Maxon 125 - nejede

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Maxon 125 - nejede

Příspěvekod kalista » 22 lis 2013, 23:00

Mám maxona 125 a potřebuji radu.Při nastartování chytne,ale vůbec netáhne :evil: Mohlo by to být benzínem?Já už 2 měsíce nejezdil, když chytne tak strašně malé otáčky a zdechne nebo když zkusím přidat plyn tak chcípne hned.
dík za radu
kalista

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis 2013, 22:45
Skútr / moto: matador maxon 125

Re: Maxon 125 - nejede

Příspěvekod joko » 23 lis 2013, 09:08

zacpaný karbec ! vyčistit popřipade vyndat a vyvařit v octu
Uživatelský avatar
joko

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 356
Registrován: 08 úno 2010, 20:17
Bydliště: praha
Skútr / moto: burgman an 650 2007,uvažuji 2012

Re: Maxon 125 - nejede

Příspěvekod kalista » 23 lis 2013, 11:03

moto je kupovaná v září 2013 čili je v záruce takže bych se zatím do svévolného rozebírání nepouštěl. Takže asi servis - PLACENÝ. Přitom jsem napolsledy jel právě ze sevisu po garančce domů cca 2 km. Tak jsem zvědav!
kalista

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis 2013, 22:45
Skútr / moto: matador maxon 125

Re: Maxon 125 - nejede

Příspěvekod Vratas » 23 lis 2013, 11:30

Další případ problémů s čínskou novotou v záruce a ještě ke všemu takto brzy po koupi. Kde to bylo koupeno, v Autokelly? Tam bych to radši na takovouto seřizovací práci vůbec nedával, protože jejich záruční servismani to prostě neumí, nechtějí umět a akorát ti řeknou, že to tam budeš muset nechat "trochu déle" a stejně ti to ještě víc rozhaší.

Udělej si třeba pár fotek zapojení hadiček do karburátoru a příslušných věcí k němu připojených a pusť se do toho klidně sám opatrně, pomalu a v klidu. Uvidíš, že je to v podstatě jednoduché. Bude to beztak přicpaná tryska nějakým bordelem.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Maxon 125 - nejede

Příspěvekod danii » 27 lis 2013, 07:19

jeste bych doporucil podivat se na svicku. kdyz pritelkyne koupila tatovi maxona v autokelly tak prodejce predtim otacel plynem tak ze kdyz sme ho v dodavce prevezli tak nesel nastartovat, pouze s plynem, netahl a po case chcip. kdyz se otevrela svicka zjistilo se ze je uplne mokra. po opaleni vracena zpet a jelo to. dokud jeho vnuk nesel kolem a nehral si na jizdu na motorce...
Uživatelský avatar
danii

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 22 čer 2013, 08:10

Re: Maxon 125 - nejede

Příspěvekod radesed » 27 lis 2013, 08:50

Viděl bych to taky na ucpanou trysku jak píše Vratas. Jen bych s tím vyvařováním v octu dle Joka byl opatrnej, přece jenom některé díly jako např. membrány jsou z plastu a gumy. Já to většinou profukuji vzduchovou pistolí a kompresorem. Odšroubovat spodní víko karburátoru, vyšroubovat hlavní a volnoběžnou trysku, popř. z boku šroub bohatosti směsi a pořádně profouknout. Doporučil bych se podívat na benzinovej filtr, popř. nahradit novým z průhledného plastu s papírovým filtrem, aby byl vidět zachytanej bordel.(např. http://www.scootland.cz/zbozi/rms-palivovy-filtr/) Naposled jsem tak odhalil i vysráženou vodu z benzínu, která mi dělala taky neplechu.
KEEWAY F-ACT 125, válec Airsal 150 ccm, variátor Naraku Maxi-Speed, 30 000 km
HONDA Forza 300, bez úprav, 3,6 l/100 km
Uživatelský avatar
radesed

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 96
Registrován: 10 dub 2010, 21:00
Bydliště: Brno / Židlochovice
Skútr / moto: KEEWAY F-ACT 125 - prodáno, HONDA Forza 300


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník