Na Grossglockner přes Dachstein Honzova Víkendovka

Srazy a vyjíždky organizované na poslední chvíli

Na Grossglockner přes Dachstein Honzova Víkendovka

Příspěvekod Janmestak » 16 srp 2016, 20:06

Po zdařené "víkendovce" Objetí Tater jsem se rozhodl že bych mohl navštívit nějaký ten vrchol. Po minutovém přemýšlení se rozhoduji pro Grossglockner a jak jinak než na víkendovku, :) K této cestě se ke mě přidává otec a kamarád Honza. Otec na CSku a Honza na GSku. (jejich výkon se hodil na předjíždění zavoduchtivých čecháčků) V pátek odpoledne mám sbaleno v Benátkách nad J. nasedám a vyrážím směr Tábor s cílem kam dojedu...dojedu. Po cestě se přidává otec s Honzou. Prahu objíždíme přes Říčany. Všichni znají Jižní spojku a výpadovku na Brno v pátek odpoledne. První kolona přichází kousek za Benešovem. Ta se daří vcelku bez komplikací předjet. Další pak před Miličínem. Tam už narážíme... pár lidí nemůže překousnout že musí stát a my jedeme. Najíždějí na střední čáru apod. Po pár vtipných manévrech se dostáváme před kolonu a už pádíme to naše kilínko.. V Dolním Dvořišti bereme palivo a kupujeme dálniční známku. Člověk nikdy neví co se stane a bude si muset pomoct po dálnici nebo pozor některé městské spojky jsou zpoplatněné. Známku využíváme prakticky hned. Počasí nám přestalo přát, rozhodujeme se po přesun po dálnicí do Linzu kde hledáme hotel. To se daří celkem rychle a dáváme to za sucha. Po zaparkování motorek pod pergolu se spouští slušný liják. Proběhl Check-in a na pokoji vytahuju první balík Kozlika. Po třech trkancích otec přináší Tuly. Dávám jednoho panáka a po né tak zamyšlené úvaze ulehám. Jak se hotel jmenoval si nepamatuju...noc vyšla každého na 30e ze snídaní. Na RA poměry hodně dobrý. Ráno se probouzíme do bohužel ubřečeného počasí. Po domluvě zase vyhrává dálnice směr Salzburg dále směr Leoben. Cestu po dálnici popisovat nebudu... projíždíme tunely a na konci nás jak bývá zvykem čeká uplně jiné počasí. Svití slunko tak platíme tunely a sjíždíme na Liezen. Bereme to po hlavní. Konečně jsme se dočkali... úchvatná příroda a super silnice plná zatáček. Z hlavní sjíždíme na vedlejší. Jedeme kolem potoka menší stoupání ale furt super. Po chvilce dojíždíme k bráně, která nás pustí na dachsteinstrasse. Ta už tak dobrá není ale zase to vynahrazuje výhledy. Po příjezdu k lanovce zjišťujeme že je nutná rezervace dva dny dopředu.... Lanovka most plus palác 44e os. Zklamaní sjíždíme dolu platíme 6e kupujeme samolepku a pokračujeme na Gross. Míjíme Jezero Zell am See. TAm zastavte stojí za to. Od Zellu už to začíná.... groosstrasse. Platíme 25e os a už si to štrádujem do kopce. Tady pcxko začíná brečet rychlost se pohybuje kolem 40-60km/h ale i tak předjíždím a užívám se zatáček. První zastávka Bikerspoint... to musíš dále pak k Františkovi na ledovec a zpět. Ta silnice mě nikdy nepřestane bavit. Nádherný výhledy skvělý zatáčky... Zastavujeme fotíme, esa projíždíme i 3krát :). najednou je 17:00 a my se rozhodujeme kam dojedeme na spánek. V merku máme Německého jezero Chiemsee. Jedeme. kolem 20 zastavujeme u prvního kempu. Vyleze chlápek a vysmátej povídá Close close full. Takhle dopadáme na dalších dvou.Ponaučení né každý kemp vždy najde místo. Jídlo... porada... cesta do Čech" na Šumavě je přece krásně. :) Ženem si to po státovce směr Passau(město projíždíme už za tmy, jedeme kolem řeky všude to svítí super spokojenost)-Freznung( super silnice, zatáčky za tmy nová zkušenost :) pck svítí obstojně jako vedoucí skupiny volím stopu. to se daří). Před Strážným objížďka.. ta už tak super není padá mlha hefty jedou naplno... jedeme lesem strach ze zvěře vyhrává. Stavíme u prvního kempu (Horní Vltavice) cca 01:00. postavíme stany ja dostávám další 3trkance Fotr s Honzou volí Ferneta a nějakou samohonku. Uleháme kolem 03:00. Ráno klasika kafe záchod alkohol test...zásek 1. 0,8 2.1,8 3. 0. Tak čekáme do oběda. Hledáme recepci chceme platit nikde nikdo. Kolemjdoucí nám povídá že už tam 2dny nikoho neviděl tak balíme a jelikož už nás čas tlačil tak to bereme přímo po státovce. Zastavujeme na skvělej hambáč za 150kč i s hranolky v Zalužanech. Jedna zmrzka na nonamepumpě Praha a 16:00 už jsem doma. Tahle víkendovka se opravdu povedla. Po cestě se do formace přidávali další motorkáři aby popojeli s námi. Je zajímavý kolik motorkářů bere skůtrdech jako motorku a nevadí jim když vede kolonu. naopak se svezou :) Tato cesta dala vše co motorkář/cestovatel/dobrodruh chce, potřebuje. Začínám přemýšlet nad další třeba i delší :)
Uživatelský avatar
Janmestak

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 52
Registrován: 09 dub 2016, 20:39
Skútr / moto: Forza 125 2019

Re: Na Grossglockner přes Dachstein Honzova Víkendovka

Příspěvekod Janmestak » 16 srp 2016, 20:09

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Janmestak

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 52
Registrován: 09 dub 2016, 20:39
Skútr / moto: Forza 125 2019

Re: Na Grossglockner přes Dachstein Honzova Víkendovka

Příspěvekod Mirus1 » 16 srp 2016, 20:54

Janmestak:: Hm, luxus, taky nad tím přemýšlím, ale bohužel mě odrazuje ten řidičák na 125ku u nás a u nich neuznávaný. V Austrii musíš mít nějaké jejich razítko a školení, po samo zaplacení příslušné, né malé sumy, ty máš velké A, nebo jsi na to nebral ohled..Já bych to asi neriskl, případný flastr může být celkem krutý...
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Na Grossglockner přes Dachstein Honzova Víkendovka

Příspěvekod Janmestak » 17 srp 2016, 10:45

Mám A1.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Janmestak

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 52
Registrován: 09 dub 2016, 20:39
Skútr / moto: Forza 125 2019

Re: Na Grossglockner přes Dachstein Honzova Víkendovka

Příspěvekod aldav » 29 srp 2016, 07:06

V žádném případě tady nechci rozdmýchat debatu, co sem nepatří, ale policie Tě asi nekonrolovala, že bychom se dozvěděli, jak se na českou A1 tváří v praxi, že ?

tap 1+2
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Na Grossglockner přes Dachstein Honzova Víkendovka

Příspěvekod Janmestak » 29 srp 2016, 07:29

Nekontrolovala.. ale nikdy jsem nemel problem..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Janmestak

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 52
Registrován: 09 dub 2016, 20:39
Skútr / moto: Forza 125 2019


Zpět na Na poslední chvíli...

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník