Problémy s Keeway ARN 125

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Problémy s Keeway ARN 125

Příspěvekod kancur » 28 kvě 2015, 21:20

Ahojte, v poslednej dobe sa mi rozmnožili problémy na mojom keeway arn 125. Všetko začalo tým že som si vymenil silentbloky na závese motora, záves som si dal zavariť lebo bol nalomený(!). Keď som skúter zložil tak to začalo. (s elektrikou som nič nerobil, ani káble neodpájal, len zadné smerovky)
(Kým som menil silentbloky a záves motora, prešlo niekoľko dní, do skútra tuším raz aj pršalo - vravel som si že mi aspoň umyje ten bordel.)

Keď som ho zložil tak:

Išiel som sa previesť, prvých 500 metrov ok, keď som ale pridal.. tak miesto toho aby som dosiahol klasickú maximálku som zostal dakde na 60tke s tým že skúter trhal a veľmi ho triaslo, myslel som si že asi variátor ktorý už nemám v najlepšom stave. Zachvíľu začalo strielať - (počul som to ale zo strany sania). Začal dochnúť motor. Podarilo sa mi ho ale vždy po chvíli naštartovať a nakoniec som došiel až skoro domov, poslednych 500m som tlačil lebo to už skapalo nadobro.

Keď motor vychladol, podarilo sa mi ho vždy naštartovať aspoň na 20 sekund, potom skapal. Dvakrat som prečistieval karburator, skušal kontakty na CDI, cievke, vymienal sviečky.

Postupne - ani neviem ako, sa skúter nejako pozviechal a teraz, na stojane, ide. Ale nevie dosiahnuť max otáčky, začne ho dusiť. Keď pustím viac vzduchu, napr. odpojim airbox, tak vytiahne vyššie otáčky a ide lepšie, ale sviečka bola uplne sivá, takže chudobná zmes, tak som airbox pripojil naspäť. Teraz keď pridám tak ho dusí pri vysokých otáčkach.

Jedna vec ma zaujala, keď pridám naplno plyn a vypnem kľúčik, ako klesajú otáčky ozve sa skoro vždy pár výstrelov z výfuku. Ako keby ostala sviečka taká nažhavená že zapáli zmes aj bez iskry. To by som chápal pri tej chudobnej zmesi, ale že to robí aj keď je airbox pripevnený a zmes chudobná zrejme nieje?

Zajtra vyskúšam nové CDI a indukčnú cievku lebo sa mi počas tých dní zdalo že hádže slabú iskru, a občas vynecháva alebo nehádže vôbec. Neviem čo sa s tým skútrom počas tohto týždňového státia mohlo stať. Predtým neboli absolútne žiadne problémy a sviečka mala vždy peknú hnedohrdzavú farbu.

Ako si mám vysvetliť to strieľanie do výfuku pri vypnutom kľúčiku? Vďaka za tipy, sorry za dlhý príspevok :wink:

EDIT: Napadlo mi že to strieľanie vlastne môže byť spôsobené tým že to nevyhoreté palivo (lebo vo valci nezhorí) sa dostane do rozhorúčeného výfukového potrubia a tam vybuchne. Je to tak? a je to bežné?
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 čer 2015, 11:53, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
kancur

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 08 zář 2014, 11:27

Re: Problémy s Keeway ARN 125

Příspěvekod djlaco » 12 čer 2015, 22:01

Podarilo sa opraviť tvoj skuter Keeway? ak ano v čom bol problém? koľko máš nabehané?
djlaco

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 13 zář 2014, 06:37
Bydliště: Jasenica, Slovakia
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: nie

Re: Problémy s Keeway ARN 125

Příspěvekod kancur » 23 čer 2015, 20:26

Na problém som neprišiel, mohol to byť zapchatý karburátor ktorý som viackrát čistil, resp. niečo zmoklo. Postupne šiel motor ľahšie štartovať a za pár dní už to bolo OK. Zvláštne :) Nakoniec som na skútri nič nemenil.
kancur

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 08 zář 2014, 11:27


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron