Na langoše a víno k Balatonu

Srazy a vyjíždky organizované na poslední chvíli

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod VlČek » 16 srp 2019, 18:23

Jj trénuj, já mám připravenou lahvinku vína Pálava z vinařství Dwořaček z Valtic, tak ji večer dám v rámci tréninku

Zmokl jsi po cestě?
Já dnes 2x, ale mezi 13-14h na kůži, takže moto bunda je mokrá a moto jeansy taky, teď to suším.

Zítra ahoj.

V.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod Winterwolf » 16 srp 2019, 18:55

Zmokl jsem na D1 3x ale vždy jen decentně. Takže do 10km jsem byl suchý.

Ovšem teď jsem zablokovaný ve sklípku protože tu lépe jak krxxa :-)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod forester » 18 srp 2019, 19:10

Tak maďarský výlet je pre mňa u konca a chlapci český pokračujú smer Praha zo zastávkou na Morave vo vinárstve kde si Winterwolf objednal pri ceste tam nejaké vzorky vína.Jaksi vínu nerozumiem tak ani mi tá značka nezostala v pamäti.

Môj jednodenný výlet sa zmenil nakoniec na dvoj a prespal som s tým že na druhý deň som išiel hneď zo skútrom do práce s meškaním 1 hod ktorú za mňa zatiahla kolegyňa.

Výlet na Baloton fúrdö dopadol nad očakávania úspešne.Po stretnutí na OMV Bratislava o 10h kde nám to prišiel odštartovať aj Srnka dvojnohá sme z Winterwolfom pokračovali do mesta Zamardi kde sme sa mali stretnúť aj z Vlčekom ktorý išiel rovno z Prahy priamo pre neskorší odchod. Bolo to nejakých 200km a prišli sme tam o 13:15 a po ubytovani sme nahodili plavky a hurá k Balatónu.Podla môjho očakavania voda bola síce čistá ale 150m chôdze po bahnitom dne a stále bola voda po prsia. Zaplávali,poležali trochu poopalovali a nakoľko sa nám už toporili chuťové bunky a o halászle sa nám aj snívalo išli sme na ubytovanie a po rýchlom prezlečení sme zistovali na recepcii kde majú najlepšie halászle. Pán nám poradil skvelú reštiku kde mali naše vysnívané halászle. Bolo fakt výborné a hneď sme sa na neho vrhli ako vlčáci aj som ho od samej rozkoše zabudol odfotiť. Keď sme dojadali dorazil aj další hladný vlčák VLČek.Odtial sme sa presunuli jednu zástavku vláčikom do čárdy kde bolo príjemné posedenie zo živou hudbou.No a keďže sme museli chytiť posledný spoj o 23:04 a to zase ten vlak,museli sme sa pobrať domov.

Spiatočnou jazdou okolo Balatónu sme mali kultúrnu zastávku na zámku zapečatený gastronomickou zastávkou v bufete z lángošom a tradá domov najkratšou cestou cez Rakúsko kde na úrovni Niezederského jazera sme sa rozlúčili a ja som pokračoval smer Bratislava nakolko autobus už čakal a zbytok smer Morava kde ich čakalo príjemnešie a to víno.

Výlet hodnotím ako vydarený,ja som oprášil moju kuchynskú maďarčinu a bola kultúra,šport,hudba,tanec aj klobása :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil forester dne 20 srp 2019, 13:36, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod Winterwolf » 19 srp 2019, 07:37

Co bych tak dodal :-) Výlet se vydařil, bez 3,5km jsem najel 1200km. Skůtr i víno přežilo cestu bez problémů jen já mám trochu moc osezená prodloužená záda :mrgreen:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod VlČek » 20 srp 2019, 09:44

Ahoj,

Ruda - Forester jako obvykle napsal vše potřebné, ale několik důležitých bodů vynechal:

1) můj individuální příjezd v sobotu nebyl jednoduchý, podle plánu jsem přijel v 16h do svého panzió / ubytování, kde jsem byl v 3 jazycích (ČJ, N a ANG, recepční řekl maďarsky do telefonu něco a telefon to pro mě přeložil) upozorněn, že check in je možný pouze do 14,30 teď řeším reklamaci s BOOKINGem, takže jsem se přesunul za Winterwolfem a Frosterem, dal halaszle, lehce vychladl a našel si náhradní ubytování s výhodnou polohou, jen cca 10km od kluků

2) zarezervoval si ubytování a vyrazil, velmi nízké hodnocení okolo 5 ubytování na BOOKINGu nemohlo být pravdivější, hotel KékTó je hotel hrůzy a pokoj byl cca 6-7m2 prostě HNUS, nic jiného nevystihuje kvalitu ubytování. Přidám dvě perličky, první - pokoj nešel zamknou :( , druhá - při mém odchodu jsem potkal cca 20 člennou skupiny SK-CZ Rómů, která právě přijela, jj není nad dobré sousedy. Takže jsem dal sprchu, převlékl se, na otevřeném pokoji jsem nechal jen moto oblečení, boty, jeansy, bundu a propocené spodní prádlo, vše ostatní jsem zamknul zpět do kufru a vyrazil za klukama

3) Ruda - Forester, nemohu nepoužít hlášku JE TO REBEL z filmu Z čerty nejsou žerty :D , protože zlobí servírky a v Rakousku jezdí jako drak :mrgreen:

4) cesta zpět byla v pohodě, chleba se škvarkovou pomazánkou ve Velkých Bílovicích byla super, s Lukášem jsme si dali i terénní vložku "tour de vinohrad", napíšu krátký postřeh o SH 300, jede opravdu super, Lukáš jel první a naše cestovní rychlost se pohybovala mezi 120-135 km/h (tachometrových), ale při předjíždění to bylo místy i 145-150km/h. Cestu jsme absolvovali po D2 a D1 z časových důvodů, protože jsme z V.Bílovic vyjížděli po 17h a na sjezdu Říčany jsme se rozdělili ve 20h a to jsme se proplétali 2x delší kolonou aut a také tankovali, ale 9-10 řidičů nás nechalo projet.

Víkend byl pohodový, počasí super, Lukášova organizace perfektní a "zlobivý" Ruda byl takovou "třešničkou na dortu" celého výletu.

Lukáši a Rudo, díky za pěkný výlet.

V.
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod BurnesOldman » 21 srp 2019, 09:10

Forestera jsem potkal jen jednou na loňské SŠ a je to rebel a jeho hláška " Něčo tu hrkoce" a následnou demontáž výfuku na Slapech sem tam dávám k lepšímu u piva.
BurnesOldman

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 104
Registrován: 30 čer 2016, 19:46
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Carnaby 200, Yamaha Neos, Piaggio Sfera 12

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod srnka1010 » 21 srp 2019, 14:30

A to už mal zjednaného majstra,čo tam niečo opodiaľ zváral,že mu požičia rozbrusovačku a potom mu to následne zavarí.Skoro sme tam vykuchaly dobrý výfuk.Dole sme ho dávali žeravý.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod BurnesOldman » 21 srp 2019, 18:23

A taky to Srnka pojď se kúpať, Srnky neveďa plávať?
BurnesOldman

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 104
Registrován: 30 čer 2016, 19:46
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Carnaby 200, Yamaha Neos, Piaggio Sfera 12

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod srnka1010 » 21 srp 2019, 20:30

S vodou sa drhnem už len keď ju pijem,a nie aby som sa v nej ešte čváchal.S vínom sa mi to nestáva,len sa v ňom nekúpem. Forester je ako žaba-skočí do každej mláky čo kde nájde.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod forester » 07 čer 2020, 12:56

Už na druhý deň po uvolnení hraníc sme s kamarátom Mellingtonom neodalali a na poslednú chvílu naplánovali výlelet po vzoru Winterwolfa s ktorým sme v minulom roku tak isto úspešne absolvovali gurmánsku návštevu Maďarska k jazeru Balatón.
Predošlý deň môj plán ísť na už tradičné stretnutie na Moravu s Mirusom1 “na pol ceste” zlíhalo pre napriazeň počasia kedy pršalo praktický celý deň s teplotou 16 st max.Tak snáď na budúci týždeň sa to podarí.
Ale už na druhý deň aj keď ráno bolo také ešte neisté s teplotou 17 st pri odchode z Bratislavy keď som musel ešte nahodiť aj termoprádlo ktoré mi ale už za necelú hodinu nebolo treba lebo sa teplota posunula na letných 23 st pri priam ukážkovom počasí.
Prechod hranicou cez starý prechod Rajka bol už bez zátarasov ale za prítomnosti polície ktorá ale autá nezastavovala.Takže aj môj pripravený OP bol zbytočný. Vzdychol som si ”jaaaj konečne sloboda“ a nadýchol sa z hlboka. Až teraz som si uvedomil aký je to luxus prechádzať hranice EU len tak bez zastavenia a teraz ešte viac že už po 3 mesačnej diete sa dajú vôbec prechádzať. Po tej 3 mesačnej diete si to budeme asi viac vážiť a uvedemovať.

Odchod z BA som si určil na na 08:30h zo stretnutím v Maďarskej Rajke 09:00 kde som nabral Jana (niekto si to vie vybaviť) čo sa ale neskôr ukázalo že to môhlo byť aj o hodinu skôr.
Balatón nie je za rohom, je to 200km a pre niekoho kto má super navigáciu aj 230 :D Aj keď som mal nadstavenú volbu mimo trajektov aj tak nás to navigovalo na trajekt ktorý by síce teorericky cestu kilometrove skrátil ale časovo určite nie. Tak ešte za včas keď som zistil že jazero Balatón je na “zlej” strane sme spravili rýchle rozhodnutie a na trajekt zabudli a išli po cestách však predsa máme skútre.
Do mesta Tihany sme prišli práve na obed a keďže chuťové bunky sa nám už toporili tak sme síce zastavili pri hotely (stále mimo prevádzky) kde sme boli minulý rok spolu s Lukášom ubytovaný ale hneď sme sa pobrali do reštiky kde sme aj minulý rok obedovali. Keďže sme tam minule išli pešky a systémom cik cak skratkami tak keď sme prešli ulicu kde “mala” byť sme ju nenašli. Tak po chvílu hladania zastavujeme pri jednom rodinnom dome kde som oslovil mojou maďarčinou :D pána a ten mi vysvetlil kde sa nachádza čárda ktorú hladáme. Báči hovorí ja tam zavolám všek šéf je moja rodina bude protekcia. Milí ujko aj s manželkou velmi ochotne poradili ako sa tam dostaneme. Nebolo to vôbec jednoduché nájsť, absolútne bez označenia nejakej tabulky úplne zastrčená medzi rodinnými domami v malej uličke. Keď sme zbadali radu ktorá čakala na obsluhu hneď som pochopil že tu asi netreba žiadna reklama a tabule, domáci poznajú.
Šef z úsmevom nás už čakal a spoznal na prvú šupu, asi som to mal napísané na čele :D Naložil riadne halásle ale Jano ho sklamal lebo ho neje.Vyriešil to smažákom ktorý nikdy nesklame.
Po výdatnom obede sme sa odobrali na pláž že ideme omočiť červika. Zase Jano sklamal, tentokrát mňa a že on sa nejde kúpať, pritom voda čistučká ako more a teplučká ako mliečko, možno mala aj 22 st, nezvičajné na Balatón. Ale zase to bahno a 100 m stále voda po prsia, tak toto nie je pre mňa aj keď som “ žaba” ako ma srnka1010 pomenoval :D
Po odchode sme sa presúvali do mesta Keszthely kde je pekná promenáda zo stánkami a mólom kde kotvia výletné lode. Ale nás zaujímal iba jeden stánok a to ten kde mali velký nápis LANGOSZ. Myslím že sa nič okrem toho že ludí bolo málo nezmenilo. Obsluha v stánku tá istá, usmievavý šéf v jedenj úlohe aj kuchár presne tak isto ako v halás Karczi. Prvý vedel aj zopár slov po slovensky asi ako ja po maďarsky a jedno velice rozosmialu slečnu ktorá bola za kasou. Keďže som vedel že je sradista povedal som jej že šéf je naďob čirkefogó, niekolokrát to zopakovala a na súhlas prikivovala.Je to v preklade asi ako velký huncút alebo beťár.
Tak sme pojedli super lángoše a pomali sa pobrali domov cestou ako ponúkla navigácia čo bolo úplne mimo hlavných ťahov a takto sme sa vyhli tým kopcom a aj mestu Györ ktoré sme len tak lízli. Cesty dvojky bez áut ale zase kvalita tu tam.Moj príchod domov 21:45h už za tmy. Najzadených 523km, jedno tankovanie 8,3L na OMV s cenou 1,02€/L.

Keď pán boh dá a motika strelí rádi si tento gastrotour zopakujeme.

Ďakujem Janovi za spolujazdu a príjemnú spoločnosť.

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Až gíčovo krásna scenéria

Obrázek

Fotené teleobjektívom zo 100m
Naposledy upravil forester dne 11 čer 2020, 07:43, celkově upraveno 2
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod forester » 08 čer 2020, 10:59

Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod HANZTD » 08 čer 2020, 12:34

Smažák s hranclema TOP , langoš TOP , ale ta podkova z tý ryby v zálivce vypadá pekelně strašidelně :twisted: :mrgreen:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod Lubon » 08 čer 2020, 13:24

Rudo pěkně jste to naplánovali a hlavně užili pěkného počasí. A s tím jídlem to mám přesně opačně než Hanztd, Halászlé a dobrá ryba je TOP, smažák a langoše mají skoro na každém rohu :D
Lubon

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 281
Registrován: 18 led 2014, 23:43
Bydliště: Brno-Žebětín
Skútr / moto: Honda X-ADV Honda VFR 800 Triumph Tiger

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod šnek » 08 čer 2020, 18:30

Už ta vaše loňská výprava "Na langoše a víno k Balatonu" mi nasadila broučka do hlavy, že bych se tam také rád po 20 letech zase podíval . A ta reportáž z letošní Rudovo inspekční cesty rozhodla, že tam tedy letos vyrazím. :D
Jezdím jen tak rychle jak můj strážný anděl lítá...
Uživatelský avatar
šnek

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1189
Registrován: 04 srp 2008, 11:29
Bydliště: České Budějovice, tel.: 603 255 012
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing
Tuning / úpravy: stavitelné plexi Kappa Airstream, vyhřívané hefty Saito, kufr Givi Maxia 55

Re: Na langoše a víno k Balatonu

Příspěvekod duky5 » 08 čer 2020, 20:18

Ja si to asi tiež dám, nikdy som tam nebol a miestnu kuchyňu ochutnám rád :)
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

PředchozíDalší

Zpět na Na poslední chvíli...

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník