nápad

Místo pro vaše nápady a požadavky na vylepšení fóra a informace o jejich realizaci a nově přidaných funkcích.

nápad

Příspěvekod krizik1 » 31 říj 2011, 17:06

Možná by bylo hezké, kdyby ten kdo někomu smaže příspěvek(moderátor,admin), nebo celé téma, napsal dotyčnému alespoň SZ proč. Osobně si myslím, že mnou založené téma a ani příspěvky v něm neodporovali pravidlům SF tak bych rád vysvětlení. DĚKUJI
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: nápad

Příspěvekod ScooterMarty » 31 říj 2011, 17:23

No faktem je, že se tu totalitní praktiky nějak množí. Slýchal jsem od různých lidí, že se to děje a že sem, kvůli tomu přestávají chodit a v duchu jsem si říkal, že jsou přecitlivělí a ejhle, už to taky vnímám... Štve mě to, protože k tomu druhému fóru se mi nějak nedaří najít si cestu. Nemyslím kvůli lidem nebo jeho úrovni. To vůbec ne. Jen mi nějak grafickým pojetím a uživatelsky tohle sedí víc. Ale asi si budu muset začít zvykat.
Vždycky jsem si myslel, že kamarádi mohou mít odlišné názory a že si je dokonce mohou i navzájem říkat a přitom zůstat kamarády. Dokonce když se zachovám jako blbec a někdo mě následkem toho zesměšní, je to snad více moje vina než jeho. Rýpavý humor založený na nadhledu a zdravém sebevědomí je přesně moje krevní skupina. Bohužel se tu asi objevují lidé, kteří sice mají zde na fóru jakousi moc, ale toho nadhledu a sebevědomí o to méně...
Škoda... :oops: :cry:
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: nápad

Příspěvekod quicksilver.xx » 31 říj 2011, 18:44

Včera jsem dal odkaz do sekce Honda SW 600 na test SW600 na serveru http://www.novinky.cz a dneska tam není. Docela by mě zajímalo, co na tom bylo tak špatného? :shock:
Honda VFR800X Crossrunner
Uživatelský avatar
quicksilver.xx

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 332
Registrován: 01 kvě 2010, 21:51
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: Burgman 650 K8 Executive
Tuning / úpravy: Garmin Zumo 550, Starcom1 Digital + PMR, Givi Maxia,

Re: nápad

Příspěvekod láďa » 31 říj 2011, 18:50

vždyť ho tam máš,sice jsi ho tam dával po mně,ale zatím ho tam vidím..
Uživatelský avatar
láďa

1000+
 
Reputace: 30
Příspěvky: 1352
Registrován: 06 čer 2009, 09:55
Bydliště: Praha 9-Černý Most II , 723524604
Skútr / moto: Suzuki GSR 600
Tuning / úpravy: iridiové svíčky,KN filtr,laděné výfuky,xenon

Re: nápad

Příspěvekod quicksilver.xx » 31 říj 2011, 20:29

Omlouvám se, netušil jsem že někdo přesunul celé vlákno do jiné sekce. :roll:
Honda VFR800X Crossrunner
Uživatelský avatar
quicksilver.xx

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 332
Registrován: 01 kvě 2010, 21:51
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: Burgman 650 K8 Executive
Tuning / úpravy: Garmin Zumo 550, Starcom1 Digital + PMR, Givi Maxia,

Re: nápad

Příspěvekod Admin » 01 lis 2011, 00:34

krizik1 píše:Možná by bylo hezké, kdyby ten kdo někomu smaže příspěvek(moderátor,admin), nebo celé téma, napsal dotyčnému alespoň SZ proč. Osobně si myslím, že mnou založené téma a ani příspěvky v něm neodporovali pravidlům SF tak bych rád vysvětlení. DĚKUJI


konkrétně tvé téma bylo vyhodnoceno jako extrémně nevhodné. nabádat tu k nějakému zapalování strojů a veřejnému linčování a pomlouvání redaktorů cizích serverů, ať jsou jakýkoli a napsali cokoli, šlo určitě i jiným tónem. a konkrétně toto téma odporovalo pravidlům fóra ve spoustě bodů pravidel.
autory smazaných témat nekontaktujeme, může se to zdát divné, ale je to tak - už jen z časových důvodů. moderátorství je tu dobrovolné a nad rámec jakýchkoli povinností zainteresovaných lidí, řeší se každá minuta. kdo činnost moderátora nezkusil, netuší co to obnáší. ale to je na jinou diskuzi.

ohledně totalitních praktik - samozřejmě, toto fórum vždy vyznávalo komunistický režim a tvrdou cenzuru, k autorům příspěvků ve smazaném tématu bude v dohledné době vyslán příslušník STB a bude se ze svých činů zpovídat, ale s tím musí každý zde registrovaný uživatel počítat...
Uživatelský avatar
Admin

Administrátor
 
Reputace: 1
Příspěvky: 126
Registrován: 10 úno 2009, 21:54

Re: nápad

Příspěvekod krizik1 » 01 lis 2011, 09:01

Děkuji za vysvětlení. Jen pro upřesnění by mě zajímalo proč se tomuto fóru vlastně věnuješ? A jak moc ty příspěvky vlastně čteš? Anketa byla založena moderátorem jen díky tomu, že na rozdíl od Tebe ví že ten pranýřovaný je náš společný kamarád, který o všem věděl. Asi bys měl víc důvěřovat lidem, kterým jsi dal tu možnost moderovat. A třeba by bylo hezké vědět kdo vlastně jsi? Možná se známe a já bych Ti tohle všechno mohl říct do očí a nemusel si tady ošoupávat prsty na klávesnici. A klidně bych Ti toho mohl říct víc bez nebezpečí smazání.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: nápad

Příspěvekod Morx » 01 lis 2011, 10:50

S tím moderováním plně souhlasím. Sám jsem dělal moderátora na několika fórech a dobře vím, jaké to je. Na druhou stranu počítám, že tu není tolik věcí k mazání, aby byl problém autora kontaktovat. Mohlo by se to trochu zjednodušit malou úpravou fóra, aby na tlačítko "smazat" bylo navázané otevření okna s předdefinovanou zprávou "Vaše téma bylo smazáno z důvodu: ", kam by admin jen rychle dopsal stručně důvod a odeslal.
My to většinou řešili tak, že témata, která nebyla nenechatelná jsme jen zavřeli a napsali vysvětlení tam. A ta, která bylo opravdu nutné smazat byla takového typu, že autor sám musel vědět proč to šlo pryč.

Já si ale myslím, že není takový problém někomu důvod napsat. Problém je, že když to moderátoři začnou dělat, tak se s nima ty lidi začnou dohadovat a TO je pravý žrout času. Když s Váma nějakej blbec vede mnohahodinové diskuze o tom, že jste jeho téma porušující půlku pravidel a kupu zákonů ČR přece nemůžete smazat, jelikož na něm není nic špatného.
A ve výsledku to vede k obviňování konkrétních moderátorů, že jsou moc tvrdí/měkcí a takové diskuze vedou ke ztrátě autority a většímu bordelu a hádkám. To jsem taky zažil. Takže za nejlepší považuji tohle nechat na vedení fóra. Majitel si vždycky vybírá své moderátory a jemu také bývá možné se odvolat. Pokud některý moderátor nejedná tak, jak mu přijde dobré, tak si s ním o tom promluví a když to nepomůže, práva mu vezme. Ale nějaká demokracie, to nejde. A nefunguje ani ve státě, dovedete si představit, že by o každém rozhodnutí policistů, nebo soudů měli rozhodovat občané referendem?

Internet není demokratické zřízení. Stránky jsou majetkem zpravidla jednoho člověk a co na nich bude a nebude je jen na něm. Je možné o tom s ním diskutovat, ale to je tak vše. Svobodné rozhodnutí každého pak je, zda je to nějaký strašný blbec, co maže (nechává mazat) vše, co je proti jeho názorům, a pak je nasnadě stránku prostě přestat navštěvovat, nebo zda je to jakž takž rozumný přístup (byť trochu tvrdší, než by se Vám líbil), ale přínos z navštěvování dané stránky za dodržování daných pravidel stojí.
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: nápad

Příspěvekod Tomáš@125 » 01 lis 2011, 12:02

Konecne nekdo normalni ktery trochu uvazuje nad tim co piše.
P.S. Děkuji někomu kdo je ADMIN za záchranu před upálenim. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
.
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: nápad

Příspěvekod fyluta » 01 lis 2011, 12:48

Mame tu svobodu slova a tak kazdej si zodpovida sam za sebe. Mazat se to nemuselo ac tam bylo co tam bylo. Jestli se mýlím, necht prominte.
Obrázek Obrázek
Chorvatsko na skůtru 2011 - 1880km
Uživatelský avatar
fyluta

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 283
Registrován: 18 bře 2010, 08:37
Bydliště: Královéhradecký kraj
Skútr / moto: Yamaha Versity 300 r.v.2005
Tuning / úpravy: http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php? ... 40#p137565

Re: nápad

Příspěvekod Admin » 01 lis 2011, 13:21

Morx: +1

fyluta: to ano, ale nezapomínej, že svoboda (i svoboda slova) končí tam, kde začína svoboda druhého

krizik1: moje identita není vůbec, ale vůbec důležitá. můj předchůdce se nebál vystupovat veřejně, a jak to dopadlo. neustále útoky na jeho osobu věřím, že dokážou otrávit nejedno odpoledne strávené v dobré víře nad udržováním fóra. a jen pro úplnost - moje "anonymita" nevyplývá ze strachu, chraň bůh, ale ze zkušeností a na základě domluvy s předchozím správcem. v podstatě už to, že se tu takto rozepisuji, je v rozporu s domluvenými pravidly... diskutovat se tu o určitých věcech zkrátka nebude proto, že to nemá smysl. Morx to vystihl naprosto přesně, protože narozdíl od většiny si stěžujících ví, o čem to celé je a jaký následek má i sebemenší diskuze o rozhodnutích moderátorů.

ad inkriminované téma: že jse pranýřovali společného kamaráda je věc jedná, pokud mi ale píší lidé poměrně vyděšení a neznalý vašich soukromých vztahů, je to jen další důkaz nevhodnosti tvého tématu v kontextu s veřejně přístupným fórem. volná diskuze rozhodně neznamená, že se tu nechá každý výlev, který tu někdo napíše.
Uživatelský avatar
Admin

Administrátor
 
Reputace: 1
Příspěvky: 126
Registrován: 10 úno 2009, 21:54

Re: nápad

Příspěvekod Gek » 01 lis 2011, 13:34

Svoboda slova. To je právě stejný omyl jako absolutní přednost chodců na přechodu. Svoboda slova přece nedává právo psát urážlivě, nebo jakýkoliv blábol, co koho napadne. Stále by měl převládat rozum a zbytky slušnosti, co v nás ještě jsou někde hluboko zakořeněné. Přece když k někomu přijdu na návštěvu, taky mu neplivnu na koberec, protože je svoboda a tedy si mohu dělat co chci. Ne, protože jsem tam na návštěvě. Podle toho by se měla návštěva chovat. Chápu, že v této době morálního úpadku to je těžké, ale pokud se budeme aspoň trochu snažit, ono to půjde. O úrovni mateřského jazyka ani nemluvím, ale i to se snad nějak poddá. Tolik můj názor na svobodu slova a vyjadřování na veřejných fórech.

K tomu co bylo smazáno. Rád čtu Krizíkovi příspěvky, ale ten poslední jsem nechápal. A tak podobně na to budou koukat další nechápavci. O legraci, nebo o tom, že se znáte tam nebylo ani slovo a tak neznalému unikají souvislosti. Právo Admina na smazání je jasné a nemusí nic vysvětlovat. Stejně jak psal Morx, taky mám osobní zkušenosti s vedením a moderováním stránek, kdy z nepochopení se stala sáhodlouhá diskuse. Skončilo to smazáním a dokonce i vyloučením pisatele ze stránek. Proto má Admin právo na svých stránkách určovat pravidla. Je to jeho obývák a nikdo nemá právo mu plivat na koberec. A vím, že starost o chod stránek zabere hodně, ale opravdu hodně času.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: nápad

Příspěvekod ScooterMarty » 01 lis 2011, 16:29

Omlouvám se Gekovi i Adminovi, ale případní vyděšení netušící by snad měli primárně kontaktovat autora ne? Myslím, že když už ne z křižíkova příspěvku, tak alespoň z reakcí pod ním bylo zřejmé, že se jedná o legraci. A jestliže netušící píší rovnou adminovi, vypovídá to spíše o nich, než o kvalitě příspěvku nebo vlákna... Jsme snad velcí kluci a holky a nepotřebujeme tak výraznou ochranu před něčím teoreticky nevhodným...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: nápad

Příspěvekod RHON » 01 lis 2011, 17:37

Já tedy nevím, nejednou mi téma, nebo odpověď někdo vymazal, ale zase na druhou stranu jsem s pravidly tohoto fóra souhlasil tak co?
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: nápad

Příspěvekod ScooterMarty » 01 lis 2011, 17:46

Máš naprostou pravdu. Já si taky nestěžuju. Jde jen o to, že čím více se (byť v mezích pravidel) bude zasahovat, tím méně tu bude příjemně... Rozumím tomu, že každý můžeme vhodnost nebo nevhodnost vnímat různě, ale podle mne to křížíkovo vlákno bylo ok. A v pravidlech se nepíše nic o tom, že správce může smazat kdykoliv cokoliv třeba jen proto, že má špatnou náladu. I na něj se vztahují pravidla a měl by být schopen a ochoten své rozhodnutí zdůvodnit... Navíc jestliže s křižíkem na vytvoření vlákna spolupracoval moderátor a admin to pak smázne, připomíná mi to Českou republiku... :shock:
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Další

Zpět na Nápady, požadavky, vylepšení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků