Ztráta oleje, těsnění pod hlavou

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Ztráta oleje, těsnění pod hlavou

Příspěvekod Lukáš623 » 20 zář 2016, 19:18

Zdravím :) ,
se svým skůtrem jsem teď odjezdil několik delších výletů (cca 3x 300km) a objevil se olej u hlavy válce. Zkontroloval jsem olej a klesl z půlky (mezi min max) na minimum a okolí hlavy motoru je mastné, chci se zeptat co vše může být potřeba vyměnit? Nebo bude stačit "pouze" výměna těsnění pod hlavou? Nebo i pístních kroužků? ... Děkuji za každou radu a omlouvám se za spam pokud je toto téma již někde projednáváno. Zatím stále hledám na netu, ale zároveň píši sem.

PS: motor jinak šlape bezproblémově
Lukáš623

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2016, 19:11
Skútr / moto: yamasaki ym125

Re: Ztráta oleje, těsnění pod hlavou

Příspěvekod Dusan14 » 21 zář 2016, 11:59

Co je to za skuter?
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Ztráta oleje, těsnění pod hlavou

Příspěvekod Lukáš623 » 21 zář 2016, 22:13

Čína ... yamasaki ym125
Lukáš623

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2016, 19:11
Skútr / moto: yamasaki ym125

Re: Ztráta oleje, těsnění pod hlavou

Příspěvekod koftun » 22 zář 2016, 07:42

je důležitý vědět: jestli toho oleje teče tolik, že to mohlo způsobit úbytek, nebo je to "jen" mastná mapa o pár kapkách. jestli skútr kouří z výfuku modrej kouř, což by ukazovalo na spalování oleje motorem. když to kouří při přidaným plynu, je to indicie na špatný kroužky, když to zakouří po ubrání, ukazuje to ke sjetejm guferům u ventilů.

těsnění pod hlavu objednáš podle typu motoru (je to na něm vyražený - něco jako QMI152 nejspíš). dobrej shop je www.multimoto.cz
Uživatelský avatar
koftun

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 100
Registrován: 21 úno 2011, 18:42
Skútr / moto: Yama Vity - prodáno, Yukáč City - totální stavba
Tuning / úpravy: City - komplet tunning...

Re: Ztráta oleje, těsnění pod hlavou

Příspěvekod radesed » 22 zář 2016, 07:56

chybí mi zde ještě informace kolik má skútr ca km najeto,
jestli ten olej někde jen prolíná nebo jde do spalovacího prostoru, ať už přes kroužky nebo gufera ventilu a tedy i kouří z výfuku = černá zakarbonovaná svíčka, pokud jen prolíná, bývá to nejčastěji těsnění pod ventilovým víkem https://www.skutry-malsice.cz/baotian/b ... ml#content
zde bych začal s výměnou, nic složitého. Pokud to nepomůže, pak už zbývá zkusit přetěsnit motor, zde už to chce ale více zkušeností,
většinou jsem to řešil demontáží motoru z rámu a pohlídat si časování vačky při demontáži a zpětné montáži hlavy.
Doporučuji shlédnout některá videa na YouTube např.: https://www.youtube.com/watch?v=FabPdlO9Zwg
KEEWAY F-ACT 125, válec Airsal 150 ccm, variátor Naraku Maxi-Speed, 30 000 km
HONDA Forza 300, bez úprav, 3,6 l/100 km
Uživatelský avatar
radesed

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 96
Registrován: 10 dub 2010, 21:00
Bydliště: Brno / Židlochovice
Skútr / moto: KEEWAY F-ACT 125 - prodáno, HONDA Forza 300

Re: Ztráta oleje, těsnění pod hlavou

Příspěvekod Lukáš623 » 23 zář 2016, 20:28

mokcrát děkuji za rady, ještě teda napíšu informace, skůtr má najeto 13500km, měl jsem obavy hlavně po těch dlouhých výletech (300km za 6 hodin), že jsem ho tím mohl odvařit. Žádnýho kouře jsem si nevšiml, myslím si, že kdyby kouřil tak si toho určitě všimnu, ale nekouří. Toho oleje jsem si všiml, jak mám pod sedlem plastové víčko pod kterým je vlastně vidět hlava motoru, tak u toho víčka to bylo mastné, tak jsem se na to mrknul, oddělal plasty a prostor kolem hlavy je mastný, moc oleje se neztratilo, ale nevím od kdy to začalo prosakovat. Co se týče výměny toho těsnění pod víkem, není to tedy nic složitého? Měl jsem strach, že musím sundat hlavu a tam už je potřeba štelovat ventily ne? Děkuji :)
Lukáš623

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2016, 19:11
Skútr / moto: yamasaki ym125


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků