Voda na plégu - nevidím

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Voda na plégu - nevidím

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 14:02

Zdarec pánové,
mám na Wingu 600 vysoké turist. plégo GIVI. Samá chvála, neprší na mě, nefouká, ale jak je mlžno a ted na podzim denně, tak se v městském provozu na plégu drží voda a to i za deště. No ve dne jakš takš, ale večer nevidím nic a skoro jedu poslepu. Nemáte někdo recepis, čím by se to dalo napatlat, aby voda neměla šanci setrvávat?
Díky vřele za rady
Lípa
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Badarala » 10 lis 2014, 14:37

Ahoj, jezdím taky pořád a hodně v noci a převážně mimoměsto. Všechny prostředky ti můžou tak nanejvýš trochu pomoct, ale jak přijde mlha, déšt, světla z protijedoucích aut a nebo nějaký kamion co dojedeš a za ním aerosol sajrajtu, jediný co to vyřeší je možnost vidět přes hranu plexi, aspon když se narovnáš, jinak je to vážně loterie. Takže bud jiné-druhé plexi nebo stávající seříznout. Ještě jde kombinovat s deflektorem. Já ho tam nemám, seříznul jsem plexi tak, že se můžu schovat celý, ale zároven vidím přes okraj když se úplně narovnám.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod angel2904 » 10 lis 2014, 14:44

A nebo ...

cycle2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Standa Mlejnek, t.: 604 787 309, mlejneks@atlas.cz
Živí mě toto: http://www.fitham.cz
Heslo: pořád se učím !
Ex: Piaggio X9 250, FJS600SW, Honda SH300i, Suzuki Burgman AN650 K9, NC750X, Vision 110(2014), NSSForza 300, CB125F, ...
Uživatelský avatar
angel2904

1500+
 
Reputace: 104
Příspěvky: 2161
Registrován: 03 kvě 2011, 15:02
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda NSC 110 Vision(2017)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 14:47

Badarala píše:Ahoj, jezdím taky pořád a hodně v noci a převážně mimoměsto. Všechny prostředky ti můžou tak nanejvýš trochu pomoct, ale jak přijde mlha, déšt, světla z protijedoucích aut a nebo nějaký kamion co dojedeš a za ním aerosol sajrajtu, jediný co to vyřeší je možnost vidět přes hranu plexi, aspon když se narovnáš, jinak je to vážně loterie. Takže bud jiné-druhé plexi nebo stávající seříznout. Ještě jde kombinovat s deflektorem. Já ho tam nemám, seříznul jsem plexi tak, že se můžu schovat celý, ale zároven vidím přes okraj když se úplně narovnám.


Pamatuju si, že bratru 15let zpět, jsem matlal sklo na dodávce čímsi a voda ihned klouzal, nebyla schopna se držet. Takže říkáš, že něco málo to pomůže, ale stále hodně omezený výhled jo? Řezat to nebudu a origo nízký (na zimu bych ho dal) nemám.. Aktuálně to řeším, že prostě zastavím a stáhnu to gumovou stěrkou, ale to bych byl za chvíli rychlejší pěšky :) Taky jezdím celoročně, pouze hluboký sníh a čistý led ne. Silvera jsem koupil cca dva měsíce zpět, ale jezdit bude durch. Ale tohle mi vážně komplikuje jízdu. Je to o hubu. Jsem dost odvážnej blázen, tahle stěna přede mnou, ze mě udělala poseru :roll:

-- 10 lis 2014, 13:48 --

angel2904 píše:A nebo ...

cycle2.jpg


..ne ne, dík :D
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Rnx » 10 lis 2014, 14:59

1. predaj silvera a kup skutra s posuvnym plexi
2. skus najst nejaky tekuty stierac, po benzinkach je ich plno, akurat sa na nich casto pise, ze su nevhodne na plasty. Ci existuje nejaky "vhodny" na skutre som nezistoval, ale ak prelistujes forum, najdes na to desiatky prispevkov. Druha vec je, ze to problem nevyriesi uplne, vzdy tam je nejake ale.
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 15:04

Rnx píše:1. predaj silvera a kup skutra s posuvnym plexi
2. skus najst nejaky tekuty stierac, po benzinkach je ich plno, akurat sa na nich casto pise, ze su nevhodne na plasty. Ci existuje nejaky "vhodny" na skutre som nezistoval, ale ak prelistujes forum, najdes na to desiatky prispevkov. Druha vec je, ze to problem nevyriesi uplne, vzdy tam je nejake ale.


1. ...
2. už to hledám. Našel jsem i Nano stěrače. Je toho plno. Něco funguje, něco ne. Říkal jsem si, že to už tady bude mít někdo vyladěný. Ale patrně moc lidí celorok nejezdí a nemusí to řešit. Jinak je mi samozřejmě jasné, že to nebude řešení 100%. Na druhou stranu, kdybych Tě posadil za tmy a měl jsi jet, tak pochopíš, že i 20-30% zlepšení je pecka..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Rnx » 10 lis 2014, 15:09

Mam posuvne plexi. Bohudik, riesim uplne ine veci.


Sent from my iPad using Tapatalk
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Iwos » 10 lis 2014, 15:11

tekuté stěrače fungují i na mým cestovním Givi plexi. Za deště voda líp stéká a jde přes ni něco vidět. Orosený sklo je taky trošičku víc průhledný, než bez něj.. ale obecně to 100% výhra není.
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 15:14

Iwos píše:tekuté stěrače fungují i na mým cestovním Givi plexi. Za deště voda líp stéká a jde přes ni něco vidět. Orosený sklo je taky trošičku víc průhledný, než bez něj.. ale obecně to 100% výhra není.


Výborně a máš najetej konkrétní přípravek, který můžeš doporučit. O tohle mi zrovna jde, každé zlepšení je lepší, než vůbec žádné..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod angel2904 » 10 lis 2014, 15:21

Jo a taky funguje jemná leštěnka na metalické nové laky(jedno jaká značka bych řek - sám to používám, ale značku ti neřeknu).. Plego vyleští, odstraní i naschlé nečistoty co zůstanou i po mytí a mastný film, který zůstane funguje jako "tekuté stěrače".. Ale jak už tady zaznělo mlžný aerosol prostě nesteče nikdy. Na 100% z hlediska vyditelsnosti zafunguje posuvné plego např. Givi Airflow.
Standa Mlejnek, t.: 604 787 309, mlejneks@atlas.cz
Živí mě toto: http://www.fitham.cz
Heslo: pořád se učím !
Ex: Piaggio X9 250, FJS600SW, Honda SH300i, Suzuki Burgman AN650 K9, NC750X, Vision 110(2014), NSSForza 300, CB125F, ...
Uživatelský avatar
angel2904

1500+
 
Reputace: 104
Příspěvky: 2161
Registrován: 03 kvě 2011, 15:02
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda NSC 110 Vision(2017)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Iwos » 10 lis 2014, 15:27

jo je to Coyote tekuté stěrače ve spreji, tuším z Kelly. Nanáší se ideálně na vyčištěné a odmaštěné sklo/plexi, pak se to jen vyleští zlehka a cajk.
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 15:29

angel2904 píše:Jo a taky funguje jemná leštěnka na metalické nové laky(jedno jaká značka bych řek - sám to používám, ale značku ti neřeknu).. Plego vyleští, odstraní i naschlé nečistoty co zůstanou i po mytí a mastný film, který zůstane funguje jako "tekuté stěrače".. Ale jak už tady zaznělo mlžný aerosol prostě nesteče nikdy. Na 100% z hlediska vyditelsnosti zafunguje posuvné plego např. Givi Airflow.

ok, díky. Zajedu se mrknout do moto dílů. Šlo mi čistě o zkušenost konretního jezdce, co jezdí i v době, kdy jiní spí zimním spánkem :) aerosol neřeším, to je mi jasné..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod janon » 10 lis 2014, 17:05

Nejlepsi je koukat nad plexi (pokud to lze). At to vylestis sebe vic a sebe lepe, stejne to bude za chvili zase nepruhledne. Ja treba pres plexi nemuzu koukat, ani kdyz je naprosto dokonale umyte. Tyhle turisticky plexi jsou sice prakticke v tom, ze na tebe tolik nefokua a neprsi, ale koukat se pres ne proste tak dobre nebude. Proc asi vetsina vyrobcu z vyroby nedava tyhle plachty rovnou? Zkus co ti radi kluci, ale nikdy to nebude 100%, jako kdyz koukas nad plexi.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 17:17

Janon: no ona je to první motorka či lépe scooter, kterým koukám skrze plexi. Na Varaderu jsem měl taky turist, ale pohled šel nad ním. Transalp to samo. Vždy jsem měl problém skrze plast koukat, takže tohle je premiéra. Nadšenej z ní nejsem, to mi věř. Zvažuju se kouknout po bazarech, jestli někde nebude za pár kaček origo. Min na zimní měsíce, bych raději volil marast do helmy, než koukat do zaflákanýho plastu.. Ted jsem četl, že někomu se osvědčil Silkal a rozleštit. Jiný zase na Goldu používá leštěnku na nábytek a taky se voda (údajně) neudrží ani vteřinu..

Koupím z nějakých tek. stěračů a uvidíme.. Jak jsem už psal. I malé zlepšení je fajn. Alespoň za deště se voda neudrží. Momentálně se neudrží ve vyšších rychlostech a to město není..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod MP » 10 lis 2014, 20:04

Já už nějakou dobu používám :
Obrázek
Ovšem na autě . Za jízdy kapky hezky utíkají po skle nahoru a není potřeba používat stěrače .
Na plexi na Wingovi ( ani na předchozích strojích ) jsem neměl potřebu to používat . Jednoznačně doporučuji flexu do ruky , říznout plexi v takové výšce aby jsi koukal nad ním , koupit MRA kloubky a z uříznutýho kusu vytvořit deflektor . A máš vystaráno ...
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Další

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron