Ceasar 150 - špatně startuje

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Ceasar 150 - špatně startuje

Příspěvekod Jan37 » 10 říj 2013, 19:02

Zdravím mám par problému se skutrem,potřebuji poradit.Tak za prvé,ráno špatně startuje ,a otáčky se drží tak 1000-1500,mezi tím i zdechne a musím startovat znovu, což si myslím že při studeným motoru by měli vyšplhat zhruba na 3000 ot.a po zahřátí by měli klesnout na 1800ot.Automatický sytič se otvírá a zavírá je tam novej,zkoušel jsem i odpojit při zahřátem motoru sytič od elektriky ale otáčky se pořád drželi na těch 1800ot. vůbec se neměnily . Když se rozjedu a po zahřáti někde zastavím tak otáčky drží jak mají zhruba těch 1800ot.Tak druhý problém je v tom když jedu těch 80km v hod a uberu plyn třeba před zatáčkou a potom chci přidat plyn tak jako kdyby se dusil,ale pak se chytne a jede.A nakonec Třetí problém je v tom že se mě občas stane na kratší vzdálenosti že jedu někde zastavím zdechnu skutra pak opět nastartuji jedu,na křizovatce zastavím a když chci přidat plyn tak se začne dusit tak pustím plyn a otáčky na volnoběh drží a chci přidat plyn a zase se začne dusit tak potom poklepu šroubovákem na karbec a skutr vesele jede.A ještě jedna věc když stoji tak 3dny tak delší dobu trva než chytne,někdy musím i přes nožní pedál šlapnout a potom chytne. Prosim o jakoukoliv radu bud sem nebo na meil. dubina7@seznam.cz .Předem diky všem.
Naposledy upravil KYBLOS dne 10 říj 2013, 19:12, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
Jan37

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2013, 18:07
Skútr / moto: ceasar150

Re: Ceasar 150 - špatně startuje

Příspěvekod TUNER » 11 říj 2013, 07:04

Vyčistit karburátor a zkontrolovat funkčnost sytiče.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Ceasar 150 - špatně startuje

Příspěvekod radesed » 11 říj 2013, 08:46

Zkus se taky podívat na těsnost podtlakových hadiček, které vedou od příruby sání ke karburátoru a k podtlakovému palivovému ventilu. Měl jsem podobný problém, který byl způsoben ztvrdlými hadičkami a docházelo k podsávání a špatnému toku paliva do karburátoru. A ještě jak budeš mít rozdělanej karburátor ohledně čištění, jak píše TUNER, koukni jestli je v pořádku a není protržená membrána v karburátoru. Je pod tím stříbrným nebo zlatým víčkem.
KEEWAY F-ACT 125, válec Airsal 150 ccm, variátor Naraku Maxi-Speed, 30 000 km
HONDA Forza 300, bez úprav, 3,6 l/100 km
Uživatelský avatar
radesed

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 96
Registrován: 10 dub 2010, 21:00
Bydliště: Brno / Židlochovice
Skútr / moto: KEEWAY F-ACT 125 - prodáno, HONDA Forza 300

Re: Ceasar 150 - špatně startuje

Příspěvekod Wolfram » 11 říj 2013, 09:04

Ahoj, při startování podle tvého popisu vykazuje motor typické znaky špatné funkce sytiče. Ten sice zavírá a otevírá ale nedosahuje horní tedy otevřené polohy do předepsaného maxima. Zkus ho podložit gumovou podložkou cca 2 mm silnou a vyzkoušej. Další problémy jsou způsobeny přílišnou bohatostí směsi a navrhuji jako moji kolegové zkontrolovat karburátor.

W.
Wolfram

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2012, 22:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha cygnus, Honda Jazz 250

Re: Ceasar 150 - špatně startuje

Příspěvekod Jan37 » 11 říj 2013, 17:03

radesed píše:Zkus se taky podívat na těsnost podtlakových hadiček, které vedou od příruby sání ke karburátoru a k podtlakovému palivovému ventilu. Měl jsem podobný problém, který byl způsoben ztvrdlými hadičkami a docházelo k podsávání a špatnému toku paliva do karburátoru. A ještě jak budeš mít rozdělanej karburátor ohledně čištění, jak píše TUNER, koukni jestli je v pořádku a není protržená membrána v karburátoru. Je pod tím stříbrným nebo zlatým víčkem.

Wolfram:
díky za radu už jsem o tom něco slyšel ale nevědel jsem jak moc silnou,vyzkoušim a uvidíme.
Jan37

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2013, 18:07
Skútr / moto: ceasar150


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník