Yamaha X-max 300

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bouky » 20 říj 2020, 09:17

Se obavam, ze to bude beh na delsi trat.
Obe gumy i prehozene krizem na dva ruzne disky delaji totez... no uvidime. Ale napsal jsem primo do Yamaha, tak to globalne resi.
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bado » 20 říj 2020, 10:12

Hele, za prvé jsi nenapsal co je ten skútr zač. (jestli je nový ,kde je koupený a zda je tedy v záruce.) Ověřit jestli není koplý ráfek je otázka pár minut a nic speciálního nepotřebuješ. Pokud ráfek OK, tak jsou to gumy. Tam je podstatný DOT a poloha skladování atd. Taky jsem nepochopil kdo ti dal novou pneu. Jestli jsi ji koupil a tudíž máš na ni záruku.
Uvědom si, že žádný záruční servis se nebude chtít drbat s takovým problémem a ty musíš dokázat co je špatně. To co mi třeba provedl pneuservis na motorce a to celkem drahý a měl být kvalitní je k pláči, ale to sem nepatří.
Další věc, vem jen kolo a jeď ho někam jinam, (to je základ) nechat převážit. Ve vlákně o Forze se svého času taky řešilo kmitání řízení a to u nových skútrů. Kdo se nenechal odbýt, tak mu měnili pneu. A to byl nový stroj s novýma pneu přímo od výrobce.
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bouky » 20 říj 2020, 10:36

Jasne, upresnim, omlouvam se

Novy skutr, minuly tyden zakoupeny v origo yamaha, rafek dle servisu prodejce ok, ukazoval mi na vyvazovacce ze obe gumy na dvou ruznych rafkach delaji totez, faktem je, ze DOT je +/- u obou stejny nekolik prvnich tydnu 2020. Kdyz to prezenu, tak to pneu vypada tak, ze ovalita na 95% obvodu je stejna, a pak prijde misto jako by plocha, ktera je najednou o 2-3mm nizsi nez zbytek obvodu. Tak trochu jako kdyz na pravidelne kruznici, kus radiusu rovne oriznes. Ono to nekmita, to znam z jineho stroje, tohle jako kdyby kolo se protoci, dojde k mistu a najedou duc-jdes dolu, kolo se protoci a zase duc jdes dolu. Ale uz to resi prodejce s technickym reditelem, mam ho opet pristavit, maji objednat zcela novou gumu, a prekontrolovat x veci.
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod JardaB » 20 říj 2020, 10:38

Vadná montáž to asi nebude, protože to by ten "hop" nebyl s tím skokovým náběhem, bylo by to plynulé - nahoru i dolu .. můj privátní názor je vadná guma ... a při podrobnějším ohledání musí být ta změna průměru znatelná i na demontované gumě. Krom toho fundovaný gumař musí vědět co se děje a říct ti, že máš gumu reklamovat .. a ne je montovat, prohazovat a mlčet !!!

A s vyvážením to nemá nic společného - nevyváženost je následek geometrická vady tvaru.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bouky » 20 říj 2020, 10:48

On nemlcel, rekl, ze si mysli, ze se rozvali a srovna :D Proto to fest resim. Navic majitel prodejny yamaha mi poslal prtsc servisniho manualu, ale jaksi mi poslal vynatek z min. hloubky dezenu. Proto to resim primo pres CZ Yamahu ustredi.
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod josuk » 20 říj 2020, 10:55

každé pohnutí gumou na ráfku změní vyvážení kola.. pokud se s ní ještě podaří ve vypuštěném stavu pohnout ;-). Pokud se ta boule vyrovná (bude víc gumy dál od středu, a bude potřeba to korigovat závažím na druhé straně)
Začal bych vizuální kontrolou lícování ráfku s liniemi na gumě..

Rozválí se to jedině vypuštěné, možná..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bouky » 20 říj 2020, 11:00

Nemám bouli :) naopak mi chybi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bado » 20 říj 2020, 12:34

Tak mám dojem, že skútr byl ležák, gumy mají otlačené plochy protože stál dlouho na jednom místě. na stojanu stojí buď na předku, nebo na bočním na obou. Pokud je to origo, řeš to přes origo Yamahu a nejezdi nikde. Na skútr a tedy i na jeho gumy je snad platná záruka. Trvej na odstranění závady. Každá Yamaha má servis a tyky přezouvají i gumy a to na násobně dražších motorkách. Tebe nemusí zajímat proč a jak k poškození pneu došlo. To ať si zdůvodní prodejce a vyřídí s dovozcem. Nedéj se.

Jinak asi si dostal návod a tam je jasně nařízení výrobce. A tady máš na ně páku. (návod -dlouhodobe odstavení)

kola3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým bouky v 20 říj 2020, 13:42.

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bouky » 20 říj 2020, 14:08

Diky vsem za nazory. Jeste jim dam k posouzeni zadni kolo. A nedam se :)
Uživatelský avatar
bouky

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 161
Registrován: 13 zář 2011, 12:47

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod JardaB » 20 říj 2020, 16:24

bado píše:Tak mám dojem, že skútr byl ležák, gumy mají otlačené plochy protože stál dlouho na jednom místě. na stojanu stojí buď na předku, nebo na bočním na obou. Pokud je to origo, řeš to přes origo Yamahu a nejezdi nikde. Na skútr a tedy i na jeho gumy je snad platná záruka. Trvej na odstranění závady. Každá Yamaha má servis a tyky přezouvají i gumy a to na násobně dražších motorkách. Tebe nemusí zajímat proč a jak k poškození pneu došlo. To ať si zdůvodní prodejce a vyřídí s dovozcem. Nedéj se.

Jinak asi si dostal návod a tam je jasně nařízení výrobce. A tady máš na ně páku. (návod -dlouhodobe odstavení)

kola3.jpg

==================================
Pneu po delším stání v jedné pozici nebude deformovaná --- to co vidím, je vada kostry a "to se nerozjezdí" ... že se guma rozjezdí slyším poprvé v životě a to je mi 68.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod bado » 20 říj 2020, 16:37

To chceš jako říct, že Yamaha i když z Indonesie vědomě montuje v prvovýrobě a ještě ve verzi pro EU vadné pneu? Dneska je sice možné všechno, ale spíš se přikláním k názoru, že problém je způsobený skladovaním a přepravou, třeba dlouhodobě podhuštěne. Nicméně to majitele nemusí zajímat.
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod josuk » 20 říj 2020, 16:38

to nemusí být vada kostry, když vidím, jak se vlní ta boční hrana (rozhraní vzorku a bočnice) tak to považuju za klasicky křivě nasazenou gumu. Čekal jsem, že se tu vyjádří někdo zkušený, vzhledem k tomu, že jsem gum na skútra přezul maximálně tak 10-15, pneu na kolo o něco víc a řešil jsem to zhruba v polovině případů.. ;-) málo mazaný, rychle bez srovnání nafouknutý. Tyhle tlustý skůtrový gumy jsou na to citlivější než tenký užovky motorek. Tady stačí že je guma malinko excentricky a je to.
Bych poprosil nějakého spolehlivého pneumistra aby to srovnal, shodit z patek a znova nafouknout (já nemám čas! ;-)), než ty dohady s yamahou.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod HonzaR » 20 říj 2020, 17:50

A patky máznout mýdlovou vodou.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Yamaha X-max 300

Příspěvekod LadaM » 20 říj 2020, 20:49

Tohle se mi přesně stalo u pláště na kole. Nový plášť (bezduše), vlnil se, opticky žádná vada. 2 x sundáno a zase nazuto, foukáno kompresorem, lup, nahozená patka, všechno vypadalo ok, ale házelo to. Potom jsem to na radu kamaráda kontroloval na rozhraní ráfku a plášte a v jednom místě to vypadalo jinak, než jinde. Bězným pohledem jsem si toho nevšiml. Tak jsem to napral kompresorem asi půl baru přes max tlak :) a lup 2 a kulaté kolo bylo na světě :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků