Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod jel.en » 20 zář 2009, 10:11

Ve včerejších odpoledních hodinách mě skútřík poněkud zaskočil.Začal vynechávat a nechtělo se mu jet.Né že by nejel ale maximálka šla o 20km dolu a občas při rozjezdu zdechnul.Né vždycky ale přeci.I jako by při přidání plynu vynechával."Trochu" mě to sr..o a tak přišla obligátní údržba :roll: o tisíc km dřív než bývá zvykem :mrgreen: Zatim je tam natočeno jen 23006km :twisted: Kontrola sání, airboxu, svíce a vejfucku.(olej kontroluju častějc)No a když už sem si při tom ušpinil ruce a sváteční montérky, tak jen pro klid duše i kontrola řemenu 8) Všechno bylo v mezích normálního opotřebení tak jak jsem zvyklej dokonce i řemen kterej plánuju měnit.Jedinou závadu, kterou sem našel bylo povytažený koleno sání mezi karbecem a airboxem :oops: Moje chyba! 14dní naz5 sem se v tom šťoural a asi to nedotáhnul.Povídám si: Ma..re, když si dřevák na ruce tak se do toho nes.r a nech to odborníkum! Jenže pak to přišlo,moje profesní úchylka a trénovaný oko zahlídlo nejakou tu neshodu oproti kupnímu stavu.Mezi tou spoustou hejblátek,hadiček,serepetiček a dalších jinejch okopírovanejch pitomostí o kterejch ani nevim stejně jako ti soudruzi, jakou maj funkci mají se na mě smála z oleje a prachu asi centimetrová trhlina v TOO ("vedle svaru").Po čtyřech cigaretách spoustě nadávek na šestinu lidí týhle planety padlo nevyhnutelný rozhodnutí.Musim to vyndat a opravit za tejden je Seč...Je to práce cca na hodinu pro netrénovanýho odhodlanýho zarputilce.Když byl motor venku,vyndal sem i část se zlomeninou.Bylo asi 9 večer.Já mám doma jen invertor na sv. obalenou elektrodou a autogen.Do toho tim nepudu.Potřebuju kvalitně provedenej svar.Bohužel v okolí neznám nikoho kdo by byl schopnej a vládl "céóčkem" s vhodnym plynem.Musim počkat do pondělka aby mi to opravil kolega v práci :cry: Bohužel jak jsem psal za tejden je srazík na Seči a já mám velký pochyby že to stihnu za páteční odpoledne a večer dát dohromady aby to bylo provozuschpný.Navíc nevim zda-li je motor OK a bylo to jen tim kolenem.
Když budu mít jedinou pochybnost, odpískávám sezónu a přes zimu to trochu potunim http://www.scootland.cz/zbozi/naraku-va ... ku-160ccm/

:idea: Poraďte na co se mám ještě podivat abych měl klid a věděl že to bude dál jezdit...
Naposledy upravil KYBLOS dne 22 led 2014, 17:44, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod MikyMiky » 20 zář 2009, 10:23

Neházej flintu do žita. Koukej na to v pondělí skočit a v sobotu tě chceme vidět na Seči !!! Omluvenku na účast bez scoota dostal jenom David Pasťák !!! :D
MikyMiky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 746
Registrován: 07 srp 2008, 13:44

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod jel.en » 20 zář 2009, 10:33

Mirku. To by nebyl problém kdybych nebyl přes tejden 80km od scoota :cry: Jenže já se vrátim až v pátek okolo šestý večer.Takže si budu dělat noční párty ve stodole na chalupě :lol: abych dorazil na plánovanou akci... :twisted:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod kraken.99 » 20 zář 2009, 11:11

ale máš naší plnou důvěru že to zvládneš kdyby úplně náhodou ne přijed ke mně a dostaneš na seč pížo :D
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod jel.en » 21 zář 2009, 08:56

kraken.99: to já to zvládnu.NO PROBLEM :twisted: Jen ten čas mě tlačí.Díky dvoum cm svaru musim počkat do pátku a pak se ukáže zač je toho loket. Krásná předsečská noční párty to bude :lol: Už se na to těšim. Bohužel tvoje velkorysé gesto nepřichází v úvahu.Ty se na Seči opiješ a pak nebudeš vědět na čem máš jet domu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dělám to jen kůli tobě...

Jo a už vim s čim si budu hrát v zimě :wink: Pořídim si hořák na TIG lahvinku plynu (a rumu) a opravim co soudruzi zanedbali :oops: Možná i jen tak pro radost posílim obsah meho stávajícího scoota a pak budu na srazech jezdit jen po zadnim kole 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

PS: je to sice blbost ptát se tady, ale nevíte někdo kolik je ventilová vůle u Kentoya XOR 125??? :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod wictor » 22 zář 2009, 20:37

jel.en - tak držim palce. Já už bych to nedal dohromady a silně pochybuju, že by se mi to podařilo i takhle rozebrat :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod _Tom_ » 22 zář 2009, 21:49

copak rozebrat to jde vždycky, ale složit to aby nic nezbylo :D
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod Tomulátor » 22 zář 2009, 22:07

Jel.ene, je to nemilé, ale doufám, že to do soboty stihneš a přijedeš, když koukám na ty fotky, máš tam v záloze ještě Jawu 20 a to je taky skůtr, takže máš na čem přijet :wink:
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod wictor » 22 zář 2009, 22:15

Tom_F píše:copak rozebrat to jde vždycky, ale složit to aby nic nezbylo :D

Jednou mi někdo říkal, že dobrej mechanik se pozná podle toho, že vždycky něco zbyde, ale stroj funguje :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod jel.en » 23 zář 2009, 07:41

Právě že mě zarazilo jak moc dobře to jde rozebrat :shock: Stačí v podstatě povolit 3 šrouby + hadice, lanko plynu a brzdy a asi 4 konektory.Je na to potřeba myslim jen M16 a M13 klíč :twisted: Ostatní sem rozebral kůli tomu abych to vyčistil a zkontroloval 8) Mě se jednalo hlavně o vyndání tý "KOSTI" abych jí mohl nechat zavařit.(mám jí vedle sebe na zemi ještě neopravenou) Copak když něco zbyde tak je to dobrý,ale pokud něco chybý tak je to problém :!: Ten dílek, matička, podložka nebo šroubek se prostě musí najít! Jinak se věc rozebírá znovu.Pro jistotu. (jak mi někdo vyprávěl: daly jsme dohromady motor z náklaďáku a kolegovi chyběli brejle....Našli se až když se pokusili motor natočit :lol: :lol: :lol: :lol: Zapoměl je položený na pístu :mrgreen: )
Nejspíš se mi to dát do kupy podaří ale Max mi zkrátil o hodinu spánek :evil: Nejen že to budu dělat až v pátek večer a v noci ale musim ještě o hodinu dřív vstávat :roll: :roll: :twisted:

Co se týče tý Jawky co je zabordelená v tom mr.níku kterej byl původně stodolou... Tak to sou počátky meho ježdění :cry: Jak jen já se vyblbnul na tom když sem to každou chvilku tlačil domu :lol: Nebylo to k tomu.Prostě nespolehlivej stroj pro šestnáctileteho kluka kterej začínal.Natolik mě to tehdy odradilo že sem na hodně let na moto zanevřel. (poslední kapka byla ztráta asi tří drátů v kole a jeho píchnutí) Od tý doby to tam takhle stojí a překáží :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod R1 Max » 23 zář 2009, 07:49

Jen do mě ty lotře. Ale pod tvým příspěvkem čtu: Já se tam dostanu, i kdybych to od 3/4 cesty tlačil...... :wink:
Když jezdit, tak srdcem; když řídit, tak s rozumem. Obojí naráz se nevylučuje.

číslíčko na Maxe: 732 549 204
Uživatelský avatar
R1 Max

1000+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 1317
Registrován: 09 kvě 2008, 15:01
Bydliště: Seč
Skútr / moto: Aprilia 150 Leonardo

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod jel.en » 23 zář 2009, 07:54

Jo Maxi tak já to dovezu do Ledče nad Sázavou na vozejku a pak to potlačim :lol: :lol: :lol: :lol: Se tam nedostanu ani na to koleno a pudu hned spát :evil: To raději přijedu K-19 (favoritem) ale přijedu :twisted:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod Neos50 » 24 zář 2009, 12:49

problém lehce řešitelnej až budeš zase potřebovat MIG tak dej vědět jeden Omicron 220 se mi váli v dílně a zavaříš si to případně sám to by jsi měl zvládnot,ne? :wink:
Jinak tu vůli udělej jak na škodovce tim nic nezkazíš :D
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod jel.en » 24 zář 2009, 13:07

No pan Havel mě to na Kostelíku naučil a léta se v tom pohybuju.Kdyby nebyl takovej problém s výměnou lahvý na plyn tak už bych doma taky vládnul MAGem a TIGem :wink: Jen kdyby nájem flašek nebyl tak drahej.A bez smlouvy mi to nikdo nevymění :cry: :x



Nebo bych taky mohl přemluvit bratra aby slez dolu a nechal to zavařit v práci :twisted:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Kentoya Xor 125 - vynechává, chcípá

Příspěvekod Neos50 » 24 zář 2009, 15:22

Hmm ty flašky jsou drahý to jo no a je vcelku jedno jestli máš malou a nebo velkou....dost přemejšlim o TIGu už je to za docela příznivou cenu,ale nechce se mi moc do naškrtávacího a vysokofrekvenční je pořád raketa.
To jsi mohl no..aspon by se taky prošel :-D,ale ten ti to neudělá přes víkend :wink:
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Další

Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník