Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod DarkManCZ » 20 zář 2015, 15:56

Dobrý den,
Dostal jsem čínský skútr Phantom PH4 je to 125 ccm skútr.

U skútru vyhořela kabeláž pod nohama, co jsem hledal příčinu, bylo to díky méně kvalitní kabeláži a spálené relé od blinkrů.... Celý svazek kolem baterie pod nohama se seškvařil.... Svazek jsem vyrobil nový.

Problém mam však, že mi z konektoru od dobíjecího regulátoru vyskákaly horní kabely.... ty žluté, které si myslím, že jsou od cívek jsou tam stále. ale červený a černý + nejspíš zelený, který zbyl jsou vypadené a nevím jak se uspořádají...

Dále motocykl nestartuje - startér točí, plovák ukazuje,světla svítí..... ale nehází jiskru - jednotka zapalování jsem tam co jsem dohledal CDI 4+2 piny. Vhodné pro 125cc 4T skútry, apod.( Zhongri D111-HYCDI /// Xingguang XG60415(CDI) ))

Od motoru jdou tři oranžové kabely (cívky) jeden zelený (kostra?) a pak je tam modrobílý kabel od samostatného snímače, který je hned pod deklem na klice - to beru jako znímač faze? )

Nemam jak ozkoušet jednotlivé díly a nedohledal jsem jak se tyto díly přeměřují.... nechci kupovat CDI zbytečně,


Může někdo poradit co a jak s tím? elektroinstalace zase tak těžká není.... dělám auta,ale motocykly moc neznám... Vlastním jen babetta 207 :-D
Naposledy upravil DarkManCZ dne 01 říj 2015, 19:20, celkově upraveno 2
DarkManCZ

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2015, 15:45
Skútr / moto: Explorer Phantom GT4 (Babetta 207)

Re: Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod Dusan14 » 20 zář 2015, 18:38

Stahni manual od nejakeho cinskeho skutra a studuj, daj hladat ignition gy6
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod DarkManCZ » 20 zář 2015, 19:45

Díky moc, tohle mi určitě pomůže... v elektroinstalaci se vrtám...ale víš co, já dělám doma babetty od úprav po renovace.... s přítelkyní jezdíme na třeba stokilometrové úseky na výlety...

Skútra jsem získal od kolegy z práce, napájet nové elektro problém nebyl, nefotil jsem si to celé, protože jsem si řekl, že nejsem blbej abych to zapojil špatně... Jen mě zarazilo, že jeden zkrat na relé co je pod rafičkama způsobí vypálení kabeláže až za sedačkou :-) je vidět, že se v tom už někdo vrtal a od výroby je to taky prasácky letované kabel ke kabelu ve svazku a jen jedna vrstva izolepy.. :-)

-- 20 zář 2015, 20:00 --

Našel jsem tento obrázek... [img]s27.photobucket.com/user/earlwb/media/scooter/GY6_IGN_DIA.jpg[/img] dle něj je vše v pořádku zapojené, jen tam není ten červaný drát k tomu kill kontaktu, ted jak přijít na to, co je špatného :-D

Kolik voltů má jít do vstupu na cívku?

-- 20 zář 2015, 20:26 --
12043956_10203370832470632_1918655264_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DarkManCZ

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2015, 15:45
Skútr / moto: Explorer Phantom GT4 (Babetta 207)

Re: Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod Dusan14 » 21 zář 2015, 08:05

No to ne tak ako pozeram na ten regulator budes musiet rozmyslat a merat. Typnem si cerveny bude +12v ,problem je zeleny a cierny jeden znich je. Kostra a druhy by mohol byt na sytic tj po nastartovani sa na nom objavi 10v
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod DarkManCZ » 23 zář 2015, 19:45

Celkem je tuším na celém stroji zelený plusák... ted si nejsem jistý,ale myslím, že jo...

Do řídítek vede ještě takový konektor, který vlastně nikam nevede...jeden je do budíků a jeden je jen tak odpojený, ale počítám, že je to jako u aut nějaký na lepší budíky... do vyšších verzí... zítra kouknu, kam vede ten červený, i když svazek jsem betelně zaizoloval,aby se neproklepal :-D ale červených tam tuším moc není :-)

1.10. edit:
Tak, koupil jsem novou cívku a CDI jednotku. Plus jsem udělal očistu na hlavním stojanu spínače...

Rozdělal jsem karburátor a hlavní tryska byla zaoxidovaná, tak jsem drátkem z ocelového kartáče všechny dirky projel (průměr drátku byl skoro velký jako dírka (celkem jich je cca 40 :-D )

Skůtr jsem projel a super, měl jsem na něm teda napíchlou autobaterii pod nohama, protože stará baterie je vlivem zkratu vypálená... Jediné co musím udělat je najít návod nebo fotogalerii , jak mam zapojit to to dobíjení, protože jsem googlil asi hodinu a nevím který z drátků se má kam zapojit.... z cívek šťáva jde, ale nahoře ty dráta v konektoru (červený, zelený, černý) proste nevím :-)


Je normální, když odpojím baterii a skůtr zhasne? jsem dělal test toho zapojení, co jsem našel u podobného mechanismu a zkusil jsem nastartovaného skůtra odpojit od baterie :-)
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 říj 2015, 21:07, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
DarkManCZ

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2015, 15:45
Skútr / moto: Explorer Phantom GT4 (Babetta 207)

Re: Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod jirkaa » 01 říj 2015, 19:36

To NIKDY nedělej!!! Můžeš si přepětím z alternátoru odprásknout další elektroniku na skůtru! Baterka tam nepustí víc i při pulsním nabíjení, když tam není, může napětí dosahovat dost vysokých hodnot na které není elektronika dimenzovaná.

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci. Kyblos.
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 říj 2015, 21:07, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku.
jirkaa

25+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 40
Registrován: 10 zář 2015, 17:30
Bydliště: Moravský Kras
Skútr / moto: Honda PCX 125 2015, Suzuki V-strom 650
Tuning / úpravy: muchy na plexi :)

Re: Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod DarkManCZ » 01 říj 2015, 20:15

Ajo, no zrovna to čtu na internetu... Asi budu muset pořídit jiný reulátor, protože, to schéma asi nenajdu :-) Psal jsem do jednoho moto-krámku, kde na skutry prodávjí díly a mají i ten regulátor, a prý mi skladník zkusí najít nějakou fotku nebo schéma.... Když ne, koupím jiný, zakapotuju vše a bude klid...

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci. Kyblos.
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 říj 2015, 21:07, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku.
DarkManCZ

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2015, 15:45
Skútr / moto: Explorer Phantom GT4 (Babetta 207)

Re: Explorer Phantom PH 4 - jak zapojit dobíjení?

Příspěvekod jurka81 » 18 kvě 2017, 20:49

Ahoj už jsi vyřešil problém s el.instalací? mám spostu el. dílů , zháním pod sedlem úložný prostor,zadní blatník, zrcádko a nějaké rady volej nebo pis 739 555 181 nebo j.snainar@seznam.cz
jurka81

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 18 kvě 2017, 20:42
Skútr / moto: phantom 4


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků