Maxon Ardour - pokles výkonu

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Maxon Ardour - pokles výkonu

Příspěvekod Ensaner » 05 srp 2015, 21:57

Dobrý den, zakoupil jsem si skútr Maxon Ardour 125 a po 300 km jsem měl první garančku. Všechno bylo v pohodě jezdilo to krásně, okolo 400 km mě začalo zlobit to že vše je v pořádku pokud jedu na 3/4 plynu. Do kopce na plný plyn v funguje tak jak má, ale když jedu po rovině nebo z kopce a držím rychlost dejme tomu okolo 80 km/hod tak prostě se motor chová tak jako že vynechává. Prostě jedete a namoment prostě jakoby se motor začal dusit. Dal jsem to do servisu a tam mě řekli že to opravily tajným trikem (doslova) projel jsem to a stále to dělá. Skútr si vezme i celou nádrž na sto, spotřeba je mi fuk celkem, nevyužívám to jako přibližovadlo, ale třeba to pomůže k nalezení problému. Nechal sem to projet od nich a řekli mě že něco malinkého tam je ale že na to nepřijdou stejně. Takže jsem byl nucen si ho odvést ikdyž se nic nevyřešilo. Nevím čím to může být, známý mě říkal že by to mohlo být směsí, ale vůbec netuším. Neměl někdo podobný problém? Podtlak mě zlobil ze začátku teď už problém s tím nemám. Benzín tankuju na na shell nitro plus, takže nevím už.
Ensaner

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2015, 21:47
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Maxon Ardour - poklec výkonu

Příspěvekod Kiper » 05 srp 2015, 22:08

Asi bych začal výměnou svíčky za svíčku od NGK a vyčistil karburátor :)
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Maxon Ardour - poklec výkonu

Příspěvekod Ensaner » 05 srp 2015, 22:13

Ok, já motorkám nerozumím takže tak nějak pech mno, ale určitě to zkusím, ikdyž nechápu proč v servisu mě nedali nějaký tip. prozatím děkuji
Ensaner

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2015, 21:47
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Maxon Ardour - poklec výkonu

Příspěvekod TUNER » 05 srp 2015, 23:09

Máš to v záruce ? Pak se musí postarat servis a opravit to,ať si melou co chtějí,skútra jim tam nech dokud to neopraví a pokud to nebude do 30 dní,požaduj svoje peníze nazpátek..... To víš,s problemama musíš počítat už při koupi,jen se nesmíš nechat odbít !!! .... ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour - poklec výkonu

Příspěvekod Mr.Voza » 06 srp 2015, 07:50

Ensaner píše:...Dal jsem to do servisu a tam mě řekli že to opravily tajným trikem (doslova) projel jsem to a stále to dělá...
...Nechal sem to projet od nich a řekli mě že něco malinkého tam je ale že na to nepřijdou stejně...

:lol: :lol: :lol: Tak to je fakt mazec servis tohleto :lol: :lol: :lol: Tyhle čínský jebky dneska může "servisovat" fakt každej trotl :x :x :x

Vůbec se s nima neser. Máš ze zákona v záruční době právo na odstranění závady. Nech jim to tam, hlavně si nech sepsat reklamační protokol s popisem závady a datem reklamace a pak jak píše Tuner - pokud se jim do 30ti dnů nepodaří závadu odsranit, požaduj zpět peníze, nebo novej kus. Hlavně skůtra nepřebírej zpět, pokud závada nebude odstraněná, kdyby ti zase ty kouzelnící chtěli tvrdit, že je to opravený nějakým tajným trikem.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Maxon Ardour - poklec výkonu

Příspěvekod Ensaner » 06 srp 2015, 08:42

Ono jde o to že mi to nepřijmou protože podle nich s tím nic není. On mi řekl ať to dojezdím do další garančky a uvidíme. Přemýšlím o tom že zkusím koupit tu svíčku. Nebo to dát do jiného servisu aby mi potvrdily poruchu, ale to by mě vyšlo draho.
Ensaner

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2015, 21:47
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Maxon Ardour - poklec výkonu

Příspěvekod Valheru_KOKr » 06 srp 2015, 09:12

Ensaner píše:okolo 400 km mě začalo zlobit to že vše je v pořádku pokud jedu na 3/4 plynu. Do kopce na plný plyn v funguje tak jak má, ale když jedu po rovině nebo z kopce a držím rychlost dejme tomu okolo 80 km/hod tak prostě se motor chová tak jako že vynechává.


Tak tohle je nejlepší říct v servisu, protože určitě je v manuálu něco, jako způsob zajíždění a tam 80km/h určo do 1500km nebude napsaných :)


Jinak jak reklamovat reklamovat a reklamovat... Já to u Yuki vzdal a servisuji si sám, nemám čas a náladu být v servisu víc než na silnici...
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Maxon Ardour - pokles výkonu

Příspěvekod Mr.Voza » 06 srp 2015, 11:17

Ensaner píše:Ono jde o to že mi to nepřijmou protože podle nich s tím nic není...

Tak když tohle říká servis, kterej opravuje motorky nějakejma tajnejma trikama a kouzlama, tak to bude jistě pravda :lol:

Na reklamaci Ti to přijmout musí, i kdyby s tím fakt nic nebylo. Že někdo řekne, že Ti to na reklamaci nepřijme, to podle obchodního zákoníku vůbec nepřichází v úvahu. Jestli je nebo není reklamace oprávněná, to by měl pak rozhodnout autorizovanej servis. Napadá mě obrátit se přímo na ČOI.

Nebo další možnost mě napadá - ale nevím, jestli je to podle obchodního zákoníku možný, nechat si od nich vystavit protokol, že "to nic není", pak si to nechat opravit, nebo jenom posoudit v pořádným servisu, kde nepracujou kouzelníci ale servisáci a na základě toho, že kouzelník řek, že "to nic není" a ono "to něco bylo", na nich vymáhat cenu opravy/posouzení, když nebyly schopný v záruční době závadu odstranit. Ale to už by byla otázka pro právníka, jestli to lze takhle řešit.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků