednej odbočke trúby na pozdrav a ja ho opetujem a kývam. Pôvodne som mu chcel podať ruku s už pripravenou španielčinou poďakovať mučos gracias seňor, holá.Niečo sa na mňa nalepilo keď som pracoval na rakúskej hranici :D

Nejaké to nie je krátke a ja si už pripadám ako nejaký bloger. To španielské podnebie nejak dobre pôsobí na moje pero (nie péro) :D

No čo už hotel dnes nemám, prišiel som dosť neskoro do Valencie a ani som sa o to nesnažil. Skúter je zaparkovaný perfektne na námestí v absolutnom centre z bagážou,bundou a helmou na sedadle, hovorím si ďalšia skúška kriminality v Espaňa. Ja si idem pohladať nejakú vhodnú lavičkúje ich tu dosť. Možno sa mi podarí aj zaspať, rozložím spacák a šuchnem sa do neho. Je už 01:30 vidieť to aj na mojej gramatike a stále je tu čulý ruch, turisti sa presúvajú do svojich hotelov, taxikári sú v debate u prvého v rade,teplota ideálna myslim že zima mi nebude.

Keď ma nikto neukradne zajtra pripojím aj fotografie s historického mesta.

Good Luck

Celella častˇ Barcelony


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nočná Valencia:

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil forester dne 02 pro 2019, 18:41, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Portugalsko 2019

Příspěvekod forester » 16 črc 2019, 10:08

Nadherne hystorické mesto z množstvom pamiatok.V katedrále som si odslúžil aj omšu v španielčine samozrejme.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

TRŽNICA


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

KRASNE POLICAJTKY KTORE SA ALE ODMIETLI SO MNO ODFOTIŤ

Obrázek


KONKUTENCIA

Obrázek

Do hodiny štartujem do Toleda, mám tam hotel a zajtra už budem v Portugalsku, v cieli cesty.
Ešte neviem kedy dorazím do PRALA DE VAGUIERA pozriem Porto a ako bonbonik plánujem Giblartar a pozrieť na Afriku z ďalekohladom ktorý si veziem.



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Naposledy upravil forester dne 03 pro 2019, 00:30, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník