SYM Maxsym 600i

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Peter 72 » 19 pro 2018, 10:15

Jirne, dííííky ani ja som to nevedel :oops: skúsim či to aj mne tak funguje ked prídem z práce za radu máš odo mňa :D + bod
Peter 72

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 124
Registrován: 07 zář 2015, 22:44
Bydliště: Malý Rím
Skútr / moto: Maxsym 600i Sporty ABS
Tuning / úpravy: radšej nič ako gýč

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Jarda Smid » 19 pro 2018, 10:25

Peter 72 píše:Jirne, dííííky ani ja som to nevedel :oops: skúsim či to aj mne tak funguje ked prídem z práce za radu máš odo mňa :D + bod

Fungujéééé to!!!! Já dřepím v garáži.tak jsem to hned prubnul.Mám to k Maxíkovi asi metr cesty,tak jsem překonal lenost a hned to prověřil.Tak že za Mě taky bodík pro pana rádce.
Jarda Smid

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 12 říj 2017, 12:03
Bydliště: Velký Osek
Skútr / moto: Yamaha Venture,BMW GS,Drag Star,Burman 650,SYM MAX
Tuning / úpravy: moc,moc,moc

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod icask2 » 19 pro 2018, 15:54

Co tam po tom, ze tie svetla stale svietia. Horsie je, ze sa stlmia kontrolky blynkrov a podobne. Za dna su takmer neviditelne. Podla elektrickej schemi sa stlmia prave po zapnuti sveriel. Toto ma nastvalo najviac.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Jirne » 19 pro 2018, 17:14

Díky za body.
icask2: No já si teda nevšiml, že by se kontrolky ztlumovaly, ony jsou obecně málo vidět. Je chyba, že nejsou plné, ale jenom obrysy. Proto jsem si přidal pro kontrolu ještě ledky pod držáky plexi, tam je nemůžu nevidět.
Jarda Smid: jelikož mám na řidítkách hrazdičku, tak jsem dal vypínač světel na ni. Originál vypínač může u nás sehnat snad jen servis. Mám to taky ještě v záruce, tak jsem to udělal tak, abych to mohl kdykoliv vrátit do původního stavu. K pojistce světel jsem udělal odbočku přes vypínač na řidítkách, takže během minuty to mám v původním stavu. K tomu jsem použil tohle: http://www.kompaktservis.com/pojistkove ... istky.html
Uživatelský avatar
Jirne

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 227
Registrován: 19 kvě 2013, 07:09
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: SYM Maxsym 400i 2016

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Jarda Smid » 19 pro 2018, 18:24

icask2 píše:Co tam po tom, ze tie svetla stale svietia. Horsie je, ze sa stlmia kontrolky blynkrov a podobne. Za dna su takmer neviditelne. Podla elektrickej schemi sa stlmia prave po zapnuti sveriel. Toto ma nastvalo najviac.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku

Světla ať si svítí,Mě vadí nemožnost zapnout obrysová světla,například při nouzovém stání třeba u krajnice,nebo i jen na blbém železničním přejezdu apod.

-- 19 pro 2018, 17:42 --

Jirne píše:Díky za body.
icask2: No já si teda nevšiml, že by se kontrolky ztlumovaly, ony jsou obecně málo vidět. Je chyba, že nejsou plné, ale jenom obrysy. Proto jsem si přidal pro kontrolu ještě ledky pod držáky plexi, tam je nemůžu nevidět.
Jarda Smid: jelikož mám na řidítkách hrazdičku, tak jsem dal vypínač světel na ni. Originál vypínač může u nás sehnat snad jen servis. Mám to taky ještě v záruce, tak jsem to udělal tak, abych to mohl kdykoliv vrátit do původního stavu. K pojistce světel jsem udělal odbočku přes vypínač na řidítkách, takže během minuty to mám v původním stavu. K tomu jsem použil tohle: http://www.kompaktservis.com/pojistkove ... istky.html

Taky dobré řešení.Pokud bych nepochodil v servise,tak bych něco takového asi použil.Jestli ono to,že jsou slabě podsvíceny kontrolky není tím,že se automaticky ztlumí přístrojovka,když se zapnou potkávací(dálková) světla.Jelikož jsou tady zapnutá furt,tak to slabě svítí? To by nám asi vysvětlil někdo,kdo má model s vypínačem světel.Jestli je změna intenzity podsvícení a kontrolek při vypnutí-zapnutí světel.
Jarda Smid

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 12 říj 2017, 12:03
Bydliště: Velký Osek
Skútr / moto: Yamaha Venture,BMW GS,Drag Star,Burman 650,SYM MAX
Tuning / úpravy: moc,moc,moc

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Jirne » 19 pro 2018, 19:22

Nevím jak moc přemýšleli dopravní experti na ministerstvu dopravy než tohle vypotili, ale v některých případech to odporuje vyhlášce. Konkrétně zrovna při čekání před železničním přejezdem je řidič povinen zhasnout i tlumená světla pokud by mohl oslnit strojvůdce nebo řidiče jedoucí v protisměru. Takže jediné řešení je zhasnout úplně a to je zase špatně, proto jsem si ten vypínač tam nabastlil.
Uživatelský avatar
Jirne

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 227
Registrován: 19 kvě 2013, 07:09
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: SYM Maxsym 400i 2016

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Jarda Smid » 19 pro 2018, 20:08

Přesně tak. Jak se k tomu dostanu,zajedu k prodejci,jestli je nějaká možnost to pořešit. Rád to zaplatím,ale at to je jak má být.Než se někde handrkovat s nějakým chytrým policajtem,který by navíc v tomhle měl pravdu.
Jarda Smid

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 12 říj 2017, 12:03
Bydliště: Velký Osek
Skútr / moto: Yamaha Venture,BMW GS,Drag Star,Burman 650,SYM MAX
Tuning / úpravy: moc,moc,moc

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Peter 72 » 19 pro 2018, 21:00

tak konečne som odskúšal tie výstražné funguje to presne ako aj vám :D a samozrejme nie je pravda, že by sa stlmili kontrolky pri zapnutí alebo vypnutí svetiel originál vypínačom ako napísal icask2 /ak Ti to robí musíš mať nejakú chybu v elektrike na skútriku/.
Peter 72

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 124
Registrován: 07 zář 2015, 22:44
Bydliště: Malý Rím
Skútr / moto: Maxsym 600i Sporty ABS
Tuning / úpravy: radšej nič ako gýč

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod icask2 » 19 pro 2018, 21:20

Pozeral som schemu a tam to vyzera, ze po zapnuti svetiel sa stlmi pristrojovka. Nerozoberal som masinu. Chcelo by to prerusit spravny drat a hned by sme vedely co to urobi.
Ja mam rocnik 2018 aj ked len 400vku a tiez nemam prepinac svetiel.

Prezrel som velky technicak a nepise sa v nom ziadna vynimka, napriklad na nevypinanie svetiel. Ale je tam napisane, ze je vozidlo schvalene podla zakonov SR, tak nech mi policaj boza .....
V navode nie je popis svetiel tak neviem s istotou, ale ten led pas asi nebude denne svetlo tak by som snim nejazdil za dna bez stretavacky. Anglicky servisny manual prebehnem az zajtra co sa tam pise.

Este ma tak napadlo, ze stretavacie svetlo napojit cez rele, aby rele zaplo stretavacky az po nastartovani. To by hlavne setrilo baterku pri starte.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Peter 72 » 19 pro 2018, 21:58

icask2 - led pás je denné stretávacie svetlo /môj názor/ ja s tým jazdím tri roky a nikdy ma s tým policajti nepristavili, tak potom načo by tam bolo?? aj podľa značky na originál vypínači je to svietenie /pozri obrázok teraz je len led pás a značka na vypínači znamená ako aj na aute zapnuté svetlá - ked sa nemýlim / je to origoš z výroby, ak prepnem doľava svietia predné svetlomety spolu s led.... na zapnutie-vypnutie svetiel nereaguje prístrojovka stlmením ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Peter 72

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 124
Registrován: 07 zář 2015, 22:44
Bydliště: Malý Rím
Skútr / moto: Maxsym 600i Sporty ABS
Tuning / úpravy: radšej nič ako gýč

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod icask2 » 20 pro 2018, 12:24

Prva znacka je znak obrisove svetla.
Aj u aut prve ledky boly len obrisovky. Aj ja si myslim, ze ledky svietia tak ze svetla netreba pridavat.
Hm zaujimave s tou pristrojovkou. Podla schemi to vyzera inak, no realita je realita. Takze to nema vyznam riesit.


Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Peter 72 » 20 pro 2018, 13:23

Icask2 - tak som sa naozaj mýlil je to značka pre obrysové svetlá tá pravá na vypínači.... takže naozaj potom k čomu sú tam tie ledky neviem :roll: asi čínska imidžová pomsta :mrgreen: :mrgreen:, ale potichu budem jazdiť na tie ledky pokial ma niekto ..... u nás to možno ukecám a ak budem v zahraničí radšej to asi zapnem :D ... inak myslím, že na to aby ma cez deň videli je to bezpečné a ak ma má niekto prehliadnuť tak myslím, že aj so stretávačkami by ma nezbadal .... ale zasa v prípade nehody je to tiež .... každý sa musí rozhodnúť sám

Icask2 - ďakujem za naozaj správny názor na led svietenie..... ale stále nechápem prečo by malo obrysové svetlo svietiť pri naštartovaní ? to by malo byť denné
Peter 72

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 124
Registrován: 07 zář 2015, 22:44
Bydliště: Malý Rím
Skútr / moto: Maxsym 600i Sporty ABS
Tuning / úpravy: radšej nič ako gýč

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod icask2 » 20 pro 2018, 15:55

Tie obryzovky su asi pozostatok dob minulych. Niekde zaciatok motorizmu kde svetlomety boly vselijake a v roznom pocte dokonca obrysovky boly aj na kococh. Na jednostopom vozidle nema obrisovka podstatny vyznam, pokial v predu svieti nieco. Treba sa pozriet celkovo na auta - vozidla vseobecne. Ked by dvojstopemu vozidlu zhaslo stretavacue svetlo pri strede cesty a nema obrisovku tak sa bude javit ako motorka a je to nebezpecne. Obrisovka je vidiet sice na malu vzdialenost ale aspon to.

Led na skutroch Sym su zvacsa iba imidzovka. Keby ta zastavil policajt stale mu trvaj na tom, ze je to denne svetlo. V technicaku nie je napisane nic o tom ake je to svetlo a pravsepodobne to riesit ani nebude. Je to tak velka svetelna plocha, ze je vidiet dodaleka aj cez den. Skoda, ze Sym vyhodil spinac svetiel. Ja by som radsej zapinal svetla rucne ako to bolo na Kymcu. A to je divne, ze uz v 2015 Sym svietil po zapnuti kluciku a Kymco malo prepinac svetiel.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod JardaB » 20 pro 2018, 21:04

Policajt si s takovým tvrzením lehce poradí .... pokud bude chtít :-) . Bude hledat schvalovací značku - značku tvoří kružnice, ve které je písmeno „E“ následované rozlišovacím číslem země, která homologaci udělila, homologační číslo a doplňkový symbol „ RL“ (označení svítilny pro denní svícení).
Co je v techničáku ho moc zajímat nebude.

Na novém Downu jsou také ledky, takové ty "andělské oči" okolo hlavního světlometu ... a ani to nemohu nechat jen jako obrysové .... po zapnutí zapalování svítí tlumené. Pozice vypínače zapínání světel (0 - obrysová-tlumená), která byla na starém modelu je zaslepená. To že by se hodilo během stání s běžícím motorem tlumená vypnout, o tom žádná. O doplnění vypínače tlumených silně přemýšlím.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: SYM Maxsym 600i

Příspěvekod Vlada 55 » 20 pro 2018, 21:21

Jsem zvyklý z Burgmana, že zastavím pod stoupáním, zatáhnu ruční brzdu, hodím boční stojan a jdu si otevřít vrátka. Při tom si svítím, motor běží a bez hrabání zadním kolem se do kopce rozjedu. Tady to chcípne motor a před zaparkováním skůtra světla bez motoru žerou baterku ! Už jste někdo rušil spínač stojánku ? Mechanicky, nebo přemostit kontakt ? Co je jednodušší ?
Uživatelský avatar
Vlada 55

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 20 pro 2018, 14:09
Bydliště: Praha, Kladno
Skútr / moto: MAXSYM 600i, Burgman 400
Tuning / úpravy: zatím ne

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot], Seznam.cz a 14 návštevníků